בית פורומים בחדרי חרדים

טיש ליל שבת אצל האדמור רבי מש''י מסדיגורא

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/8/2020 21:44 לינק ישיר 
טיש ליל שבת אצל האדמור רבי מש''י מסדיגורא

מישהו יודע לעדכן מה היה בטיש בירושלים אצל משי, וגם בבני ברק אצל ר' שייעלה מה היה? כמה אנשים? חסידים או ליטאים, אם בכלל היו סדיגערערס חסידים? רבותי, הבו פרטים.

תוקן על ידי מחודד ב- 22/08/2020 21:45:14

תוקן על ידי מחודד ב- 22/08/2020 21:45:41

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 21:56 לינק ישיר 

אצל מש"י בי-ם היה פשוט מפוצץ לא היה מקום להכניס סיכה פרנצעס בגובה 7 קומות, מזרח עם כל האחים והגיסים ןבעזר"נ האמא הרבנית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:11 לינק ישיר 
אכן.

כהן_הדיוט כתב:

אצל מש"י בי-ם היה פשוט מפוצץ לא היה מקום להכניס סיכה פרנצעס בגובה 7 קומות, מזרח עם כל האחים והגיסים ןבעזר"נ האמא הרבנית

99.9 מהם הם סקרנים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:12 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:13 לינק ישיר 
רץ ברשת...

הסקרנים נהרו בהמוניהם לטיש של מש"י

שבת בלילה, ירושלים עיה"ק, שכונת שמואל הנביא לבשה חג, מאות, המגזימים יגידו אלפים, נהרו לביהמד"ר סאדיגורה (פשמישל) לטיש ההכתרה של האדמו"ר החדש. שלא תטעו, לא המאות ולא האלפים הם חסידי סאדיגורה, אבל בא לשכונה בחור חדש וכולם באו לחזות ולהסתופף בצל קדשו של 'משי' ואחיו הקדושים, יותר נכון, באו לראות מי לא הגיע, הצעיר שביניהם שיעל'ה הנאהב על אביהם הגדול זצ"ל היורש, הממשיך דרכו שנשאר בבני ברק בחצר החסידות.

הכלל החסידי מקדמת דנא, הוא כך. בשביל להיות רבי מספיק כמה חסידים שרופים, שילכו באש ובמים עבור הרבי שלהם, וכדי להיות אדמו"ר גדול ממש צריך כמה שיותר מתנגדים - המתנגדים הם אלו שבונים את החצר הקודש, כאחד שהשתתפתי שם בשבת הכתרה , וזכיתי לראות את זיו פני קדשו של האדמו''ר, ולגעת ולנשק בידי משי שליט"א ולהתברך על ידו, אני יכול להעיד על הרבי החדש מסאדיגורה ירושלים שיש לו את המתכון להצליח, חסידים שרופים לא היו שם, אבל המוני מתנגדים היו וגם היו.

הסקרנים נהרו בהמוניהם לטיש של כבו"ק אדמו"ר שליט"א לבית סאדיגורה ירושלים בליל שבת קודש, הבית המדרש היה צר מלהכיל את ההמון, ורובם עמדו ברחבה מבחוץ, השיח בחוץ היה איך לא, 'צוואתו הברורה והנדירה של האב הגדול זצוק"ל' וההתנגדות של הרבנית המורדת, ציבור הסקרנים, האורחים ואנשי ירושלים, ראו בצעד התמוה של האחים שהגיעו לתת תמיכה להאח הגדול בניגוד לרצון האביהם שרק זה עתה הלך לעולמו, רדיפה אחר הכבוד מצד, והכסף שנמצא בידי האמא האלמנה שנמצאת זה עתה בעזרת נשים וצופה בבן הגדול עורך את שולחנו הראשון.

ההרגשה אצל ההמון הנוהרים שמש"י הוא לא ממשיך את שושלת חצר הקודש סאדיגורה, אלא פותח חצר משלו חצר הקודש סאדיגורה - פלדמן, כל משפחת פלדמן המורחבת היו שם לכבד את האמא המורדת בצוואת הבעל, בשולחן מזרח יישבו האחים למעט משיעלה הצעיר, הבן הנערץ ע"י האבא ושגם החסידים מעדיפים אותו על פני שאר האחים.

בשיחה צדדית שמעתי בכאב אחד ממתתפלי ביהמד"ר חסיד סאדיגורה, "אני לא מערער על הצוואה, כל ימי ידעתי שמש"י הבכור הוא זה שבבוא העת ימלא מקום אביו הרבי זצ"ל , איני יודע מה קרה בשנים האחרונות, ומי ומה החתול שחור שעבר שם, אבל הרבי שלי הוא מש"י.." ומפנה מבט על הציבור ואומר לי "תשעים ושמונה אחוז ממה שאתה רואה כאן הם לא חסידי סאדיגורה, צר לי" .

משי הבכור יבנה הכל מחדש, יש לו את הכסף לזה, יש לו את המתנגדים לזה, ולאדמו"רים שמתכננים למות בזמן הקרוב, תחשבו פעמיים לפני שאתם עורכים צוואות.

האם ה-15 דקות תהילה של מש"י הסתיים בשבת זו, נחיה ונראה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אויר_ים ב- 22/08/2020 22:13:28

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:15 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:16 לינק ישיר 
נטו חסידי סאדיגורא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:17 לינק ישיר 
רץ ברשת

שבת ראשונה אצל הממשיך מ סאדיגורה:
המונים גדשו את חצר הקודש להשתתף בתפילות השבת הראשונה בצל הממשיך האדמו"ר רבי יצחק יהושע השיל פרידמאן שליט"א
בליל שב"ק יצא כמנהג אביו האדמו"ר זצוק"ל ל 'בואי בשלום' - ההתרגשות הרקיעה שחקים והשירה לא פסקה דקות ארוכות, אחרי מעריב עמד בהפתעה הרבי בפתח חדרו ודרש מאמר מיוחד לקהל מרעיתו, בסיומה פתח בשירת 'ישמחו במלכותך' הרה"ח ר' מרדכי שלמה כהן ואיתו כל החסידים, לאחמ"כ במשך שעה ארוכה עברו ההמונים להתברך בגוט שבעס
שבת בבוקר בעל קורא הקדים את עליית שלישי והרבי שליט"א עלה בפסוקים" שום תשים עליך מלך", רעדה אחזה בקהל בעת קריאתו לעלות לתורה *אדונינו מורינו ורבינו רבי יצחק יהושע השיל בן אדונינו מורינו ורבינו הרב ישראל משה*, ולנגד הקהל עלתה דמותו של הרבי זיע"א, לאחמ"כ ביקש לערוך מי שברך מיוחד לכל אחיו וגיסיו כשהוא מקריא בעצמו לגבאי בקול את שמותיהם עם התואר מורינו.
למפטיר עלה אחיו הרבני החסיד רבי אפרים פישל שליט"א מ ארה"ב ששבת עימו בחצר הקודש, בסיום התפילה עמד בפתח ה 'דאווין שטיב' לאחל לקהל גוט שבעס
חסידיו מסכמים בהתרגשות את השבת הראשונה וממתינים בציפיה לקראת הטיש הראשון שיתקיים בזמן הקרוב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:40 לינק ישיר 
האדמו"ר מסדיגורה (פלדמן) שליט"א

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אויר_ים ב- 22/08/2020 22:41:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:40 לינק ישיר 

אני המום.
צילמו בשבת קודש בשביל להוכיח מי יותר גדול?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:41 לינק ישיר 

אריאל222 כתב:

אני המום.
צילמו בשבת קודש בשביל להוכיח מי יותר גדול?

נשלח מהאנדרואיד שלי

זה הכל הערב במוצ"ש. לא בשבת

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:49 לינק ישיר 
באבא נחום אצל רבו האדמו"ר מסדיגורה שליט"א

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 22:51 לינק ישיר 

וכנראה שכולם בעלזערס

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 23:12 לינק ישיר 

לכל הכותבים פה על האמא שצפתה בעזרת הנשים, השמועה אומרת שהנחת דקדושה נמנע ממנה, לאחר שברגע האחרון היא חזרה לבני ברק לני שבת, בכדי לשהות לצד אביה שאושפז אתמול במעייני הישועה, 

למש"י היה שטריימל 'שפיץ' עוד בחיי האבא, (היה לו עוד לפני זה איזה תואר) לר'שיעל'ה (עם שתי יו"דים זה נשמע כמו ר' ישעיה'לה מקערעסטיר , ואילו השם שלו זה 'יהושוע' ) אין עוד 'שפיץ' , אם אף אחד לא היה בבית אז הוא יכל לקחת את של אבא שלו, 

ולמה הדיינים החתומים על הפרת הצוואה לא באו לשולחן המשי ? לפחות אלה המתגוררים בירושלים היו צריכים לבא ולהביע תמיכה, 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 23:19 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
באבא נחום אצל רבו האדמו"ר מסדיגורה שליט"א

הייתי מתלהב יותר לראות בתמונה מישהו אחר משוחח עם הרבי הצעיר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 00:10 לינק ישיר 
בחורי ישיבת שערי תורה. נקראו לחזק את "המצב" בטיש של ר' מש"י

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > טיש ליל שבת אצל האדמור רבי מש''י מסדיגורא
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.