בית פורומים בחדרי חרדים

חדשות 12: תעלומה אצל החרדים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/10/2020 20:29 לינק ישיר 
חדשות 12: תעלומה אצל החרדים

הערב בחדשות 12, יאיר שרקי מדווח על כך שהיום, שבועיים אחרי שמחת תורה, מסתבר שהעקומה בתחלואה במגזר החרדי יורדת יותר מהמגזרים הערבים והחילונים, 
הוא תוהה האם זה קשור לפחות בדיקות שנעשות בציבור החרדי אבל אז הוא מעלה נתונים קצת אחרים -
"הציבור החרדי הוא הציבור הכי נבדק בארץ"
ואז עונה לו המראיין החילוני שלצידו "הקורונה היא תעלומה ואנחנו כנראה לא מבינים אותה, אנחנו כמעט שבועיים לפתיחת הישיבות והתתי"ם בניגוד להנחיות ולחוק, ועכשיו המבחן השני החרדי"
יצויין אגב שהשטיבלאך פועלים בכל מקום כרגיל ולא תחת כיפת השמים

מצטער לאכזב את כל החרדק"ים שפתחו כאן מידי יום אשכולות אנטי חרדיים והשמיצו בלי סוף, המתינו בכליון עינים לתוצאות שמחת תורה, ובסוף הכל ככה עבר בשקט..

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 20:32 לינק ישיר 

הודו לה' כי טוב.
(אין סומכין על הנס, שומר פתאים ה' וכו')

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 20:42 לינק ישיר 

ומי יתן את הדין על רבבות שעות תורה ותפילה שהלכו לאיבוד בגלל המבהילים שלא שמו בטחונים בד'?

הכל פיסטע מעייסע'ס

אם רק היו שומעים בקולי...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 20:59 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
ומי יתן את הדין על רבבות שעות תורה ותפילה שהלכו לאיבוד בגלל המבהילים שלא שמו בטחונים בד'?

הכל פיסטע מעייסע'ס

נשלח מהאנדרואיד שלי

מי יתן את הדין על מאות נפטרים ועשרות יתומים חרדים?
באירופה שמעו בקולך ובתי החולים עומדים שם בפני קריסה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:12 לינק ישיר 

כמה פשוט, עם קצת זהירות ( שמירת מרחק מינימאלית) לא קורה כלום ובוודאי לא כתוצאה משמחה של מצווה... ההתכחשות לקורונה לא במקומה לאנשים עם טיפה תבונה וכן הבהלה מהקורונה... יהודי מאמין יודע לשלב בין זהירות לבין התנהלות יומיומית ללא חרדה (עיין מצודת דוד קבלת ז׳ טז - י״ז איך מתנהלים).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:15 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

הכל פיסטע מעייסע'ס

אוח, חשבת על אין אני והוא יכולים לדור וכו'.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:17 לינק ישיר 

מושגים כתב:

תמניא_אפי כתב:

הכל פיסטע מעייסע'ס

אוח, חשבת על אין אני והוא יכולים לדור וכו'.

נשלח מהאנדרואיד שלי

לה''ו. הוא ענוותן שחבל על הזמן...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:20 לינק ישיר 

מי שעיניים לו וטיפת שכל בקודקדו, יודע שבקורונה אין בכלל תעלומות.
כל הקורונה הוא תעלומה אחת גדולה, וזה שרופאים עם מצחים קמוטים מנסים להרשים שהם יודעים משהו, מלמד הרבה יותר על הרופא מאשר על הקורונה.
אין להם צל של מושג בין ימינם לשמאלם, וכל השטויות שלהם בנויים רק על ההכרח להינצל ממבוכת החוסר ידע שלהם.

תכל'ס הם לא יודעים כלום!
כלום, כלום, כלום!

ופעם הבא שהם מספרים על תעלומה חדשה, תיראו מופתעים!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:29 לינק ישיר 

לא מדויק, יש מספר דברים שאין לגביהם ספק. 1. שברסס ישיר זה מדבק בסבירות די גבוהה. 2. שזה עלול ח״ו להזיק ואף להמית במקרים קיצוניים. 3. שמירת מרחק בסיסי ולפעמים מסכה אמורים למנוע הדבקה. יהודי שמצווה על וחי בהם אמור להפעיל טיפה הגיון ומאמץ ע״מ לנסות לא להידבק כשיש סבירות גבוהה שעלולים להידבק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:33 לינק ישיר 

היא הנותנת, מה גרם בדיוק בתקופת הסגר לירידה הדרסטית במספרים?
כמו בכל דבר, אם ראוים התנהגות מחזורית מסויימת היא כנראה קשורה למשהו קבוע.
אם עוקבים אחרי הגרף אפשר לראות ירידה דרסטית אחרי הסגר הראשון, ירידה קטנה בקיץ ועוד אחת דרסטית שיצאנו ממנה עכשיו.

מסקנה אפשרית: בזמן הלימודים יש עלייה בקורונה ובזמן שאין לימודים יש ירידה. זה מאשש גם את העובדה שצעירים הם וקטור הדבקה גבוה שלמרות שחולים בצורה קלה או בכלל לא, הם מפיצים הרבה יותר ממבוגרים, כנראה בגלל מעגלי החברה שלהם.
(כמובן זאת רק השערה, אבל היא נתמכת בינתיים בנתונים במציאות)

אם כבר, נראה שההחלטה לסגור את מוסדות החינוך (ולא משנה מאיזה מגזר) היתה נכונה, עכשיו נשאר לראות אם עוד שבועיים מגמת הירידה תיבלם, או אפילו ח"ו תתהפך..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:37 לינק ישיר 

היצל כתב:
לא מדויק, יש מספר דברים שאין לגביהם ספק. 1. שברסס ישיר זה מדבק בסבירות די גבוהה. 2. שזה עלול ח״ו להזיק ואף להמית במקרים קיצוניים. 3. שמירת מרחק בסיסי ולפעמים מסכה אמורים למנוע הדבקה. יהודי שמצווה על וחי בהם אמור להפעיל טיפה הגיון ומאמץ ע״מ לנסות לא להידבק כשיש סבירות גבוהה שעלולים להידבק.

הגבלות אכן עוזרות, ונראה לי שג'ו ביידן הוא הוכחה מצויינת לכך.
בחצי השנה האחרונה הוא היה בחברת מאות ואלפי אנשים בעשרות מקומות שונים, והוא בקבוצת סיכון ברורה.
סטטיסטית, זה כמעט בלתי אפשרי שלא יחטוף קורונה באיזשהו שלב, ועדיין הוא עד היום שלילי.
(לשם השוואה ניקח להבדיל את הרב קנייבסקי שכל היום בביתו אבל לא מקפיד כ"כ על מסכה והגבלות ונדבק בקורונה בסופו של דבר..)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:41 לינק ישיר 

אני אישית ומכיר עוד רבים כמוני לא נזהרנו כלל וכלל.
אוכל לספור על יד אחת את הפעמים שעטיתי מסיכה.
ביקרתי כבר בפסח אצל כמה בני משפחה שנדבקו בקורונה.
כמעט ולא החסרתי מקווה יומי מלפני פסח.

ומתי נדבקתי בקורונה?
באמצע תמוז!

לתעלומות פתרונים!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:41 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:

הגבלות אכן עוזרות, ונראה לי שג'ו ביידן הוא הוכחה מצויינת לכך.
בחצי השנה האחרונה הוא היה בחברת מאות ואלפי אנשים בעשרות מקומות שונים, והוא בקבוצת סיכון ברורה.
סטטיסטית, זה כמעט בלתי אפשרי שלא יחטוף קורונה באיזשהו שלב, ועדיין הוא עד היום שלילי.
(לשם השוואה ניקח להבדיל את הרב קנייבסקי שכל היום בביתו אבל לא מקפיד כ"כ על מסכה והגבלות ונדבק בקורונה בסופו של דבר..)
הוכחה יפה! אין ספק ששמירת מרחק מינימאלית (ומסכות למקרים ספציפיים) זה הדבר היחיד שצריכים להורות לציבור, ואין לי ספק שאם היו אוכפים את התקנות בקיץ (גם במרכזי הבילוי, ולא רק על מסכות במרחבים פתוחים) לא היתה התפרצות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 21:45 לינק ישיר 
hhaavv

היצל כתב:

מה אתה מנסה לענות לפסיכופט המטורף שמעליך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 22:24 לינק ישיר 

האשכול מעיקרו שקר! לצערנו בשלושה שבועות אחרונים היו עשרות נפטרים חרדים שחלקם נדבקו בימים נוראים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 22:26 לינק ישיר 

muki28 כתב:

האשכול מעיקרו שקר! לצערנו בשלושה שבועות אחרונים היו עשרות נפטרים חרדים שחלקם נדבקו בימים נוראים.

יעמוד!

חיכיתי כבר למישהו שיגיד הפוך!

קורונה אמיתית! דבר והיפוכו!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חדשות 12: תעלומה אצל החרדים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.