בית פורומים בחדרי חרדים

שניים מראש בעלז נחקרו באזהרה ושוחררו למעצר בית בחשד להפצת מחלה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/10/2020 21:14 לינק ישיר 
שניים מראש בעלז נחקרו באזהרה ושוחררו למעצר בית בחשד להפצת מחלה

שניים מראשי חסידות בעלזא בירושלים נחקרו באופן חריג בימים האחרונים בחשד להפצת מחלה, זאת בעקבות קיום תפילות בניגוד להנחיות בבית הכנסת של החסידות במהלך יום הכיפורים. השניים נחקרו באזהרה ושוחררו למעצר בית. החקירה נפתחה מיד אחרי יום הכיפורים, זאת בעקבות עדויות שהגיעו למשטרה על הפרות מסיביות של ההנחיות. התיק מלווה ע"י הפרקליטות. אנשים נוספים בחסידות צפויים להיחקר

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 21:38 לינק ישיר 

מעניין איזה אסוציאציות מהשואה זה מעלה אצל ישראל אייכלר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 21:39 לינק ישיר 

בימים האפלים ההם שלחו את הנחקרים ישירות למחנות, לא למעצר בית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 21:42 לינק ישיר 

שישבו בכלא !

וכמה שיותר - יותר טוב 

בהנחה שהם חושבים כמוהו.

אולי שם יצא להם מהראש השטויות הנוראיות שאמר הגר"פ פרידמן - ראש הכוללים של בעלז

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 06/10/2020 21:42:47

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 21:43 לינק ישיר 

שאגתשביט כתב:
בימים האפלים ההם שלחו את הנחקרים ישירות למחנות, לא למעצר בית.

מחקירה באזהרה לתאי גזים הדרך קצרה מאוד :)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 21:45 לינק ישיר 

הם הגיעו לטיש כגיבורי היום

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 22:05 לינק ישיר 

אפילו אם אתם צודקים.תגובתכם היא כמו שונאי דת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 22:09 לינק ישיר 
מצדרביעי

חוד_המחט כתב:
אפילו אם אתם צודקים.תגובתכם היא כמו שונאי דת

או כמו אנשים שסובלים מהאנרכיה של בעלז, הן מכך שהסגר נגרם בין היתר בשל ההתנהלות האנרכית שלהם ושל דומיהם (וכנראה נצא ממנו מאוחר יותר בשל כך), ועוד לא דיברנו על החילול ה' וההשנאה של כלל הציבור החרדי בעיני החילונים (שחלקם לא יודעים להבדיל).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 22:12 לינק ישיר 

לא אני השנאתי את הדת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 22:13 לינק ישיר 

מי הם החרדים הראשונים שדרכו ברגל גסה על ההנחיות וגרמו לתגובת שרשרת שתוצאותיה עוד נלקק הרבה זמן, ועוד מתגאים שהמנהיג שלהם היה הראשון לזהות את ה'שקר' של הקורונה???

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 22:33 לינק ישיר 

כמי שמכיר היטב את בעלזא- הסיפור זה "נאר חיצוניות".
אצל בעלזא כל האידישקייט וכל החיים בעצם הכל מתבטא בהידור החיצוני של הדברים.
זאת אומרת, דברים צריכים להיראות כמו שהם צריכים להיראות "לפי הספר" והם לא מסוגלים לזוז מילימטר מתפיסת עולם זו.
יש לזה צדדים יפים. כמו ההדר הבעלזאי המפורסם והשמירה על שמונה בגדים בכל מצב.
אבל
תגיד לבעלזער לבוא לטיש עם מסיכה והוא יסתכל עליך כאילו אמרת לו לבוא לטיש בלי בגדים. מבחינתו יש קוד לבוש שמתאים לסיטואציה ולא שייך לחרוג ממנו.
תגיד לו להתפלל לפי התו הסגול - מבחינתו זה כמו שתציע לו לצבוע את עצמו בצבע סגול. תפילה עם מרחקים או כל שינוי אחר מאיך שנראית בעיניו תפילה ואיך שראה בעיניו תפילה מגיל קטן - היא בכלל לא תפילה.
יש מגיפה? אולי. ואז מה? צריכים ללכת על הראש או בלי בגדים ברחוב? מבחינת בעלזא זה אותו הדבר.

(הדברים נכתבו ביום חול ע"י האימפריה של מכניבקא, האימפריה העותומאנית והאוסטרו-הונגרית בשותפות. ט.ל.ח.)

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי פיינשמקער ב- 06/10/2020 22:36:46

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/10/2020 23:45 לינק ישיר 

מבחוץ זה ממש נראה כאילו אומרים לחסידים לקפוץ מהגג והם קופצים ועוד מסבירים שככה זה נכון...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 00:37 לינק ישיר 
קריסטאל נאכט

נוירולוג כתב:

מעניין איזה אסוציאציות מהשואה זה מעלה אצל ישראל אייכלר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 08:22 לינק ישיר 
מצדרביעי

פיינשמקער כתב:
כמי שמכיר היטב את בעלזא- הסיפור זה "נאר חיצוניות".
אצל בעלזא כל האידישקייט וכל החיים בעצם הכל מתבטא בהידור החיצוני של הדברים.
זאת אומרת, דברים צריכים להיראות כמו שהם צריכים להיראות "לפי הספר" והם לא מסוגלים לזוז מילימטר מתפיסת עולם זו.
יש לזה צדדים יפים. כמו ההדר הבעלזאי המפורסם והשמירה על שמונה בגדים בכל מצב.
אבל
תגיד לבעלזער לבוא לטיש עם מסיכה והוא יסתכל עליך כאילו אמרת לו לבוא לטיש בלי בגדים. מבחינתו יש קוד לבוש שמתאים לסיטואציה ולא שייך לחרוג ממנו.
תגיד לו להתפלל לפי התו הסגול - מבחינתו זה כמו שתציע לו לצבוע את עצמו בצבע סגול. תפילה עם מרחקים או כל שינוי אחר מאיך שנראית בעיניו תפילה ואיך שראה בעיניו תפילה מגיל קטן - היא בכלל לא תפילה.
יש מגיפה? אולי. ואז מה? צריכים ללכת על הראש או בלי בגדים ברחוב? מבחינת בעלזא זה אותו הדבר.

(הדברים נכתבו ביום חול ע"י האימפריה של מכניבקא, האימפריה העותומאנית והאוסטרו-הונגרית בשותפות. ט.ל.ח.)

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי פיינשמקער ב- 06/10/2020 22:36:46

נראה נכון, וא"כ, זה ממש עצוב שמקריבים חיי אדם לטובת זה, וכמובן עונה על תהייתי, שגם אם משום מה כ"כ חשוב להם לעשות חתונה המונית, למה אי אפשר לשכור איצטדיון פתוח ענק....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 08:53 לינק ישיר 

למה? כדי להראות מי הבוס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 09:57 לינק ישיר 

מצדרביעי
זה יותר מסתם "חשוב". לכולנו גם חשוב לקיים חיי שיגרה ובכל זאת כולם מצמצמים את השיגרה מי יותר ומי פחות.
אבל אצלם שינוי בצורה החיצונית של חיי הדת והחסידות זה משהו לא נתפס. מתנצל על הדוגמה אבל אין לי טובה ממנה - תאר לך שהיו דורשים ממך, כדי לשמור על הזקנים, ללכת ברחוב בלי בגדים, הרבה אנשים לא היו עומדים בזה ואומרים "קורונה שמורונה, אני הולך כרגיל".

לא מצדיק אותם, אבל זה הלך המחשבה שלהם ועליו עצמו הטענה. החסידות המקורית שמה דגש על העבודה הפנימית ולא על צורת הראשוואלקע

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > שניים מראש בעלז נחקרו באזהרה ושוחררו למעצר בית בחשד להפצת מחלה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר