בית פורומים בחדרי חרדים

התקבל במייל וכו' (איו לי אחריות לתוכן, אבל חשוב לעורר דיון)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/10/2020 21:52 לינק ישיר 
התקבל במייל וכו' (איו לי אחריות לתוכן, אבל חשוב לעורר דיון)

לאנשים רבים בזמן הקורונה יש קונספירציות שונות ומשונות, גם לי יש אחת כזו: יענקוש קניבסקי רוצה להשתלט על כלל הציבור הליטאי – ודרך זה על כלל הציבור החרדי.

הנחות יסוד: רוב הציבור משוכנע שהרב קניבסקי שליט'א, כל כמה שהוא גדול בתורה ואיש קודש, אינו בר הכי להנהגה ציבורית. גם אם לא היו סביבו גיחזים למיניהם.

רוב הציבור, הגם שמעריצים אותו אישית, ובצדק. אינם מצייתים להוראותיו בשום תחום. גנרטור? איסור שעון יד לגברים? גידול פיאות מלפני האוזן? חתונות בגיל 18?

גם הוא עצמו, אינו משיב דבר הלכה אלא רק לשואלים, ואינו רוצה לקחת אחריות על פסיקת הלכה. גם בספריו השונים – הן אלו שכתבם בעצמו והן אלו שתלמידים כותבים מה ענה להם – מודגש שאין לסמוך על זה למעשה.

עוד זאת, כולנו ראינו את הבזיון שנעשה לו בערב פסח "מי שיצביע גימ'ל זה יהיה שמירה בשבילו מהמגייפע" וכן "המדינע רוצה לסגור את החיידרים".

האחרון הכביד, כולנו סופגים כעת גלי שנאה נוראים מכל צד, בגלל ההוראה התמוהה לפתוח מחדש את הת'תים בניגוד לעמדת משרד הבריאות. הא תינח אם היתה חזית אחידה של כלל הרבנים, או אם היינו רואים דיון רציני ומעמיק סביב השולחן ברשב'ם 23. עם רופאים יר'ש ודומיהם. אבל כל זה לא קיים.

לכן אציע כזאת

1.      כל אחד מכם מוזמן להתקשר ל"קופת העיר" ולהודיע שהוא משעה את תרומותיו לחצי שנה, ובמשך הזמן הזה בל יעיזו להציג את תמונתו ודיוקנו הקדוש של הרב קניבסקי בשום מודעה שהיא, ורק אחר כך יחזור  לתרום.

2.      כל אחד מוזמן להודיע כנ"ל לארגונים השונים המשתמשים בדמותו הקדושה כדי לקדם את מגביותיהם: קרן ההסעות, עזר מציון, וכו' וכו'. יכולים להמשיך ולפרסם מודעות כרצונם אך ללא תמונת הרב. ואם לא כן – נפסיק לתרום להם.

3.      להודיע לכל הנציגים החרדיים, בל יעיזו לצטט שום הוראה ציבורית בשם הרב שליט'א. למשך חצי שנה. ועליהם להסתמך אך ורק על רבנים אחרים מהמגזר.

זה אולי קצת דרסטי אבל ללא זה איני רואה שום דרך להעמיד את הנכד במקום.

מה שבטוח, לרב חיים יישאר יותר זמן ללמוד, וכבודו יישמר. על זה לבד ראוי לו לברך אתכם מעתה ועד עולם.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/10/2020 22:03 לינק ישיר 

לה''ו. הכי טוב להחזיר מפנסיה את הרב'ה של יענקוש מהחיידר שייתן לו כמה ''משכאנטעס''... בחוצות קופת העיר...

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי hot_trend ב- 18/10/2020 22:04:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/10/2020 22:09 לינק ישיר 

חלמא טבא חזית...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/10/2020 22:42 לינק ישיר 

גאון ישראל ר' דב לנדו, ניסה לפני כשנתיים להוביל מהלך בכיוון זה
-כמובן לא ממש כנ"ל, אבל עם דעה ושאיפה זהה.
הגר"ג אדלשטיין הכריע כי הסיכונים במהלך רבים מסיכוייו.

תוקן על ידי מוישה_וחצי ב- 18/10/2020 22:43:49

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/10/2020 23:16 לינק ישיר 

ממה שאני מתרשם, אני יכול להעריך בזהירות שלפחות חצי מבני התורה הליטאיים, אינם מקבלים את הנהגת הגר"ח. הם סומכים רק על הגרי"ג בענייני הנהגה. כמובן שכלפי חוץ הם ישתדלו להתחמק מלדבר על הנושא.
בעבר, היה ברור שהגר"ח שאין חולק על קדושתו והתמדתו, ת"ח עצום שכל רז לא אניס ליה. אינו מתאים להנהגה. בדיוק כמו אביו הסטייפלער שהתרחק מענייני הנהגה וסמך ידיו על הרב שך.
הבעיה התחילה כשהיו צריכים את הגר"ח כחיזוק לרב שטיינמן נגד הרב אוירבך.
ההתבטאות של הגר"ח על הרב אוירבך "זקן ממרא", גרמה להרבה בני תורה להגיד שהנה הגר"ח מתאים להנהגה.. הוא גם לוקח על עצמו אחריות. ומדבר בצורה ברורה ותקיפה..
ואח"כ זה המשיך עם הצלחת הבחירות בירושלים..
והיום כבר אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה. הגר"ח הוכתר למנהיג.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/10/2020 00:01 לינק ישיר 

המלחמה נגד הרב אוירבך היתה החטא.

והנה עכשיו הוא וכולכם אוכלים בריבית את העונש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/10/2020 00:02 לינק ישיר 

יש נקודה מהותית שמהווה מוקש אצל רבים.
חוסר היכולת לאבחן מה "ר' חיים" ומה "ינקי".
אם נדבר על המוניציפלי, אז רובינשטיין בבני ברק זה ר' חיים.
כל השאר-ליאון,פינדרוס,אבוטבול, זה נטו ינקי.
אם נדבר על הקורונה,ההחלטה לקיים לימודים בחיידרים זה ר' חיים.
(עכשיו או לפני חצי שנה לא כ"כ רלוונטי, זו עמדתו)
ההחלטה לעשות זאת בצורה מתוקשרת, ולא בשקט ובהסתר, זה ינקי/עסקנים שמנהלים את ינקי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/10/2020 00:17 לינק ישיר 

תשובה למפגרים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/10/2020 00:34 לינק ישיר 

timobl כתב:
המלחמה נגד הרב אוירבך היתה החטא.

והנה עכשיו הוא וכולכם אוכלים בריבית את העונש.

למרות שאני לגמרי מהצד השני של המתרס,
עדיין בשעתו, ניסיתי להסביר לבני התורה את הנזק הנורא כשרב גדול מכנה "זקן ממרא" רב גדול אחר.
ועוד על מה? כי יש לו טקטיקה אחרת מול גזירת הגיוס?
לאן נעלם "נהרא נהרא ופשטיה"?
תתווכחו, תסבירו, תטיחו דברים נוקבים, אבל לשמוח ולחגוג מהכינוי "זקן ממרא"? לא הגזמתם קצת?
אך דברי נפלו על אוזניים ערלות.
עכשיו אנחנו אוכלים את פירות הביאושים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/10/2020 00:36 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:

לאנשים רבים בזמן הקורונה יש קונספירציות שונות ומשונות, גם לי יש אחת כזו: יענקוש קניבסקי רוצה להשתלט על כלל הציבור הליטאי – ודרך זה על כלל הציבור החרדי.

הנחות יסוד: רוב הציבור משוכנע שהרב קניבסקי שליט'א, כל כמה שהוא גדול בתורה ואיש קודש, אינו בר הכי להנהגה ציבורית. גם אם לא היו סביבו גיחזים למיניהם.

רוב הציבור, הגם שמעריצים אותו אישית, ובצדק. אינם מצייתים להוראותיו בשום תחום. גנרטור? איסור שעון יד לגברים? גידול פיאות מלפני האוזן? חתונות בגיל 18?

גם הוא עצמו, אינו משיב דבר הלכה אלא רק לשואלים, ואינו רוצה לקחת אחריות על פסיקת הלכה. גם בספריו השונים – הן אלו שכתבם בעצמו והן אלו שתלמידים כותבים מה ענה להם – מודגש שאין לסמוך על זה למעשה.

עוד זאת, כולנו ראינו את הבזיון שנעשה לו בערב פסח "מי שיצביע גימ'ל זה יהיה שמירה בשבילו מהמגייפע" וכן "המדינע רוצה לסגור את החיידרים".

האחרון הכביד, כולנו סופגים כעת גלי שנאה נוראים מכל צד, בגלל ההוראה התמוהה לפתוח מחדש את הת'תים בניגוד לעמדת משרד הבריאות. הא תינח אם היתה חזית אחידה של כלל הרבנים, או אם היינו רואים דיון רציני ומעמיק סביב השולחן ברשב'ם 23. עם רופאים יר'ש ודומיהם. אבל כל זה לא קיים.

לכן אציע כזאת

1.      כל אחד מכם מוזמן להתקשר ל"קופת העיר" ולהודיע שהוא משעה את תרומותיו לחצי שנה, ובמשך הזמן הזה בל יעיזו להציג את תמונתו ודיוקנו הקדוש של הרב קניבסקי בשום מודעה שהיא, ורק אחר כך יחזור  לתרום.

2.      כל אחד מוזמן להודיע כנ"ל לארגונים השונים המשתמשים בדמותו הקדושה כדי לקדם את מגביותיהם: קרן ההסעות, עזר מציון, וכו' וכו'. יכולים להמשיך ולפרסם מודעות כרצונם אך ללא תמונת הרב. ואם לא כן – נפסיק לתרום להם.

3.      להודיע לכל הנציגים החרדיים, בל יעיזו לצטט שום הוראה ציבורית בשם הרב שליט'א. למשך חצי שנה. ועליהם להסתמך אך ורק על רבנים אחרים מהמגזר.

זה אולי קצת דרסטי אבל ללא זה איני רואה שום דרך להעמיד את הנכד במקום.

מה שבטוח, לרב חיים יישאר יותר זמן ללמוד, וכבודו יישמר. על זה לבד ראוי לו לברך אתכם מעתה ועד עולם.

הכיוון נכון לפחות באותה מידה שזה לא מעשי. חבל.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > התקבל במייל וכו' (איו לי אחריות לתוכן, אבל חשוב לעורר דיון)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר