בית פורומים בחדרי חרדים

מצוות עשה של הפנינג מירון בסכנה היהדות החסידית חובבת הריגושים והאקשן יוצאת למאבק

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/4/2021 00:27 לינק ישיר 
מצוות עשה של הפנינג מירון בסכנה היהדות החסידית חובבת הריגושים והאקשן יוצאת למאבק

www.bhol.co.il/news/1205701

לא מעניין אותנו שזה יום שישי ויגרם חילולי שבת כמו שלא עניין אותם כשיצא ביום ראשון ונגרם חילול שבת המוני 

לא ויתרנו על הטיש בקורונה אפילו שידענו שימותו מכך אנשים האם היום שהקורונה גוועה נוותר על הריגוש וההפנינג.זה גזירת שמד של ביטול מצווה דאורייתא לא יקום ולא יהיה .בקרוב ימונה הח"כ לענין מירון ברשימת אגודת ישראל שישווה את הגזירה לנאצים ואז ננצח 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 00:39 לינק ישיר 

בכל מקרה יותר טוב ממצוות לא תעשה של חובבי הריגושים והאקשן של קורונה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 02:12 לינק ישיר 

ליטאישעבר כתב:

רחמנות לראות כמה כואב לבנאדם שאנשים מרגישים התעלות רוחנית, מה הקב"ה לכל אף רבי שמעון לכל, האור החיים והאריזל באו ל"הפנינג" של לג בעומר בחרדת קודש, רבנים ואדמורים באים להתעלות.
וכמו שעגל רואה בעיני העגל שלה את האדם, כך רואה הלוטפאק את החסידים ברגשם ואינו מבין כלום
כתרנגולת לבני אדם, הגדרה כל כך מוצלחת למצבו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 11:19 לינק ישיר 
מוטי_טוטי

רגש שמביא לדרוס שו"ע בחלקים:
או"ח -הלכות ק"ש ותפילה, הלכות שבת ועוד,
ובחו"מ -הלכות שכנים ונזיקין,
ובאבה"ע -נשאיר את המידע למבינים,
הוא לא רגש יהודי זו דת חדשה שבדו כמה חולי כבוד מדומה מגלומנים תאבי שלטון שמנהלים קהילות לפאר את עצמם שהרבה טפשים מאפשרים להם בעדריות להמשיך את ההתנהלות שלהם כי המועדון החברתי נחוץ להם גם במחיר המהות. 

תוקן על ידי מוטי_טוטי ב- 08/04/2021 11:23:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 11:43 לינק ישיר 

וכי לא ידועה לך העובדה על תלמיד האר"י הק' שהיה נוהג לומר בכל יום 'נחם' בתפילתו , ואף בל"ג בעומר אמר נחם מפני שלא ייחס חשיבות ליום הזה, והודיעו לו משמים שהוא לא יוציא שנתו, וכך הווה רח"ל, 

אבל אל תדאג, אתה בוודאי תשלים את שנתך, כי אותו קדוש ומקובל היה אמור לדעת מגודל מעלת ההילולא, אבל אתה בתחום הזה ואולי בעוד תחומים, פשוט, מאותם טינופות שנשבו, 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 14:10 לינק ישיר 

לפי הידוע בעירי, ובמקומות נוספים - (יצירת) בעיות בהלכות שכנים ומזיק, ידועים דווקא במיוחד בצד המתנגד לל"ג בעומר.
העקשנות, העמידה על דקדוק הדין, אי הוויתור וההכלה - זה לא שייך למחנה החסידים.

ככה בדרך כלל, ויש יוצא מן הכלל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 14:58 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

ליטאישעבר כתב:

רחמנות לראות כמה כואב לבנאדם שאנשים מרגישים התעלות רוחנית, מה הקב"ה לכל אף רבי שמעון לכל, האור החיים והאריזל באו ל"הפנינג" של לג בעומר בחרדת קודש, רבנים ואדמורים באים להתעלות.
וכמו שעגל רואה בעיני העגל שלה את האדם, כך רואה הלוטפאק את החסידים ברגשם ואינו מבין כלום

למה נראה לי שאתה לוטפש בתחפושת (לא מוצלחת)?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 14:59 לינק ישיר 

לפותח האשכול,
לא ככה מדברים נגד יהודים .
מוציא שם רע זו עבירה נוראה !

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 16:55 לינק ישיר 

אני ממש לא חסידי, ולא קשור לאף בדל של אדמו"ר.

אבל העליה למירון בל"ג בעומר מקורה עוד לפני שנולדה החסידות, והוא מנהג קדום וקדוש.

זה שהמצב הרוחני שם היה איום ונורא ובגלל זה הרבה לא עלו לציון ביום ל"ג בעומר זהו נושא אחר.
אמנם כיום המצב הרבה יותר טוב, ובמיוחד שיש דרך מהדרין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 16:58 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:
איש_חשוב כתב:

ליטאישעבר כתב:

למה נראה לי שאתה לוטפש בתחפושת (לא מוצלחת)?

כי שתית וודקה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 17:02 לינק ישיר 

מוטי_טוטי כתב:
הוא לא רגש יהודי זו דת חדשה שבדו כמה חולי כבוד מדומה מגלומנים תאבי שלטון שמנהלים קהילות לפאר את עצמם שהרבה טפשים מאפשרים להם בעדריות להמשיך את ההתנהלות שלהם כי המועדון החברתי נחוץ להם גם במחיר המהות. 

ככל הידוע לי, אלפי יהודים צדיקים יראים ושלמים עולים מירונה, מתפללים ק"ש ושחרית בזמנה.
ודווקא שוכני הבתים, (אלו שהעדיפו להישאר להתפלל בבית גם כשהקורונה כבר שככה) מתפללים ק"ש ושחרים שלא בזמנה ואכמ"ל, כ"א יודע איפה הוא נמצא בנושא הזה, רק אל תגלגל פה עיניך השמימה.

נכון שיש גם מיעוט קהילות/ראשי קהילות שמוצאים כאן נטו לפאר ולהדר את שמם, עם פארנצעס גבוהים ומוזיקה רועשת, אבל הם מיעוט, כי רוב העולים מירונה הם יהודים פשוטים שנפשם בוערת בהם לנסוע לרבי שמעון.
עשית כאן הכללה מטופשת, שאינה קשורה לעצם העליה לרבי שמעון
יש מספיק קהילות שלא עולים לרבי שמעון ועדיין מחפשים רק כותרות וצומי
בלי הכללות בבקשה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 19:25 לינק ישיר 

אין לאף אחד תשובה ראויה על נושא חילול השבת?
לדעתי זהו הנושא החשוב ביותר, גרימת חילול שבת לאלפי אנשי כוחות הביטחון וההצלה בגלל הסמיכות לשבת.
אנא! רחמו על תינוקות שנשבו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 21:22 לינק ישיר 
מוטי_טוטי

איש_חשוב כתב:

ככל הידוע לי, אלפי יהודים צדיקים יראים ושלמים עולים מירונה, מתפללים ק"ש ושחרית בזמנה.
ודווקא שוכני הבתים, (אלו שהעדיפו להישאר להתפלל בבית גם כשהקורונה כבר שככה) מתפללים ק"ש ושחרים שלא בזמנה ואכמ"ל, כ"א יודע איפה הוא נמצא בנושא הזה, רק אל תגלגל פה עיניך השמימה.

נכון שיש גם מיעוט קהילות/ראשי קהילות שמוצאים כאן נטו לפאר ולהדר את שמם, עם פארנצעס גבוהים ומוזיקה רועשת, אבל הם מיעוט, כי רוב העולים מירונה הם יהודים פשוטים שנפשם בוערת בהם לנסוע לרבי שמעון.
עשית כאן הכללה מטופשת, שאינה קשורה לעצם העליה לרבי שמעון
יש מספיק קהילות שלא עולים לרבי שמעון ועדיין מחפשים רק כותרות וצומי
בלי הכללות בבקשה

חשבתי שאין צורך להסביר אבל אפרט,
אין ספק שניתן להתעלות הרבה במירון וגם אני כליטאי גמור גמור גמור עושה את זה פעמים רבות בשנה וגם לא נרתע מנסוע לשם גם בל"ג בעומר לתפילה כשמתאפשר, הבעיה היא הפרופורציות- אם מטרה זו מקדשת השנה סיכון בריאותי לאלפים אחרי שהמגיפה כבר דעכה ומטרת טישים קידשה -הריגת עשרות מהדבקה במגיפת הקורונה וביניהם הרבה מידידי הקרובים כי בסוף כולנו אחים ומעורים זה בזה.
ואירועים שונים חסידיים גורמים לנו השכנים שהילדים לא יכולים להרדם עד לפנות בוקר במסווה של קטיפת פתיתי קדושה מסיבות וסיבות שונות - ולצטט גם אני יודע את המקורות שנתלים בהם. - אז זו אינה יהדות וכמו כן בעניין לוח הזמנים של השולחן ערוך שנרמס על ידי אנשים שמכונים 'קדושי עליון' מעל ללו"ז המקובל ביננו אנשי מטה שקוראים את השולחן ערוך המ"ב ונושאי הכלים ולא מבינים מי התיר להם לעשות ככל העולה על רוחם באיצטלה דקדושה.
וכמו כן לשמוע מהוגי דעות חסידיים דברי 'תורה' ואמירות שמהותם - השפעת קדושה באמצעות האדמו"ר שהם כידוע קרובים מאד לע"ז ממש ולדרך הנצרות שנפסקה ברמב"ם כע"ז - אז הגיע הזמן שיתעוררו על עצמם רק שנח להמונים המסגרת המועדונית של המבנה הקיים ולא מנסים לבקר אותו.
כך מגיע מצב שחלק מהקבוצה במסווה של נאמנות לכת המחברת אותם לחסידות קורעים ספרי קודש של גדול בישראל וחלק אחר מתנהלים בבריונות פיזית ועוד לא נגענו בבדיחה של סדיגורא והסיפורים ידועים.

ברצוני 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 22:59 לינק ישיר 

מוטי_טוטי כתב:

אין ספק שניתן להתעלות הרבה במירון וגם אני כליטאי גמור גמור גמור עושה את זה פעמים רבות בשנה וגם לא נרתע מנסוע לשם גם בל"ג בעומר לתפילה כשמתאפשר, הבעיה היא הפרופורציות- אם מטרה זו מקדשת השנה סיכון בריאותי לאלפים אחרי שהמגיפה כבר דעכה ומטרת טישים קידשה -הריגת עשרות מהדבקה במגיפת הקורונה וביניהם הרבה מידידי הקרובים כי בסוף כולנו אחים ומעורים זה בזה.
ואירועים שונים חסידיים גורמים לנו השכנים שהילדים לא יכולים להרדם עד לפנות בוקר במסווה של קטיפת פתיתי קדושה מסיבות וסיבות שונות - ולצטט גם אני יודע את המקורות שנתלים בהם. - אז זו אינה יהדות וכמו כן בעניין לוח הזמנים של השולחן ערוך שנרמס על ידי אנשים שמכונים 'קדושי עליון' מעל ללו"ז המקובל ביננו אנשי מטה שקוראים את השולחן ערוך המ"ב ונושאי הכלים ולא מבינים מי התיר להם לעשות ככל העולה על רוחם באיצטלה דקדושה.
וכמו כן לשמוע מהוגי דעות חסידיים דברי 'תורה' ואמירות שמהותם - השפעת קדושה באמצעות האדמו"ר שהם כידוע קרובים מאד לע"ז ממש ולדרך הנצרות שנפסקה ברמב"ם כע"ז - אז הגיע הזמן שיתעוררו על עצמם רק שנח להמונים המסגרת המועדונית של המבנה הקיים ולא מנסים לבקר אותו.
כך מגיע מצב שחלק מהקבוצה במסווה של נאמנות לכת המחברת אותם לחסידות קורעים ספרי קודש של גדול בישראל וחלק אחר מתנהלים בבריונות פיזית ועוד לא נגענו בבדיחה של סדיגורא והסיפורים ידועים.

כל אחד משתי הקבוצות מקדש כמה דברים ורומס כמה דברים אחרים, ואני מדבר בכללי, כמובן שיש יוצאי דופן בכ"מ.
החסידים קידשו את ה"ולא תתורו", "ואהבת.. בכל לבבך" "ולדבקה בו" "ולעבדו בכל לבבכם" "תחת אשר לא עבדת את ה' אלוקיך בשמחה"
הליטאים קידשו את "ובשכבך ובקומך", "והגית בו יומם ולילה", כשהלאו ד"לא תתורו" הפך להיות עבר ושנה הותרה לו

בדבר אחד השתוו היטב שתי הצדדים
באלימות בריונית ובמלחמת הכסא
משום מה שכחת את מלחמות פונוביץ, את הסטנדרים שעפו על ראשי עם קודש, את הלבנים, במלחמות ה"מי בראש"
במקומך הייתי קצת סותם את הפה כשמדובר באלימות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 23:14 לינק ישיר 

אמר פעם בוז'י הרצוג : אמונה. לכל אחד יש את האמונה שלו ולא צריך לזלזל ולפגוע במה שאחר מאמין.
גם לי באופן אישי נראה ההילולא במרון כדבר מצחיק ומיותר ולא באמת נותן שום כח ושום קדושה והכל בבלט וחרטא , העובדה שיש אנשים שחושבים אחרת לגמרי ממני צריך לכבד אותם ואת דרכם ולא לבזות. צריך למצוא איזון מתאים עד כמה שאפשר בלי נזק של קורונה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2021 23:34 לינק ישיר 
מוטי_טוטי

איש_חשוב כתב:

כל אחד משתי הקבוצות מקדש כמה דברים ורומס כמה דברים אחרים, ואני מדבר בכללי, כמובן שיש יוצאי דופן בכ"מ.
החסידים קידשו את ה"ולא תתורו", "ואהבת.. בכל לבבך" "ולדבקה בו" "ולעבדו בכל לבבכם" "תחת אשר לא עבדת את ה' אלוקיך בשמחה"
הליטאים קידשו את "ובשכבך ובקומך", "והגית בו יומם ולילה", כשהלאו ד"לא תתורו" הפך להיות עבר ושנה הותרה לו

בדבר אחד השתוו היטב שתי הצדדים
באלימות בריונית ובמלחמת הכסא
משום מה שכחת את מלחמות פונוביץ, את הסטנדרים שעפו על ראשי עם קודש, את הלבנים, במלחמות ה"מי בראש"
במקומך הייתי קצת סותם את הפה כשמדובר באלימות

לאיש חשוב:
כיון שבקשת ממני לסתום ואני מתקשה אסביר לך שוב את דברי ואני מקווה שעכשיו תבין.
זה שיש בכל מגזר אלימים אינו דבר מוכחש, אבל אנחנו מתנערים לחלוטין מהקבוצה של הבריונים העצניקים שמפריעים לכלל הציבור בהפגנותיהם שלא מגובות על ידי גדו"י וכיום גם לא על ידי שום גורם רציני אצלם, וכמו כן הבריונות שהיתה בפונוביז' זכתה לתגובה מיידית וכולם התנערו ממנה בע"פ ובכתב.
שונה הדבר בבריונות שמתנהלת בגור ולשעבר בוויזניץ וכיום גם בסאדיגורא לא שומעים את התגובה החסידית שמסבירה שדרככם אינה דרכינו ומתנערת מהקבוצות האלימות.
להפך הציבור החסידי נכנע לבריונות ולא נותן במה לקבוצות הנרדפות בעיתונות שלו ורבניהם מוחרמים וכל דאלים גבר.

לאיש 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מצוות עשה של הפנינג מירון בסכנה היהדות החסידית חובבת הריגושים והאקשן יוצאת למאבק
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.