בית פורומים בחדרי חרדים

עצומת רופאים נגד הסגר!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/9/2020 02:46 לינק ישיר 
עצומת רופאים נגד הסגר!

עצומת הרופאים*

לאור הקריאות להחלת סגר נוסף, אנו החתומים מטה רואים לנכון להביע בפומבי את עמדתנו.

סגר אינו עוצר את המגיפה אלא מאט את התפשטות הנגיף באופן זמני. ואולם, עם הסרת ההגבלות, הנגיף ממשיך בהתפשטותו, וזאת לאחר החלשת אזרחי המדינה מבחינה רגשית, כלכלית ובעיקר בריאותית. סגר אינו מונע תמותה, להיפך, הוא מאריך את משך הזמן שבו אוכלוסיות בסיכון חשופות לנגיף, פוגע בהם בריאותית, מגדיל את חלקם בתמהיל החולים, וכך, באופן פרדוקסאלי גורם לתמותת יתר. לנוכח מידע רב שהצטבר שמצביע על סיכון תמותה מזערי לאוכלוסייה הבריאה, ולנוכח חוסר הוודאות ביעילות ובבטיחות של החיסונים בפיתוח בזמן הקרוב, וכן לאור הידע שהצטבר עד כה, ברור שהגישה שתאפשר יציאה מהירה מהמשבר תוך מזעור תמותה(וגם נזקים בריאותיים וכלכליים) חייבת להתמקד ברכישה של עומק חיסוני תוך מניעת הדבקה של אוכלוסיות בסיכון.

מדיניות סגר הרסנית מודגמת בימים אלו בניו-זילנד, מדיניות אשר ממחישה את האבסורד שבמהלך. לאחרונה התגלו בניו-זילנד 4 מקרי הדבקה ממקור לא ידוע. סגר כבד הוטל על אוקלנד במשך שלושה שבועות, אשר במהלכו התגלו כמעט מדי יום למעלה מ-5 מקרים חדשים. עם היציאה מהסגר, התגלו 9 מקרים חדשים. ברור לכל בר דעת שהסגר פגע בכלכלתה ובבריאותה של אוקלנד מבלי לשפר כלל את ה"שליטה" במגיפה.
סגר, על כן, הינו טעות אסטרטגית, שמקורה בחוסר הבנה בסיסית של מנגנוני המגיפה. החלטה על מהלך שכזה בימים אלו חמורה אף יותר היות שהיא מסיטה את המגפה לתקופת החורף, תקופה בה המופע של כלל נגיפי מערכת הנשימה, בכלל זה SARS-CoV-2, קשה יותר, והיא תגרום לתמותת יתר ולעומס יתר על מערכת הבריאות.

מאידך גיסא אנו סבורים שלמעט מספר שגיאות, המדיניות שנקטה שבדיה היא מדיניות נכונה ויש לאמץ אותה מידית תוך תיקון שגיאותיה. מדיניות מתוקנת כזו תביא לסיום המגפה בזמן קצר תוך מזעור תמותה עודפת. יש לציין שהאוכלוסייה בשבדיה רגישה יותר מישראל לנגיף SARS-CoV-2, הן בגלל גיל חציוני גבוה יותר וככל הנראה גם בשל גורמים נוספים, כגון חסינות תאית נמוכה יותר. דפוס המאפיין את רוב מדינות אירופה ואכן ניכרת בהן תמותה משמעותית גבוהה יותר ממחלת קוביד-19 מאשר באזור המזרח התיכון.
אי לכך, אנו קוראים להוריד את אפשרות הטלת הסגר משולחן הדיונים. במקביל, אנו קוראים להתאים את המדיניות השבדית למציאות הישראלית תוך הסטת כיווני ההדבקה מקבוצות בסיכון לקבוצות שאינן בסיכון. זאת, בין השאר, על ידי השארת בתי הספר פתוחים.

אנו קוראים לבצע פיקוח מושכל על הסרת מגבלות הריחוק החברתי באופן המאפשר המשך חשיפה של אוכלוסיות שאינן בסיכון, חשיפה אשר תוביל לפיתוח חסינות.
במקביל אנו קוראים להשקיע בחיזוק מערכת הבריאות כמו גם בניצול מושכל של המשאבים הרבים שיש במערכת זאת.

להלן חלק קטן מהנתונים העובדתיים התומכים במדיניות זאת:
1. המידע המצטבר על מגפת הקורונה מצביע על כך שבמרבית המקרים הנגיף לא מתפשט ליותר מכ-20% מהאוכלוסייה וזאת ללא תלות במגבלות שננקטו. זהו ככל הנראה רף חסינות העדר הדרוש לכל היותר, ולא 60% ויותר - הרף הגבוה המוצג בתקשורת, ושמקורו בידע לא עדכני מתחילת המגיפה (1).
2. חסינות צולבת, שמקורה בחשיפה לזני קורונה הגורמים לצינון, היא כנראה זו אשר מאפשרת רכישה של ״חסינות עדר״ ברף נמוך בהרבה מהצפוי במקרה של וירוס חדש שאינו מוכר למערכת החיסונית (2,3).
3. דפוס ההתפשטות של המחלה שנצפה במדינות השונות, תואם את דפוס עקומת גומפרץ ולא את דפוס העלייה האקספוננציאלית (4). הוא מוסבר על ידי חסינות של חלק ניכר מהאוכלוסייה.

4. שיעורי התמותה שפורסמו בתחילת המגפה היו שגויים ונבעו מהערכת חסר של כמות החולים הא-סימפטומטיים. כיום ברורות שתי עובדות: (א) התמותה הכוללת מהנגיף אינה עולה על 0.1% מהאוכלוסייה. (ב) שיעור התמותה מבין הנדבקים הינו בין 0.1% ל 0.5%. יתר על כן, שיעור התמותה בקרב הנדבקים באוכלוסיות ללא מחלות רקע ומתחת לגיל 65 נמוך מ-0.005% (5)

*מקורות:*


Aguas, R. et al. Herd immunity thresholds for SARS-CoV-2 estimated unfolding epidemics. 2020.2007.2023.20160762, doi:10.1101/2020.07.23.20160762 %J medRxiv (2020).

Braun, J. et al. SARS-CoV-2-reactive T cells in healthy donors and patients with COVID-19. Nature, doi:10.1038/s41586-020-2598-9 (2020).

Altmann, D. M. & Boyton, R. J. SARS-CoV-2 T cell immunity: Specificity, function, durability, and role in protection. Science immunology 5, doi:10.1126/sciimmunol.abd6160 (2020).

Levitt, M. Predicting the Trajectory of Any COVID19 Epidemic the Best Straight Line. doi:10.1101/2020.06.26.20140814 (2020).

Ioannidis, J. P. A., Axfors, C. & Contopoulos-Ioannidis, D. G. Population-level COVID-19 mortality risk for non-elderly individuals overall and for non-elderly individuals without underlying diseases in pandemic epicenters. Environmental research 188, 109890, doi:10.1016/j.envres.2020.109890 (2020).

*בכבוד רב,*

פרופ' אודי קימרון, אוניברסיטת תל אביב
פרופ' אמנון שעשוע, מדעי המחשב, האוניברסיטה העברית
ד"ר אמיר שחר, מנהל מלר"ד לניאדו, מנהל מלר"ד שיבא לשעבר
פרופ' שושי אלטוביה, האוניברסיטה העברית
ד"ר עזיז דראושה, מנהל מלר"ד רמב"ם
ד"ר רעיה ליבוביץ, מנהלת המכון האונקולוגי, בית חולים 'שמיר'. הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב
פרופ' מוטי גרליץ, אוניברסיטת תל אביב
פרופ' מייקל לויט, אוניברסיטת סטנפורד
ד"ר יפעת עבדי קורק, אסותא מרכזים רפואיים
פרופ' אייל שחר, אוניברסיטת אריזונה
ד"ר אורי גביש, פיזיקאי, מומחה לבחינת אלגורתמים ומודלים
פרופ' אריאל מוניץ, אוניברסיטת תל אביב
ד"ר עידו יוסף, אוניברסיטת תל אביב
פרופ' אשר אלחיאני, אוניברסיטת אריאל, מנכ''ל מאוחדת ומנהל בי''ח מאיר לשעבר
ד"ר עופר דפנא, בית חולים אסותא
ד"ר אביב שגב, מנהל המחלקה לפסיכיאטריה דחופה, בי"ח שלוותה
פרופ' נועם שומרון, אוניברסיטת תל אביב
ד"ר גד מאיר, פסיכיאטר, סגן מנהל מחלקת נוער, בי"ח שלוותה.
פרופ׳ איתן גלון, מנהל המכון לתרפיה גנטית, הדסה
פרופ׳ ארנה אמסטר-חודר, האוניברסיטה העברית.
פרופ׳ מוטי חודר, טכניון
פרופ׳ עמוס קורצ'ין, המחלקה לנוירולוגיה, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב
פרופ׳ רון דזיקובסקי, האוניברסיטה העברית
ד״ר גיא דורי, מנהל מחלקה פנימית ה (קורונה) בית חולים העמק
ד״ר חנה מינצר, לשעבר מנהלת מחלקת ילדים במרכז רפואי מעייני הישועה

פרופ' יורם לוזון, ראש התכנית במדעי הנתונים, המחלקה למתמטיקה, אוניברסיטת בר אילן
ד"ר יהושע סוקול, המכללה הטכנולוגית ירושלים
ד״ר שמואל רוכברגר, פנימאי וגסטרואנטרולוג, אסותא
ד"ר רועי גזית, אוניברסיטת בן גוריון
פרופ' יהונתן שרעבי, מנהל המכון ליתר לחץ דם, שיבא
ד״ר רותם ענבר, מומחית למיילדות וגינקולוגיה
פרופ' שמעון אפרת, אוניברסיטת תל אביב
ד"ר מיכאל גולדברג, מנהל שירות מיון פנימי במחלקה לרפואה דחופה, בי"ח כרמל
ד"ר איציק וורגפט, פסיכיאטר ילדים ונוער, לשעבר מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילד ולמתבגר, ביה"ח זיו, צפת
ד"ר מורן קרוננברג רופאת משפחה
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/9/2020 02:56 לינק ישיר 

מה מבינים הרופאים לעומת מנכ"ל משרד הבריאות בדימוס גמזו והוד מעלת חברי הקבינט שלנו.....דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/9/2020 03:49 לינק ישיר 

מי חשב שרק הסגר עוצר? השאלה היא איך יוצאים מהסגר, הסגר כשלעצמו הוא כלי יעיל לבלימת הפצתו של הנגיף אך לא פחות חשוב, זה לדעת איך לצאת ממנו באופן מבוקר ומחושב. מה שלא נעשה בסגר הראשון.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/9/2020 07:12 לינק ישיר 

.

ומצד שני, כל המומחים בתחום המגפות, וכל אלו שהאחריות מוטלת על כתפיהם; בישראל וברוב מדינות העולם - חושבים אחרת.
אבל כמובן, פסיכיאטר ילדים ונוער, או פיזיקאי, יודעים יותר.
ברור.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/9/2020 07:38 לינק ישיר 

סגר אמור לכלול דברים נוספים כמובן שזה מציאת החולים המאומתים ובידודם מהשאר כדי לנקות את האזור לצורך פתיחתו מחדש .
כמובן שבאזורים צפופים שלא מקפידים על ריחוק ומסכות הסיכוי גובר שהתחלואה תחזור מהר .
לדעתי אין מספיק שיתוף פעולה מהציבור וגם חברי הכנסת החרדים עושים עבודה רעה רעה מאוד .

הנסיון לשים מקלות בגלגלים של הסגר זו טעות .המלחמה על אומן זו טעות .את המלחמה היו צריכים להפנות לפיצוי כספי למפסידים ולא לקיום עוד ועוד מדגרות לרוב .קודם כל להפטר מהקורונה ומהר. כל השאר יחכה לאחר כך.אחרת נבין מאוחר מידי שטעינו.


נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ברכת_החמה ב- 06/09/2020 07:40:47
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/9/2020 07:49 לינק ישיר 

הנסיון ללמוד משבדיה הוא לא לגמרי נכון .
כל מדינה והצפיפות שלה והאקלים שלה ונכונות הציות של תושביה .אנחנו מדינה של אוייבר חוכם. תמיד אצלינו חכמים יותר מכולם ,מבינים יותר מכולם , מבינים יותר מהממשלה ,יותר מהרופאים . הרופאים הם אפס ומילה של הרב שווה יותר .והפלא ופלא שהרב (לא משנה איזה רב ) במקום לומר תשמעו לרופאים ממציא הלכות רפואה בעצמו.שהשם יעזור לנו.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/9/2020 17:30 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/9/2020 17:51 לינק ישיר 

מכיוון שכל נותני השירותים לא לובשים מסכה (מלצרים, מוכרים, פקידים וכו') ומכיוון שהילדים ממשיכים ללכת לבי"ס כאילו הם מפלסטיק, ומכיוון שמתירים הפגנות כאילו השוטרים נועדו להידבק בכל מקרה, אין שום טעם לשום סגר


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/9/2020 06:25 לינק ישיר 

למה חלק גדול מהחתומים על עצומת הרופאים אינם בכלל רופאים ורוב הרופאים אינם אפידימיולוגים או וירולוגים.נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/9/2020 08:06 לינק ישיר 

הם מתבססים על כך שלא ברור מתי יהיה חיסון, אבל יהיה חיסון, בעוד חצי שנה או קצת יותר, ולכן זה שהסגר רק דוחה את הקץ עדיין לא מייתר את הדבר. אנחנו צריכים לשרוד עד לחיסון, ואין לנו מטרה לקנות חסינות עד אז.

נכון שגם אחרי הסגגר תמיד מתגלים ספיחים פה ושם שמתחילים את ההדבקה מחדש, אבל אם נחזור לעשרות ביום זה יתן לנו עוד כמה חודשים, ואז אולי נצטרך עוד סגר באמצע החורף ומשם לחיסון שיבוא בעזרת ה'.

[ובכל זאת, ישיבה צעירה סגורה ומסוגרת, אם כולם שם נדבקים ומתחסנים, זה באמת חיסכון משמעותי של גורמי הדבקה משמעותיים (בחורים בחתונות בחורף, למשל) לכל משך החורף הבעל"ט ויכול להציל הרבה אנשים מבוגרים בהמשך. אני לא אומר שיש היתר לעשות זאת בידיים, כי אף פעם אינך יודע אם זה שנדבק ממך אינו בקבוצת סיכון או שיחזור הביתה ושם יהרוג מישהו, אבל כשאי אפשר למנוע מותר, לענ"ד, לחשוב גם על הרווח הנלווה].דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/9/2020 16:33 לינק ישיר 

פרופסור גמזו הצטרף לעצומה.... 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/9/2020 17:45 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > עצומת רופאים נגד הסגר!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר