בית פורומים בחדרי חרדים

הצעה לאירגוני החסד:חלוקה חינם של אבץ וויטמיןd למשפחות החולים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/10/2020 08:28 לינק ישיר 
הצעה לאירגוני החסד:חלוקה חינם של אבץ וויטמיןd למשפחות החוליםתוקן על ידי ברנהארד ב- 05/10/2020 08:28:31
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/10/2020 09:15 לינק ישיר 

ואל תשכח באנקעס לנפטרים.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/10/2020 10:17 לינק ישיר 

חוקרים: נמצא קשר בין רמת ויטמין D בדם לבין הסיכוי להידבק בקורונה
מחקר חדש של אוניברסיטת בר-אילן ולאומית שירותי בריאות מצא כי מטופלים עם רמת ויטמין D נמוכה מהיו בעלי סיכוי גבוה יותר להידבק בנגיף לעומת מטופלים עם רמת תקינה מערכת ערוץ הבריאות | mako בריאות | פורסם 26/07/20 14:09   

קבוצת החוקרים של מכון המחקר של לאומית שירותי בריאות בהובלת ד"ר יבגני מרזון וד"ר אילן גרין, חברו יחד עם חוקרים מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בהובלת ד"ר מילאנה פרנקל-מורגנשטרן, כדי לבדוק אם קיים קשר בין רמת ויטמין D בדם לבין הסיכוי להידבקות בנגיף הקורונה.
החוקרים איתרו את כל המבוטחים בלאומית שירותי בריאות שנבדקו לנגיף הקורונה וגם ביצעו בדיקת רמת ויטמין D בדם (סה"כ 7,807 אנשים), מתוכם 782 (10.1%) התגלו כחיוביים לנגיף הקורונה.
במחקר, שפורסם בכתב העת המדעי FEBS, נמצא שבקרב מטופלים שנדבקו בנגיף הקורונה הרמה הממוצעת של ויטמין D בדם הייתה נמוכה משמעותית מאשר אלו שלא נדבקו. מטופלים עם רמת ויטמין D נמוכה מ-30 נ"ג/מ"ל היו בעלי סיכוי גבוה יותר להידבק בנגיף לעומת מטופלים עם רמת תקינה של ויטמין D.
"הממצא העיקרי של המחקר שלנו הוא הקשר המובהק בין רמת ויטמין D נמוכה בדם לבין הסיכוי להידבק בנגיף  SARS-CoV-2 אשר גורם למחלת הקורונה COVID-19," אומר ד"ר יבגני מרזון, מנהל מחלקה לרפואה מנוהלת של לאומית שירותי בריאות. "יתר על כן, בניתוח הנתונים של קבוצת המטופלים החיוביים לנגיף נמצא שבקרב מטופלים עם רמה נמוכה של ויטמין D בדם היה סיכוי גבוה יותר לתחלואה קשה יותר ולצורך באשפוז. גיל מעל 50 היה גורם סיכון משמעותי נוסף לתחלואה קשה".
"לפי הניתוח שלנו, מטופלים החיוביים ל-COVID-19 היו צעירים יותר מאשר אלה שלא נדבקו. שיאי ההדבקה היו בגילאי 25 ו-50", אומרת ד"ר מילנה פרנקל-מורגנשטרן, ראש המעבדה למחלות מורכבות בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן. "ייתכן  שאת השיא הראשון סביב גיל 25 אנו מזהים עקב מנהגי ההתקהלות בגילים צעירים אלו. השיא מסביב לגיל 50 עשוי להיות קשור לאורח החיים שמערב הרבה קשרים חברתיים בשילוב עם מחלות כרוניות".
ידוע כי ויטמין D חשוב לבריאות העצם ומחסור בו יכול להוביל למחלות כמו רככת אצל ילדים ומצבים דומים אצל מבוגרים כמו אוסטאומלציה (ירידה/פגיעה במינרליזציה של העצם החדשה) ואוסטאופורוזיס (ירידה במסת העצם וחוזקה, ונטיה לשברים. ישנן גם השערות שהוויטמין משפר את מערכת החיסון ועוזר להילחם בזיהומים ווירליים שונים. קיימות עדויות מדעיות לתרומת ויטמין D להקטנת הסיכון לזיהומים חריפים בדרכי הנשימה.
לאחרונה אנו עדים לשיח רחב המתקיים בנושא הקשר בין ויטמין D לטיפול או מניעת תחלואה במחלת הקורונה. בתחילת חודש מאי התפרסם מחקר קטן משוויץ אשר הראה כי אצל מטופלים חיובים לנגיף הקורונה (סה"כ 27 איש) הייתה רמת וויטמין D נמוכה יותר מאשר אצל מטופלים עם תוצאה שלילית (סה"כ 80 נבדקים), אך ההבדל לא היה משמעותי סטטיסטית. במחקר אחר פורסמו נתונים אשר מצביעים על קשר בין אזורים באירופה שלתושביהם רמות נמוכות של ויטמין D ובין שיעורי תמותה גבוהים יותר ממחלת הקורונה, אך במחקר זה לא נבדקו באופן ישיר רמות בדם בקרב מטופלים שנפטרו מקורונה בהשוואה לאנשים שהחלימו מהמחלה.
"מפתיע כי מצבים כרוניים, כגון שיטיון, מחלות לב וכלי דם ומחלות ריאה כרוניות, שנחשבו כגורמי סיכון במחקרים הקודמים, לא נמצאו במחקר שלנו כגורם המגביר את שיעור ההידבקות", אומר פרופ' שלמה וינקר, ראש חטיבת רפואה של לאומית שירותי בריאות. "אנו מניחים כי ממצא זה קשור להקפדה על הנחיות משרד הבריאות על ריחוק חברתי בקרב חולים כרוניים".
החוקרים השותפים למחקר, ד"ר דמיטרי טבורובסקי וד"ר אלסנדרו גורוחובסקי מהמעבדה של ד"ר פרנקל-מורגנשטרן, חושבים כי המחקר הינו בעל משמעות קלינית רבה. עם זאת יש לציין שאמנם מדובר במחקר אפידמיולוגי גדול ומבוסס אוכלוסייה, אך הוא  אינו ניסוי קליני אקראי אשר יכול לקבוע קשר סיבתי בין מתן ויטמין D לבין מניעת הדבקות בנגיף קורונה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/10/2020 10:21 לינק ישיר 

החידה השוויצרית: הקשישים בבית אבות נדבקו, אך כולם החלימו

לפי דיווח המתפרסם בשוויץ נדבקו עשרות קשישים בבית אבות, אך כולם ללא יוצא מן הכלל החלימו על אף שחלקם מתמודדים עם מחלות רקע קשות. האם אכן הקשישים צרכו ויטמין D והדבר סייע להם להתגבר על המחלה?
יוסף קליין, ט"ו תשרי תשפ"א 03/10/2020 23:46

חידת בית האבות השוויצרי: עיתון שווייצרי דיווח על "הנס של אלג", בית אבות סיעודי בציריך, שבו נרשמה תחלואה נרחבת של קורונה אך למרות שהמוסד מאוכלס בקשישים שחלקם מתמודדים עם מחלות רקע קשות, אף אחד מהקשישים לא מת וכולם ללא יוצא מן הכלל החלימו. איך ומדוע? לכך אין עדיין הסבר, אם כי ישנם הטוענים - למרות שהדבר לא נבדק - שהצעד שבו נקטה הנהלת המוסד לאחר שסיפקה לקשישים ויטמין די לאורך כל התקופה, הוא זה שהביא להחלמה המפתיעה.

המקרה דווח בהרחבה בעיתון השוויצרי 'צירכר צייטונג', שם סופר על המוסד הסיעודי הממוקם בציריך, שבו  56 אנשים חלו בקורונה, מתוכם 25 קשישים מבוגרים מאד, חלקם עם מחלות רקע קשות. למרות זאת, ועל אף שבעולם במקרים דומים הסתיימה הדבקה מעין זהו בתמותה נרחבת (בישראל זכור, בין היתר, המקרה שאירע בבית האבות ביבנאל שם מתות בפרק זמן של מספר ימים לא פחות מ12 קשישים), במקרה של בית האבות השוויצרי אף אחד מהקשישים לא מת, וכעבור כמה שבועות ציינו בהנהלת בית האבות כי כל הקשישים החולים הבריאו.

מעבר לכך, לפי הדיווח, אף אחד מהקשישים, שחלקם חלו בצורה קשה, לא נזקק לאשפוז. לרופאים אין עדיין הסבר, אם כי לפי אחד התרחישים דאגה הנהלת בית האבות לספק לכל השוהים במוסד ויטמין D במינון קבוע, מיד לאחר שהחלו הדיווחים בעולם על התחלואה. אם פרט זה נכון, הדבר מחזק את הטיעון שצריכה קבועה של ויטמין די תורמת להתמודדות יעילה עם המחלה, ומה שנותר לשאול הוא מדוע חרף ההוכחות הרבות לכך עדיין רשויות הבריאות בעולם לא יוצאות בהמלצה גורפת לצרוך את הוויטמין.

עם זאת, נציין שמדובר רק בהשערה וכי המקרה של בית האבות השוויצרי טרם נבדק כך שטרם פורסמו מחקרים מהימנים אודות המקרה.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/10/2020 11:21 לינק ישיר 

נו, יאללה, אז שיבדקו וישחררו אותנו כבר:)
אה, כנראה לא כ"כ דחוף לשחרר אותנו, ויותר חשובים ודחופים המניות שלנו בחברות מודרנה ושות'...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/10/2020 11:46 לינק ישיר 

גם אני ממליץ על ויטמין D.
הרוקחת בקופת חולים סיפרה שהעבירו להם הרצאה שויטמין זה כדאי ומומלץ לקורונה.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הצעה לאירגוני החסד:חלוקה חינם של אבץ וויטמיןd למשפחות החולים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר