בית פורומים בחדרי חרדים

הכול עובד לפי התוכנית. רוב המגזר החרדי בדרך להפוך לקיצונים ממאה שערים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/1/2021 11:15 לינק ישיר 
הכול עובד לפי התוכנית. רוב המגזר החרדי בדרך להפוך לקיצונים ממאה שערים

בתהליך איטי, אך עקבי, רוב הציבור החרדי בדרך להפוך לקיצונים ממאה שערים.
מי שמבין קצת בסוציולוגיה ודמוגרפיה, מבין שזה תהליך טבעי. 
התהליך כבר החל מזמן בחלק מהחסידויות והגיע לשיאו עם הפיצול הליטאי והפלג הירושלמי.
הציבור החרדי הולך וגדל, הקיצונים מרימים ראש, המתונים לא מעזים להביע את דעתם מפני הטרור וכך רוב הציבור לאט לאט מיישר קו עם הקיצונים.
שאר תושבי המדינה היהודים צופים באימה בגידול החרדי, הם לא מבדילים בין קיצונים למתונים, וכאשר מידי פעם יש התנגשות בין החרדים ובין המדינה מתפתחים עימותים שמלבים את שנאת החרדים מצד אחד, ומאידך גורמים לציפוף השורות בצד החרדי ויישור קו עם הקיצונים במגזר.
ראינו לכך דוגמה במאורעות ליל אמש בבני ברק.
בסופו של תהליך, ייווצרו כאן 2 מגזרים עם הפרדה מליאה: החרדים השפויים. והחרדים הקיצונים.
אל תשכחו שפעם החרדים והמזרחי גם כן חיו ביחד. ובתהליך איטי ועקבי נפרדו דרכיהם וכל צד התרחק מהצד השני עד שלא נשאר אמצע.
כל חרדי יצטרך להחליט לאיזה כיוון הוא הולך.
רוצה לחיות חיים שפויים? לימודי אנגלית ומתמטיקה? אקדמיה? דמוקרטיה? סובלנות?
או רוצה להישאר בקסבה של מאה שערים?

תוקן על ידי חריף_ומקשה ב- 22/01/2021 11:16:56

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 11:27 לינק ישיר 

זה התחיל עם הפלג שחסמו את כביש 4 ועוד ועוד בעזות שטרם נראתה במחוזותינו, כאחרוני הפורעים. המשיך עם קיצוני בית שמש ששלחו ילדים להתעמת ולגדף שוטרים, והמשיך בבני ברק. 
כעת מסבירים לנו יחצני האתר שחכי''ם מסויימים לא מחו כי חיכו לתגובת המשטרה (שהייתה נקמנית ומטופשת, אין הרבה ציפיות מהמשטרע).
ואגב, העובדה שישראל פורוש לא יכול לגנות בראיון במהדורת חדשות מרכזית את החתונה ההזויה בבני ברק כי יש דברים שהוא לא יכול לומר בתקשורת זה סוג של עצימת עיניים ומתן לגיטמציה להתנהגות מופקרת. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 11:41 לינק ישיר 
תכל'ס! כסף יפסיקו לקחת?! יפסיקו להצביע?!

לה''ו. כולל רפואה, בט''ל, הנחה בארנונה וכו'?!
אם לאו, כל הכתוב לעיל דמגוגיה!

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי hot_trend ב- 22/01/2021 11:41:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 11:45 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:
בתהליך איטי, אך עקבי, רוב הציבור החרדי בדרך להפוך לקיצונים ממאה שערים.
מי שמבין קצת בסוציולוגיה ודמוגרפיה, מבין שזה תהליך טבעי. 
התהליך כבר החל מזמן בחלק מהחסידויות והגיע לשיאו עם הפיצול הליטאי והפלג הירושלמי.
הציבור החרדי הולך וגדל, הקיצונים מרימים ראש, המתונים לא מעזים להביע את דעתם מפני הטרור וכך רוב הציבור לאט לאט מיישר קו עם הקיצונים.
שאר תושבי המדינה היהודים צופים באימה בגידול החרדי, הם לא מבדילים בין קיצונים למתונים, וכאשר מידי פעם יש התנגשות בין החרדים ובין המדינה מתפתחים עימותים שמלבים את שנאת החרדים מצד אחד, ומאידך גורמים לציפוף השורות בצד החרדי ויישור קו עם הקיצונים במגזר.
ראינו לכך דוגמה במאורעות ליל אמש בבני ברק.
בסופו של תהליך, ייווצרו כאן 2 מגזרים עם הפרדה מליאה: החרדים השפויים. והחרדים הקיצונים.
אל תשכחו שפעם החרדים והמזרחי גם כן חיו ביחד. ובתהליך איטי ועקבי נפרדו דרכיהם וכל צד התרחק מהצד השני עד שלא נשאר אמצע.

תוקן על ידי חריף_ומקשה ב- 22/01/2021 11:16:56

עדר ללא רועה יכול יום אחד להתהפך לקיצונים ממאה שערים ולמחרת כשזה ישרת אינטרסים של מישהו שמיומן במשיכה בחוטים של הגורמים הרלוונטים אותו עדר קיצוני יכול להתהפך בכיף לשיא הפשרנות - ככה זה כשאין הנהגה אמיתית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 12:02 לינק ישיר 
momeir

hot_trend כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי hot_tr ב- 22/01/2021 11:41:09

זה בדיוק 'הסיפור'
רוקדים על שתי החתונות.
צבועים!
גם לוקחים כסף מהמדינה.  (זוכרים את הטיעונים: 'אנחנו משרתים בישיבה. לימוד התורה שומר על המדינה כמו חיילי צה"ל'  )
ובמקביל  בפועל מאמצים את האידיאולוגיה האנטי ציונית הסאטמרית. 

תוקן על ידי momeir ב- 22/01/2021 12:02:18

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 12:09 לינק ישיר 

אשמים הם אלו מתוכינו ששיתפו ועדיין משתפים פעולה עם הממשל בנושא הקורונה מבלי טיפת מחשבה קדימה, עם עיוורון טוטלי של ראיית הנולד שאין שום מצב בו הציבור החרדי יוותר על הדברים היקרים לו מכל, התכנסות בבתי כנסיות, פתיחת ישיבות ומוסדות חינוך, והאפשרות להשיא את הצאצאים בצורה נורמלית.

מאז חג הפסח אני זועק בקול ניחר וצוחקים עלי, לועגים לי, ומנסים להשתיק אותי בכוח.

והנה, המציאות טופחת לכם בפרצוף.

תכניסו לכם טוב טוב בראש! זה לא יעבוד! נקודה!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 12:17 לינק ישיר 
ירו_שלמי

חריף_ומקשה כתב:

זה החלק הכי גרוע, יווצרו כאן 2 מגזרים - הקיצונים וה'שפויים', ואני אנא אני בא? לצד הקיצוני איני יכול להתקרב, רציתי להשתייך לשפויים אבל ל'שפויים', רציתי אנשים שיקפידו על קלה כבחמורה ויידעו שהתורה היא חיינו, שלפחות ימליצו לילדים על השאיפה להיות מ'עשרה בטלנים'. כעת אני חושש שהחצייה הזו לא תשאיר מקום ל'רוב השפוי', נצטרך להחליט - או קיצוניות מטורפת או חבירה לדלי"ם ולריקים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 12:21 לינק ישיר 
ירו_שלמי

תמניא_אפי כתב:
אשמים הם אלו מתוכינו ששיתפו ועדיין משתפים פעולה עם הממשל בנושא הקורונה מבלי טיפת מחשבה קדימה, עם עיוורון טוטלי של ראיית הנולד שאין שום מצב בו הציבור החרדי יוותר על הדברים היקרים לו מכל, התכנסות בבתי כנסיות, פתיחת ישיבות ומוסדות חינוך, והאפשרות להשיא את הצאצאים בצורה נורמלית.

מאז חג הפסח אני זועק בקול ניחר וצוחקים עלי, לועגים לי, ומנסים להשתיק אותי בכוח.

והנה, המציאות טופחת לכם בפרצוף.

תכניסו לכם טוב טוב בראש! זה לא יעבוד! נקודה!

נשלח מהאנדרואיד שלי

כמובן, כולם אשמים חוץ מב**ז (נסיון להתחמק משדה9), אלו שכבר בתחלת המגיפה הפגינו לצד הסיקריקים והבעירו את הטירוף שאחז אז רק בקצות המחנה, אלו שדאגו שחלילה לא תיעלם המגיפה מקרב המחנה. האמת שהם היחידים שעדיין רוקדים על 2 החתונות, גם קנאים מטורפים וגם דור חדש של משכילים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 12:42 לינק ישיר 

אדמה10, momeir, hot_tr, ועוד ניקים מכובדים.
כולכם נופלים לאותה טעות. כולכם חושבים שהאידיאולוגיה משחקת כאן תפקיד.
זה פשוט לא נכון. זה אף פעם לא היה נכון.
מה שקובע זה אך ורק המֶנְטָלִיּוּת והתרבות.
הסיבה שהצ'אלמערס במאה שערים קיצונים אינה בגלל אידיאולוגיה. אלא בגלל המנטליות הקיצונית שלהם.
הווי החיים המתבדל והפרימיטיבי, השפה המגזימה והדרמטית, סגנון החשיבה הטוטאלי של שחור או לבן.
עוד הרבה לפני ניסוח האידיאולוגיה. הווי החיים שלהם היה קיצוני. מי שהיה טיפה סוטה מן השורה היה חוטף פשקוויל עם נאצות וגידופים.
ניסוח האידיאולוגיה הגיעה אח"כ.
אל תדאגו לאידיאולוגיה, ימצאו כבר את הנוסח המתאים שיצדיק את התרבות המתפתחת.
הדבר היחיד שקובע, זה העובדה שמתקיים תהליך איטי אך עקבי של הקצנה מנטלית במגזר החרדי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 12:54 לינק ישיר 

ירו_שלמי כתב:

חריף_ומקשה כתב:

זה החלק הכי גרוע, יווצרו כאן 2 מגזרים - הקיצונים וה'שפויים', ואני אנא אני בא? לצד הקיצוני איני יכול להתקרב, רציתי להשתייך לשפויים אבל ל'שפויים', רציתי אנשים שיקפידו על קלה כבחמורה ויידעו שהתורה היא חיינו, שלפחות ימליצו לילדים על השאיפה להיות מ'עשרה בטלנים'. כעת אני חושש שהחצייה הזו לא תשאיר מקום ל'רוב השפוי', נצטרך להחליט - או קיצוניות מטורפת או חבירה לדלי"ם ולריקים.

וזה בדיוק הסיבה שאני מעריך שרוב המגזר החרדי ימצא את עצמו בצד של הקיצונים.

אמר לי יהודי פשוט. שכאשר קרה הפיצול הליטאי, הוא מאוד התלבט. הוא פחד שיווצרו כאן 2 מגזרים נפרדים לגמרי ולכן נטה ללכת לצד הקיצוני. בטענה המוכרת שרק הקיצוניים ישמרו על הגחלת ולכן עדיף להישאר איתם על אף החסרונות.
ואז ברגע שיצאו הגידופים והנאצות "זקן ממרא וכו' ורדפו את העצניקים עד חורמה, הוא הבין שאין הבדל גדול בין הצדדים. הוא אמר לי: אדרבה, השתכנעתי ש'דגל' אפילו יותר קיצונים מהעצניקים.
מבלי לשים לב באופן טבעי הוא קלט שהסיפור הוא לא אידיאולוגיה, אלא התרבות המנטלית. ובזה אין הבדל בין 'דגל' ל'עץ'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 13:01 לינק ישיר 

hot_trend כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי hot_tr ב- 22/01/2021 11:41:09

אין צורך להפסיק להצביע צריך רק לדעת עבור מי להצביע כסף גם צריך לקבל כל עוד לא פטרו את החרדי מתשלום מסים. הבעיה זה לא המגזר החרדי אלא מנהיגיו שמשחקים משחק כפול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 13:07 לינק ישיר 

חוששתני שאתה טועה

הנציגים החרדים ומקורביהם ואנשי שלומם מחוברים עמוקות לגורמי ועטיני השלטון ומנעמיו. העדר ימשיך להיות עדר וימשיך לתת להם את הכוח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2021 14:07 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:
אדמה10, momeir, hot_tr, ועוד ניקים מכובדים.
כולכם נופלים לאותה טעות. כולכם חושבים שהאידיאולוגיה משחקת כאן תפקיד.
זה פשוט לא נכון. זה אף פעם לא היה נכון.
מה שקובע זה אך ורק המֶנְטָלִיּוּת והתרבות.
הסיבה שהצ'אלמערס במאה שערים קיצונים אינה בגלל אידיאולוגיה. אלא בגלל המנטליות הקיצונית שלהם.
הווי החיים המתבדל והפרימיטיבי, השפה המגזימה והדרמטית, סגנון החשיבה הטוטאלי של שחור או לבן.
עוד הרבה לפני ניסוח האידיאולוגיה. הווי החיים שלהם היה קיצוני. מי שהיה טיפה סוטה מן השורה היה חוטף פשקוויל עם נאצות וגידופים.
ניסוח האידיאולוגיה הגיעה אח"כ.
אל תדאגו לאידיאולוגיה, ימצאו כבר את הנוסח המתאים שיצדיק את התרבות המתפתחת.
הדבר היחיד שקובע, זה העובדה שמתקיים תהליך איטי אך עקבי של הקצנה מנטלית במגזר החרדי.

בסדר, כבר הגדרנו את זה כ"פלסטיניזציה" של החרדים. תמיד הערבים היו אלה שהפסידו ושילמו מחירים לדורות על אי-שיתוף הפעולה המוחלט שלהם עם גורמי השלטון. נראה שעכשיו זה מתחלף: הערבים נכנסים למשחק והחרדים יוצאים ממנו. מספיק לשון מאזניים אחת בפוליטיקה, עם שתיים זה חוסר יציבות מתמיד. אם הציבור מתקנא בעזתים או בתושבי אום אל פאחם - רק תמשיכו ככה - זה יגיע הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים, או שפשוט תעיפו את כל היחצנים שמספרים לנו למה אי המנהיגות זו מנהיגות מפוארת ותמצאו מנהיגים אמיתיים שאינם זקוקים לשום סוג של ייחצון, דיברור והסברה וכו'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2021 19:54 לינק ישיר 

"פלסטיניזציה" של החרדים.
אכן, הגדרה יפה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הכול עובד לפי התוכנית. רוב המגזר החרדי בדרך להפוך לקיצונים ממאה שערים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר