בית פורומים בחדרי חרדים

ארז תדמור: "מה שהימין צריך לעשות עכשיו"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/1/2021 19:55 לינק ישיר 
ארז תדמור: "מה שהימין צריך לעשות עכשיו"

הרצף והקצב של האירועים בימים האחרונים הוא לא פחות ממהמם. טוויטר הסירו לצמיתות את חשבונו של טראמפ; בפייסבוק מסירים חשבונות של מעצבי דעה שמרנים; בסי.אן.אן קוראים לחברות הכבלים להסיר את האפשרות לצפות ברשת פוקס; גוגל ואפל הסירו את האפשרות להוריד את האפליקציה של הרשת החברתית פארלר, שהיא מפלטם של אנשי הימין המושתקים, ואמזון הסירה את הרשת מהשרתים שבבעלותה. זו רק רשימה חלקית של הטיהור הגדול שחברות הענק של עמק הסיליקון מנהלות במשולב נגד המחנה השמרני בארצות הברית.

מכיוון שהשמאל הישראלי הוא לא יותר משלוחה של השמאל הפרוגרסיבי האמריקני, מובן שזכינו מיידית לקריאות להחיל סתימת פיות כלפי אנשי הימין אצלנו, בטענה שהם "מסיתים" ו"מפיצים פייק ניוז". נחום ברנע צהל שלשום על השתקת הנשיא טראמפ, ואילו אלדד יניב תהה "מתי זה יקרה כאן שיחסמו את האב, הבן והשופרות שמפיצים שקרים?".

החדשות הטובות של מסע הציד המקרתיסטי, שמגיע כעת לשיאו, הן שסוף סוף הכל על השולחן. נשף המסיכות נגמר, ואפילו אחרוני הימנים הנאיביים ייאלצו להבין את מה שאנחנו זועקים כבר שנים: שמאל זה סתימת פיות, השתקה ורדיפה עד חורמה של אנשי ימין. רואים את זה בכל מקום שבו השמאל שולט: באקדמיה, במערכת המשפט, בממסד התרבותי ובתקשורת. זו היתה נאיביות לחשוב שהם יניחו לרשתות לחמוק מאחיזת החנק שלהם. השמאל חושף כעת בברוטליות את טבעו המקרתיסטי ומוכיח שאין לו מחויבות לערכים הליברליים שהוא מתיימר לייצג.

אבל החדשות הרעות הן שהימין מגיע למערכה על חופש הביטוי נטול כלים מנטליים ופיזיים להתמודד בהצלחה, והבעיה הראשונה היא תודעתית. התרבות הפוליטית של הימין היא פסיבית. אנחנו רגילים להתלונן על "התקשורת השמאלנית", אבל ממשיכים לצרוך אותה כמו זומבים גם כשיש אלטרנטיבות ראויות מימין. הבעיה חמורה עוד יותר מבחינת יכולתו של השמאל לחולל פאניקה מוסרית, וההרגל הימני להיכנס מייד למגננה. חמורים ככל שיהיו, אירועי הקפיטול לא יכולים להצדיק את מסע הציד הסטליניסטי להשתקת 74 מיליון בוחרי טראמפ, כולל מעצבי דעה שאין ולו קשר עקיף בינם ובין האלימות. השמאל מעולם לא חש צורך להיכנס למגננה קולקטיבית כשאנשי אנטיפה ו־BLM שרפו ובזזו ברחובות הערים הגדולות בארה"ב. רבים מדי מאנשי הימין בתקשורת, באקדמיה ובפוליטיקה מתקשים להיגמל מההרגל המגונה להצטדק ולבקש לגיטימציה מאלו שמשתיקים אותם.

אבל הימין חייב להשתחרר לא רק תודעתית אלא גם תשתיתית: לפתח פלטפורמות עצמאיות, לא להסתפק בכמה עלי תאנה בכלי התקשורת המרכזיים, ולבנות לעצמו רשתות חופשיות של שידור, כתיבה ופרסום. במקום לשאוף "לאזן" את המנגנונים הקיימים, הימין צריך להסיר חסמים ולייצר שוק דעות חופשי אמיתי. התאגיד, גלי צה"ל, הרגולציה החונקת על הטלוויזיה - כל אלה פועלים נגד האינטרס הציבורי ויש לפרקם. מול ההתנפלות המקרתיסטית המבהילה באמריקה, שהיא תמצית הפנטזיה של השמאל בארץ, הימין חייב להשתחרר מהפוזיציה הדפנסיבית. דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-12/1/2021 20:00 לינק ישיר 

נו ? 
מה למעיישה?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-12/1/2021 21:58 לינק ישיר 

לה'ו. סליחה על הבורות, מי זה ארז תדמור?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2021 00:10 לינק ישיר 

hot_trend כתב:
לה'ו. סליחה על הבורות, מי זה ארז תדמור?


נשלח מהאנדרואיד שליעיתונאי, פובליציסט
היה כותב הנאומים של נתניהו בבחירות 2015
כ"כ ממייסדי 'אם תרצו'
מחבר הספר "מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל"
ועודדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 00:39 לינק ישיר 
קלעפער

גם אני לא ידעתי מי זה ארז תדמור, אבל מיד כשקראתי את הדברים הבנתי שזה עיתונאי, כי עיתונאים יודעים לשקר.

איך משקרים? דוגמא. אדם רגיל שקורא את זה בטוח שCNN קראו לחברות הכבלים להסיר את FOX. שקר. אבל אם ארז תדמור היה כותב את זה באופן הבא: CNN קוראים להסיר את FOXNEWS, היו מיד תופסים אותו בשקר גס, מה עושה איש תשקורת (כן, גם מצד ימין אנשי תשקורת משקרים) כותב "ב" CNN קוראים. 
והאמת? שאין שחר לזה. איש אחד בCNN ולא מהחזקים שמה קרא לכך ולא החברה ואפילו לא "קוראים" אלא קורא אחד.
ולכן, לעולם אסור לקרוא רק מקור תשקורת אחד. צריך לבזר, וגם אחרי זה צריך ביקורתיות רבה כדי לא ליפול לפח השקרים של התשקורת שברובה הגדול חושבת על כסף. הא ותו לא. מימין ומשמאל. פה ושם יש אנשי אמת.

מה מדהים בכל המסע העכשווי של הימין זה שהוא הרגע ניסה לעשות את זה: הצעקות והאיומים של מניעת חברים רפובליקנים להצביע בהתאם לחוקה נעשו בגלוי מבלי בושה. ועוד להשתמש ב"מקרתיזם שהיה רפובליקני שרדף אחרי השמאל בתואנות של קומניזם בדיוק מה שטראמפ ניסה לעשות.

אבל מה ניתן לצפות מתומכי המטורף שכל מה שמבינים בו זה אחיזת עינים...

נקוה עכשיו שמקונוהול יציל את המפלגה הזו מידי ציפורני הטראמפיזם, ונוכל לשוב להצביע לה, ולשוב למדיניות כלכלית ומדינית מאוזנת ולא מופרעת כמו שמציעים הדמוקרטים.

תוקן על ידי קלעפער ב- 13/01/2021 00:40:01תוקן על ידי קלעפער ב- 13/01/2021 00:44:02
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 09:44 לינק ישיר 

קלעפער, סתם שאלה. נניח שבאמת טראמפ מזעזע ועכשיו זה בדיוק הזמן המדויק להתנהג כלפיו וכלפי כל אנשי הימין בארה"ב כאילו הם פושעים נאציים. מה ההבדל, לפי הבנתך בדעת בעלי גוגל ופייסבוק, בין המהומות עכשיו למהומות לא מזמן, לזכר יקיר הרלם פרופ'גורג פלויד?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 14:31 לינק ישיר 

מינסטריון האמת (1948) = CNN ושות'
ארז תדמור = פייק

כך נראה אדם ששטפו את מוחו ומחובר לשקרנים והתעמולנים הללו כמו לאינפוזיה.

עכ"פ, זו שיטה ידועה, מוכרת וזולה, לקחת פרט קטן ממאמר שלם, להתעלם מהמהות, ולנסות לפסול מאמר שלם ואת הכותב ולנסות להגכיחו תוך אימוץ נרטיב של שקרנים ותעמולנים סותמי פיות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 15:15 לינק ישיר 
קלעפער

הדיבוק כתב:
קלעפער, סתם שאלה. נניח שבאמת טראמפ מזעזע ועכשיו זה בדיוק הזמן המדויק להתנהג כלפיו וכלפי כל אנשי הימין בארה"ב כאילו הם פושעים נאציים. מה ההבדל, לפי הבנתך בדעת בעלי גוגל ופייסבוק, בין המהומות עכשיו למהומות לא מזמן, לזכר יקיר הרלם פרופ'גורג פלויד?


אני לא בעד סתימת הפיות. אבל מה לעשות שהן חברות פרטיות (מסתמא ההבנה שלך והידע שלך גבוהים משל חלק מהכותבים כאן, אז אומר לך במשפט קצר, טראמפ הוא עוגת החתונה של זוג הגברים, שכל הקונסרווטיווים הגנו על בעל הקונדיטוריה, וד"ל)
כל מה שאמרתי (בשלוש האשכולות על הנושא)  הוא ככה: א. אלו חברות פרטיות. וב. זה לא עיקר הצרה שאנחנו (תושבי ארה"ב) שרויים בה. 
ובאשר לשאלתך, מבחינת האלימות אין הבדל. ההבדל היחיד הוא רמת הפגיעה ביסודות השלטון והחוקה. למשל, אדם ירה והרג מאה איש כי הוא החליט שבא לו, הוא שונה מאדם שהחליט שצריך להפיל את הנשיא הנבחר ולכן הרג במסעו זה מאה איש. שניהם נוראיים אבל השני פוגע גם במדינה ובחוקה. הראשון יכונה "מאס מערדער" והשני יכונה גם ובעיקר טרוריסט. זה על קצה המזלג ותן לחכם ויחכם עוד.

ואגב, לא באתי באשכול זה להתווכח עם תדמור כי הפוליטיקה הישראלית אינה מוכרת לי דייה. אבל רציתי שיקחו אותו עם מעט מלח, כי הוא משקר. והשקר חשוב כי הנ"ל לא אמר את זה אפילו במסגרת תפקידו אלא בטוויטר שלו.  ומשקרן צריך להיזהר, גם אם לעתים אומר אמת, ביחוד אנשים שהשקר נר לרגלם בגלל פוליטיקה כפי שמדגימים כאן כותבים בין בניק זה ובין בניק אחר.

תוקן על ידי קלעפער ב- 13/01/2021 15:16:33
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 15:38 לינק ישיר 

מסע טיהור סטליניסטי. זאת קבוצה עם חצי מיליון איש ששיתפו חוויות על למה הם עזבו את השמאל. אז מסתבר שלעזוב את השמאל זה עכשיו "נוגד את כללי הקהילה" של האנשים התרבותיים שמנהלים את התודעה שלכם.


דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 16:47 לינק ישיר 

האם חשבתם פעם למה זה ככה?
למה באמת לשמאל יש תמיד את העוז והחוצפה הבלתי נדלים, והימין תמיד המהסס
וזה לא רק כאן אלא בכל מקום

התשובה היא כי השמאל מרגיש צדיק, מרגיש צודק
לכאורה הוא עושה צדק בעולם, כולם שוים, לערבים יש שויון זכויות מלא על בעלות על הארץ כי הם גם פה והם בני אדם, כולם שוים לגיוס וכך הלאה
הוא מרגיש טוב עם עצמו, זה עושה לו טוב והדרך ל"טוב" שהוא עושה רצוף בדריכה על ראשים ואיבוד זכויות של אחרים, רשע נבל ברשות מעט המעשים טובים שהוא עושה

לעומת זאת ימין פירושו, אני חושב על עצמי, אני חושב עלינו, על המדינה שלנו, על המגזר שלנו, יש לי עליונות על אחרים, אגב, היהדות הכי ימנית שיש מבחינה זאת כששמה את היהודים מעל כל בריה עלי אדמות, ואגב, שמאלני שם גם את החיות והבהמות כשווי ערך עם בני האדם..
הימין מהסס, כי אתה בכל זאת כאילו אגואיסט שחושב לקדם את עצמך, את המגזר שלך, את המדינה שלך על פני מדינות אחרות אתה יותר פטריוטי
מכאן חוסר האומץ

מתי הצליח הימין?
כשקם יום אחד בנאדם ימני חזק מאוד, והלך עד הסוף עם כל הכוח בשביל המדינה שלו, טראמפ שעשה הרבה לטובת אמריקה והימין והרים בעוז את ראשו, היה הימני הכי חזק בשנים האחרונות שקם אמר ועשה צפצף על כולם כי היה בטוח בצדקת דרכו הימנית
ביבי וכל היתר שפנים מוגי לב שלא בטוחים בצדקת דרכם, לכן הוא הילל שנים את בתי המשפט, את המשטרה, את העיתונות, ולא נתן להם סטירה ללחי הימנית ואז לשמאלית
מוג לב פחדן
חבל שאין היום מישהו שירים את הכפפה, ויאמר, הארץ הזאת שלנו, הר הבית שלנו, בית המשפט אינו יכול לחוקק חוקים אלא לציית להם, ושעיתונות שמתעבת ראש ממשלה זה בזיון

הימין צמא היום למנהיג חזק ואמיץ, יש ואקום עצום בימין ולא רק זה הסהרורי
אילו היה קם מישהו כזה, הוא היה יכול לסחוף המונים ולשנות כאן דברים בארץ המושפלת

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 13/01/2021 16:50:15
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 17:18 לינק ישיר 

הסתפקתי אם קלעפער הוא אדיוט שימושי מהסוג שהשמאל תמיד השתמש בהם ואח"כ השליך,או אחד שיודע את האמת ובכל זאת כותב כזבים, אם בתמורה כספית או כאיש שמאל קלאסי שהחליט לחנך את הבבונים החרדים, אבל יציאות מהסוג של, ארז תדמור שקרן, הראו לי שהאופציה השניה כנראה נכונה, מי שרוצה מוזמן לתקתק את המילים CNN רוצה להוריד את פוקס ניוז, ויגלה שהמרחק בין דברי קלעפער לאמת גדול מהמרחק בין ישראל לאמריקה, פעילות מעשית של עובדיcnn לניתוק פוקס מחברות התקשורת רחוקה מאוד מדברי קלעפער, וודאי מזכות אותו מהתואר שקרן, מקסימום מקסימום אם זה לא היה נכון בתואר הוטעה, אבל קלעפער בדרכוה הייחודית כבר נקט בשיטות השמאל הקלאסיות, גידופים אישים, לקיחת מקטע קטן שגם בו הקרבה לאמת .. וכו' בקיצור איש שמאל קלאסי עכשיו אחכה בנחת למטר הגידופים שקלעפער יפיל עלידדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 17:33 לינק ישיר 

חז"ל אומרים מילתא דעבידא לאיגלויי לא משקרי אינשי, שואלים ה"עולם" הרי מעשים שבכל יום שאנשים משקרים בדברים שניתן לברר בקלות?
אלא עונים ה"עולם" שאלו השקרנים אינם בגדר איש.

בזמנינו ירידת הדורות, לא רק שהשקרנים אינם בושים לשקר בדבר דעביד לאיגלויי אלא הם אפילו מזמינים את כולם ללכת לבדוק...
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 17:53 לינק ישיר 
קלעפער

ותיקון טעות שלי לעיל. הנ"ל לא נכתב רק בטוויטר אלא במאמר דעה באתר הCNN

תוקן על ידי קלעפער ב- 13/01/2021 17:55:10
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 21:06 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
האם חשבתם פעם למה זה ככה?
למה באמת לשמאל יש תמיד את העוז והחוצפה הבלתי נדלים, והימין תמיד המהסס
וזה לא רק כאן אלא בכל מקום

התשובה היא כי השמאל מרגיש צדיק, מרגיש צודק
לכאורה הוא עושה צדק בעולם, כולם שוים, לערבים יש שויון זכויות מלא על בעלות על הארץ כי הם גם פה והם בני אדם, כולם שוים לגיוס וכך הלאה
הוא מרגיש טוב עם עצמו, זה עושה לו טוב והדרך ל"טוב" שהוא עושה רצוף בדריכה על ראשים ואיבוד זכויות של אחרים, רשע נבל ברשות מעט המעשים טובים שהוא עושה

לעומת זאת ימין פירושו, אני חושב על עצמי, אני חושב עלינו, על המדינה שלנו, על המגזר שלנו, יש לי עליונות על אחרים, אגב, היהדות הכי ימנית שיש מבחינה זאת כששמה את היהודים מעל כל בריה עלי אדמות, ואגב, שמאלני שם גם את החיות והבהמות כשווי ערך עם בני האדם..
הימין מהסס, כי אתה בכל זאת כאילו אגואיסט שחושב לקדם את עצמך, את המגזר שלך, את המדינה שלך על פני מדינות אחרות אתה יותר פטריוטי
מכאן חוסר האומץ

מתי הצליח הימין?
כשקם יום אחד בנאדם ימני חזק מאוד, והלך עד הסוף עם כל הכוח בשביל המדינה שלו, טראמפ שעשה הרבה לטובת אמריקה והימין והרים בעוז את ראשו, היה הימני הכי חזק בשנים האחרונות שקם אמר ועשה צפצף על כולם כי היה בטוח בצדקת דרכו הימנית
ביבי וכל היתר שפנים מוגי לב שלא בטוחים בצדקת דרכם, לכן הוא הילל שנים את בתי המשפט, את המשטרה, את העיתונות, ולא נתן להם סטירה ללחי הימנית ואז לשמאלית
מוג לב פחדן
חבל שאין היום מישהו שירים את הכפפה, ויאמר, הארץ הזאת שלנו, הר הבית שלנו, בית המשפט אינו יכול לחוקק חוקים אלא לציית להם, ושעיתונות שמתעבת ראש ממשלה זה בזיון

הימין צמא היום למנהיג חזק ואמיץ, יש ואקום עצום בימין ולא רק זה הסהרורי
אילו היה קם מישהו כזה, הוא היה יכול לסחוף המונים ולשנות כאן דברים בארץ המושפלת

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 13/01/2021 16:50:15
הימין לא ידע ולא יודע לשלוט

השמאל מעבר לכך שהוא מחזיק במוקדי הכוח האמיתיים, כשהוא מקבל גם את הכוח הפוליטי הוא שועט קדימה וקובע עובדות, ראה ערך שר המשפטים עד לא מזמן ניסנקורן, שבחודשים הספורים שכיהן כשר המשפטים עשה מה ששר משפטים ימני לא עשה ולא יעשה גם ב-8 שנים.

הלוואי ולימין היה אומץ ולהט לעמוד ולעשות למען האמת כמו שהשמאל עושה למען השקר.

באשר לטראמפ, מה שעושים לו כעת, מעבר לכך שעושים לו את זה כי הם יכולים, ויש להם את הכוח, זה נועד להרתיע אחרים שיבואו אחריו שיהיו כנועים. זה אגב חלק מהעניין ברדיפה שעושים לנתניהו. אף אחד לא באמת חושב (גם לא הם עצמם) ששחיתות מטרידה אותם.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 22:24 לינק ישיר 
זה נשמע שאתה מדבר כלכך רהוט, ואתה הכי מבין בעולם אבל בעצם אתה כלום... כל מה שכתבת נפל...

קלעפער כתב:
קלעפער

ותיקון טעות שלי לעיל. הנ"ל לא נכתב רק בטוויטר אלא במאמר דעה באתר הCNN

תוקן על ידי קלעפער ב- 13/01/2021 17:55:10אוקיי אז זה לא מספיק? ה CNN נתנו לזה להתפרסם באתר שלהם!!! מאמר דעה גם צריך להיות מאושר ע"י העורך...
וכרגע נפל כל מה שכתבת לגבי תדמור שהוא שקרן, אתה השק.. ולא תדמור.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2021 22:44 לינק ישיר 

אולי.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ארז תדמור: "מה שהימין צריך לעשות עכשיו"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.