בית פורומים בחדרי חרדים

האמת הכואבת על הקורונה וההנהגה החרדית

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/1/2021 16:20 לינק ישיר 
האמת הכואבת על הקורונה וההנהגה החרדית

ש רגעים שאתה אומר לעצמך, די!!!! אני לא מוכן לשקר את עצמי יותר, לא רוצה יותר לשבת ליד הילדים שלי ולספר להם כמה אנחנו בסדר יש רגעים שאתה אומר, זהו, לא רוצה להיות עוד חלק מזה, להנחיל שקרים הנפש צועקת מבפנים די!!! למרות הקושי הרגשי הרב, אך מתוך אחריות לעתידי ולאמת שלי ושל משפחתי אני כותב את הדברים בדמעות ובלב נשבר ונדכא. 

אז ככה, כולנו עמוק עמוק בתוך שקרים ואחיזת עיניים,  משקרים אותנו על ימין ועל שמאל, אני שבתוך עמי אנכי יושב, רואה בגלוי ולעיני כל שאנחנו החרדים לא שומרים על הכללים ,  אנו משקרים לעצמנו וברגע של חשבון נפש אני יודע כי רוב החברה החרדית לא שומרת על הכללים, אף כולל לא נסגר ושום  ישיבה לא נעלה שעריה. רוב המוחלט של תלמודי התורה וחלק מבתי הספר לבנות ממשיך רגיל, כמעט רגיל בלי שום סייגים ושמירה על החיים. בתי הכנסת של האדמורי"ם מתמלאים בשבתות במאות ואלפי מתפללים בלי שום שמירת מרחק וללא מסיכות, עריכת השולחנות גם ממשיכים מידי שבת וחג עם קהל המוני.

למרבה המזל החברה הישראלית כל כך מקוטבת בינה לבין עצמה והמרחק העצום בינינו מאפשר לנו למכור להם/לעצמנו שקרים ובדותות כי אין להם שום דרך לבדוק את הדברים.

לרב קנייבסקי שלמרבה הצער נבחר כפרזנטור לקופת העיר, אין כמעט שום השפעה על כלל העולם החרדי, הציבור הליטאי המפולוג גם הוא לא מקבל את מרותו והוראותיו ובוודאי שהקהילות החסידיות שכל חסידות כפופה לאדמו"ר שלה אין לו שום השפעה, השפעתו מסתכמת בקהילה ליטאית מצומצמות, שגם היא מקבלת מסרים סותרים בקריצה מתחת לשולחן מסרים אחרים לגמרי ממה שיענקי קנייבסקי השמיע לביבי/הפריץ, הצליחו לעבוד עליו...... יש כאן אסטרטגיה ברורה להשתמש בשמו של הגר"ח כפרזנטור כשומר מסך המחביא את האמת.
ואנשים טובים כמונו, חברים שלי, הבאים מאותו חיידר רועדים מפחד להצביע שאנו מגדלים דור של שקרנים, שאנו מרמים רק את עצמנו, אנו כל כך חוששים להעביר ביקורת על החברה החרדית שמה נחשב נחותים, שלא נהיה מקובלים בחבר'ה "שלנו", שהיא מה? 
כמה שאנו מסגלים להכיל את הזולת בהתנהגות היומיומית כשזה מגיע לחיי אדום ולפיקוח נפש שלימדוני כי אין מעלה הימנו, אסור שיהיה לנו טיפת סובלנות לפגיעה בחיי אדם ומה שקורה היום אצלנו בחברה החרדית הוא שאדמורי"ם ורבנים מובילים את צאן מרעיתם לחולי ומוות, פשוטו כמשמעו והגיע הזמן לומר את הדברים ברורות, די עם המיסוך, די עם השקר, די עם השתיקה והאיתרוג.

אנו משננים לעצמנו כי הבל פיהם של תינוקות של בית רבן זה התרופה טובה לקורונה ולכן חייבים לפתוח את תלמודי התורה... איך העובדה היא כי התמותה בחברה החרדית היא פי 4 מהחברה הכללית, אולי התשובה האמיתית לקורונה היא פשוט לשמור על החיים שלנו,  ונשמרתם מאד לנפשותיכם.
פולטיקאים הזוים מאשימים את החברה החילונית שבגללם אנו גרים בצפיפות, והחברה הישראלית אשמה בכך....  לשמוע ולבכות שהם מייצגים אותנו, הרי על ניתוח הכי קטן כל חרדי יסע לבוסטון לקבל את הטיפול הכי טוב, ופה בדיני נפשות ממש כל משפחה חרדית יכולה למכור את דירת השיכון בת שלושת החדרים שלה ולעבור למרחק ק"מ בודדים כדי להגן על עצמה ועל בני משפחתה, אפשר במחיר הזה לקנות וילה בת שתי קומות בפריפריה. צפיפות מהווה תירוץ לסיכון חיי אדם?
ואיך טישים ההמוניים וחתונות האלפים ואירועים קשורים לצפיפו הדיור ?

די להיתמם ולומר כי מדובר באנשי החצר, זה לא נכון! זו ליקוי מאורות של כל ההנהגה החרדית, רבנים ואדמורי"ם שמובילים את צאן מרעיתם לעברי פי פחת בניגוד מוחלט לכל מה שכתוב בתורה ומה שחינכו אותנו, והכי חמור שאף אחד לא נדרש לתת דין וחשבון לאף אחד על המתים שמצטברים ה"י.

אין לזה שום הסבר הגיוני... זה בלתי נתפס... חברה שעד זה עתה כל כך קידשה את החיים וכיבדה את האוכלוסיה המבוגרת, כעת פשוט זנחה אותם ושלחה אותם למותם, ואין איש שם על לב, אפילו היולדות צעירות החולות אנושות לא מזיז להם ולא מרטיט את מיתרי לבם, גם לא בני ובנות 40 ו 50 שמסים לפתוח את פיהם לרווחה בניסיון נואש ואולי אחרון ללכוד טיפת אויר וחמצן ותוך כדי המאבק הנואש הזה נופחים את נשמתם. זה לא מעניין אף אחד.... 

ואז בלוויה רווית כאב ובכי משמיעים לנו הקלטה של הילד יתום הקורונה שבתמימות מתוקה מנחם ילד אחר שאימו נפטרה גם היא מקורונה ומחזק אותו.... בזמן ששניהם הלכו לחיידר בהוראת הרב והאדמו"ר , ובלחץ חברתי הצטרפו לכיתה הצפופה וכעת נותרו יתומים והתקשורת החרדית טופחת לעצמה על השכם על ההקלטה המרטיטה,  תוך שהיא מפטירה לעצמה, איזה עוצמות של ילד, איזו אמונה הנחילו לו הוריו ומוריו.....נורא.
...
רבים רבים בחברה החרדית שבורים ורצוצים ממה שקורה בקהילות סביבנו,  איך החברה איבדה את צלם האלוקים שלה, את הרגישות והאנושיות שכל כך אפיינו אותה. והאלפים האלה מתחננים למנהיגים אנא! הגנו עלינו כמו שציוונו בתורת משה, אנא שימרו על חיינו כפשוטו, אנו לא רוצים יותר לראות מתים, חפצי חיים אנו. בבקשה מכם רחמו עלינו על האמת שלנו על החיים שלנו. ומי שאמר לעולמו די יאמר לצרתינו די.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 17:01 לינק ישיר 
momeir

נטע60 כתב:
ש רגעים שאתה אומר לעצמך, די!!!! אני לא מוכן לשקר את עצמי יותר, לא רוצה יותר לשבת ליד הילדים שלי ולספר להם כמה אנחנו בסדר יש רגעים שאתה אומר, זהו, לא רוצה להיות עוד חלק מזה, להנחיל שקרים הנפש צועקת מבפנים די!!! למרות הקושי הרגשי הרב, אך מתוך אחריות לעתידי ולאמת שלי ושל משפחתי אני כותב את הדברים בדמעות ובלב נשבר ונדכא. 

אז ככה, כולנו עמוק עמוק בתוך שקרים ואחיזת עיניים,  משקרים אותנו על ימין ועל שמאל, אני שבתוך עמי אנכי יושב, רואה בגלוי ולעיני כל שאנחנו החרדים לא שומרים על הכללים ,  אנו משקרים לעצמנו וברגע של חשבון נפש אני יודע כי רוב החברה החרדית לא שומרת על הכללים, אף כולל לא נסגר ושום  ישיבה לא נעלה שעריה. רוב המוחלט של תלמודי התורה וחלק מבתי הספר לבנות ממשיך רגיל, כמעט רגיל בלי שום סייגים ושמירה על החיים. בתי הכנסת של האדמורי"ם מתמלאים בשבתות במאות ואלפי מתפללים בלי שום שמירת מרחק וללא מסיכות, עריכת השולחנות גם ממשיכים מידי שבת וחג עם קהל המוני.

למרבה המזל החברה הישראלית כל כך מקוטבת בינה לבין עצמה והמרחק העצום בינינו מאפשר לנו למכור להם/לעצמנו שקרים ובדותות כי אין להם שום דרך לבדוק את הדברים.

לרב קנייבסקי שלמרבה הצער נבחר כפרזנטור לקופת העיר, אין כמעט שום השפעה על כלל העולם החרדי, הציבור הליטאי המפולוג גם הוא לא מקבל את מרותו והוראותיו ובוודאי שהקהילות החסידיות שכל חסידות כפופה לאדמו"ר שלה אין לו שום השפעה, השפעתו מסתכמת בקהילה ליטאית מצומצמות, שגם היא מקבלת מסרים סותרים בקריצה מתחת לשולחן מסרים אחרים לגמרי ממה שיענקי קנייבסקי השמיע לביבי/הפריץ, הצליחו לעבוד עליו...... יש כאן אסטרטגיה ברורה להשתמש בשמו של הגר"ח כפרזנטור כשומר מסך המחביא את האמת.
ואנשים טובים כמונו, חברים שלי, הבאים מאותו חיידר רועדים מפחד להצביע שאנו מגדלים דור של שקרנים, שאנו מרמים רק את עצמנו, אנו כל כך חוששים להעביר ביקורת על החברה החרדית שמה נחשב נחותים, שלא נהיה מקובלים בחבר'ה "שלנו", שהיא מה? 
כמה שאנו מסגלים להכיל את הזולת בהתנהגות היומיומית כשזה מגיע לחיי אדום ולפיקוח נפש שלימדוני כי אין מעלה הימנו, אסור שיהיה לנו טיפת סובלנות לפגיעה בחיי אדם ומה שקורה היום אצלנו בחברה החרדית הוא שאדמורי"ם ורבנים מובילים את צאן מרעיתם לחולי ומוות, פשוטו כמשמעו והגיע הזמן לומר את הדברים ברורות, די עם המיסוך, די עם השקר, די עם השתיקה והאיתרוג.

אנו משננים לעצמנו כי הבל פיהם של תינוקות של בית רבן זה התרופה טובה לקורונה ולכן חייבים לפתוח את תלמודי התורה... איך העובדה היא כי התמותה בחברה החרדית היא פי 4 מהחברה הכללית, אולי התשובה האמיתית לקורונה היא פשוט לשמור על החיים שלנו,  ונשמרתם מאד לנפשותיכם.
פולטיקאים הזוים מאשימים את החברה החילונית שבגללם אנו גרים בצפיפות, והחברה הישראלית אשמה בכך....  לשמוע ולבכות שהם מייצגים אותנו, הרי על ניתוח הכי קטן כל חרדי יסע לבוסטון לקבל את הטיפול הכי טוב, ופה בדיני נפשות ממש כל משפחה חרדית יכולה למכור את דירת השיכון בת שלושת החדרים שלה ולעבור למרחק ק"מ בודדים כדי להגן על עצמה ועל בני משפחתה, אפשר במחיר הזה לקנות וילה בת שתי קומות בפריפריה. צפיפות מהווה תירוץ לסיכון חיי אדם?
ואיך טישים ההמוניים וחתונות האלפים ואירועים קשורים לצפיפו הדיור ?

די להיתמם ולומר כי מדובר באנשי החצר, זה לא נכון! זו ליקוי מאורות של כל ההנהגה החרדית, רבנים ואדמורי"ם שמובילים את צאן מרעיתם לעברי פי פחת בניגוד מוחלט לכל מה שכתוב בתורה ומה שחינכו אותנו, והכי חמור שאף אחד לא נדרש לתת דין וחשבון לאף אחד על המתים שמצטברים ה"י.

אין לזה שום הסבר הגיוני... זה בלתי נתפס... חברה שעד זה עתה כל כך קידשה את החיים וכיבדה את האוכלוסיה המבוגרת, כעת פשוט זנחה אותם ושלחה אותם למותם, ואין איש שם על לב, אפילו היולדות צעירות החולות אנושות לא מזיז להם ולא מרטיט את מיתרי לבם, גם לא בני ובנות 40 ו 50 שמסים לפתוח את פיהם לרווחה בניסיון נואש ואולי אחרון ללכוד טיפת אויר וחמצן ותוך כדי המאבק הנואש הזה נופחים את נשמתם. זה לא מעניין אף אחד.... 

ואז בלוויה רווית כאב ובכי משמיעים לנו הקלטה של הילד יתום הקורונה שבתמימות מתוקה מנחם ילד אחר שאימו נפטרה גם היא מקורונה ומחזק אותו.... בזמן ששניהם הלכו לחיידר בהוראת הרב והאדמו"ר , ובלחץ חברתי הצטרפו לכיתה הצפופה וכעת נותרו יתומים והתקשורת החרדית טופחת לעצמה על השכם על ההקלטה המרטיטה,  תוך שהיא מפטירה לעצמה, איזה עוצמות של ילד, איזו אמונה הנחילו לו הוריו ומוריו.....נורא.
...
רבים רבים בחברה החרדית שבורים ורצוצים ממה שקורה בקהילות סביבנו,  איך החברה איבדה את צלם האלוקים שלה, את הרגישות והאנושיות שכל כך אפיינו אותה. והאלפים האלה מתחננים למנהיגים אנא! הגנו עלינו כמו שציוונו בתורת משה, אנא שימרו על חיינו כפשוטו, אנו לא רוצים יותר לראות מתים, חפצי חיים אנו. בבקשה מכם רחמו עלינו על האמת שלנו על החיים שלנו. ומי שאמר לעולמו די יאמר לצרתינו די.

הצגת יפה את הבעיה.
מה הפיתרון?
למעיישה? איך ממשיכים הלאה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 17:05 לינק ישיר 

בעומק הענין קדושת החיים אינה ערך, כיבוד הורים וסבים אינו ערך. הכל גדר של מצווה.

ואם יש מצווה אחרת, החל מלימוד וכלה בטיש, עד קידוש שם שמים מול החילונים, מחליטים מהו סדר העדיפויות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 17:16 לינק ישיר 

כיבוד הורים ומורים אינה ערך? קדושת החיים אינה ערך? לא לימדוני פיקוח נפש דוחה כל התורה כולה? וחי בהם, ולא שימות בהם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 17:37 לינק ישיר 

פותח האשכול כותב שורה תמימה:
העובדה היא כי התמותה בחברה החרדית היא פי 4 מהחברה הכללית

בולשיט. נדבקתם מהמפחידים. חסנו נא עצמיכם מהר מהמוטציה הזאת, שהורסת אתכם פנימה.

בואו חשבון: 4500 מתי קורונה התפרסמו עד היום.
הציבור החרדי: 11 עד 12 אחוז.
אם המתים אצלינו הוא פי 4, חייב להיות כי 44 עד 48 אחוזים מהנפטרים - הם שלנו.

דהיינו 2000 נפטרים.

בינתיים ברשימת חריף ומקשה, המתעדכנת באשכול סמוך, לא נמנו אפילו 270.

תסמכו עליו, שאם היה יודע על עוד נפטר חרדי הוא היה כולל אותו בתוך הרשימה, כמו אותו נהג אלעדי.

תסמכו גם על אנשי האתר, שאם היה ידוע להם על עוד חרדים - הם היו מתפרסמים באתר החשוב הזה.

אז מה השקרים?

המצב מספיק קשה ומתסכל, ומדוע להוסיף שקרים ברמה של 'עשרת מונים'. ריבונו של עולם!!

נ.ב. גם אם נאמר כי בקרב 'קבוצות הסיכון' (יש עדיין כזה דבר?) היחס של החרדים ביחס לאוכלוסייה הכללית הוא יותר מופחת. הוא לכל הפחות 7 אחוזים כפי שמישהו כתב אתמול. גם אם כך היה עלינו לראות את המספר 1300 נפטרים חרדיים.

ואנחנו רחוקים הרבה הרבה מזה ברוך השם. (ולדאבוננו יש המון צעירים משלנו שהשתרבבו לרשימת המתים. לכן טעות לחשב את חלקה של החברה החרדית רק ביחס לזקנים)

כלומר, לא מיניה ולא מקצתיה.

ה' גדול
הנהגתו נסתרת - אבל קיימת גם קיימת !!!

"ומן הנסים הגדולים המפורסמים, אדם מודה בנסים הנסתרים,
שהם יסוד התורה כולה,
שאין לאדם חלק בתורת משה רבינו עד שנאמין בכל דברינו ומקרינו,
שכולם נסים,
אין בהם טבע ומנהגו של עולם,
בין ברבים בין ביחיד".

(רמב"ן פרשת בא)

אין כאן שקר ולא אחיזת עיניים. יש כאן 'תפיסת חיים' מורכבת, בפרט של חסידים ועמלי תורה, שכל חייהם היומיומיים בייחוד בעניין הפרנסה והכלכלה, הם שלא על פי טבע (מבשרי אחזה!!), ורבים רבים מהבעלי בתים ובמיוחד האייפוניסטים לא מאמינים כלל וכלל בדברי הרמב"ן דלעיל, כי אורח חייהם מושתת על פי טבע ('הכסף מגיע מהעבודה'), ולכן קשה להם לקבל תפיסת חיים שגורסת אחרת. כאשר אחיזת העיניים היא רק כלפי הרשויות, כמנהג היהודים הגלותיים בכל הדורות (ואנחנו שלא למדנו במרכז הרב עדיין בגלות!!)

יש כאן עם כל המהמורות רק ניסים גלויים ולא רק נסתרים. ובסוף - האמת תנצח.
זאת ועוד, הרי רובכם ככולכם גם מנסים לשלוח את ילדיכם למוסדות שונים ואלטרנטיביים, רובכם ככולכם מתאספים לכל מיני מסיבות קטנות וגדולות במשך כל 3/4 שנה האחרונה, רובכם ככולכם נפגשים מתארסים ומתחתנים - ועל הדרך קונים ורוכשים בגדים מדלתות אחוריות, מסתפרים ומסתדרים בצורה גלותית (עקיפה, הסתרה, דלת אחורית, פתקים באידיש וכו' וכו'). אך זו המידה המושחתת שחלקכם מגלים - לדבר על העולם ומלואו, ומה טוב אם ניתן איזה פרץ תסכול על אחד מגדולי הדור או על כולם מה טוב.

ונשמרתם מאוד לנפשותיכם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 17:43 לינק ישיר 

מציגים להנהגה החרדית אולטימטום לקבלת דעת בעלי בתים, וכשהיא לא מקבלת אותה אז "אין הנהגה חרדית".

יש ויש הנהגה חרדית ופשוט דעתה שונה מדעתכם 180 מעלות.

מצטער מאוד אבל "הנהגה חרדית" לא נקבעת בבחדרי חרדים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 17:46 לינק ישיר 

יום אחד תגלו שהחרדיות אינה קשורה לאידיאולוגיה וערכים. אלא קשורה לתרבות ומנטליות.

בעומק העניין, זה אותו יצר הרע הוותיק של עבודה זרה.
הרמב"ם מסביר שעבודת הקרבנות באה כתחליף לעבודה זרה.
התרבות והמנטליות שהייתה אז, לא איפשרה לבטל כליל את הפולחן הזה, לכן השאירו את הפולחן אבל העבירו אותו לבית המקדש.
מורה נבוכים (ח"ג, ל"ה):
כי אי-אפשר לצאת מניגוד לניגוד בבת-אחת. לכן אין אפשרות בטבע האדם שיעזוב את כל אשר הסכין אליו בבת-אחת... והדרך המפורסמת בעולם כולו, שהסכינו אליה באותם ימים, והפולחן הכללי שגדלנו עִמו, לא היה אלא להקריב מיני בעלי-חיים באותם מקדשים שהציבו בהן הצורות, ולהשתחוות להן, ולהקטיר קטורת לפניהן... לא הצריכו חוכמתו יתעלה ועורמת-חסדו, הנראית בבירור בכל מה שברא, שיצווה עלינו לדחות את מיני דרכי פולחן אלה, לעזוב אותם ולבטלם, כי זה היה באותם ימים דבר שאין להעלות על הדעת לקבלו בהתאם לטבע האדם אשר לעולם נוח לו במה שהסכּין אליו... לכן השאיר יתעלה את מיני העבודות האלה והעבירן מהיותן לנבראים ולדברים דמיוניים שאין להם מהות אמיתית, להיות לשמו יתעלה, וציוונו לעשׂותם לו יתעלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 18:13 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

בינתיים ברשימת חריף ומקשה, המתעדכנת באשכול סמוך, לא נמנו אפילו 270.

כתבתי כמה פעמים שכחצי מהשמות אינם מפורסמים בתקשורת.
בנתוני משרד הבריאות רק בשכונות חרדיות מובהקות (70% ומעלה קולות למפלגות חרדיות) יש כמעט 400 נפטרים.
יש לא מעט חרדים שגרים באזורים מעורבים, כך שהגיוני שמספר החרדים שנפטרו הוא יותר לכיוון ה-600.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 18:41 לינק ישיר 

ואז זה כן פי 4 ???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 19:07 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

ואז זה כן פי 4 ???

כן.
חפרנו על זה מספיק פעמים.
אחוז החרדים בבני 60 ומעלה הוא כ-4 אחוז.
אז אם הגענו לכ13% מהנפטרים, המשמעות שמתו אצלנו פי
ארבע מהציבור הכללי.
בסופו של דבר, העלייה בתמותה במגזר החרדי (לעומת שנים קודמות) היא פי ארבע ויותר מאשר העלייה בציבור הכללי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 19:10 לינק ישיר 

כתיבה יפה ונכונה 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 20:10 לינק ישיר 

תורא מגנא ומצלא.
בשעת צרה מתכנסים יחד בבית הכנסת וצועקים ומתפללים.
שלוחי מצווה אינן ניזוקין.
הרבה הרבה מופיע בחינוך החרדי שלא ייתכן שאברכי כולל ימותו ויהיו חולים בגלל לימוד בכולל. כי זה פשוט לא יתכן .זה היפך הטבע של התורה. הרי מי שמצטופף בבית כנסת או בטיש של אדמור הוא מקבל חיים וכוח חיות וזה הרי ההיפך מלהדבק בקורונה .אז איך יתכן ההיפך הזה ?
איך יתכן שבורא עולם עשה כדבר הזה שתפילה בבית כנסת תיהפך למשחית ולמוות ? איך יתכן שזה קורה?
ובכן יתכן ויתכן .עדין צריך ללמוד תורה ולהתפלל אבל אי אפשר לחיות בניתוק מהעולם ובזמן הזה זה עת פזר . עת להתפזר.עת לא להיות בבית כנסת. עת לא להיות בבית מדרש .רק באוויר הפתוח ובלי התקהלות . עת לקיים מצוות וללמוד תורה אבל בצורה אחרת . עת לסגור מוסדות לימוד .עד שהמשחית יילך מאיתנו. זה לא נגד היהדות וחברי הכנסת אינם צריכים להכנע לגחמות לא הגיוניות של חלק מהציבור או חלק מהמנהיגים. מה שלא נכון אז הוא פשוט לא נכון ולא צריך מלהירתע ולומר את האמת בפרצוף .זה לא הזמן לחיים רגילים .זה זמן לחיים מסוג אחר עד יעבור זעם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 20:40 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

ואז זה כן פי 4 ???

קיבלתי לפני כמה ימים

נתוני תמותה מקורונה לפי מגזרים מאת מואיז סיטבון.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 20:49 לינק ישיר 

נתונים זה לחלושי אופי לנו יש את האדמורים ורוח הקדש 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 20:51 לינק ישיר 

ליטאישעבר כתב:

נתונים זה לחלושי אופי לנו יש את האדמורים ורוח הקדש 

האדמורים, רוח הקודש, חסר מישהו שלישי...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2021 20:59 לינק ישיר 

פשוט הזיה איך שכל יום קם לו באבא זוטא חדש, או ליטאישעבר אז בקיצור נמרץ ואידך זיל גמור השקר נמצא אצל החרדים אחרי שהם נדבקו במוטציה השקרית מהחילונים. ועל זה נאמר אחיו אני ברמאות אם שקר אנחנו טובים בזה מהם, לא יקום ולא יהיה שכולם ישקרו ויחליטו שיש מושג חיוני אבל אצל החרדים אין שום דבר חיוני. ועוד כהנה וכהנה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האמת הכואבת על הקורונה וההנהגה החרדית
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.