בית פורומים בחדרי חרדים

חרדים בבית שמש, רוצחים?????

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/9/2020 23:33 לינק ישיר 
חרדים בבית שמש, רוצחים?????

מכשול הוצב בבית שמש - רוכב אופניים שרכב במקום נחתך בצווארו
חוט אלסטי שנקשר לעץ באיזור רמת בית השמש גרם לפציעתו של רוכב אופניים בן 52 ולחתכים בצווארו ובגפיו • "הרגשתי שריפה איומה - הייתי בטוח שהצוואר שלי נקרע", סיפר ל-N12 • חברו לרכיבה פרסם את הסיפור בפייסבוק: "רק בנס הוא הצליח לצאת מהמלכודת הזו"

תקרית חמורה: יורם בן דוד, בן 52 מאשדוד, נוהג לרכב מדי שבת באיזור רמת בית השמש. הבוקר (שבת) במהלך רכיבה שגרתית שעשה, הוא נפצע בצווארו ובגפיו לאחר שחוט, שהציבו ככל הנראה תושבי המקום, נכרך סביב צווארו וגרם כמעט לחניקתו. החוט האלסטי נקשר לעץ בכניסה לרמת בית השמש - ככל הנראה במטרה למנוע מאנשים להיכנס למקום בנסיעה או ברכיבה על אופניים. בן דוד סיפר ל-N12: "הייתי בטוח שהצוואר שלי נקרע - הפסקתי לנשום". חברו שיתף את הסיפור בפייסבוק והתריע: "הפעם זה נגמר בצלקות וחרכים בעור - בפעם הבאה זה עלול להיגמר אחרת".

אני רוכב בסביבות 300 קילומטרים בשבוע", סיפר בן דוד, "לא מעט פעמים אני מגיע לרכיבה באיזור רמת בית שמש. עליתי לכיוון השכונה ומכיוון שזה איזור חרדי - אנחנו מתחשבים ומשאירים את רכב הליווי שלנו למטה. כשירדנו חזרה מהכיכר לכיוון הכביש במהירות של קרוב 50 קמ"ש החוט הזה הופיע לי מול העיניים. זה נקשר בין עץ לעץ ממש כמו בסרטים".
את המכה הראשונה קיבלתי בגובה הכתפיים שלי וזה התחיל לחתוך אותי ממש. תוך שניות החוט עלה לכיוון הצוואר והרגשתי שריפה איומה", תיאר בן דוד. "הייתי בטוח שהצוואר שלי נקרע. הפסקתי לנשום, זרקתי את האופניים ומשכתי את הכבל כדי להוריד אותו מעל הראש. לא ראיתי אף אחד באיזור כך שאני לא יודע מי עשה את זה או האם זה היה מעשה קונדס. זו הפעם הראשונה שקורה לי דבר כזה והייתי פשוט בשוק".

חברו של בן דוד, אושרי בן עמי, פרסם את הסיפור בחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "היום במהלך רכיבה שגרתית עלינו עלייה קטנה לכיוון רמת בית שמש. חשוב להדגיש שהשארנו את הרכב ליווי למטה כדי לא לפגוע ברגשות התושבים וזאת למרות שהכניסה לרמת בית שמש לא סגורה בשבת ואין שום תמרור או שלט המבקש זאת. במהלך הטיפוס כנראה חיכו להזדמנות לפגוע ברוכבי האופניים ומתחו חוט (הלבן עם הצמה שמשמש לקשירת אריזות) אלסטי לעץ ומתחו אותו מצד שני וחיכו להזדמנות להפיל את הרוכבים".

חבר לקבוצה שירד ראשון נתפס במלכודת המסוכנת הזו במהירות של בערך 40 עד 50 קמ"ש", המשיך בן דוד, "החוט נכרך סביב צווארו, חנק אותו ומשך לכיוון הזרועות ורק בנס הוא הצליח לצאת מהמלכודת הזו", המשיך בן עמי. "מבקש מכל מי שקורא את הפוסט הזה ורוכב שישתף לשאר הרוכבים כדי למנוע את האסון הבא בעלייה זו. הפעם זה נגמר בצלקות וחרכים בעור, פעם הבאה זה עלול להיגמר אחרת. ולאלו שעשו זאת אני שואל את עצמי, הרי אחת העברות החמורות בתורה הן שבפני עיוור אל תשים מכשול - איפה הדת שלכם אני שואל?!".

https://www.mako.co.il/news-israel/2020_q3/Article-14417923abd5471027.htm

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 00:10 לינק ישיר 

כבר היה לעולמים.

26.6.1977 / מהומות סביב מחסומי שבת בבני ברק
עובדי עיריית בני ברק וקומץ מתושביה הדתיים הציבו, בניגוד לחוק, מחסומים ברחוב השומר, לחסימת תנועת כלי רכב במהלך השבת באזור שכונת רמת אהרון הדתית. האירוע הצית את מהומות בין הציבור החילוני לדתי בעיר ונחשב אירוע מכריע בהתחרדות העיר.

שבוע לאחר השמת המחסומים, הרצל עטיה (22) תושב ר"ג, קיפח את חייו לאחר שהג'יפ שבו נהג התנגש בשרשרת שחסמה את הרחוב. ליד עטיה ישב חברו דוד פטאו (22) שנפצע קשה בתאונה. ממצאי חקירת התאונה הראו כי הם לא השתמשו במערכת הבלימה של הרכב, מה שחיזק את ההשערה כי השניים לא הבחינו בשרשרת החוסמת את הכביש, שלא היתה מוארת ולא הוצבו לצדה סימני אזהרה כמקובל. "כתוצאה מהתאונה החלו להתקהל במקום תושבים רבים המתנגדים לחסימת הכביש", דיווח אילן שחורי, סופר "הארץ". "כוחות המשטרה שהיו במקום מנעו תגרה המונית. לאחר התאונה הקטלנית הוסר המחסום, אך בשבת בבוקר הושם בחזרה". ראש הממשלה דאז, מנחם בגין, הקים ועדה מיוחדת לבדיקת הנושא. מבדיקת האירוע עלה כי חסימת הכביש נעשתה בידיעת המשטרה, אולם ללא אישורו של המפקח על התעבורה. על פי דיווחו של א.קרן, סופר "הארץ", ראש עיריית בני ברק, ישראל גוטליב, הביע תנחומיו אולם טען כי ננקטו כל אמצעי הזהירות.

להלווייתו של עטיה באו המונים, שקראו "הרצל עטיה ז"ל - קורבן של כפיה דתית". במקביל נערכה הפגנה סוערת של תושבי העיר החילונים ברחוב השומר. כל ניסיונות הגישור בין הוועדים החרדיים לחילוניים בעיר עלו בתוהו - ההפגנות החילונים נמשכו שבועות ארוכים ללא הכרעה. המפגינים התייצבו כל ליל שבת לפרק את המחסומים ברחוב המדובר, ואילו החרדים יצאו בתפילת מחאה המונית. הדיון בשאלה האם להתיר נסיעת כלי רכב ברחוב המריבה הועבר להכרעת בג"ץ, שהוציא צווים על תנאי נגד שר הפנים, עיריית בני ברק והמשטרה.

כשלוש שנים לאחר מכן הורשעה, בצעד חסר תקדים, עיריית בני ברק, ולראשונה בישראל הורשע ראש עיריית בני ברק לשעבר, ישראל גוטליב, בגרימת מוות ברשלנות. בה בעת, העיר בני ברק הלכה והתחרדה כולה, והיום אין תנועת כלי רכב בכל רחוב שגרים בו שומרי שבת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 07:00 לינק ישיר 

ובאוירה הטעונה כל כך נגד המגזר החרדי אז זה עוד היה חסר לנו שהמחלל שבת הזה היה נפצע קשה או חלילה מת מהחוט המתוח הזה. 
ה' ישמור. ומעניין מה ההיתר לכך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 08:00 לינק ישיר 

מאיפה הבטחון שחרדים שמו את זה??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 08:04 לינק ישיר 
ירו_שלמי

פסתםנחמד כתב:
מאיפה הבטחון שחרדים שמו את זה??

נשלח מהאנדרואיד שלי

ג"א מצטרף, זה לא מתיישב עם הסגנון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 11:23 לינק ישיר 

מהיפה החוצפה ליסוע עם אופניים במהירות של 40-50 קמ"ש בניגוד לחוק
ולסכן מאות ילדים שמשחקים בשבת על הכביש, בגלל שהכביש לא פעיל בשבת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 12:47 לינק ישיר 

השאירו את הרכב למטה    .בגלל שידעו שהם נכנסים לשכונה חרדית.
.ולהכנס עם כמותץ כזואתי של אופנאים זה הכן בסדר?מה הם חושבים להם?
טוסטוס לא יעבור!!!!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 21:30 לינק ישיר 

אם מישהו חרדי שם כזה דבר,

"חייבים" לפי דעת כל הפוסקים, לא משנה איזה חוג (כולל העדה החרדית) למסור לרשויות,

זה פשוט ניסיון לרצוח ! ! !

ואם מישהו שם את זה על מנת למנוע שיסעו אופניים בשבת, חייבים ומותר למסור אותו לרשויות !

יש הרבה מאוד דרכים למנוע מרוכבי אופניים לנסוע בשבת בשכונות חרדיות,

בדרכים שאינם מסכנות חיים כלל וכלל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 21:43 לינק ישיר 

כתושב בני ברק מאד מרגיז אותי לראות רוכבי אופניים חשמליים מערים שכנות שנכנסים בשבת לתחומי העיר כדי להנות מנסיעה מהירה ברחובות ללא תנועת מכוניות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 21:44 לינק ישיר 

רעיונוביץ כתב:

ואם מישהו שם את זה על מנת למנוע שיסעו אופניים בשבת, חייבים ומותר למסור אותו לרשויות !

שאלת את "כל הפוסקים" לפני שציטטת אותם?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 22:24 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
רעיונוביץ כתב:

שאלת את "כל הפוסקים" לפני שציטטת אותם?

נשלח מהאנדרואיד שלי

כיום הציבור החרדי חי ככלל בשלווה,

פעם לפני ארבעים שנה,

העימותים של החרדים והחילונים היו הרבה יותר קשים,

והמעשים שנעשו כלפי החרדים היו מאוד קשים......

וגדולי הדור ההוא קבעו גבולות,

מה מותר להגיב ומה לא,

ובעיקר מה אסור בשום פנים ואופן לעשות,

ואחד הדברים היה שאין לסכן בשום פנים ואופן חיים של חילונים,

גם אם הם עושים דברים רעים,

ובמקרה כזה, אם חרדי יסכן חיים של חילוני,  יש למסור אותו לרשויות,

ואת זה פסקו כל הפוסקים באותו הזמן,

כולל רבני העדה החרדית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 23:32 לינק ישיר 

בזמנו סיפרו שברחוב שרת בבני ברק היתה מתוחה שרשרת לרוחב הכביש שבשת ונהג ג'יפ שנסע שם נהרג

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2020 23:46 לינק ישיר 

אז הנה הפיתרון
צריך לשים שלטים הנראים היטב לעין, שהמקום מלא בחוטים המתוחים על הכבישים, כדי שהפושטקים יחששו לדהור ברשות הרבים החרדית בשבת, ומצד שני הם לא יסתכנו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/9/2020 00:22 לינק ישיר 
קלעפער

אפיקטוזין כתב:
בזמנו סיפרו שברחוב שרת בבני ברק היתה מתוחה שרשרת לרוחב הכביש שבשת ונהג ג'יפ שנסע שם נהרג

נשלח מהאנדרואיד שלי

חריף הביא את הסיפור המלא. לעיל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/9/2020 00:41 לינק ישיר 

דמם בראשם זבשל'ם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/9/2020 00:54 לינק ישיר 

לבחירתכם כתב:
דמם בראשם זבשל'ם

!!זהירות!!
איש אלים ומסוכן לחברה!

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חרדים בבית שמש, רוצחים?????
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.