בית פורומים בחדרי חרדים

מה יקרה בעוד כמה חודשים למי שעבר את הקורונה בקלות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/9/2020 08:49 לינק ישיר 
מה יקרה בעוד כמה חודשים למי שעבר את הקורונה בקלות

מאיר רובין מזכיר קבינט הקורונה האזרחי בראיון אצל קלמן-ליברמן, מתאר ממצאים חדשים ומצטט מסמך של אמ"ן לפיו מתחילים לצפות התנהגות דומה לנגיף הפטיטיס C ו-HIV; הידבקות בוירוס חולפת לאחר כמה ימים (לפעמים עם מחלת חום קלה), אולם התפרצות מחלה רצינית יותר בשני המקרים באה בחלוף כמה שנים (צהבת C ואיידס בהתאמה) - הקורונה היא גם נגיף, וכרגע לא יודעים לצפות איזו מין מחלה שכזו עלולה להתפרץ גם במקרה דנן.

חוץ מהעניין הזה, מה שכן יודעים להגיד כבר זה שרבים שחלו והחלימו, ואפילו כאלה שלא ידעו שבכלל נדבקו או חלו (וחיו לפני כן חיי מרץ פעילים), מתחילים למצוא את עצמם סובלים כשלושה חודשים ואף יותר לאחר מכן משלל סימפטומים כרוניים כמו הפרעות קצב לב, כאבים בחזה, כאבי שרירים, קשיי נשימה, כאבים כלליים, הפרעות בראייה, חולשות ועייפויות כרוניות, חום מתמשך, בלבול, דיסאוריינטציה, ועוד קשיים קוגנטיביים שונים. מדובר באנשים בריאים לחלוטין במקור. התופעה התחילה לקבל את הכינוי העממי "Long Covid" (גגלו), רבבות מדווחים עליה באנגליה ומשרד הבריאות הבריטי מכיר בה כתופעה מוכרת.

לא יודעים לומר אם התופעה הזו חולפת, לא יודעים למה היא עוד עשויה להוביל, ובטח שלא יודעים עד כמה היא קשורה למה שמפחדים שיתפרץ בהמשך (כמו איידס בחלוף שנים לאחר ההדבקות בHIV כנ"ל).
הוא קורא לגלות אחריות אזרחית אישית ולעצור את שרשרת ההדבקה מכיון שאנחנו באמת עדיין לא יודעים עם מה אנחנו מתמודדים, וככל שמתבררים דברים, עולה שרצוי אפילו לא להדבק מלכתחילה.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/9/2020 09:29 לינק ישיר 

אחד המומחים העולמיים כתב לי כך אמש : להדבק לכתחילה בכל גיל אפילו צעיר זה בהחלט לא טוב ולא ראוי. הוירוס הזה ישאיר אנשים עם פגיעה לכל החיים ואפילו בגדר נכות עד יומם האחרון. אי אפשר לשער מה אחוז האנשים שתפקודם יפגע מכל אלו שנדבקו . ההערכה מדברת על לפחות שנתיים "בילוי" עם הוירוס הזה אם לא נפעל בצורה אחראית ונוקשה עם סגר על מנת לעצור את שרשת ההדבקה . דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מה יקרה בעוד כמה חודשים למי שעבר את הקורונה בקלות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר