בית פורומים בחדרי חרדים

מילותיו האחרונות של המחנך ר' נפתלי ברנשטיין ז"ל מבית שמש שנפטר הבוקר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/1/2021 14:08 לינק ישיר 
מילותיו האחרונות של המחנך ר' נפתלי ברנשטיין ז"ל מבית שמש שנפטר הבוקר

התחלואה הגבוהה בציבור החרדי לא פוסחת גם על בית שמש. לשולחן המערכת הגיע סיפורו המחריד של הרה"ח ר' נפתלי ברנשטיין הי"ו מחשובי קהילת ה'מתמידים' בעיר, בתפילה ותקוה שעוד ישוב לאיתנו הראשון ויוכל לספר על כך בעצמו בסייעתא דשמיא.

את הסיפור אנו שומעים מפיו של העסקן הרפואי, יו"ר ארגון החסד 'עזרת אחים', המעניק לבית שמש מעטפת רחבה מאוד של פעילות חסד בימי שגרה, וביתר שאת בתקופת הקורונה.

"את הרב נפתלי ברנשטיין אני מכיר כבר שנים רבות", מספר הרב קאפ בשיחה עם 'המבשר'. "הוא מתגורר לא רחוק ממני, ברח' אמרי אמת, בקריה החרדית בבית שמש.

"לפני כשבוע וחצי קיבלתי ממנו טלפון. הוא ביקש שאבוא לבדוק אותו, כי הוא נדבק בקורונה ומצבו אינו טוב. מיהרתי להגיע יחד עם רופא שנכנס הביתה, בדק אותו באופן מיידי, וקבע שהוא זקוק לחמצן בזרימה גבוהה.

"בחסדי שמים זכיתי להצטייד בתקופת הקורונה בקרוב ל־100 מחוללי חמצן, ולמרות העומס הגדול והביקוש האדיר בימים אלו הצלחנו לארגן לו מחולל חמצן.

"מאז, מדי יום ואפילו כמה פעמים ביום הייתי בקשר אתו ועם המשפחה שלו. דאגנו להם למזון מבושל, תעסוקה לילדים, פינוי האשפה מהבית על ידי מתנדבים, וכל מה שרק אפשר כדי לעזור ולסייע, כשכל הזמן הדגש הוא כמובן על מצבו הבריאותי של ר' נפתלי הי"ו.

"אבל לצערי המצב החמיר והתדרדר, עד שבמוצאי השבת האחרונה, הגיע הרופא ואמר שאין מנוס וחייבים לאשפז אותו.

"בבית החולים הדסה כבר אין מקום למאושפזים חדשים. המחלקות מלאות עד אפס מקום ולכן פונה ר' נפתלי לבית החולים איכילוב בתל אביב, כשאני כל הזמן בקשר ובודק ומוודא אתו ועם עסקני הרפואה והגורמים הרלוונטיים לוודא שהוא מקבל טיפול מהיר ובעזרת ה' גם יעיל.

"אבל אחרי פחות מ־24 שעות, בערבו של יום ראשון השבוע, התקשר אלי ר' נפתלי, כשהוא מבקש ממני למסור למתנדבי 'עזרת אחים' את תודתו העמוקה על כל מה שהם עשו למענו.
"אמרתי לו, נפתלי, מה קרה? מה עכשיו אתה מודה לנו? בוא תתמקד עכשיו בעצמך, תחלים ותחזור לאיתנך בעזרת ה', ואחר כך תבוא ותודה למי שאתה רוצה…

"אבל אז הוא אמר לי משהו ששבר אותי לרסיסים: 'בעוד כמה דקות אני כבר אהיה מורדם ומונשם', הוא אמר לי בשארית כוחותיו כשהוא מתנשף אל תוך הטלפון. 'הרופאים אומרים שאין ברירה, חייבים להרדים אותי, ואני מרגיש שאני חייב להתקשר להודות לך באופן אישי ובאמצעותך גם לכל המתנדבים בארגון שלך, על כל מה שעשיתם למעני ועל כל מה שאני בטוח שעוד תעשו למען המשפחה שלי… ובעזרת ה' אחרי שאחלים אבוא להודות לך פעם נוספת'.

"אמרתי לו שלא ידבר ככה, ושאני והוא עוד נרקוד ביחד ונחגוג את ההחלמה שלו בסעודה גדולה עם הרבה חברים וידידים, אבל לא היה לו זמן להקשיב לי כל כך בגלל שהרופאים דחקו בו ורצו כבר להרדים אותו.

"אחר כך התברר לי שהוא התקשר גם למשפחה, דיבר עם רעייתו ועם כל אחד מעשרת ילדיו, הודה להם על מה שעשו בשבילו וביקש סליחה על כל מה שפגע אם פגע וכדומה.

"החזקתי את הראש בין שתי הידיים ופרצתי בבכי", מספר הרב קאפ. "ר' נפתלי יעקב בן פריידל, אב לעשרה ילדים, הוא חבר שלי, אני מכיר אותו. אין לו שום היסטוריה של מחלות רקע. הוא לא מבוגר, בן 50 בסך הכל, אב לעשרה ילדים, פעיל מאוד, כביכול לא אליו התכוונו כשאמרו שצריך להיזהר מקורונה… התכוונו לקשישים והחולים, האנשים בקבוצות הסיכון…".

הרב קאפ קורא לציבור: "תעירו ותעוררו את כל הסביבה שלכם. זה מזעזע את הלב, אני שומע כל כך הרבה מקרים, בדיוק עכשיו שמעתי על עוד יולדת שהורדמה והונשמה שעות לאחר שילדה תינוקת קטנה.

"רבותי, אם אתם לא מרגישים טוב, שלא תעזו לצאת מהבית. אתם עלולים להרוג מישהו חלילה וחס. אם מישהו מבני ביתכם לא מרגיש טוב, תישארו בבידוד. אל תניפו יד בביטול, אל תזלזלו. נפשות רבות כבר נאבדו מאתנו, ומי יודע כמה מתוכן אבדו רק בגלל זלזול וחוסר הבנה של חומרת המצב ל"ע.

"ב"ה מבצע החיסונים כבר בשיאו, כרבע מתושבי ישראל כבר התחסנו. הבה נחכה עוד קצת עד שהחיסון יהיה ממש נחלת הכלל, ואז נוכל בעז"ה לחזור לשגרה ולחגוג את נס ההצלה".

• הטור פורסם הבוקר בעיתון 'המבשר'

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 14:12 לינק ישיר 

האדמו"ר מויזניץ קורא את עיתון המבשר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 14:23 לינק ישיר 

מה עם תפלה?

פספסתי משהו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 14:52 לינק ישיר 

כואב הלב על האובדן הזה. כמו גם על האחרים. על האלמנות והיתומים. האם עריכת טיש בט״ו בשבט זה מצרי״ג המצוות? איך האדמו״ר מבעלזא לא רואה את הדם שנוטף מידיו? איך הוא יישן בלילה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 15:34 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

מה עם תפלה?

פספסתי משהו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 15:59 לינק ישיר 

הכתבה אינה מדויקת מבחינת העובדה בלשון המעטה. 
יש שימוש במקרה המצער, ובדם מבעבע של חולה - לחיצנו"ת

בדוק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 16:04 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

הכתבה אינה מדויקת מבחינת העובדה בלשון המעטה. 
יש שימוש במקרה המצער, ובדם מבעבע של חולה - לחיצנו"ת

בדוק.

מה קרה? היתה לו ציפורן חודרנית או חצ'קונים בגיל 16?
אם כן, גם אותו נסמן כחולה אנוש עם מחלות רקע רבות וקשות שבמקרה גם יצא חיובי לקורונה, ונמשיך לחגוג.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 16:11 לינק ישיר 

הבעיה בכל הסיפורים הללו ששמים דגש על אנשים מאומתים/מתוסמנים/בדודים ושוכחים שהמון המון מהחולים (אם לא הרוב) לא ממש יודעים ממי נדבקו ככה שהדגש העיקרי צריך להיות על שמירת הזהירות באמת ולא בתירוצים כאלה ואחרים.

נכון שפושע גדול מי שיוצא מהבית כשהוא מאומת או עם תסמינים, אבל רוב המקרים לא מאותם אנשים שהרי רובם נשמרים.

תחשבו על זה..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 16:16 לינק ישיר 

האם יש ספק למישהו שבבית הכנסת פרושים בית שמש השבת יצטופפו מאות איש ללא מסכות, וביניהם גם מאומתים שלא יכלו להפסיד את החוויה השבתית בבית כנסת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 16:21 לינק ישיר 
hhaavv

תמניא_אפי כתב:
מה עם תפלה?

פספסתי משהו?

"מה תצעק אליי - דבר אל פני ישראל וייסעו".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 16:22 לינק ישיר 
גרשום כתב על האדמור מ

גרשום כתב:
כואב הלב על האובדן הזה. כמו גם על האחרים. על האלמנות והיתומים. האם עריכת טיש בט״ו בשבט זה מצרי״ג המצוות? איך האדמו״ר מממכניבקא לא רואה את הדם שנוטף מידיו? איך הוא יישן בלילה?

תוקן על ידי שדה9 ב- 29/01/2021 16:23:43

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2021 16:29 לינק ישיר 

גינגישראלי כתב:
הבעיה בכל הסיפורים הללו ששמים דגש על אנשים מאומתים/מתוסמנים/בדודים ושוכחים שהמון המון מהחולים (אם לא הרוב) לא ממש יודעים ממי נדבקו ככה שהדגש העיקרי צריך להיות על שמירת הזהירות באמת ולא בתירוצים כאלה ואחרים.

נכון שפושע גדול מי שיוצא מהבית כשהוא מאומת או עם תסמינים, אבל רוב המקרים לא מאותם אנשים שהרי רובם נשמרים.

תחשבו על זה..

נשלח מהאנדרואיד שלי

צודק לגמרי. אבל בזהירות ושמירה הם כופרים לחלוטין כדי לא ללכת ח"ו עם מסכות ולשמור לא להצטופף בבית כנסת. אולי עם עוד כמה מתים ח"ו הם יתקדמו לתובנה שצריך לשמור גם בלי שאתה חולה מאומת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2021 20:31 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:
האם יש ספק למישהו שבבית הכנסת פרושים בית שמש השבת יצטופפו מאות איש ללא מסכות, וביניהם גם מאומתים שלא יכלו להפסיד את החוויה השבתית בבית כנסת?

אם אתה צודק, בבקשה תסביר לי, למה רק המודרנים כאן חושבים ככה, וכל מי שיראת שמים בליבו ממשיך להגיע לבתי הכנסת שלוש פעמים ביום, ואני מדבר על אנשים מכל הסוגים, ליטאים חסידים ואפילו ספרדים, אלו שאינם מקצצים את הזקנים, (לאו דווקא רק כמשל אני מביא את הזקן) האם שיקול הדעת שונה?
ואולי המודרנים ששו לברוח מבתי הכנסת כתינוק הבורח מבית הספר?
כל אלו ממשיכים ללכת לסופר לצרכניות לחנויות, רק בטישים ובתפילות לא תראה אותם
אולי כאב לכם הבטן כל הזמן, והקורנה עשתה לכם ממש טוב כדי לזרוק מהר את הסידור והגמרא?
הפלא ופלא, שכל הטענות על טישים ותפילות מגיעה כמעט רק מכיון אחד, מכיוון הזקנים המגולחים והסמארטפונים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2021 20:44 לינק ישיר 

בבית הכנסת האברכים שלנו, פתחו מנינים נוספים באולם ובעזרת הנשים. מסכות חובה, חלונות פתוחים, והישיבה היא כסא כן כסא לא.

ההפקרות של הצטופפות בלי שום הגנה, והתעלמות מוחלטת מהסכנה, מראה שההגעה לבית כנסת של אנשים אלה היא לא מעודף יראת שמים אלא סתם בשביל החוויה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2021 20:56 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:

בבית הכנסת האברכים שלנו, פתחו מנינים נוספים באולם ובעזרת הנשים. מסכות חובה, חלונות פתוחים, והישיבה היא כסא כן כסא לא.

ההפקרות של הצטופפות בלי שום הגנה, והתעלמות מוחלטת מהסכנה, מראה שההגעה לבית כנסת של אנשים אלה היא לא מעודף יראת שמים אלא סתם בשביל החוויה.

אתה מודע לזה שהבית כנסת שלך מייצג מיעוט אפילו אצל הציבור הליטאי?

בבית כנסת ליטאי שלידי התפללו היום רובם ככולם בלי מסיכות. היה אפשר לספור את המסיכות על כף יד אחת בלבד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2021 21:00 לינק ישיר 

לך לכל השיטבלאך באמצע השבוע, תראה מנינים מלאים של ליטאים חסידים וספרדים, יושבים כסא כן כסא כן..
הצד השוה שלהם, כולם עם זקן פיאות וטלפון כשר
לא תמצא כמעט בימים אלו בעלי סמארטפונים בבית הכנסת
כבר מזמן לא ראיתי פושטק עומד בחזרת הש"ץ באמצע בית הכנסת מגלגל את הווצאפ ומבייש את עצמו ואת בית הכנסת
אכן בית הכנסת לא רוצה אתכם, חרדקים, ואתם לא רוצים אותו.

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 30/01/2021 21:00:18

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מילותיו האחרונות של המחנך ר' נפתלי ברנשטיין ז"ל מבית שמש שנפטר הבוקר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.