בית פורומים בחדרי חרדים

החתונות של האדמו"רים מסכנות את הישיבות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/1/2021 09:27 לינק ישיר 
החתונות של האדמו"רים מסכנות את הישיבות

העטיפה הערכית לפתיחת תלמודי התורה במגזר החרדי נקרעה מול תמונות החתונות ההמוניות, דוגמת זו שנערכה אמש בבני ברק.
המשך הלימודים בניגוד להחלטת הממשלה הוא מקומם חברתית ומסוכן בריאותית, אבל היה בן גם צד מוערך: יש משהו מרשים במגזר שעומד ומצהיר שהחינוך מעל הכל. שלימוד התורה לפני פתיחת הקניונים.
כעת לב הטיעון הזה נשמט: אם היה פה מאבק רק על "יבנה וחכמיה" ועל נפש הילדים, היינו מצפים בשם אותו ערך לראות שמירה קפדנית על כל שאר ההנחיות כדי למנוע התפשטות תחלואה וביטול תורה. ולא, השתתפות בחתונת נכדי האדמו"ר היא אמנם אירוע תרבותי חשוב בחיי חצר חסידית אבל מעולם לא הייתה חלק מעיקרי האמונה.

ההפקרות שנחשפה שוב לכל רוחב הגזרה: בתי כנסת וחתונות וגם סתם התכנסויות של היום יום, מלמדים שזה מזמן לא מלחמה על ציפור הנפש אלא קהות ואטימות למצב התחלואה בישראל, ולמצב בתוך המגזר החרדי.

חבריהם, שכניהם ומשפחותיהם של החוגגים שילמו או ישלמו חלילה מחיר יקר. בבריאות ובחיים. (בימים האחרונים מצטברים דיווחים על נשים צעירות הרות במגזר החרדי שנפגעות מהנגיף באופן קשה מאד). גם אם המצב במגזר לא היה כה חמור, המשך האירועים הללו, בהתרסה אגבית כלפי שאר מדינת ישראל הנתונה בסגר הוא זניחת הערבות ההדדית הבסיסית בידי פלגים חרדיים, שאת מעשיהם ישלם המגזר החרדי כולו בריבית שתיפרס על שנים ארוכות.

בכל פעם מחדש צריך לעשות את המאמץ ולהבדיל בין הרוב (כן, גם עכשיו מדובר ביותר מחצי מהחברה החרדית) שמנסה לשמור על הכללים למרות קשיים אובייקטיביים משמעותיים, ובין אותם אלו שאפילו לא מנסים. אבל אחרי שהקפדנו לא להכליל, יש אחריות לחברה החרדית כולה בעצם ההחלטה מה היא מאפשרת בתחומיה. מה לגיטימי ומה נשאר מחוץ לגדר.
אריה דרעי הוציא אתמול גינוי חריף אבל כל חברי הכנסת של יהדות התורה עדיין דוממים. בסגר הקודם, כשהמשטרה הפעילה כוח בפיזור חתונה המונית שנערכה בניגוד להנחיות הם התחרו ביניהם על חריפות הגינוי, אבל מאז ליל אמש, וההפרה ההמונית בבני ברק, אין תחרות ואין חריפות. רק שקט מחפיר. כנראה שמכשירי הטלפון שלהם ושל דובריהם סובלים מתקלה מסתורית.

עיתונאי וצייצני המגזר דוקא השמיעו מחאה, אבל זה מאוחר מידי ומול קורבן קל מידי: חתונה חסידית של חצרות אדמו"רים קטנות שאין בידן כוח פוליטי משמעותי. וגם כאן עיקר הזעקה היה מופנה אל הנזק התדמיתי, עוד לפני המחיר הבריאותי.

ומבלי להסיר מהאחריות האישית והציבורית, גם לממשלת ישראל יש אחריות כלפי האזרח החרדי הפרטי שהופקר לגורלו. כשהמשטרה נמנעת מאכיפה כדי לחסוך עימותים היא לא מיטיבה עם החרדים, וכשהיא ממעטת בקנסות היא לא מפרגנת להם. בסוף היום המדינה אחראית לשלום אזרחיה ובריאותם, את מחיר ההנחה למגזר משלמים ביוקר ובנפרד כל הפרטים שבתוכו. במקום בכסף, ביקר להם מכל.

(פורסם בN12. קישור בתגובות)
יאיר שרקי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 09:33 לינק ישיר 

איזה סולם ערכים של מיזרוחניק ! הוא לא יודע שטיש יותר חשוב מכל הלימוד הליטאי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 09:39 לינק ישיר 

יאיר שרקי מפחד שמא חס וחלילה יסגרו את הישיבות...

בטח מפריע לו לישון הפחד הזה...

אוחחח...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 10:20 לינק ישיר 
מצדרביעי

תמניא_אפי כתב:

אוחחח...

נשלח מהאנדרואיד שלי

במקום להתייחס לטענות מנסים לתקוף את הדובר...
לגופו של עניין, למה נראה לך שלא חשובה לו התורה? כי הוא לא משתייך ל"קהילת אנ"ש" צבועה ואגואיסטית של "אני ואפסי עוד"???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 10:29 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:
מצדרביעי

תמניא_אפי כתב:

אוחחח...

נשלח מהאנדרואיד שלי

לגופו של עניין, למה נראה לך שלא חשובה לו התורה? כי הוא לא משתייך ל"קהילת אנ"ש" צבועה ואגואיסטית של "אני ואפסי עוד"???

הוא לא אשם.
זה תגובה הנובעת מהתרבות הקלאסית החרדית.
התקרבנות תמידית. תחושת רדיפה. רק אצלנו נמצאת האמת המוחלטת.
אתה מצפה שביום אחד פתאום ישתנה לו סגנון החשיבה בגלל שאיזה ניק בפורום כתב משהו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 10:56 לינק ישיר 

מה שהמזרוחניק הזה לא הבין זה שבשביל אותו אדמו"ר החתונה הרבה יותר חשובה מכל לומדי התורה !! 

ששוקי לרר כורע על ברכיו ומצלם אותו רוקד מצווה טנץ וברקע אלפי רגלים של חסידים (צלם טוב יודע לעשות אלפים מעשרות) זה מהות החסידות... 
כמובן שזה עטוף באיצטלה של קדושה שככה הוא שומר על רוחניות החסידים ....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 11:40 לינק ישיר 

מצד אחד עושים כאן חתונה אדמורית ובונים בית וייולדו מכאן עוד 10 נפשות חדשות.
מצד שני ההדבקה מהקורונה תחסל עוד 5 חולים בעקבות החתונה.
עדיין אתה יוצא בעודף...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 12:04 לינק ישיר 

ואם לא ידביקו חמשה אנשים, לא יוולדו עשרה אדמו"רים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 12:11 לינק ישיר 

מיותר לומר שאם המשטרה הייתה נוקטת בפעולות אופורטיביות נגד  מארגני החתונה בבעלזא אז הכלומניקים מדארג היו חושבים פעמיים. עכשיו התגובה הרצויה והמתבקשת  לחתונה שהתקיימה  בניגוד לכללים וכדי למנוע מעשים אלה בעתיד :היא לסגור את הבניין של דארג עד סיום הסגר. במקביל לזמן גם את האדמור בכבודו ובעצמו לחקירה. כתבתי זאת עוד על הסגר שהיה בסוכות שרק פעולות אלה ימנעו הפרות חוזרות ונשנות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 12:48 לינק ישיר 

זה נכון שבעלז קררו את האמבטיה כמו שצריך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 13:34 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

מצדרביעי כתב:
מצדרביעי

תמניא_אפי כתב:

אוחחח...

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא לא אשם.
זה תגובה הנובעת מהתרבות הקלאסית החרדית.
התקרבנות תמידית. תחושת רדיפה. רק אצלנו נמצאת האמת המוחלטת.
אתה מצפה שביום אחד פתאום ישתנה לו סגנון החשיבה בגלל שאיזה ניק בפורום כתב משהו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

תגובה קלסית לזן מיוחד של חרדים.

ולכל המדברים גבוהה על דאגתו של שרקי למוסדות החינוך, אני מבקש מכם לצטט תגובה אחת! אחת בלבד! מהציוצים שלו על תמיכתו בפתיחת מוסדות החינוך החרדיים.

נראה אותכם גיבורים!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 13:47 לינק ישיר 

הנה:

כשאדלשטיין דיבר אחרי החגים על כך שההורים "לא מספיק לוחצים" לפתוח מוסדות חינוך לעומת בעלי העסקים שכן לוחצים. המסגור שיאיר שרקי מסגר היה:

"תהיו קנייבסקים":)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 13:54 לינק ישיר 
אכן כולנו חושבים שאם המשטרה הייתה נוקטת בפעולות אופרטיביות נגד בית המקדש מכניבקא ברחוב האדמור מגור בבני ברק שכל יום הפעיל שם חתונות של מאות איש ללא שום קיום הוראות הבריאות בלי מסיכות וצמודים אחד לשני ולא מסתפקים בקנס למנהל גרינפלד, מצב התחלואה הייה טוב יותר

לךתדע1 כתב:
מיותר לומר שאם המשטרה הייתה נוקטת בפעולות אופורטיביות נגד  מארגני החתונה בבעלזא אז הכלומניקים מדארג היו חושבים פעמיים. עכשיו התגובה הרצויה והמתבקשת  לחתונה שהתקיימה  בניגוד לכללים וכדי למנוע מעשים אלה בעתיד :היא לסגור את הבניין של דארג עד סיום הסגר. במקביל לזמן גם את האדמור בכבודו ובעצמו לחקירה. כתבתי זאת עוד על הסגר שהיה בסוכות שרק פעולות אלה ימנעו הפרות חוזרות ונשנות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 14:05 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:

הנה:

כשאדלשטיין דיבר אחרי החגים על כך שההורים "לא מספיק לוחצים" לפתוח מוסדות חינוך לעומת בעלי העסקים שכן לוחצים. המסגור שיאיר שרקי מסגר היה:

אני אשאיר לקוראים הנבונים את ההחלטה הקשה האם הציוץ הנ"ל יכול להיקרא תמיכה בפתיחת מוסדות חינוך חרדיים או לא.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 14:18 לינק ישיר 

פשוט ביותר לליטאים חשוב לימוד תורה לחסידים חשוב פרעסן בחתונות כל אחד וסולם הערכים שלו 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2021 14:27 לינק ישיר 
מצדרביעי

תמניא_אפי כתב:
מצדרביעי כתב:

הנה:

אני אשאיר לקוראים הנבונים את ההחלטה הקשה האם הציוץ הנ"ל יכול להיקרא תמיכה בפתיחת מוסדות חינוך חרדיים או לא.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הבנתי, כי כל עוד שרקי לא יתמוך באופן אקטיבי ומפורש בעבירה על חוקי המדינה (מה שאפילו הפוליטיקאים החרדים מתקשים לעשות) משמע "הוא נגד" פתיחת מוסדות החינוך החרדיים

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > החתונות של האדמו"רים מסכנות את הישיבות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.