בית פורומים בחדרי חרדים

בד"ה אבל כבד בעולם היהודי - הגאון רבי משולם דוד סולובייצי'ק זצוק"ל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/1/2021 01:51 לינק ישיר 
בד"ה אבל כבד בעולם היהודי - הגאון רבי משולם דוד סולובייצי'ק זצוק"ל

באחד הפורומים הסגורים יש דיווח על הסתלקותו של אחד מגדולי וזקני ראשי הישיבות בירושלים, האם זה נכון ? 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 02:01 לינק ישיר 

ככה זה נשמע ה' ירחם ויחוס על שארית הפליטה. פשוט, שזה דור אחר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 02:34 לינק ישיר 

ויסברג בטוויטר

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 06:45 לינק ישיר 
לפני 2דקות

ברוך דיין האמת: אבל כבד בעולם היהודי - הלך לעולמו זקן ראשי הישיבות הגאון רבי משולם דוד סולובייצי'ק זצוק"ל.

'המיטב'

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 11:22 לינק ישיר 

בד"ה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 11:30 לינק ישיר 

מה להביא ללוויה ? מעיל ? שחפ"צ ? מה הכי יעיל נגד שוטרים ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 12:22 לינק ישיר 

מסתמא השריד האחרון לפירוש הפשוט של הפסוק "לעבור תהיה יראתי על פניכם לבלתי תחטאו", ממש ראו על פניו הקדושות יראת שמים תמידית. ועתה בעוונותינו חסרנו כל זאת... מי יתן ויעלה לפני כסא הכבוד ויעורר רחמי שמים מרובים על צרות הכלל והפרט.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 13:14 לינק ישיר 

ברוך דיין האמת
אוי מה הי'ה לנו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 13:19 לינק ישיר 

והיית מצפה שבהלוויה היו מתחשבים בהנהגות בריסק שמאוד מקפידים בפיקוח נפש ויבואו רק בודדים לכבד את המת.
אלא שעולם הפוך ראיתי.
דוקא ללויה בבריסק נוהגים מנהג בעלזא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 13:21 לינק ישיר 

אלי_ו כתב:

והיית מצפה שבהלוויה היו מתחשבים בהנהגות בריסק שמאוד מקפידים בפיקוח נפש ויבואו רק בודדים לכבד את המת.
אלא שעולם הפוך ראיתי.

ואולי תנסה להתאמץ ולחשוב שאתה מפספס משהו?

קובעים הנחה, וכל העולם חייב להתנהג על פי ההנחה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 13:53 לינק ישיר 
אלי_ו

תמניא_אפי כתב:
אלי_ו כתב:

אלא שעולם הפוך ראיתי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הרב אשר וייס, ראש בית המדרש "דרכי תורה" ואב בית דין "דרכי הוראה", פרסם מכתב חריף תחת הכותרת "למנוע משחית ומגיפה''.

במכתבו מפציר הרב וייס לקיים את הנחיות משרד הבריאות ואף להחמיר בהן. ''מגיפות ליוו את עם ישראל מאז ומעולם, ובכל דור ודור נפסקה הלכה שיש להיזהר ולהחמיר עד קצה הגבול, ואין לדמות שעת מגיפה לדינים הכלליים של מניעת הסכנה בשעת שלום ושלוה''.

לדבריו, "כל גדולי העולם ממזרח ומערב, חכמי גליציה וליטה ללא יוצא מן הכלל, פסקו שיש לנהוג לפי מומחי הרפואה ככל אשר יקבעו, דהיינו הסתגרות בבתים, בריחה ממקום סכנה, שמירת מרחק בין איש לרעהו וכיסוי האף והפה''.

"בושה תכסה פנינו כאשר אין לך יום שאין קללתו מרובה מחבירו, ובכל יום ויום נפטרים לבית עולמם חולים ממחלה זו, וביניהם אדמו"רים, ראשי ישיבות, מרביצי תורה מופלגים ועמך בית ישראל, ואלפים נאנקים בכאב ובייסורים, ולא נוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה''.

הרב וייס קורא להחמיר יותר מרשויות הבריאות, ''הלא התורה הקדושה לבדה היא נר לרגלנו, ובה נצטווינו 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם', ואיך לא נבוש כאשר פורקי עול מצוות ואומות העולם תמהים, וכי איך לא יחוסו אנשי תורה למצוותם 'השמר לך ושמור נפשך מאוד'.

''בתקופה קשה זו יש להתחזק בעמל התורה וחדוותה, ובכוח התפילה ובשמחת המצווה. הלא ידענו מספרי החסידות והמוסר שכל גזירה אינה אלא ניסיון מן השמיים ומכל הקשיים יש להתחזק, ועל כל אחד ואחד להתחזק בהתמדת הלימוד וכוונת התפילה. קול תורה ותפילה יבקעו ויעלו לשמיים מכל בית, מכל חצר וגינה, וכל המרחב הציבורי יתקדש בקדושת התורה ויתקיים בנו 'והתהלכתי בתוככם, והייתי לכם לאלוקים, ואתם תהיו לי לעם'".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 13:55 לינק ישיר 

אלי_ו כתב:
אלי_ו

תמניא_אפי כתב:
אלי_ו כתב:

אלא שעולם הפוך ראיתי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הרב אשר וייס, ראש בית המדרש "דרכי תורה" ואב בית דין "דרכי הוראה", פרסם מכתב חריף תחת הכותרת "למנוע משחית ומגיפה''.

במכתבו מפציר הרב וייס לקיים את הנחיות משרד הבריאות ואף להחמיר בהן. ''מגיפות ליוו את עם ישראל מאז ומעולם, ובכל דור ודור נפסקה הלכה שיש להיזהר ולהחמיר עד קצה הגבול, ואין לדמות שעת מגיפה לדינים הכלליים של מניעת הסכנה בשעת שלום ושלוה''.

לדבריו, "כל גדולי העולם ממזרח ומערב, חכמי גליציה וליטה ללא יוצא מן הכלל, פסקו שיש לנהוג לפי מומחי הרפואה ככל אשר יקבעו, דהיינו הסתגרות בבתים, בריחה ממקום סכנה, שמירת מרחק בין איש לרעהו וכיסוי האף והפה''.

"בושה תכסה פנינו כאשר אין לך יום שאין קללתו מרובה מחבירו, ובכל יום ויום נפטרים לבית עולמם חולים ממחלה זו, וביניהם אדמו"רים, ראשי ישיבות, מרביצי תורה מופלגים ועמך בית ישראל, ואלפים נאנקים בכאב ובייסורים, ולא נוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה''.

הרב וייס קורא להחמיר יותר מרשויות הבריאות, ''הלא התורה הקדושה לבדה היא נר לרגלנו, ובה נצטווינו 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם', ואיך לא נבוש כאשר פורקי עול מצוות ואומות העולם תמהים, וכי איך לא יחוסו אנשי תורה למצוותם 'השמר לך ושמור נפשך מאוד'.

''בתקופה קשה זו יש להתחזק בעמל התורה וחדוותה, ובכוח התפילה ובשמחת המצווה. הלא ידענו מספרי החסידות והמוסר שכל גזירה אינה אלא ניסיון מן השמיים ומכל הקשיים יש להתחזק, ועל כל אחד ואחד להתחזק בהתמדת הלימוד וכוונת התפילה. קול תורה ותפילה יבקעו ויעלו לשמיים מכל בית, מכל חצר וגינה, וכל המרחב הציבורי יתקדש בקדושת התורה ויתקיים בנו 'והתהלכתי בתוככם, והייתי לכם לאלוקים, ואתם תהיו לי לעם'".

הוא חצי רב-מטעם.
לא נחשב לעניין זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 14:09 לינק ישיר 

מישהו יודע מה היה דעתו והנהגתו בענייני הקורונה? האם זלזל ולעג לנזהרים כמו אחיינו הגרא"י?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 14:10 לינק ישיר 

וכבר התפרסם תמונה מאירוע משפחתי של ר' אשר ווייס ואף אחד לא לבש מסיכה אז אחד מהשניים,

או שתוקף הפסק הוא כתוקף הפסק של הבד"צ של בעלז
או שאפילו בני משפחתו לא לוקחים אותו ברצינות

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי תמניא_אפי ב- 31/01/2021 14:10:50

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2021 14:14 לינק ישיר 

הרביעי לשושלת בריסק...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בד"ה אבל כבד בעולם היהודי - הגאון רבי משולם דוד סולובייצי'ק זצוק"ל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר