בית פורומים בחדרי חרדים

מישהו יכול להסביר את ההתנגדות להעלאת הקנסות למוסדות?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/1/2021 21:16 לינק ישיר 

מלבד סיוע לעבריניים סדרתיים?

אדם יכול לשכוח או למעוד באופן חד פעמי והולך בלי מסיכה או מפר בידוד ולכן יש להתחשב בגובה הקנס סקנסות ראשונים, אבל מוסד שנפתח זו עבריינות שיטתית עם תכנון ומחשבה, באיזה נימוק משתמשים הנציגים שמתנגדים להגדלת הקנסות הללו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2021 21:17 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2021 23:10 לינק ישיר 

מה שנקרא מהמקפצה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 10:19 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

אדם יכול לשכוח או למעוד באופן חד פעמי והולך בלי מסיכה או מפר בידוד ולכן יש להתחשב בגובה הקנס סקנסות ראשונים, אבל מוסד שנפתח זו עבריינות שיטתית עם תכנון ומחשבה, באיזה נימוק משתמשים הנציגים שמתנגדים להגדלת הקנסות הללו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

פשוט. כי הם שקרנים וצבועים!

תוקן על ידי momeir ב- 27/01/2021 10:22:26

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 10:23 לינק ישיר 

כי זה דרישת הבוחרים שלהם

פשוט מאוד.

חוץ מכמה שעוד נשארו פה, אף אחד בציבור החרדי כמעט לא מוכן לשתף פעולה עם הסגר

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 12:39 לינק ישיר 

זו בדיוק סמכותם של המחוקקים, לדון ולהחליט מה הגובה הפרופורציונלי של ענשים בגין עבירות. באותה מידה ניתן להחליט שמי שנוסע ברכב ללא טסט צריך לקבל 15 שנות מאסר וקנס של מיליון ש"ח, או מי שעובר באור אדום יוצא להורג. חברי הכנסת מתוקף סמכותם דנים ומחליטים מהו העונש הראוי לכל עבירה. אולי צריך לכלוא את כל צוות בית הספר ל-10 שנים בגלל פתיחת המוסד ? מי אמר שהגדלה ל-10,000 ש"ח זה מספיק ? במיוחד שהרצון להגדיל את הקנסות מגיע ממקום של רדיפת החרדים וסימונם כמרעילי הבארות, ולכן חובה להתנגד להם מכל וכל.

בתי הספר במזרח ירושלים פתוחים כולם כרגיל, יום יום. ראית שם את המשטרה ? מכתזיות ? קנסות ? ליברמן ? משהו ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 14:04 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

כי זה דרישת הבוחרים שלהם

פשוט מאוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 14:44 לינק ישיר 

לך תדע כמה זמן הסגר ימשך. חלק גדול מהתלמודי תורה פתחו כבר. כי יש שני ברירות או סיכון לבית חולים או לבית משוגעים. אני אישית מעדיף הסיכון הראשונה.
משום מה נראה לי שכל אלו שמתנגדים לפתיחת הלימודים או שאין להם ילדים בבית. או שמטמטמים הילדים שלהם בסרטים כל היום. למשפחה חרדית קלאסית לא מציאותי להחזיק ילדים בבית סוהר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 17:33 לינק ישיר 

על אופציה שלישית לא חשבת? אפשר עם קצת מאמץ וכסף למצוא פתרונות. לדחוס 30 ילדים בכיתה בגודל 15 מטר לא אחד מהם. קצת יצירתיות לא תזיק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 21:06 לינק ישיר 
בעיקרשומע

תמניא_אפי כתב:
כי זה דרישת הבוחרים שלהם

פשוט מאוד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

האם אתה מסכים ההתנהלות עכשיו תוסיף קצת אפעס פחות גמישות ויכולת של דעת הקהל בעתיד לקבל דרישות של החרדים? תקציב אחד של כמה עשרות מיליונים למוסדות שלא יעבור, לא שווה את הסאגה הזאת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 21:13 לינק ישיר 

momeir כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

פשוט. כי הם שקרנים וצבועים!

תוקן על ידי momeir ב- 27/01/2021 10:22:26

מה שנכון, נכון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 22:51 לינק ישיר 

momeir כתב:

כי הם שקרנים וצבועים

זה ממש לא עונה על השאלה שלי

לא שאלתי למה הם עושים זאת, אני יודע היטב, השאלה היא באיזה טיעון לוגי הם מנסים לשכנע אחרים כדי להשיג את מטרתם, ובאיזה נימוק הם מסבירים לאחרים את המניע שלהם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 23:10 לינק ישיר 

קהלת כתב:

זו בדיוק סמכותם של המחוקקים, לדון ולהחליט מה הגובה הפרופורציונלי של ענשים בגין עבירות. באותה מידה ניתן להחליט שמי שנוסע ברכב ללא טסט צריך לקבל 15 שנות מאסר וקנס של מיליון ש"ח, או מי שעובר באור אדום יוצא להורג. חברי הכנסת מתוקף סמכותם דנים ומחליטים מהו העונש הראוי לכל עבירה. אולי צריך לכלוא את כל צוות בית הספר ל-10 שנים בגלל פתיחת המוסד ? מי אמר שהגדלה ל-10,000 ש"ח זה מספיק ? במיוחד שהרצון להגדיל את הקנסות מגיע ממקום של רדיפת החרדים וסימונם כמרעילי הבארות, ולכן חובה להתנגד להם מכל וכל.

בתי הספר במזרח ירושלים פתוחים כולם כרגיל, יום יום. ראית שם את המשטרה ? מכתזיות ? קנסות ? ליברמן ? משהו ?

לא שאלתי באיזו זכות הם עוסקים בשאלה וכמובן שעונש צריך להיות פרופורציונלי ביחס לחומרת העבריינות, אבל לא שמענו שליהדות התורה יש עמדה אחידה ונחרצת בשאלה כמה שנות מאסר יושתו על רוצח המונים, אז לבוא ולטעון שבמקרה לכל נציגי היהדות החרדית יש דעה אחידה בנושא שאיננו דתי בעיקרו (מה גובה הקנס למפר הנחיות שיטתי וממוסד אשר גורם/מאפשר עבריינות ציבורית רחבת היקף ומסייע בהפצת מגיפה מסוכנת) שגובה הקנסות אינו פרופוצינלי לרמת העבריינות, זה מגוחך כשלעצמו,
אבל נניח שהנס קרה ובמקרה כולם חושבים ככה, עדיין, מעולם לא שמענו שמפלגת יהדות התורה תניח את כל כובד משקלה הקואליציוני על הקטנת העונש לרוצח או גנב גם כאשר היא חושבת כך.

ואגב, אם הנידון היה על הקנסות שכבר ניתנו לא הייתי מתפלא בכלל, אבל כאן מדובר על קנסות עתידיות וכאשר לטענתם הם מתנגדים בתוקף לכל עבריינות כזו, לא ברור מה הנימוק שלהם להתגייס בכל כוחם ולהפעיל את כל השפעתם הפוליטית למען העבריינים הללו.

וכפי שכתבתי, בינינו, המניע שלהם ברור לי למדי, מה שלא ברור לי באיזה עטיפה הם עוטפים אותו. אני מתאר לעצמי שהם נשאלים על זה בתקשורת ומגרדים איזו תשובה, הבעיה היא שהראיונות של הנציגים החרדיים בתקופה זו כל כך מביכים שאני מסמיק בשבילם ובשבילי ולא מסוגל להאזין להם, זו הסיבה שאני מבקש להתעדכן כאן מה הם 'מוכרים' בכנסת ולתקשורת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2021 00:10 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:
קהלת כתב:

לא שאלתי באיזו זכות הם עוסקים בשאלה וכמובן שעונש צריך להיות פרופורציונלי ביחס לחומרת העבריינות, אבל לא שמענו שליהדות התורה יש עמדה אחידה ונחרצת בשאלה כמה שנות מאסר יושתו על רוצח המונים, אז לבוא ולטעון שבמקרה לכל נציגי היהדות החרדית יש דעה אחידה בנושא שאיננו דתי בעיקרו (מה גובה הקנס למפר הנחיות שיטתי וממוסד אשר גורם/מאפשר עבריינות ציבורית רחבת היקף ומסייע בהפצת מגיפה מסוכנת) שגובה הקנסות אינו פרופוצינלי לרמת העבריינות, זה מגוחך כשלעצמו,
אבל נניח שהנס קרה ובמקרה כולם חושבים ככה, עדיין, מעולם לא שמענו שמפלגת יהדות התורה תניח את כל כובד משקלה הקואליציוני על הקטנת העונש לרוצח או גנב גם כאשר היא חושבת כך.

ואגב, אם הנידון היה על הקנסות שכבר ניתנו לא הייתי מתפלא בכלל, אבל כאן מדובר על קנסות עתידיות וכאשר לטענתם הם מתנגדים בתוקף לכל עבריינות כזו, לא ברור מה הנימוק שלהם להתגייס בכל כוחם ולהפעיל את כל השפעתם הפוליטית למען העבריינים הללו.

וכפי שכתבתי, בינינו, המניע שלהם ברור לי למדי, מה שלא ברור לי באיזה עטיפה הם עוטפים אותו. אני מתאר לעצמי שהם נשאלים על זה בתקשורת ומגרדים איזו תשובה, הבעיה היא שהראיונות של הנציגים החרדיים בתקופה זו כל כך מביכים שאני מסמיק בשבילם ובשבילי ולא מסוגל להאזין להם, זו הסיבה שאני מבקש להתעדכן כאן מה הם 'מוכרים' בכנסת ולתקשורת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

כבודו חזר בתשובה  וכבר אינו עצניק סתם בשביל הסקרנות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2021 03:08 לינק ישיר 

אין לי מושג מה אומר עצניק כיום, הפסקתי לעקוב אחרי התפלגות תתי הפלגים הפנימיים, ואין מושג מי מהם הוא תכלת ומי קלא אילן ולא כל כך מעניין אותי.
כל עוד הם עמדו על זכותם להתנגד לגיוס בחורי ישיבות מפני שמד רוחני, תמכתי בהם. הן בגישה שהסיכוי היחיד שלנו להמשיך להגן על ההסדר ועל עולם הישיבות הוא להתנגד בחריפות לכל שינוי בו, כפי שהיתה דעת רובם המוחלט של גדולי ישראל בזמן ועדת טל - מלבד הרב שטיינמן כמובן. הן בעצם הזכות להפגין על נושא עקרוני וחשוב שכזה ושלילת הטענה שזה נחשב "חילול השם". כשרואים היום את *כל* הציבור החרדי מפגין ומפר את החוק ברגל גסה והכל מגובה בהנהגה הכי גבוהה, זה עוד יותר מקומם וחושף את הצביעות שבהתנגדות להפגנות הפלג. ואם הציבור החרדי היה מפר רק בעניין התלמודי תורה וישיבות, ניחא, גם אם לא הייתי מסכים - הייתי מכבד ואף תומך בזכות להשמיע דעה שונה משלי, אבל כשהציבור עורך חתונות, בריתות, טישים ברוב עם, ושאר התקהלויות שאינם אפילו בגדר מנהג ומסרבים ללכת עם מסיכות, זה מוכיח שאין שום טיעון או מניע אידאולוגי מלבד אגואיזם נטו.

בעניין הפלג כנ"ל, אם הם פותחים חיידרים וישיבות ניחא, אבל כשפותחים סמינרים ומסרבים ללכת עם מסיכות סתם כי המדינה לא תגיד לי מה לעשות, זה שומט את הקרקע מתחת הטיעון של "ביטול תורה". כאמור, אינני בקיא בדיוק מה הםנעושים ומה לא, אני מצאר לעצמי שחלקם כך וחלקם אחרת.

מה שכן, הקורונה שינתה את דעתי על אנשים מסויימים שהכרתי שנים רבות, חלקם גם מסביבתי הקרובה, והיא בהחלט חשפה תופעות בכלל הציבור החרדי שהפתיעו אותי ומצריכים מחשבה ובחינה מחדש על סוגיות ישנות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2021 06:16 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

לכאורה יש קשר של שתיקה ואינטרס הדדי בן חברי הכנסת החרדים ומנהלי המוסדות החרדים .
המצוקות של הציבור החרדי לא מענינות אותם בכלל !!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מישהו יכול להסביר את ההתנגדות להעלאת הקנסות למוסדות?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.