בית פורומים בחדרי חרדים

מחאת בני ה''פני מנחם'' בעיתון "המבשר"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/1/2021 02:31 לינק ישיר 
מחאת בני ה''פני מנחם'' בעיתון "המבשר"

בעיתון שיתפרסם מחר יום ראשון
תתפרסם בעמוד הראשון למעלה 

מחאתם הנמרצת של בני הפני מנחם:
         מחאה נמרצת

"הננו להביע הזדעזעותנו ומחאתנו ממעשיהם של בני בליעל שפרצו לחדרי אבינו אדמו"ר הפני מנחם זצללה"ה תוך השמעת דברי בלע על צדיק עתק בגאוה ובוז, וגרימת נזקים ולקיחת ספרים וחפצים מעזבונו, ומרכוש המשפחה.

וכמו כן הננו קוראים ומזהירים לכל מי שהגיע לידו כתבים או ספרים או חפצים שנבזזו להשיבם לידינו.

וה' ישפות שלום לכל בני ישראל ובשובה ונחת נושע בב"א".

תוקן על ידי חצינזק ב- 03/01/2021 02:38:09

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 03:07 לינק ישיר 

המשך הפסוק, ולא נשאר המבשר אחד בכל גבול ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 03:13 לינק ישיר 

פורסם בעיתון שייסגר עד פסח... על ידי קהילה שתיסגר עד פסח (;

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 06:52 לינק ישיר 

אפשר צילום המכתב בהמבשר? אם זה אכן פורסם זה רעידת אדמה של ממש, כי לפני תקופה קצרה לא יכלתי לדמיין שאי מי רשמי יצא נגד גור האימתנית, כנראה שהם כבר לא שווים, גור כיום נראית כמו תרנגול עם נוצות מרוטות לא הוד לה ולא הדר, וכשמעיזים לבזות בריש גלי את אחד מהאדמו"רי גור זצ"ל, אז אין כאן גם לא חסידישקייט, אלא אוסף של אספסוף שדבר אחד בלבד המאחד ביניהם הוא רק הלבוש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 07:18 לינק ישיר 

יש שני מנהיגים עם פרנויות שגוררים את הקבוצה כולה למען עצמם אחד במגזר שלנו ואחד במגזר הכללי, רק שלאחר מותר שיקומו מתחרים ויבחנו את כוחו בקלפי ולשני אסור מחשש פיקו"נ של חיות הקודש. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 09:26 לינק ישיר 

כפיר_שואג כתב:

אפשר צילום המכתב בהמבשר? אם זה אכן פורסם זה רעידת אדמה של ממש, כי לפני תקופה קצרה לא יכלתי לדמיין שאי מי רשמי יצא נגד גור האימתנית, כנראה שהם כבר לא שווים, גור כיום נראית כמו תרנגול עם נוצות מרוטות לא הוד לה ולא הדר, וכשמעיזים לבזות בריש גלי את אחד מהאדמו"רי גור זצ"ל, אז אין כאן גם לא חסידישקייט, אלא אוסף של אספסוף שדבר אחד בלבד המאחד ביניהם הוא רק הלבוש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 09:27 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 10:56 לינק ישיר 

אולשטוץ כתב:
המשך הפסוק, ולא נשאר המבשר אחד בכל גבול ישראל.

והמשך הפסוק במקורות לאחר הפסוק ''ה' תשפות שלום לנו" [ישעיה כו יב] 
עם פירוש הרד"ק שם:

"ה' אלוקינו זכור לנו מה שתחזקני עמך בגלות כי אע"פ שהיו האומות בעלים ואדונים לנו והיו עובדים בנו בפרך, אע"פ כן לבד בך נזכיר שמך, ואלו היינו זוכרים שם אלוקים אחרים כאויבינו אשר היינו תחתיהם היינו נצולים מידם והיינו במעלה ובגדולה כמוהם, ולא רצינו וסבלנו הענוי וזכרנו את שמך לאויבינו ואמרנו כי בך בטחוננו ולא נמיר אותך באחר".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 12:10 לינק ישיר 

אין ספק שזה גיימצ'יינג'ר

כך לצאת נגד גור בריש גלי!

השאלה האם הם ילמדו מזה משהו שלא לעולם חוסן

קצת קשה להאמין

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 12:19 לינק ישיר 

כל הכבוד לפורוש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 12:43 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
אין ספק שזה גיימצ'יינג'ר

קצת קשה להאמין

נשלח מהאנדרואיד שלי

לא גיימצ'יינג'ר ולא נעליים.

כשיהיה כתוב במכתב ביקורת על הנהגת גור (בעדינות, בלי להזכיר את השם המפורש) למשל בסגנון: אנו קוראים להנהגת חסידות גור לגנות את המעשה, ומדשתקי שמע מינה דניחא להו. ויהיו חתומים על המכתב עוד רבנים ואדמו"רים בכירים. זה יהיה גיימצ'יינג'ר.
כרגע זה סתם אוויר חם שלא מזיז להנהגת גור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 12:48 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

תמניא_אפי כתב:
אין ספק שזה גיימצ'יינג'ר

קצת קשה להאמין

נשלח מהאנדרואיד שלי

לא גיימצ'יינג'ר ולא נעליים.

כשיהיה כתוב במכתב ביקורת על הנהגת גור (בעדינות, בלי להזכיר את השם המפורש) למשל בסגנון: אנו קוראים להנהגת חסידות גור לגנות את המעשה, ומדשתקי שמע מינה דניחא להו. ויהיו חתומים על המכתב עוד רבנים ואדמו"רים בכירים. זה יהיה גיימצ'יינג'ר.
כרגע זה סתם אוויר חם שלא מזיז להנהגת גור.

דרך של אלף קילומטר מתחיל עם צעד אחד

הדרך עוד ארוכה אבל המצב הוא כבר אל חזור

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2021 23:52 לינק ישיר 

והנה בדיוק כפי שצפיתי. לא גיימצ'יינג'ר ולא נעליים.

דרמה לילית בגור: אחיו של הגר"ש אלתר מתנער מממכתב האחים שפורסם בהמבשר. 
אחרי שחתם על מכתב מחאה נגד הנעשה בחדרי "הפני מנחם" שהתפרסם הבוקר בעיתון "המבשר", חוזר בו הרב יצחק דוד אלתר ומבהיר - "נפגעתי בזה שנעשה שימוש בשמי כפגיעה בקהל אנ"ש החוסים תחת אד"ש, שאני מכללם"
https://twitter.com/Eli_Bitan/status/1345847166842109954

כשייצא מכתב עם ביקורת מפורשת נגד הנהגת גור, תעירו אותי.
עד אז מה שהיה הוא שהיה, ואף יותר גרוע..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/1/2021 12:46 לינק ישיר 

מרלב"ח.

תגובת קהילת ראש הישיבה מגור כפי שנשלחה לשידור בכאן מורשת והוקראה בשידור:

קהילת רבינו ראש הישיבה אינה לוקחת צד כרגע בנושא הפריצה לבניין המגורים של כ"ק מרנן האדמורי"ם האמרי אמת והפני מנחם זכר קדושים לברכה. כפי שהיא לא מתערבת ועוסקת כרגע בדיון על בעלות בניין ישיבת שפת אמת, שכידוע שייכת לכמה הקדשות שבעלותם אינה ברורה.

נושא הפריצה נוגע למשפחת הפני מנחם והוא עניינה הבלעדי, האחים התאספו ובמעמד כולם החליטו מה שהחליטו בעצה אחת, כולל על ענייני ודרכי הפרסום. אין לקהילה רצון וענין להתערב בכך.

בשעת מעשה כשחוללו חדרי הקודש והושלכו חפצים וספרים הגיעו תלמידי ראש הישיבה לאספם כדי למנוע את חילול הקודש.

כאמור הנידון על הדירה שייך למשפחה בני ונכדי כ"ק אדמור הפני מנחם שחלקם לא משתייך לקהילה.

בהוראת רבינו ראש הישיבה שליט"א ובדרכו שמתווה לנו בכל צעד, "תן לי הנפש והרכוש קח לך", הקהילה הוקמה בשביל ולמען חינוך הילדים לתורה וחסידות בדרך רבותינו ולא בשביל מאבקים כאלו ואחרים.

חשוב לציין לסיום קטע מדברי תורתו של ראש הישיבה שהשמיע בשבת האחרונה במיוחד ובהם התייחס במרומז לנידון.

על הפסוק "אביך צווה לפני מותו אנא שא נא פשע אחיך כי רעה גמלוך"
אין הכוונה שציווה בפיו (שהרי לא מצאנו שאמר כך) אלא זו היתה כל מורשתו של יעקב "למען אשר יצווה את בניו ואת ביתו אחריו" - שאף אם "רעה גמלוך" אתה תישא חטאתם. ותדבר רק טוב על יהודים...

*והאריך בדבר והוסיף "אביך צווה" - אבי זצ"ל הפני מנחם צוואתו היתה כל הימים "עין טובה" בכך עסק ודיבר רבות.. זו היא ירושתו האמיתית וירושה זו איש לא יוכל לקחת ממי שמאמץ אותה.. לדבר טוב לכל אחד גם מקהילות אחרות.*

נמשיך להתפלל לשלום ושלווה ואך טוב לכל אחינו בני ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/1/2021 15:15 לינק ישיר 

אין לי קשר לאף צד, אבל אני חייב לומר שעד כה, לכל הפחות בעיני הציבור הכללי שאיננו חסיד גור, הגר"ש מסמן וי על כל צעד ושעל ובכל הזדמנות, בעוד שחס"ג מפספסים כל הזדמנות לאהדה (מאד מסתבר שלא מעניין אותם אהדת הציבור, אבל בכל זאת חבל).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/1/2021 17:42 לינק ישיר 

soslow כתב:
אין לי קשר לאף צד, אבל אני חייב לומר שעד כה, לכל הפחות בעיני הציבור הכללי שאיננו חסיד גור, הגר"ש מסמן וי על כל צעד ושעל ובכל הזדמנות, בעוד שחס"ג מפספסים כל הזדמנות לאהדה (מאד מסתבר שלא מעניין אותם אהדת הציבור, אבל בכל זאת חבל).

עוד הוכחה בעיניי שהוא האדמו"ר הכי גדול במידות אצל החסידים ואולי גם בתורה  (אינני מכיר אף לא את מקצתם)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מחאת בני ה''פני מנחם'' בעיתון "המבשר"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.