בית פורומים בחדרי חרדים

גאב"ד מרוקו: "תגידו לכולם ללבוש שק ואפר" לביטול הקורונה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/10/2020 20:00 לינק ישיר 
גאב"ד מרוקו: "תגידו לכולם ללבוש שק ואפר" לביטול הקורונה

בסרטון שפרסם בפייסבוק קרא הרב פינטו לרכוש "שק" ללבישה • לדבריו: "כל גזרות רעות שיש בעולם הקב"ה מבטל בכוח לבישת השק, תגידו לכולם תשימו שק ואפר"

הרב יאושיהו פינטו, מהרבנים המוכרים ביותר בתחום הקבלה, מציע פתרון חדש להתמודדות עם הקורונה. בסרטון חדש שפרסמו אנשיו בדף הפייסבוק שלו, הוא קורא לחסידיו לרכוש שק ולעטות אותו, כפי שעשו בתקופה המקראית בעת צרה.

"שק הוא דבר של קבלה מאבותינו הקדושים. אבותינו, אברהם יצחק ויעקב, הקפידו בלבישת שק כל פעם שהייתה להם צרה ובעיה. כמו שיעקב אבינו כשהייתה לו בעיה ואמרו לו 'טרוף טורף יוסף' הוא לבש את השק, זה נהיה הוא ובניו ובני בניו המלאכה שלו הייתה שכל פעם שיש להם בעיה שילבשו שק. שזה מה שיוציא אותם מהצרות שלו".

הרב פינטו מציין כי גם מרדכי היהודי לבש שק כשהמן הרשע ביקש להרוג את כל היהודים. "רב חלבו אומר שכל מי שלובש שק ומתענה ואומר 'אני לא מוריד את השק ממני עד שבקשתי תענה' השם עונה על בקשתו".

"אבותינו הקדושים אומרים שכל פעם שהקב"ה רואה שק הוא מיד עונה", אומר הרב. "דע כי הלובש שק ומתפלל לפניו יתברך ושואל שאלתו, קורעים לו גזר דינו. כל גזרות רעות שיש בעולם הקב"ה מבטל בכוח לבישת השק. שק ואפר יוצע לרבים. תגידו לכולם תשימו שק ואפר". בסוף הסרטון מוצג טלפון שבמסגרתו ניתן לרכוש את השק.

תוקן על ידי נוירולוג ב- 13/10/2020 20:02:14

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2020 20:01 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2020 22:28 לינק ישיר 

כמה משלמין לישראל היום שככה מיחצן אותו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2020 22:33 לינק ישיר 

פסתםנחמד כתב:
כמה משלמין לישראל היום שככה מיחצן אותו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

זו עסקת ברטר (חליפין)

הם מקבלים חבילת שקים + כד אפר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2020 22:34 לינק ישיר 

רגע, הקורונה לא בוטלה בל"ג בעומר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2020 22:49 לינק ישיר 

שאגתשביט כתב:
רגע, הקורונה לא בוטלה בל"ג בעומר?

אכן הראב"ד והגאב"ד והאדמו"ר חזו והבטיחו, והתבטאו:

"אנחנו נותנים לכולם הבטחה, יגיע ל"ג בעומר ונהיה אחרי הכל אחרי הכל"!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2020 23:53 לינק ישיר 

לה''ו. גאב''דוש מתiקי. מה עם הדוגמה האישית?!
שק מעוצב ע''י דולצ'ה וגאבנה, ועפר ואפר מחולות הזהב של מיאמי ביץ'?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2020 23:58 לינק ישיר 

hot_trend כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

זה לא משתלב כל כך עם הכיסא של האיש הצנוע והסגפן הזה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2020 00:02 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

hot_tr כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

זה לא משתלב כל כך עם הכיסא של האיש הצנוע והסגפן הזה

לה''ו. מה אתה מדבר?!
אתה יודע איזה תמונה פצצה יהיה שהמלך יישב על כיסא מלכותו, לבוש בשק?!
ישר ימונה לרה''ר הבא!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2020 00:12 לינק ישיר 

נראה לך שהכסא הזה נוח? יש חצץ מתחת לריפוד, וחוצמזה הצעיף עשוי מבד של שק. ואת זה הוא לבש בכלל עד לג בעומר. כיום כבר אין צורך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2020 00:18 לינק ישיר 

ברור

זה מזכיר לי שבעבר התראיין אחד מחבריו הקרובים, אם אני לא טועה היה זה העיתונאי שלום ירושלמי, שהסביר שנכון שהרב פינטו טס במחלקה ראשונה, אבל הוא בכלל ישן על הרצפה כדי לא להנות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/10/2020 20:32 לינק ישיר 

רקע מגיפת הקורונה, הורה האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו לתלמידיו ללבוש שק בכל יום, לפחות שעה וכפי שנהגו האבות הקדושים • היעד: 22,000 איש • הפרטים המלאים

ימים אלו הם ימי צרה לעם ישראל ולעולם כולו. מגפת הקורונה הולכת ומתפשטת והסוף טרם נראה באופק. בעקבות המצב, הורה ראש אבות בתי הדין במרוקו, האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, לאלפי תלמידיו בישראל ובעולם, לקיים את מעשה האבות בעת שהיו בצרה, ולהשתדל ללבוש בגד העשוי משק לפחות שעה אחת ביום.

כדי לבטל את הגזירה ולעצור את שרשרת הנפטרים מוירוס הקורונה – הניח האדמו"ר הרב פינטו מטרה ויעד, להגיע בקרוב ל-22,000 איש שמקבלים על עצמם ללבוש שק, כאמור לפחות שעה אחת ביום, כפי שנהגו האבות.

בשיעור שמסר ממעונו שבמרוקו לאלפי צופים ברשתות החברתיות הסביר הרב פינטו את העניין של לבישת השק: "השק הוא קבלה מאבותינו הקדושים. אבות אבותינו – אברהם יצחק ויעקב, הקפידו בלבישת השק בכל פעם שהייתה להם צרה ובעיה. כמו שיעקב אבינו - מתי שהייתה לו בעיה, כשבאו אליו ואמרו לו 'חיה רעה אכלתהו, טרוף טורף יוסף', יעקב אבינו לקח את השק ולבש אותו, וזה השפיע עליו, על בניו ועל בני בניו עד סוף כל הדורות. השק הוא המלאכה של הילדים שלו, שבכל פעם שיש צרה או בעיה – הם ילבשו את השק וזה מה שיוציא אותם מהצרה או מהבעיה, זה נהיה דבר לדורי דורות".

האדמו"ר הרב פינטו המשיך למנות דוגמאות מאבותינו שלבשו את השק בעת צרה: "מתי שמרדכי היהודי שמע שהמן הרשע חתם את הגזירה, הלך מרדכי ולבש שק. רבי חלבו אומר, כל מי שלובש שק ומתענה ואומר 'אני לא מוריד את השק ממני עד שבקשתי תתקבל' – ה' עונה לו על הבקשה שלו. רבי אלעזר המודעי לא הוריד את השק שלוש וחצי שנים, כל עוד שהוא לבש את השק - ביתר לא נחרבה".

"רבותינו הקדושים אומרים", המשיך הרב פינטו בדבריו, "בכל פעם שהקדוש ברוך הוא רואה שק – הוא עונה מיד. בספר חסד לאברהם כתב 'דע כי הלובש שק ומתפלל לפניו יתברך ושואל ממנו שאלתו - קורעין לו גזר דינו ומבטלין כל גזר דין שבעולם בכח סגולת לבישת השק ואין תפילתו חוזרת ריקם'".

לסיום ביקש הרב פינטו מתלמידיו: "תפיצו לכולם את העניין של לבישת השק, ובעזרת ה' נגיע בקרוב ל-22,000 יהודים שלובשים שק".

"כל דבר ש-22,000 איש עושים - הוא נהיה נחלת הכלל. כמו ספר דברים, צעקנו בהתחלה שצריך להגיע ל-22,000 יהודים, והנה מאות אלפים קוראים בכל שבת את ספר דברים וזה נהיה חלק מעם ישראל. משה רבינו בשמים שמח ומליץ יושר על כל עם ישראל", אמר האדמו"ר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/10/2020 20:46 לינק ישיר 

לה''ו. מה מיוחד במס' 22000?!
שיעוף על עצמו, ויילך על 24000, יעני ר' עקיבא...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/10/2020 15:12 לינק ישיר 

הוא אומר דברים של טעם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/10/2020 15:15 לינק ישיר 

asaf2000 כתב:
הוא אומר דברים של טעם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

ברור

בכמה שקים אתם אוחזים נכון להיום?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/10/2020 15:24 לינק ישיר 

hot_tr כתב:

לה''ו. מה מיוחד במס' 22000?!
שיעוף על עצמו, ויילך על 24000, יעני ר' עקיבא...

נשלח מהאנדרואיד שלי

נאתגר אותך.
המספר הזה אכן מיוחד ביהדות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > גאב"ד מרוקו: "תגידו לכולם ללבוש שק ואפר" לביטול הקורונה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.