בית פורומים בחדרי חרדים

דברים נוקבים אתמול בפאנל לב שומע...

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/10/2020 13:01 לינק ישיר 
דברים נוקבים אתמול בפאנל לב שומע...

אתמול בערב 'לב שומע' ארגן פאנל במלונית בחברון עם הרב איכנשטין ר יצחק לנדאו והרב קרשינבוים מחיפה. הם תקפו בחריפות נוראה את מי שמתעמת עם המשטרה ושבחו את המשטרה שמצילה את חיינו. הרב לנדאו אמר שהיה צריך לכתוב במודעות של האדמור שנפטר "נרצח על ידי בן עוולה. הרב קירשנבוים קרא לשוטרים "להרביץ הרבה יותר לכמה שיותר חרדים שמפרים את ההוראות" טען שאפילו לשמוע שקוראים לשוטר 'נאצי' ולא למחות בו זה נורא ואיום. קראו לגבות את המשטרה. וזה שהם שונאים אותנו לא נוגע לעניין ולא צריך לעניין אותנו.
הרבנים הוסיפו "אנחנו נמצאים בתקופה מבלבלת ומותר שישהיה בלבול. אבל כל אדם באופן פרטי צריך לבנות את עצמו מבפנים".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 13:10 לינק ישיר 

אני רק שאלה,
האם בלב שומע ממליצים להרביץ לילד מופרע שלא מקשיב ולא שומע?!

לא שמעתי את דברי הרבנים, אבל הציטוטים שהבאת נשמעים דמגוגיה וחרטטנות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי גינגישראלי ב- 07/10/2020 13:10:38

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 13:12 לינק ישיר 

מי זה הרבנים המוזכרים? אולי תפרט לטובת מי שלא מכיר את הברנז'ה הליטאית?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 13:33 לינק ישיר 
hhaavv

גינגישראלי כתב:

אם כבר, השאלה אמורה להיות: למרות שאסור ולא יעיל להרביץ לילד כדי לחנך אותו, במקרה והוא עומד לקפוץ מהגג או שהוא רוצה להצית את בית האבות הסמוך - מותר להרביץ לו, או לנקוט בכל פעולה אחרת הכוללת אלימות, כדי למנוע זאת - או שהכלל הליבראלי 
הקדוש שאוסר להרביץ על מנת לחנך (במידה, כמובן) גובר על פיקוח נפש?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 13:35 לינק ישיר 

hhaavv כתב:
hhaavv

גינגישראלי כתב:

אם כבר, השאלה אמורה להיות: למרות שאסור ולא יעיל להרביץ לילד כדי לחנך אותו, במקרה והוא עומד לקפוץ מהגג או שהוא רוצה להצית את בית האבות הסמוך - מותר להרביץ לו, או לנקוט בכל פעולה אחרת הכוללת אלימות, כדי למנוע זאת - או שהכלל הליבראלי 

ואתה מאלה שחושבים שהמכות של השוטרים (ודאי אלה שראינו) יעילות למשהו?!
אתה אמיתי???

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 13:38 לינק ישיר 

גינגישראלי כתב:

אני רק שאלה,

נשלח מהאנדרואיד שלי

אם הילד שלי יתקרב להפגנה אשמח אם משהו יתן לו שתי סטירות להעיף אותו משם,

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 14:11 לינק ישיר 

פרופ' אבי סלומון היה יכול להשתתף בפאנל המרצים שם בקלות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 14:11 לינק ישיר 
hhaavv

גינגישראלי כתב:
hhaavv כתב:

גינגישראלי כתב:

אתה אמיתי???

לא מדבר על מה שראינו אלא לשאלה שלך מה לב שומע ימליצו. תמיד יש משוגעים שגם זה לא ימנע מהם, אבל עבור כל השאר זו בהחלט הרתעה, וזה כבר רווח נקי של חיי אדם. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 14:22 לינק ישיר 

פסתםנחמד כתב:

גינגישראלי כתב:

אני רק שאלה,

אם הילד שלי יתקרב להפגנה אשמח אם משהו יתן לו שתי סטירות להעיף אותו משם,

נשלח מהאנדרואיד שלי

ויש אבות שנותנים לילדים שלהם סטירות בעצמם ושמחים גם שהרב'ה מרביץ להם.
השאלה פה מה לב שומע אומרים על זה, והאם זה יעיל במצב הנוכחי ובצורה שזה נעשה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 14:22 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
פרופ' אבי סלומון היה יכול להשתתף בפאנל המרצים שם בקלות
גם אתה לפי ההתנסחויות שלך על מפרי ההנחיות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 14:26 לינק ישיר 

hhaavv כתב:
hhaavv

גינגישראלי כתב:
hhaavv כתב:

גינגישראלי כתב:

אתה אמיתי???

לא מדבר על מה שראינו אלא לשאלה שלך מה לב שומע ימליצו. תמיד יש משוגעים שגם זה לא ימנע מהם, אבל עבור כל השאר זו בהחלט הרתעה, וזה כבר רווח נקי של חיי אדם. 

אבל הרבנים הנ"ל כן דיברו על מה שראינו.
ולא, זו לא הרתעה אלא השתוללות ילדותית בדיוק כמו אותם נערים צעירים ומגודלים, רק שמצד המשטרה היא גם מרושעת ונפשעת.
אולי לא ראית אתמול, אבל לפחות במא"ש הוכח מעבר לכל ספק שהמשטרה לא באה לאכוף את התקנות בהיכלי בתי המדרשות הסגורים ובתוכם אלפים, אלא להשתולל ברחובות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 17:31 לינק ישיר 

סתם אנשים שקרויים רבנים שמחפשים קצת יחס....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2020 18:15 לינק ישיר 
hhaavv

גינגישראלי כתב:

חשבתי שלא שמעת את דבריהם.
אולי הם דברו באופן כללי? נראה לך שהם גולשים ורואים דברים כאלה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/10/2020 23:36 לינק ישיר 

hhaavv כתב:
hhaavv

גינגישראלי כתב:

חשבתי שלא שמעת את דבריהם.
אולי הם דברו באופן כללי? נראה לך שהם גולשים ורואים דברים כאלה?

כוונתי היתה שלא שמעתי את דבריהם ויתכן שהוצאו מהקשרם...
כל תגובתי היתה על צד שהם אמרו כפי שהשתמע,
ואם הם אמרו ללא ידיעה מה קורה בשטח אפשר לעשות מדבריהם טייארה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/10/2020 00:20 לינק ישיר 

timobl כתב:

סתם אנשים שקרויים רבנים שמחפשים קצת יחס....

לה''ו. הלו, הלו. אליאב מילר, ואחיו שוקי, מאיר, ואבא יוסי, ושאר המשפוחע, אחלה חבר'ה שבעיילם!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/10/2020 15:59 לינק ישיר 

מתקפה חריפה
ראש הישיבה הליטאי: "קורא למשטרה לתת 'פי 10' מכות"
אלימות המשטרה ברחובות הציבור החרדי מעוררת סערה במגזר - אך הגאון רבי אברהם קירשנבוים, מראש ישיבת 'נחלת הלויים' בעד ואמר כי בשם "שעת השמד" רבנים מזלזלים בחיי אדם
אבי רבינא | כ' בתשרי תשפא   19:05  08.10.20 

אלימות המשטרה בימים האחרונים במספר אזורים חרדים מעוררת סערה פנימית במגזר החרדי, אלא שבעוד העיסוק העיקרי הפך להיות סביב אלימות המשטרה, נשכחה מעט החובה להישמר ולהתריע מפני הפרת הנחיות שעלולה לעלות בחיי אדם.

הגאון רבי אברהם קירשנבוים, מראשי ישיבת 'נחלת הלוויים' בחיפה, יצא למתקפה חריפה נגד רבנים ומנהיגים רוחניים שבשם "הוואי רוחני" ו"שעת שמד", קוראים להפר הנחיות בריאותיות.

בהקלטה הנחשפת ב'כיכר השבת', ראש הישיבה החריף את ההתבטאות וקרא לשוטרים להרביץ פי 10 מכות לאלו המזלזלים בריש גלי בהנחיות הבריאות.

את דבריו שנאמרו בפני חולי הקורונה המאושפזים בישיבת חברון, באירוע שאורגן על ידי 'איחוד בני הישיבות' בראשות הרב יהודה ויספיש. ובוצע על ידי יו"ר לב שומע הרב אליאב מילר, פתח הגר"א קירשנבוים ואמר: "אני אומר, אם שוטרים נותנים מכות אני מבקש מהם שייתנו פי עשר. מעל במה זו אני קורא למשטרת ישראל שיתנו פי עשר יותר מכות. זה ביזיון וחילול ה'.

"אם אתם רוצים שתלמידי חכמים הם הדוגמא שלכם בחיים איך אתם בוחרים תלמיד חכם? מי שהעיתון מחליט לקרוא לו הגאון או הגאון הגדול? עכשיו כל בחור שיושב כאן יכול לדעת מי הוא בר סמכא ומי לא בר סמכא בין התלמידי חכמים. אני אומר את זה בלא שום פחד".

הרב קירשנבוים הבהיר, כי לא רק החסידים שמפירים את ההנחיות ואמר, כי "יש אנשים שכל היהדות זה 'הווי' וקשה לוותר על הווי זה לא קשור להלכה. שלא יגידו 'שעת השמד', זה טיפשות. זה טיפשות וזלזול בחיי אדם וחילול ה'".

"אני רוצה לשאול את הראש ישיבה", המשיך הגר"א, "כתוב שעל חילול ה' תשובה אינה מכפרת, ייסורים לא מכפרים רק יום המוות מכפר. מה קורה למי שהמוות שלו עצמו הוא חילול ה', כי הוא לא שמר הוא נדבק? יש אנשים, גם תלמידי חכמים, שהמוות הוא חילול ה'. מספרים שהוא שמר. הוא לא שמר, הוא זלזל".

"התורה אומרת שמי שלא שומר חייב כרת. לא נעים לי לקטרג. מי שמת תוך חילול ה', אני לא בטוח שיום המיתה מכפר עליו. יש לכם בחורים הזדמנות לכל החיים שלכם לזכור מי הוסמך בכלל ישראל, מי בר סמכא לעניינים חשובים. יכול להיות, אתם יכולים לדעת מי בכלל ישראל אנשים עם כתפיים שלא מפחדים, זה לא קשור לציונות".

"המצב הוא מצב מבולבל. מי שלא מבולבל היום אין לו שכל ישר כי המצב הוא מבולבל. הנתונים הם מבולבלים. אתה יכול לראות על אנשים מי יש לו אחריות, מי יודע מה זה פיקוח נפש. אני לא אומר שיש קו אחיד. וודאי שיש גישות שונות ויש עיגולי פינות גם בתוך מי שנקרא בר סמכא, אבל ישנם לא מעט אנשים ששמים פס, מזלזלים, הופכים את זה לספורט נגד המשטרה. זה ילדים קטנים".

לסיום, מחה ראש הישיבה בחריפות נגד הרבנים שלא מוחים בתלמידיהם האלימים ואמר: "אם רבותיהם לא מוחים בהם, הרבנים האלה אינם בעלי סמכא. אני לא באתי בתור בר סמכא, אלא לעורר אתכם לחשוב. בשבילי זאת הזדמנות".

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דברים נוקבים אתמול בפאנל לב שומע...
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר