בית פורומים בחדרי חרדים

הרב קנייבסקי והרב שרגא שטיינמן מורים לפתוח את תלמודי התורה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/1/2021 15:47 לינק ישיר 
הרב קנייבסקי והרב שרגא שטיינמן מורים לפתוח את תלמודי התורה

באישור הרב קנייבסקי, חלק ממוסדות הזרם החרדי המרכזי חזרו ללימודים
בציבור החרדי מעריכים כי הפתיחה החלקית תוביל לפתיחה רחבה יותר בימים הקרובים. מנהל מוסד חרדי: זו היתה טעות לשאול את הרב אם לפתוח כשאנשים מתים וחולים במצב קשה אהרן רבינוביץ 15:04| עודכן ב: 15:12

חלק ממוסדות הלימוד של הזרם החרדי המרכזי חזרו בימים האחרונים ללימודים באישור מנהיג הזרם הליטאי, הרב חיים קנייבסקי. לפני פחות משבועיים הורה קנייבסקי לסגור את מוסדות הלימוד לכמה ימים בשל העלייה בתחלואה.
הלימודים חודשו בשלב זה במספר מצומצם של מוסדות. בחלקם שבו ללמוד רק תלמידי כיתות ז'-ח', בהנחה שהם יקפידו טוב יותר על ההנחיות. גם מרבית הישיבות הקטנות, שבהן לומדים עשרות אלפי תלמידי ט'-י"א ללא פנימייה, פועלות כשגרה. בציבור החרדי מעריכים כי הפתיחה החלקית תוביל לפתיחה רחבה יותר בימים הקרובים.
מנהל מוסד לימוד חרדי אמר ל"הארץ" כי הרב קנייבסקי אישר לפתוח את הלימודים כיוון שהיו מנהלים ששאלו אותו אם לעשות זאת. לדבריו, יש מנהלים רבים שחושבים שזו היתה טעות לשאול את הרב אם לחדש את הלימודים. "יש מנהלים שחושבים שכעת אין בכלל שאלה וחייבים לסגור את המוסדות", אמר, "אנחנו רואים אנשים מתים, אנשים במצב קשה בבית חולים והמספרים רק עולים. אין כרגע בכלל שאלה שבגינה צריך להיכנס לרב ולבדוק מה דעתו". בבית הרב קנייבסקי סירבו להתייחס לדברים.
מנהיג חרדי נוסף מהזרם המרכזי שהורה לפתוח את תלמודי התורה הוא הרב שרגא שטיינמן, בנו של הרב אהרן לייב שטיינמן, מנהיג הזרם הליטאי הקודם. מנהל המוסד החרדי אמר כי "יש לא מעט מנהלים שמקשיבים להוראותיו והוא תומך בפתיחה של הלימודים לאורך כל הזמן".
המנהל הסביר כי הוא ומנהלים נוספים לא יודעים מה לעשות בשל ההוראות המשתנות של הרב קנייבסקי והלחץ עליהם. "מצד אחד יש את המדינה, מצד שני יש את ההורים. הם רואים גם את נתוני התחלואה, הם רואים הורים לתלמידים שהולכים לעולמם. פעם אחת הרב קנייבסקי אומר לפתוח, אחר כך לסגור. המנהלים לא מוצאים ידיים ורגליים בסיפור הזה", הסביר.
לדברי המנהל, מוסדות הלימוד של הזרם המרכזי נפתחו עד כה רק בערים חרדיות, בשל חשש מחיכוך עם העירייה בערים מעורבות. מוסד נוסף נפתח בירושלים. בניגוד למוסדות של הזרם המרכזי, בשבוע שעבר היו פתוחים מוסדות חינוך של קהילות קיצוניות, כמו סאטמר, תולדות אהרן, תולדות אברהם יצחק והפלג הירושלמי. קהילות אלו פתחו את מוסדות החינוך גם בבית שמש, אשדוד, ירושלים, וכן במודיעין עילית ובאלעד. המשטרה מיעטה לאכוף את תקנות הסגר על מוסדות אלה.
הבוקר נכנסו כוחות משטרה לשכונת מאה שערים בירושלים על מנת לאכוף את הסגר, והוברחו משם תוך זמן קצר על ידי תושבים. רוב מוסדות החינוך של הקהילות הקיצוניות בשכונה פועלים כרגיל. מהמשטרה נמסר כי "במהלך פעילות אכיפה שעורכת המשטרה בשכונות העיר, במסגרתה הגיעו השוטרים אל מוסדות הפועלים בניגוד להנחיות, החלו מתקהלים מאות אנשים תוך שיידו אבנים וחפצים לעבר הכוחות. עד כה נרשמו מספר דו"חות בגין העבירות השונות".
בשבוע שעבר האשימו במשטרה את הרשויות המקומיות ואת מנהיגי הציבור החרדי בכך שהם לא משתפים פעולה עם הארגון, וכי בחלק מהמקרים אף מעודדים את הפרות הסגר. "לצערנו, חלק מהרשויות, מנהלי המוסדות ומנהיגי הציבור לא מסייעים כלל למאמץ הלאומי - וחלקם אף נוהגים בחוסר אחריות ונותנים יד להפרות", אמרו במשטרה במענה לפניית "הארץ", והוסיפו: "מטבע הדברים, לעולם לא ניתן יהיה להציב שוטר בכל מקום ובכל הזמן, ולכן אנו מצפים מכל הרשויות המקומיות וממשרדי הממשלה הנוגעים בדבר לקחת חלק אקטיבי ופעיל בפעילות המניעה, האכיפה וההסברה למען בריאות הציבור".דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/1/2021 18:04 לינק ישיר 

נדמה לי שהגראי"ל מתהפך בקברו..דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/1/2021 18:14 לינק ישיר 

לה''ו הרבה ''הרב'' קנייבסקי איכא בשוקא


נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי hot_trend ב- 17/01/2021 18:14:56
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/1/2021 18:21 לינק ישיר 

גם בחיידר של הבן הודיעו שלומדים בבית כנסת. הבן נשאר בבית. שיחפשו מתאבדים אחרים שיקפצו מהגג.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/1/2021 18:27 לינק ישיר 

קופת העיר היתה צריכה גימיק והוא השתכנע שהוא גדול והתוצאות נראות בשטחדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/1/2021 18:41 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:
נדמה לי שהגראי"ל מתהפך בקברו..

מרן הגריא"ל זצ"ל היה מאוד ריאלסטי ולא התנגש במציאות עם ראש בקיר.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/1/2021 19:08 לינק ישיר 

מישהו, כולל הרבי מהאשכול הסמוך, ייקח אחריות אם חלילה יהיה משהו?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/1/2021 19:10 לינק ישיר 

שאגתשביט כתב:

מישהו, כולל הרבי מהאשכול הסמוך, ייקח אחריות אם חלילה יהיה משהו?


אצל אלו שנזהרים אין משהו??
נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/1/2021 19:24 לינק ישיר 

57  נפטרים בחדש האחרון בשכונות החרדיות בירושלים לא מספיק לרבנים להסיק מסקנותדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/1/2021 20:41 לינק ישיר 

הבנתי שפינזל פתח את התלמוד תורה, ב"הוראת" שר התורה או שאפילו את זה כבר לא צריך?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרב קנייבסקי והרב שרגא שטיינמן מורים לפתוח את תלמודי התורה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר