בית פורומים בחדרי חרדים

פרופסור גמזו במכתב לנשיא אוקריינה : חסידי ברסלב ידביקו את אזרחי אוקריינה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/8/2020 23:05 לינק ישיר 
פרופסור גמזו במכתב לנשיא אוקריינה : חסידי ברסלב ידביקו את אזרחי אוקריינה

במכתב ששיגר בסוף השבוע פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו אל נשיא אוקראינה בהקשר לבואם של חסידי ברסלב לאומן, הוא משחרר ביטויי הסתה כנגד החרדים בדומה למשפטים שנשמעים מפעילי BDS.

במכתב המתפרסם לראשונה ב'בחדרי חרדים', דורש גמזו מנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי חודש לפני ראש השנה, לעצור את הטיסות של חסידי ברסלב. במכתב הוא מציג את עצמו כאחראי מטעם המדינה בכל הנוגע להתמודדות מול נגיף הקורונה.

"ברצוני לשתף אתכם בחששותיי לקראת המסע הצפוי של אלפי ישראלים מהקהילות היהודיות החרדיות, שמתכננים לבקר באומן לרגל העלייה השנתית לקבר האדמו"ר רבי נחמן", פותח פרופ' גמזו את פנייתו בשפה האנגלית לנשיא.

"כידוע לך", כותב גמזו לנשיא האוקראיני, "ישראל עדיין מתמודדת עם שיעורים יומיים גבוהים יחסית של אנשים נגועים עם וירוס הקורונה למרות הצעדים הקשים שננקטים על ידי הממשלה, שיעורי הזיהום נשארים גבוהים", כשלטענתו הקורונה "עם שכיחות גבוהה במיוחד אצל הקהילות החרדיות".

גמזו מנסה לשכנע את זלנסקי למנוע את כניסת חסידי ברסלב, תוך סילוף העובדות, "ברצוני להביע את דאגתי כי קיום חגיגות אינטנסיביות למשך שבועיים בלב העיר אומן, בה יחגגו עשרות אלפי אנשים בתנאים צפופים, באופן בלתי נמנע יהיו השלכות חמורות לטווח הקצר והארוך, לקהילה המקומית אומן ומחוצה לה, כמו גם למדינת ישראל".

הפרויקטור מוסיף וכותב כי "התכנסות של האנשים עשוי לחולל אירועים המוניים של זיהום של תיירים ומקומיים תושבי אוקראינה, שיכולים להפוך לנטל כבד על מערכות הרפואה המקומיות, בעוד אלפים צפויים לחזור לארץ ולהפיץ את הנגיף עוד יותר", תוך שהוא מנסה להפחיד את אוקראינה ומתריע מפני הדבקה המונית, דבר שלא נכתב לגבי אלפי התיירים הבאים גם כיום לעיר.

"לחגיגות השנתיות הללו חשיבות גבוהה לחוגגים אותה, אך אלה זמנים לא שגרתיים בהם צריך אמצעים שונים, אני חושב שבריאותם ובטיחותם של האוכלוסייה האוקראינית והישראלית, חשובה יותר מהחגיגות האלה, אני קורא לך לאכוף איסור על חגיגות אלה השנה, כחלק מהמאמץ של הקהילה הגלובלית לעצור את המגיפה המחרידה", מסיים גמזו.

לצד זאת, בראיון שהעניק הערב לקרן מרציאנו ב'חדשות 12' הצהיר גמזו באופן ברור: "אני מודיע - אין טיסות לאומן. נקודה סוף. זה מקרב אותנו לסגר".

נציין כי אכן מדובק בהסתה שלו היית נשמעה מהצד האוקראיני הכותרות היו זועקות על אנטישמיות, כשכאן מדובר באבסורד כפול, שכן גמזו אמור לייצג את עמדת הממשלה שטרם החליטה בנושא. כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', מחר (ראשון) צפויים להתכנס השרים ליצמן ודרעי עם בכירים נוספים ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי להכריע בנושא.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 23:10 לינק ישיר 

הסתה, נו באמת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 23:11 לינק ישיר 

מה לעשות שהוא צודק? אירוע באומן כמו בכל שנה זה מתכון בדוק למדגרת קורונה המונית!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 23:21 לינק ישיר 

יהודי_חזק כתב:

מה לעשות שהוא צודק?אירוע באומן כמו בכל שנה זה מתכון בדוק למדגרת קורונה המונית!

רק תסביר לי מה ההבדל בסיכון ההדבקה בין אומן להפגנות בבלפור ?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 23:44 לינק ישיר 

אתה שואל מהה ההבדל בין לשהות שעתיים במקום פתוח כשרוב המשתתפים עם מסכה, לבין לגור כמה ימים יחד, לישון יחד, לאכול יחד, לטבול יחד במקווה, להתפלל באותו מבנה סגור כמה שעות כל יום וכל זה ללא ריחוק, מסכות והיגיינה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2020 23:48 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:

אתה שואל מהה ההבדל בין לשהות שעתיים במקום פתוח כשרוב המשתתפים עם מסכה, לבין לגור כמה ימים יחד, לישון יחד, לאכול יחד, לטבול יחד במקווה, להתפלל באותו מבנה סגור כמה שעות כל יום וכל זה ללא ריחוק, מסכות והיגיינה?

בבלפור אני מדבר על מעל 15 אלף שנמצאים לא ערב אחד ולא שניים באים ברכבים מלאים מהמרכז ובאוטובוסים ומיניבוסים מפוצצים וצועקים ורוקדים כשרובם בלי מסכות כלל ! ואין פוצה פה ומצפצף !

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 00:34 לינק ישיר 

עם כל הכאב, הוא צודק לגמרי.
אין כאן שום הסתה אלא הכרה של המציאות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 00:51 לינק ישיר 

אם חסידי ברסלב באמת חפצים לנסוע ומוכנים למסור את הנפש על זה, שיצהירו שהם מוכנים להשאר שם עד שיגמר הקורונה גם בישראל וגם באוקראינה. זו לא חוכמה למסור את הנפש על חשבון אחרים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 00:51 לינק ישיר 

בנשק כתב:

בחורף כשיגיע גל הקורונה לאוקריינה המכתב הנ''ל יהיה שימושי להרבה אנטישמים שם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 00:59 לינק ישיר 

יו_טיוב כתב:
בנשק כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

גם בלי המכתב הם היו אומרים את זה.
אם כבר הבאת עכשיו סיבה ניצחת למה השנה אסור שאף אחד ילך..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 01:03 לינק ישיר 

כנראה שגמזו בדרך להתפטרות הכישלון שלו זועק לשמים.ומצא את חסידי ברסלב כשעיר לעזאזאל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 01:08 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:

יו_טיוב כתב:
בנשק כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

גם בלי המכתב הם היו אומרים את זה.
אם כבר הבאת עכשיו סיבה ניצחת למה השנה אסור שאף אחד ילך..

אתה צודק אם היו אומרים ממילא .

אבל ברגע שמדינת ישראל מתריאה קודם שזה מה שצפוי לאוקריינה . יוצא שעשינו להם את העבודה המלוכלכת והאנטישמים האוקראינים ירחצו בנקיון טענותיהם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 03:48 לינק ישיר 

גמזו צודק בהחלט.
בזמן שכל עם ישראל מוותר על הדברים הכי חשובים שלו, חסידים לא נוסעים לרבם, ילדים לא נוסעים להורים, גם לחסידי ברסלב מותר לוותר השנה.
חבל שאין לי דרך לחזק את פרופ' גמזו שעושה עבודת קודש לדעתי.
גם חסידי בעלזא חשבו ש'לי זה לא יקרה', כמה קרבנות כבר הקריבו עבור האגו שלהם?
פשוט לא יאומן, שהתדרדרנו לכזה מצב.
חיי אדם כבר לא שווים כלום.
מישהו אמר לי השבוע דבר נכון, שאילו המדינה היתה עובדת הפוך, ואומרת שהכלכלה חשובה יותר מהכל והיו פותחים את הכל מלכתחילה והיו פה מתים עד לב השמים, החרדים היו צועקים: חוצפה של הממשלה ! כסף זה לא הכל בחיים ! צריכים לשמור על בריאות התושבים !
בושה וחרפה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 05:45 לינק ישיר 

אין ספק " גם זו לטובה "

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 06:47 לינק ישיר 

חסידי אומן שוכחים שעם כל הכבוד להם, הם אורחים במדינה זרה, אוקראינה לא חייבת להכניס אותם, ולא חייבת לאשר את הכניסה בזמן הזה, חסר שאיזה מטורף אוקראיני יקח את החוק לידיים ויעשה שם פיגוע בחג

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2020 07:03 לינק ישיר 

אם הנוסעים לאומן היו כולם קבוצה מוגדרת או כולם אנשים מן הישוב - מילא. היה באמת אפשר לתחום ולהתנות את הנסיעה בכללים מחייבים ומי שבאמת חסיד - היה טס. כמו הבודדים שמסרו נפש להגיע לציון גם בימי מסך הברזל.

אבל זה סוד גלוי בארץ ואני מאמין שגם באוקראינה שרבים מאוד מהטסים לאומן הם לא בדיוק אנשים שאפשר להגיד להם מה לעשות, או לא בדיוק אנשים שכללים וזהירות בראש מעייניהם ואפילו - לא בדיוק חסידי ברסלב...

אי אפשר לעשות סלקציה לטסים ולהוריד אנשים רק כי הם נראים מדי ערסים...
לכן כנראה אין ברירה אלא לסגור. למגינת לב חסידי ברסלב האמיתיים.

האמת? היה צפוי שהערבוב הזה של כל ה"מי ומי" עם חסידות ברסלב יתפוצץ בפנים יום אחד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פרופסור גמזו במכתב לנשיא אוקריינה : חסידי ברסלב ידביקו את אזרחי אוקריינה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.