בית פורומים בחדרי חרדים

חרדית לשעבר מקרית ספר עומדת במרכז העסקה לחילופי שבויים עם סוריה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/2/2021 16:24 לינק ישיר 
חרדית לשעבר מקרית ספר עומדת במרכז העסקה לחילופי שבויים עם סוריה

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 16:30 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 17:37 לינק ישיר 

היכן מוזכר "לשעבר"?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 17:50 לינק ישיר 

יתכן כי פי הלכה אסור לעשות כלום למענה להצילה. (שנה ופירש - מורידין ולא מעלין. וכאן בארה"ק היא מהווה מכשול ליהודי בני ישראל משא"כ שם)

אך כאן זו לא מדינת הלכה.

ולא ברור במה מדובר.

ובכלל אנשי הפורום, המקולקלים, מסתכלים על העניין רגשית והומניטרית, והלכות התורה לא מהווים מבחינתם שום משקל. אז ממילא הדיון מיותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 17:59 לינק ישיר 

אילו היתה זו הבת שלך, גם היית חושב כך?

"נראה דאין דין מורידין אלא בזמן שהשגחתו יתברך גלויה, כמו בזמן שהיו נסים מצויין ומשמש בת קול, וצדיקי הדור תחת השגחה פרטית הנראית לעין כל, והכופרין אז הוא בנליזות מיוחדות בהטיית היצר לתאוות והפקרות... אבל בזמן ההעלם, שנכרתה האמונה מן דלת העם, אין במעשה הורדה גדר הפרצה, אלא הוספת הפרצה: שיהיה בעיניהם כמעשה השחתה ואלמות ח"ו. וכיון שכל עצמנו לתקן, אין הדין נוהג בשעה שאין בו תיקון, ועלינו להחזירם בעבותות אהבה, ולהעמידם בקרן אורה במה שידינו מגעת" (חזו"א יו"ד סי' ב' ס"ק ט"ז).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:09 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
היכן מוזכר "לשעבר"?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:10 לינק ישיר 
קלעפער

נוירולוג כתב:
היכן מוזכר "לשעבר"?

זה רמז שהיא נחטפה? או שהיא עברה כי התאסלמה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:11 לינק ישיר 

זה רמז לכך שאו שעברה עם מישהו או בשביל מישהו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:16 לינק ישיר 

רח"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:17 לינק ישיר 
קלעפער

hhaavv כתב:
אילו היתה זו הבת שלך, גם היית חושב כך?

"נראה דאין דין מורידין אלא בזמן שהשגחתו יתברך גלויה, כמו בזמן שהיו נסים מצויין ומשמש בת קול, וצדיקי הדור תחת השגחה פרטית הנראית לעין כל, והכופרין אז הוא בנליזות מיוחדות בהטיית היצר לתאוות והפקרות... אבל בזמן ההעלם, שנכרתה האמונה מן דלת העם, אין במעשה הורדה גדר הפרצה, אלא הוספת הפרצה: שיהיה בעיניהם כמעשה השחתה ואלמות ח"ו. וכיון שכל עצמנו לתקן, אין הדין נוהג בשעה שאין בו תיקון, ועלינו להחזירם בעבותות אהבה, ולהעמידם בקרן אורה במה שידינו מגעת" (חזו"א יו"ד סי' ב' ס"ק ט"ז).

ריגשת את יוחנן עם פסק הלכה מליטוואק מודרני...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:18 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
יתכן כי פי הלכה אסור לעשות כלום למענה להצילה. (שנה ופירש - מורידין ולא מעלין. וכאן בארה"ק היא מהווה מכשול ליהודי בני ישראל משא"כ שם)

אך כאן זו לא מדינת הלכה.

ולא ברור במה מדובר.

ובכלל אנשי הפורום, המקולקלים, מסתכלים על העניין רגשית והומניטרית, והלכות התורה לא מהווים מבחינתם שום משקל. אז ממילא הדיון מיותר.

אני נזכר במסקנה שכבודו הגיע אליה שלפתוח סמינרים לבנות דוחה אפילו את השבת, והכל מתחוור לי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:36 לינק ישיר 

כבר נדוש הדבר באשכולות קודמים, בהם גם אני השתתפתי. מה כוונת מרנא החזון איש זלל"הה יחיד הדורות.

ובמקום אחר כבר דנו בזה זקני הפורום - 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:51 לינק ישיר 
רק שתבינו עד כמה חנוק בק''ס, שעדיף לברוח לסוריה!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 18:58 לינק ישיר 

מה זה משנה מה דנו זקני הפורום או מה אתה דנת בעבר? יש חזו"א כזה. ואגב, החזו"א לא חידש מאומה, כבר שנים רבות לפניו כלל ישראל לא נהג ולא חשב לנהוג בדין זה, החזו"א רק נימק את הסיבה (האפשרית) למה פשט המנהג שאין דין זה נוהג בימינו.

(נ.ב. אם נדון בסוגיא זו במנותק מהמקרה הזה או מנותק מהשמצתך את מי שלא חושב כמוך, אז אני אכן תמה על פסקו של החזו"א שמנוגד לכללי הפסק המקובלים. אבל זו דרכה של תורה, לא שמי שלא חושב כמוך וקיבל את דעת החזו"א הוא "מודרני" וקל דעת. והכי קיצוני בזה הוא הגאון ר גרשון איידלשטיין ר"י פונוביז' שממש מדריך לא לדחות אבן אחר הנופל, וכך מעידים גם מהרב שטיינמן ומהרב אליישיב.  ורבים מרבני וגדולי החסידות. מותר לך לחשוב אחרת (אם כי ספק גדול אם תוכך כברך) אבל תתיחס בכבוד לדעות שמבינות קצת יותר ממך בהלכה)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 19:08 לינק ישיר 

הלכתית, היא יכולה עדיין להשאר חרדית, קרקע עולם...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2021 19:18 לינק ישיר 

פסתםנחמד כתב:

הלכתית, היא יכולה עדיין להשאר חרדית, קרקע עולם...

בתורה שלך לא מופיע "מות יומת הנואף והנואפת"?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חרדית לשעבר מקרית ספר עומדת במרכז העסקה לחילופי שבויים עם סוריה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.