בית פורומים בחדרי חרדים

רציתם לחסוך הקורונה עם סגר - בסוף קיבלתם גם סגר וגם קורונה!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/2/2021 10:02 לינק ישיר 

מיותר להאשים אותי
אני יודע שאני אשם

הרסתם את הכלכלה!
הרסתם את החינוך והנוער!
הרסתם את בריאות הנפש!

ואין בכלל תוצאות!
ובכל זאת אתם מתעקשים לדפוק את הראש בקיר!

בהצלחה ולהתראות בסגר הרביעי!

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי תמניא_אפי ב- 03/02/2021 10:03:12

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 10:18 לינק ישיר 

סע לשוודיה ותספר להם את זה..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 10:18 לינק ישיר 

אתה יכול גם לבקר באיראן ולספר לנו איך זה נראה שם..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 10:41 לינק ישיר 

אני מסתובב ברחוב ולא רואה סגר!
כמעט הכל פתוח!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 11:19 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

מיותר להאשים אותי
אני יודע שאני אשם

הרסתם את הכלכלה!
הרסתם את החינוך והנוער!
הרסתם את בריאות הנפש!

ואין בכלל תוצאות!

נשלח מהאנדרואיד שלי

הכל נכון רק תקפיד לרשום הרסתי במקום הרסתם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 11:25 לינק ישיר 

טרול היית טרול נשארת

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 11:42 לינק ישיר 

אני לא יודע האם ביל גייטס עומד מאחורי הקורונה או החיסון כדי לדלל את אוכלוסיית העולם, אבל ברור שיש מישהו שמממן את לס, תמניא, גנץ ושות', אולי גם את ליברמן, כדי שידללו את האוכלוסיה על ידי התנגדויות לסגר, למסכות וכל מה יכול להואיל או להמעיט את ההדבקות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 12:00 לינק ישיר 

יהודי_חזק כתב:

כמעט הכל פתוח!

כמעט הכל פתוח! חוץ מ65%, אבל זה בגלל שפשטו רגל :-(

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 12:05 לינק ישיר 

לא צריך להיסחף, מי שרוצה לעשות "דילול אוכלוסייה", לא מסתפק בדילול אחוז בודד מהאכלוסייה שרובם קשישים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 13:44 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

סע לשוודיה ותספר להם את זה..

השוודים יכולים לבוא לפה וללמוד מה שווה "סגר"...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 13:50 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
מיותר להאשים אותי
אני יודע שאני אשם

הרסתם את הכלכלה!
הרסתם את החינוך והנוער!
הרסתם את בריאות הנפש!

ואין בכלל תוצאות!

נשלח מהאנדרואיד שלי

לצערי, צודק בכל מילה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 14:14 לינק ישיר 

לצערי טועה ומטעה ומסכן את בריאות הציבור בכל מילה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 14:22 לינק ישיר 

סקירת N12: המדינות שבלי סגרים הגיעו לשיעור תמותה נמוך או דומה לישראל

למרות הסגר השלישי שנמשך כבר יותר מחודש ובצל דרישת משרד הבריאות להאריכו, נתוני התחלואה עדיין לא יורדים באופן דרמטי • אבל האם הארכת הסגר היא בכלל הפתרון הנדרש כדי להוריד את התחלואה המשתוללת? לא בטוח • "המשותף לכל המדינות שהגיעו לתחלואה נמוכה למרות שלא בחרו בהטלת סגרים - כולן נקטו בגישות המבוססות על תקשורת טובה עם הציבור ורכישת האמון של האזרחים"

ענבר טויזר | N12 | פורסם 12:45 03.02.21 

בשנה האחרונה ישראל הייתה במצב של סגר נוקשה במשך 4.5 חודשים, וכעת הממשלה שוקלת להאריך פעם נוספת את הסגר השלישי. עם זאת, יש מדינות שבהן נקטו דווקא באסטרטגיות אחרות, ובכל זאת שיעורי התמותה בהן נותרו דומים ואף נמוכים יותר מאלו של ישראל. מי הן המדינות האלו ומה נוכל ללמוד מהן? סקירת N12

"אם ניקח את מדינת ישראל ונשווה לכל מדינה אחרת בעולם - נגלה שישראל הטילה סגרים רבים יותר ונוקשים יותר, כמו ההגבלה לאסור יציאה מהבית למרחק של יותר מאלף מטרים, מה שגובל בפגיעה בדמוקרטיה ומעט מאוד מדינות נקטו בצעד כזה", הסביר ל-N12 פרופ' רצף לוי, חבר מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה ופרופסור בבי"ס לניהול באוניברסיטת MIT בבוסטון.

המלצות נוספות

פרופ' לוי ציין כי "מה שמשותף לכל המדינות שהגיעו לתחלואה נמוכה למרות שלא בחרו בהטלת סגרים, הוא שכולן נקטו בגישות המבוססות על תקשורת טובה עם הציבור ורכישת האמון של האזרחים. הטלת סגר בלי שיתוף פעולה של הציבור לאורך זמן, מביאה לתוצאות הפוכות גם ברמה ההתנהגותית של האנשים. חברה אנושית אינה כמו מכונות: אי אפשר ללחוץ על כפתור ולקבל את התוצאה הרצויה".

סרביה

581.43 מתים על כל מיליון תושבים
השיטה: במקום סגר, מניעת התקהלויות
בקיץ האחרון סרביה שקלה להטיל סגר על המדינה, אך האפשרות ירדה מן הפרק בעקבות התמרדות של האזרחים והממשלה נסוגה מכך. החל מנובמבר, הוטל במדינה מעין "סגר לילי" לפיו מסעדות, בתי קפה, ברים, מועדונים, סופרמרקטים וקניונים נסגרו בשעה 18:00 בערב. נוסף על כך, החליטה הממשלה להטיל איסור על התקהלויות של יותר מ-5 אנשים בפנים או בחוץ ולהגביל את מספר האנשים שנמצאים בו-זמנית בקניונים בהתאם לגודלם במטר רבוע. בסוף נובמבר הוחלט על מעבר ללימודים מקוונים אצל תלמידי כיתות ה'-ח' ותושבי מדינות זרות שנכנסו למדינה נדרשו להציג בדיקת קורונה שלילית.

יפן

46.2 מתים על כל מיליון תושבים
השיטה: הגבלות על אזורים עם תחלואה גבוהה, האחריות עברה לאזרחים 
ביפן לא הוטל סגר, לא נערכו המוני בדיקות קורונה ובכל זאת הצליחו למגר את המגפה. לא הוטלו הגבלות תנועה על תושבים, וגם העסקים - כולל מסעדות ובתי קפה - נותרו פתוחים לאורך התקופה. עם זאת, בתקופות שבהן זוהתה תחלואה חריגה במחוז מסוים, הכריזה הממשלה על "מצב חירום" שבעקבותיו הוחלט על הגבלות במשק, כמו למשל השבתה של כ-60% מהפעילות הכלכלית.

פינלנד 

122 מתים על כל מיליון תושבים
השיטה: הגברת ההסברה, המלצות במקום הוראות
בפינלנד השקיעו משאבים רבים בהסברה לציבור, שביקשה לרתום את האזרחים כשותפים למלחמה בנגיף ולדבר אל ליבם, במקום לקבוע עובדות בשטח או להגביר את האכיפה. פינלנד ניסחה אסטרטגיית יציאה  מההגבלות שכללה שלושה שלבים: שלב בסיסי, שלב התאוצה ושלב מעבר לקהילה.
חלק מההגבלות חלות על כל תושבי המדינה, וחלקן ממוקדות רק לאזורים עם תחלואה גבוהה. ההגבלות נוסחו בחלק מהמקרים כהמלצות לציבור - ולא עוגנו כחוק. יש המלצה להימנע מאירועים, כינוסים ומפגשים חברתיים, לעבוד מרחוק ולא להגיע למקום העבודה. עוד הוחלט להגן על האוכלוסייה בסיכון על ידי המלצות מיועדות עבור אנשים מעל גיל 70 וקבוצות סיכון נוספות.

פרופ' רצף לוי: "בעוד שבפינלנד לדוגמה בחרו להמליץ לאזרחים מה נכון עבורם לעשות כדי לשמור על חייהם והשאירו את שיקול הדעת לאזרחים האינדיבידואלים, במשרד הבריאות בישראל נקטו בגישה נוקשה יותר. כך למשל פורסם לאחרונה בישראל כי 'משרד הבריאות יורה לסבים ולסבתות לא לחבק את הנכדים בגלל ההתפשטות של המוטציות'. האם במדינה דמוקרטית נכון להשתמש דווקא במילה "להורות"? במדינות שבהן הסבירו לציבור את הסיכונים והשאירו לציבור את ההחלטה כיצד להתנהג נחלו הצלחה גדולה יותר, וכאן הממשלה הפכה את הציבור לאויב, לנאשם - במקום לשמר אותו כשותף".

בלארוס

182 מתים על כל מיליון תושבים
השיטה: יש גלי תחלואה בלתי נמנעים, לא הכול בשליטת הממשלה
מתחילת המגפה בלארוס כמעט ולא נקטה בהגבלות על חופש התנועה או העבודה של האזרחים ולא הטילה סגרים הדוקים, ובכל זאת מספר המתים לנפש במדינה נותר נמוך מאוד. על פי "מדד אוקספורד לנוקשות הסגרים ברחבי העולם", בלארוס מדורגת בציונים נמוכים שמשקפים את העובדה שהמדינה לאורך שנת 2020 כולה כמעט ולא נקטה בהגבלות על אזרחיה, גם כאשר ביתר המדינות בחרו באסטרטגיות של סגר או איסורים אחרים.

פרופ' לוי: "גישת הטלת הסגרים טומנת בחובה הנחות בסיס שגויות. מגפת הקורונה מתנהגת בגלים עם או בלי קשר לסגרים. מקרי התחלואה עולים ויורדים עד שהמגפה בסופו של דבר דועכת בכל מקרה: בין אם נקטו בסגרים ובין אם נקטו באסטרטגיות אחרות. דווקא ההחלטה להשאיר את הציבור סגור בבית לאורך זמן תוביל לדיכאון, השמנה ואי פעילות ספורטיבית. כל הגורמים האלה עלולים להוביל לדיכוי מערכת החיסון ולהשיג בדיוק את המטרה ההפוכה מזו שאליה התכוונו כשרצינו לשמור על בריאות הציבור".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 14:33 לינק ישיר 

אתה משווה בין תרבויות שונות וצפיפות שונה. מאד חכם טרול יקר. תשווה מול מדינות דומות תרבותית כמו איראן למשל ואז ההשוואה אולי תהיה נכונה. שבדיה זו גם לא השוואה נכונה, התרבות שם הרבה יותר קרירה מכאן והצפיפות הרבה הרבה יותר נמוכה ועדיין הם במצב גרוע בלי סגר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 14:51 לינק ישיר 

אני לא עונה לתמניא כי שום דבר לא יזיז אותו אבל למי שבאמת איכפת לו שישים לב לדברים ולא יעשה רק העתק הדבק  כמו תמניא

א. בלרוס מדינה דיקטטורית שלעולם לא נדע מה האמת 

ב.סרביה אסרה  התקהלויות מעבר ל5 אנשים דהיינו אין חתונות של אדמורים  אין טישים אין בתי כנסת הלימודים מכיתות ה-ח מנובמבר למדו בזום דהיינו כבר 3 חודשים, וסופרים נסגרים ב18:00, ומתו שם 581 איש למליון  איש כמה מתו בישראל  500 אנשים בערך למליון איש וזה עוד כשיש ציבור ערבי וחרדי שלא שומרים ואחוז המתים שם הרבהיותר גבוה מאחוזם באוכלוסיה  

ג. האם בפינדלנד יש לימודים? כמה צפיפות האוכלוסיה  רמז העיר הגדולה ביותר שם צפופה בשליש מתל אביב .האם התושבים מזן ממושמע האם יש שם קבוצות גדולות שמצפצפות על הקורונה והאם יש חרדים וערבים
 ד.מדוע בגתבה לא מופיעות מדינות מערביות עם הרבה יותר חולים ונבחרו מדינות עם פינצטה בקיצור כתבה דמגוגית  שאין בה כלום

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2021 14:58 לינק ישיר 

ליטאי

להלן הקטע הרלוונטי בשבילך

פרופ' לוי: "גישת הטלת הסגרים טומנת בחובה הנחות בסיס שגויות. מגפת הקורונה מתנהגת בגלים עם או בלי קשר לסגרים. מקרי התחלואה עולים ויורדים עד שהמגפה בסופו של דבר דועכת בכל מקרה: בין אם נקטו בסגרים ובין אם נקטו באסטרטגיות אחרות. דווקא ההחלטה להשאיר את הציבור סגור בבית לאורך זמן תוביל לדיכאון, השמנה ואי פעילות ספורטיבית. כל הגורמים האלה עלולים להוביל לדיכוי מערכת החיסון ולהשיג בדיוק את המטרה ההפוכה מזו שאליה התכוונו כשרצינו לשמור על בריאות הציבור".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > רציתם לחסוך הקורונה עם סגר - בסוף קיבלתם גם סגר וגם קורונה!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.