בית פורומים בחדרי חרדים

חוק החמץ, דעתכם!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/1/2021 17:06 לינק ישיר 
חוק החמץ, דעתכם!

הכותרת מבשרת על קריאתו של ח"כ גפני בשאלת 'חוק החמץ'.
וכאן הבן שואל, למי ולמה יועיל החוק? אם במדינת היהודים, נשיאת בג"ץ 'פוסקת' כפי שפסקה, למה לתת סיבה לשונאיהם של ישראל? 
הדבר יהפוך את מערך הבחירות להתמקד בכפיה דתית.
כל חילוני המכבד את עצמו, וכל יהודי מסורתי, לא יאכל חמץ בפהרסיה, בשביל אלו שיביאו את החמץ, לא יועיל החוק, אז למה? למה לספק חומר לשנאה? 
אני מניח שגפני מדבר מכאב ליבו על אבדן הצביון היהודי במדינה, אדרבה, שיעשה מעשה ויקים מערך הסברה, בנועם, באכפתיות. הרווח יהיה גדול בהרבה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2021 17:10 לינק ישיר 

לה''ו. כאילו מי שרצה להכניס חמץ/טרף, עד עכשיו לא הכניס.
גפני בסה''כ מכין את אחד משלטי ההצבעה בשבילכם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2021 19:19 לינק ישיר 

אני חושב שצריך למצוא יהודי שלא עלינו היה צריך להיות מאושפז בפסח ולא יכל לאכול בבית החולים מחשש שחמץ היה בכלים ולהגיש בג"צ שנמנע ממנו חופש הדת אני כמובן יודע מראש מה תהיה הפסיקה אבל זה יציג אותם במערומיהם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2021 19:37 לינק ישיר 

כשהייתי בבית חולים בפסח אחד מחברי מועצגה"ת הגיע עם אשתו לביקור והם הבריחו לי אוכל בכיסים (אמיתי)
האבסורד הוא שדווקא העובדים הערבים נכנסים עם הרכב ועוברים בדיקה די שטחית, אם בכלל.

אם הם רוצים הפעם להסכים לפתרונות שהוצעו או להציע פיתרון טוב שיהיה בהצלחה.
אם הם סתם רוצים להסית נגד שלטון החוק כמו כל העבריינים ולהרבות שנאה, חבל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2021 20:30 לינק ישיר 

אני לא מתמצא. מה זה אומר? שחילוני לא יכול להכנס עם בקבוק בירה לשתות בבית חולים? או שיגישו חמץ באוכל שהבית חולים מגיש למי שרוצה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2021 20:49 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
אני לא מתמצא. מה זה אומר? שחילוני לא יכול להכנס עם בקבוק בירה לשתות בבית חולים? או שיגישו חמץ באוכל שהבית חולים מגיש למי שרוצה?

נראה לך שבית חולים בישראל יגיש אוכל לא כשר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2021 22:37 לינק ישיר 

אני כותב מההיבט של הכפיה. כהיום הדור כ"כ רחוק. ולכן, מי שירצה לכבד, יכבד, מי שירצה להתריס יתריס, החוק לא יעזור מאומה. יעלה על דעתכם שיעמדו ושמרים בכניסה ויבדקו בתיקים? איזה עליהום זה יביא? מה נריח מכך? זה מה שה' רוצה מאיתנו?
כפי שכתבתי, הסברה נכונה תביא הרבה יותר היענות. אפילו הסברה 'חילונית' שבאה לכבד את המסורת. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 10:31 לינק ישיר 

hot_trend כתב:
לה''ו. כאילו מי שרצה להכניס חמץ/טרף, עד עכשיו לא הכניס.
גפני בסה''כ מכין את אחד משלטי ההצבעה בשבילכם.

דבר ראשון, כאשר מישהו מגניב קצת חמץ לתוך ביה"ח, הוא יאכול את זה גם בגניבה, ולכן יגרום להכשיל את שאר החולים באיסור חמץ.
אחרי פסיקת הבג"צ יש"ו, זה יגרום שגם בתי חולים כמו מעייני הישועה ולניאדו, יחוייבו לתת לאנשים להכניס חמץ גמור בפרהסיה לתוך בית החולים.
זה יגרום ח"ו שאנשים ידחו אשפוזים עד אחרי הפסח...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 11:00 לינק ישיר 

צריך לזכור כי הפעם -בניגוד לפסיקות אחרות- הבג"ץ לא קבע שאי אפשר לאסור הכנסת חמץ לבתי חולים.
הוא גם לא קבע שחוק כזה, אילו היה, נוגד לחוק יסוד כלשהו.
הם בס"ה קבעו כי לפי החקיקה הקיימת אין איסור הכנסת חמץ, והם יותר ממזמינים לחוקק חוק כזה.
ולכן לא מדובר בצורך ל'פסקת התגברות', כפי שדרש גפני, אלא ביצירת חוק שלא היה קיים עד היום הזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 11:01 לינק ישיר 

מה עושים יהודים כשרים בחו"ל?
האם דוחים אשפוזים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 11:35 לינק ישיר 

ברור שאין בזה שום בעיה למתאשפז, בגץ גם לא קבע שבתי"ח חייבים לספק חמץ או לאפשר להשתמש במטבחים שלהם לחמץ אלא בסך הכל שמי שרוצה יכול להכניס חמץ לבית חולים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 11:48 לינק ישיר 

אז מעכשיו כשאני מגיע לבית חולים סנט ג'וזף במזרח ירושלים. לא צריך להביא מיץ ענבים לקידוש אפשר להביא יין ואולי גם ווסקי טוב לסעודה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 11:54 לינק ישיר 

מאיר_הכהן כתב:

אז מעכשיו כשאני מגיע לבית חולים סנט ג'וזף במזרח ירושלים. לא צריך להביא מיץ ענבים לקידוש אפשר להביא יין ואולי גם ווסקי טוב לסעודה

סנט משהו זה נוצרי לא תהיה בעיה עם וויסקי אצלם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 11:54 לינק ישיר 

אם השם הוא סיינט ג'וזף כנראה שאין בעיה עם יין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 14:25 לינק ישיר 

אם זה נוצרי אז לא בטוח שתוכל לקדש על זה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2021 20:20 לינק ישיר 

כמי ששהה זמן רב ליד מיטות ילדיי בחג הפסח, אני חושב שזה סיפור מזעזע. כשאתה נמצא יום ולילה מאוד נוח לך המטבח והקפה וכמובן המקרר לארוחות, וברגע שחמץ יהיה מותר לחלוטין אף אחד לא יעז חגעת בכלום, זה סבל ממשי, הרבה הרבה יותר מאיזה קנייטש באיזה חוק יסוד

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חוק החמץ, דעתכם!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.