בית פורומים בחדרי חרדים

ביה"ח הדסה עין כרם טיפל בחשאי באדמור מבעלז בביתו לאחר שנדבק בקורונה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/10/2020 15:51 לינק ישיר 
ביה"ח הדסה עין כרם טיפל בחשאי באדמור מבעלז בביתו לאחר שנדבק בקורונה

ביה"ח הדסה עין כרם טיפל בחשאי באדמו"ר מבעלז בביתו לאחר שנדבק בקורונה
האדמו"ר סירב להתפנות לבית החולים חרף מצבו הקשה, ולביתו הגיעו רופא ואנשי צוות שטיפלו בו מסביב לשעון. מנכ"ל ומנהל בית החולים ידעו על הטיפול והתעדכנו באופן שוטף במצבו של הרב
אהרן רבינוביץ 14:58 | עודכן ב: 15:08
בית החולים הדסה עין כרם העניק בחשאי טיפול רפואי לאדמו"ר מבעלז בביתו כשהיה במצב קשה לאחר שנדבק בקורונה, כך נודע ל"הארץ". הטיפול הוענק לפני כחודשיים, ונוהל בידי רופא ואנשי צוות רפואי נוספים שהיו צמודים לאדמו"ר בן ה-72 במשמרות סביב השעון. כחלק מהטיפול אובזר בית האדמו"ר בכל הציוד הרפואי הנדרש, וחדרו הפך למעין חדר טיפול נמרץ. בטיפול היו מעורבים באופן שוטף מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, ומנהל בית החולים, פרופ' יורם וייס.

האדמו"ר מבעלז, הרב ישכר דב רוקח, הורה לחסידיו כבר בגל הראשון של הקורונה להמשיך בשגרת חייהם, תוך השתתפות בתפילות ובאירועים המוניים במקומות סגורים, בצפיפות וללא מסכות. לפני כחודשיים הוא נדבק בנגיף, ולדברי מקור המעורה בפרטים, רמת ריווי החמצן בדם שלו ירדה ל82-81 רמה בה מצב החולה מוגדר קשה וזקוק להנשמה. רופא מהדסה שהגיע לביתו של האדמו"ר הורה על פינויו לבית החולים, שנערך לקליטתו. ואולם, ברגע האחרון, לאחר שדווח ב-ynet כי בית החולים נערך לטפל באדמו"ר, החליטו כמה ממקורביו שהרב יטופל בביתו.

פרופ' רוטשטיין ופרופ' וייס התעדכנו מדי יום בטיפול הרפואי, ומצד האדמו"ר היו מעורבים בהליך מיכאל פירר, עסקן רפואי מקושר המקורב מאוד לאדמו"ר ואחיו של אלימלך פירר - מהיועצים הרפואיים המוכרים בישראל, ואהרל'ה פריד, הנחשב לגורם חזק בבית החולים הדסה. "הוא קיבל טיפול 'טראמפ', VIP, מה שאזרח מהשורה לא מקבל", אמר מקור המעורה בפרטים. 

מקור בהדסה אמר כי בית החולים אבזר את ביתו של האדמו"ר בכל המכשירים הרפואיים הנדרשים, והקים לו "סוג של טיפול נמרץ בבית". לדברי המקור, האדמו"ר לבסוף לא נזקק להנשמה אלא רק למחולל חמצן ולטיפול תרופתי. לדבריו, האדמו"ר , שסובל ממחלות רקע, היה במעקב צמוד של רופאים מבית החולים שזהותם נשמרת בחשאי גם בשלב זה. "זו החלטה מאוד לא פשוטה שלא לאשפז אדם כזה", אמר המקור. "זו אתיקה מקצועית שגובלת בהפקרות".

מנכ"ל הדסה רוטשטיין אמר ל"הארץ" כי "המנהג שלנו בהדסה, לפחות מאז שאני פה, שאצלנו כל אדם הוא בן אדם, וכל אחד יקבל את הטיפול כאילו הוא המטופל היחידי שלנו. המדיניות הזאת עושה את שלה - גם בתוך בית החולים וגם מחוץ לבית החולים". רוטשטיין אמר כי הוא "חושב שזו מדיניות נכונה שבית החולים שם את האינטרס של החולה מעל האינטרס שלו עצמו".

רוטשטיין הסביר כי כל עוד המטופל או אנשיו לא מאשרים זאת, בית החולים שומר בקנאות עיוורת על פרטיותו, "וזה נכון לגבי כל אדמו"ר, כולל האדמו"ר מבעלז", אמר. הוא הדגיש כי "אנחנו מטפלים בכולם, גם בטיפולים שנעשים בחוץ, בצורה הכי טובה שאנחנו יכולים. זה הדבר היחיד שאני מוכן לומר, מבלי להתייחס לאדמו"ר כזה או אחר או איש נשוא פנים כזה או אחר". פרופ' וייס, פירר ופריד סירבו להגיב לידיעה. 

האדמו"ר מבעלז היה המנהיג הראשון מהזרם החרדי המרכזי שהורה לחסידיו שלא להישמע להנחיות משרד הבריאות בנוגע לריחוק החברתי. לפני כמה חודשים הוא ערך חתונת ענק בהשתתפות אלפי אנשים בתוך בית המדרש של החסידות, ללא מסכות וללא ריחוק חברתי. מאז הוא ממשיך לקיים תפילות המוניות בבית המדרש. גם בחג הסוכות קיים האדמו"ר אירועים המוניים בהשתתפות אלפים, תוך שהחסידות מסתתרת מאחורי אישור של משרד הבריאות להפעלת ישיבה ב"קפסולה". בחסידות מקפידים מאוד שלא לאפשר הכנסה של מכשירי הקלטה ומצלמות לאירועים, על מנת למנוע את פרסומם. בחלק מהמקרים מתבצעת בדיקה פיזית של החסידים, ובחתונת הענק אף  השתמשו במגנומטרים בכניסה לאירוע. 

במשך חודשים ארוכים הציגו בחסידות חזות של שמירה על ההנחיות כלפי חוץ, ואף פרסמו "הוראות" של בית הדין של החסידות לפיהן יש לעטות מסכה ולשמור על כללי הריחוק החברתי, כשבפועל הורו שלא לנהוג כך. ואולם, אתמול פורסמה בכלי תקשורת הקלטה בה נשמע האדמו"ר מורה לחסידיו להמשיך בשגרה מבלי להקפיד על ההנחיות, ומאז מודים בחסידות כי אלו ההנחיות.

בקלטת נשמע האדמו"ר תוקף את שאר הרבנים החרדים, שמורים לשמור על ההנחיות. "כל רב מתערב ואומר דעות ונותן עצות, וכל אחד מחזיק את התורה בכיס שלו", אמר. לדבריו, "הרבנים רוצים למצוא חן בעיני הרשויות והרשויות רוצות למצוא חן בעיני הרבנים. זה לא הפתרון. צריך לנהוג כפי שנהגנו עד היום והשם יעזור שלא יהיה נזק". בקרית בעלז מתו עד כה שמונה אנשים מקורונה, מתוך שכונה של כעשרת אלפים איש.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 15:52 לינק ישיר 

מסורת אבותיו בידיו - להינצל בידי הציונים ולהשאיר את חסידיו לגורלם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 15:57 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

מנכ"ל הדסה רוטשטיין אמר ל"הארץ" כי "המנהג שלנו בהדסה, לפחות מאז שאני פה, שאצלנו כל אדם הוא בן אדם, וכל אחד יקבל את הטיפול כאילו הוא המטופל היחידי שלנו. המדיניות הזאת עושה את שלה - גם בתוך בית החולים וגם מחוץ לבית החולים". רוטשטיין אמר כי הוא "חושב שזו מדיניות נכונה שבית החולים שם את האינטרס של החולה מעל האינטרס שלו עצמו".

זה ידוע שבית החולים מעניק לכל חולה שמגיע לשעריו טיפול כמו שהאדמו"ר מבעלז קיבל, וכן לכל מי שחפץ לקבל את כל הטיפול הזה בביתו. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:00 לינק ישיר 

וכמובן, שום דבר לא ישנה את דעתו של הרבי. לא יאומן. לקבל טפול VIP ואחרי זה לקרוא בריש גלי להפר את ההוראות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:17 לינק ישיר 

לא אמרו שהיה לו רק צינון? 
על איזה מחלות רקע מדובר? זה רק אלרגיה קלה ! 

מעניין אם גם החסידים שלהם הוא הורה לא לשמור מקבלים יעוץ ממנכ"ל הדסה... בעצם הם נפטרו שלושה ממשפחה אחת .. לא רק שלא דאגו להם לטיפול גם לא דואגים ליתומים... שולחים חסידים לשטיבלעך שלנו לשנורר עבור היתומים שהם רצחו את ההורים שלהם 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:18 לינק ישיר 

לה''ו. זה שר''פ לכל דבר. השר''פ לא הוצא מהחוק?!
אם כן, מנכ''ל הדסה ומנהל עי''כ עברו לכאורה על החוק?!
לא מאמין שפרופסרים יהיו עבריינים...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:21 לינק ישיר 

הם שלמו על זה? והאם כל בן אדם יכול להזמין לביתו בתשלום??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:26 לינק ישיר 

לא יאומן כנופיית מכניבקא באינטרנט משמיצה ומתחזקת את האתר המטונף של שאולזון ,
במקום לשמור את הכסף לבניית בית המקדש של מכניבקא בבני ברק ברחוב האדמור מגור,
היא מבזבזת כספים מקהל מכניבקא בלונדון, וגם כאן משלשלת כל היום אשכולות בשילשול גדול ,עד שכבר הגענו 
לאלפיים ושניים אשכולות על "בעלז וקורונה" בו בזמן שבקהילתם במכניבקא לא שומרים בכלל על התקנות של משרד הבריאות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:40 לינק ישיר 

כדאי שתפנים מר שדה.. לא הכל זה מכנובקא, הציבור בכללותו הפעם כועס וכנראה חלקית לפחות בצדק. ממליץ לך לשבת בשקט ולתת לגל לעבור. אם האמונה שלך חזקה שגם אם אומר על ימין שהוא שמאל, שב רגוע ואל תתערב. עדיף

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:41 לינק ישיר 

שדה9 כתב:

לא יאומן כנופיית מכניבקא באינטרנט משמיצה ומתחזקת את האתר המטונף של שאולזון ,
במקום לשמור את הכסף לבניית בית המקדש של מכניבקא בבני ברק ברחוב האדמור מגור,
היא מבזבזת כספים מקהל מכניבקא בלונדון, וגם כאן משלשלת כל היום אשכולות בשילשול גדול ,עד שכבר הגענו 
לאלפיים ושניים אשכולות על "בעלז וקורונה" בו בזמן שבקהילתם במכניבקא לא שומרים בכלל על התקנות של משרד הבריאות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:41 לינק ישיר 

muki28 כתב:

כדאי שתפנים מר שדה.. לא הכל זה מכנובקא, הציבור בכללותו הפעם כועס וכנראה חלקית לפחות בצדק. ממליץ לך לשבת בשקט ולתת לגל לעבור. אם האמונה שלך חזקה שגם אם אומר על ימין שהוא שמאל, שב רגוע ואל תתערב. עדיף

למה להתעצבן?
תהנה משעשוע היומי...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:44 לינק ישיר 

muki28 כתב:

כויפר!!!
כל בעלזער טוב חייב לומר פעמיים ביום "שמע בעלזא, מכניבקא אלוהינו..."

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 16:50 לינק ישיר 

בהתחלה התייחסתי ברצינות לשדה9 עם הזמן למדתי להנות מהטרלותיו בס"ה טרול חמוד..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 17:04 לינק ישיר 

חוץ מאלו שהפוליטיקלי קורקט הוא נר לרגליהם, אף אחד לא כועס.

מושגים היה מבין אם הרבי מויז'ניץ היה מקבל פריבילגיות רפואיות, ונוירולוג היה מבין אותו דבר אצל הרבי מגור, וליטאי אצל ר' חיים. (שכולם יהיו בריאים עמו"ש)

זה שעושים מזה רעש בחדשות זה פשוט בגלל שזה אייטם שמעורר עניין והתקשורת יכולה להשתמש בזה להסתה. היא היתה עושה רעש פי שתיים אם זה היה נתניהו והיה חס ושלום מקבל משהו שלא מגיע לו מבחינה חוקית.
ראה ערך הסיגרים והשמפנייה (או ניקוי יבש) שמהווה עילה לרק לא ביבי.

כועסים אלו שנצמדים בתמימות להנחיות של משרד הבריאות וכל פיפס נמדד אצלם במדד של קיום ההנחיות, ולדעתם הבהירה בתי החולים לא אמורים לתת בכלל שרות לאלו שמזלזלים בהנחיות.
נו, שוין.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 17:05 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

מושגים היה מבין אם הרבי מויז'ניץ היה מקבל פריבילגיות רפואיות, ונוירולוג היה מבין אותו דבר אצל הרבי מגור, וליטאי אצל ר' חיים. (שכולם יהיו בריאים עמו"ש)

זה שעושים מזה רעש בחדשות זה פשוט בגלל שזה אייטם שמעורר עניין והתקשורת יכולה להשתמש בזה להסתה. היא היתה עושה רעש פי שתיים אם זה היה נתניהו והיה חס ושלום מקבל משהו שלא מגיע לו מבחינה חוקית.

כועסים אלו שנצמדים בתמימות להנחיות של משרד הבריאות וכל פיפס נמדד אצלם במדד של קיום ההנחיות, ולדעתם הבהירה בתי החולים לא אמורים לתת בכלל שרות לאלו שמזלזלים בהנחיות.
נו, שוין.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הגם אתה מהטרולים הדמגוגים שחושבים שאני חסיד גור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2020 17:08 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

נו, שוין.

אני ממש לא כועס, מי שיש לו אפשרות, בבקשה.
אני רק מרחם על אלו האומללים והמסכנים שאין להם, ואילו מנהיגם היה מורה לשמור, יתכן שלא היו צריכים בכלל להגיע לרפואה לא ציבורית ולא פרטית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ביה"ח הדסה עין כרם טיפל בחשאי באדמור מבעלז בביתו לאחר שנדבק בקורונה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.