בית פורומים בחדרי חרדים

הפעם לא נשתוק! המאבק החרדי למען ל״ג בעומר במירון · מתעדכן

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-9/4/2021 00:32 לינק ישיר 
הפעם לא נשתוק! המאבק החרדי למען ל״ג בעומר במירון · מתעדכן

דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 00:34 לינק ישיר 

החרדים לא מוותרים: מתארגנת מחאת ענק

ב'ועד הקהילות'- 'איגוד חצרות הקודש נערכים לאפשרות כי המדינה לא תאפשר את קיום ההילולא במירון בל"ג בעומר כפי שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים' | "נקיים הפגנת ענק, הפגנה כמוה לא נראתה מעולם, על אפליה כה בוטה וחמורה" הם מבטיחים

בעקבות חשיפת 'בחדרי חרדים' על כוונת משרד הבריאות להמליץ על הגבלת מספר המשתתפים ביום ל''ג בעומר בהילולא דרשב''י בהר הקודש מירון. החלו ב'ועד הקהילות'- 'איגוד חצרות הקודש' להיערך לקיום הפגנה ענקית באישור הגורמים הרלוונטיים - הפגנה כמוה לא נראתה מעולם, על אפליה כה בוטה וחמורה.

יו"ר ועד קהילות הקודש, העסקן שמעון בלוי אומר הערב (רביעי) ל'בחדרי חרדים' כי "ועד הקהילות נערך כבר כעת עם מיטב עורכי הדין על מנת שלא יתבצע המחטף שנעשה באופן שערורייתי ביום שושן פורים, ובמקרה הצורך אף לעתור לבג"ץ באם משטרת ישראל לא תאפשר את ההפגנה"

"ועד הקהילות פונה לחכ"י אגודת ישראל שיעשו ככל שביכולתם על מנת שעשרות אלפי יהודים יגיעו כבכל שנה להילולא דרשב"י" סיכם בלוי.

כזכור, מוקדם יותר היום נחשף ב'בחדרי חרדים' כי משרד הבריאות קיים היום, שלושה שבועות קודם הילולת הרשב"י במירון, פגישה יחד עם נציגי המשרד לשירותי דת, ובה הציג דרישה להגביל את העלייה בל"ג להר מירון, מחשש להתקהלות המונית שתביא להתפרצות המגיפה.

על פי החשיפה בישיבה שהתקיימה היום בלשכתו של השר אריה דרעי, השתתפו נציגי משרד הבריאות ובהם פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, נציגי המשרד לשירותי דת והמשרדים הרלוונטיים - המשרד לביטחון פנים ומשרד התחבורה.

במהלך הישיבה הודיעו נציגי משרד הבריאות כי הם דורשים להגביל את העלייה לקבר הרשב"י בימים הסמוכים ליום ההילולה, שיוצא השנה ביום שישי ויתפרס גם ליום חמישי ומוצאי השבת.

על פי מקורות שנחשפו לתוכן הפגישה, משרד הבריאות הציג עמדה באמצעות הפרויקטור פרופ' נחמן אש, לפיה כל אירוע הדלקה יוגבל עד 1,000 משתתפים. המשמעות - רק כ-15,000 בני אדם יורשו לעלות להר במהלך יום ההילולה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הגורמים החרדים הביעו התנגדות להגבלות. הם הציעו חלופה, ולפיה יורשו לעלות במהלך יום ההילולה 15,000 איש בשלוש פעימות. במידה והמתווה ייתקבל, יעלו להר כ-45,000 בני אדם, לעומת כ-400,000 איש שעולים בכל שנה.

הדיון הסתיים ללא תוצאה, והוחלט בהסכמה בין הגורמים כי הפרויקטור החרדי, האלוף רוני נומה, יגבש מתווה בין הצדדים. הם צפויים להיפגש כבר מחר לישיבה ראשונה.

עוד צויין, כי בשבועות האחרונים עלה מתווה שיאפשר לבעלי תו ירוק לעלות להר. בעקבות כך, בריכוזים נרשמה עלייה במגמת המתחסנים החרדים, רבים מהם הודיעו כי ייתחסנו רק בכדי רק שיוכלו לעלות למירון. כעת, משרד הבריאות מתעלם ממבצע החיסונים, ואינו נותן מענה לאלפים המבקשים להגיע לציון הרשב"י ביום הקדוש
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 00:36 לינק ישיר 

עיתון 'המבשר' מצטרף למאבק: הסירו ידיכם מהר קדשנו

אמש נחשף ב'בחדרי חרדים' כי רשויות הבריאות במדינה נערכים להטלת מגבלות על קיום ההילולא בהר מירון ביום ל"ג בעומר | בעיתון 'המבשר' הצטרפו הבוקר למאבק ומבהירים: לא לנהוג באיפה ואיפה

מאות אלפי המשתתפים בהילולא הרבתית והמסורתית בהר מירון מידי שנה, שפשפו אשתקד את עיניהם בתדהמה משולבת עם ניגוב דמעותיהם. לאור כך שבכל התפרצות הנגיף לא זכו להשתתף פיזית בהילולא ובמקום המסוגל.

השנה, לאחר מספר סגרים והגבלות רבות כוסף הציבור החרדי לעלות אל הר, לפעול ולהשפיע ישועות בהשתתפות בהילולא הקדושה. אך כפי שחשפנו אתמול כאן ב'בחדרי חרדים', רשויות הבריאות נערכות להטלת הגבלות שונות על קיום ההילולא. והציבור החרדי מקים קול זעקה גדולה.

הבוקר (חמישי) הצטרפו בעיתון 'המבשר' למאבק, ובמאמר המערכת גולל העורך את טיעוני היהדות החרדית: "טעמו המריר של ל"ג בעומר דאשתקד, עת ננעלו שערי הציון הקדוש וחצרותיו, עוד בפיהם של יהודי ל"ג בעומר במירון, והנה יש מי שששים לחזור על כך גם השנה, לאחר שבחסדי ה' ובחמלתו עלינו מוגרה מכת הקורונה וזכינו ב"ה לחיסון המתמודד בגבורה עם הנגיף על כל מוטציותיו".

"ניחא אשתקד" כתב הכותב: "כשאימתו של הנגיף הטילה חתה ואף הפילה חללים, רחמנא ליצלן, לא היתה ברירה. רבבות חוגגי מירון בכל שנה ושנה ויתרו על עלייתם לעלות ולהראות אל פני האדון בהר ה' אשר במירון. באותה שעה היתה סכנה לא פשוטה בהצטופפותם של יהודים רבים, אלפים ורבבות, בתוך מתחם אחד. לא אחת ולא שתים מתוצאות דחיסות־קהל זכורות שלא לטובה. ואכן בל"ג בעומר לא נותרה ברירה. השנה, בחסדי ה' יתברך, מצב הדברים שונה לחלוטין, מן הקצה אל הקצה. רוב רובו של הציבור הוא בעל תו ירוק, או בשל החלמה מקורונה, או בעקבות שתי מנות חיסון או לאחר בדיקה סרולוגית מוסמכת שמוודאת כי קיימים נוגדנים בכמות מספקת".

לאור כך נכתב: "אין כל סיבה להצר את רגליהם של עולי מירון ולדחוק את קיומם הסדיר של אירועי ההילולא בל"ג בעומר, אירועים המתקיימות מאות בשנים, ועד עצם היום הזה מרכזים סביבם מדי שנה בשנה רבבות יהודים, מכל העדות והחוגים, השמחים בשמחת התנא האלקי רבי שמעון בר יוחאי.

במאמר המערכת הובהר עוד: "אין כל טעם או עילה להגביל שרירותית את השתתפות יהודים בהדלקה לסך של אלף בלבד! אין כל הצדקה להפעיל מגבלות כשאין בכך צורך או ענין בריאותי. היהדות החרדית ידעה כשהשעה היתה צריכה לכך, להמנע מלעלות בהר מירון ונגוע בקצהו. על אף הכאב והצער שאפף את יהודי מירון של ל"ג בעומר בשנה שעברה, הם התגברו על כך ושלמו מחיר כבד ולא הגיעו להילולא".

"השלטונות, נעדרי הרגש להילולא, אין להם כל מניעה לבטל או לצמצם את האירועים. בשונה מכך, לשם דוגמה, הוצעו אתמול הוראות שעה ליום הזכרון, שתאפשר כניסתם של בני משפחות, גם אם אינם בעלי תו ירוק. הם בוחנים את הדברים לפי החשיבות אותה הם
מייחסים לעניין, ולא לפי המציאות והנתונים. הדרישה העולה כעת אחת היא: לא לנהוג באיפה ואיפה. לתת לציבור החרדי לחגוג את ל"ג בעומר במירון ללא כל הגבלות, בעוז ותעצומות, בשמחה ובטוב לבב" נכתב לסיום
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 00:38 לינק ישיר 

בנוסף, תחת הכותרת 'עמדה' הוסיפו בעיתון ותקפו: "הסירו ידיכם מהר קדשנו ההצעה המחוצפת להגביל את מספר העולים להר מירון בהילולא המתקרבת של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, יש בה כדי לעורר זעם אדיר בלבו של כל יהודי שומר תורה ומצוות".

"אותם פקידונים נמוכי מצח שמשחקים במספרים ובנתונים כדי להתיר עליה להר הבית כשמדובר במוסלמים, אלו שדאגו להבהיר שבועות ארוכים מראש שביום הזכרון לא תהיה כל מניעה וכולם יוכלו לפקוד את קברי יקיריהם, האחראים שדאגו
לכך שהמשטרה לא תאכוף עוד את חובת עטיית המסכה במרחב הפתוח – ובצדק, אותם אנשים בדיוק יושבים ומטכסים
עצה כיצד למנוע ממפיצי המחלות החרדים לעלות להר מירון ולהשתטח על ציונו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי"
נכתב עוד.

"הנסיון הזה פסול מעיקרו ומעוות מעצם יסודו מכמה וכמה סיבות" הובהר: "קודם כל כי המגזר החרדי הוא המגזר שבו מקדם התחלואה הוא הנמוך ביותר בשבועות האחרונים. סיבה שניה בגלל שמספר החולים הפך אפסי עד לא קיים, במיוחד במגזר החרדי. בנוסף, מדובר בציבור של מחוסנים ומחלימים, סיכויי ההידבקות נמוכים עד אפסיים, והסיכוי שתתפתח מחלה קשה בקרב הנדבקים אם חלילה יהיו נמוכים עד אפסיים".

"למעשה, יש סיכון גדול הרבה יותר מפני תאונות דרכים או סכנת התייבשות בל"ג בעומר, לעומת הסיכון מפני נגיף הקורונה במצב התחלואה הקיים כיום, כשמספרי החולים הולכים ופוחתים משבוע לשבוע בקצב מדהים. ומעל לכל, הרי איש אינו מחויב להגיע להר מירון, יתכבדו פקידי הדיקטטורה ויכבדו את חופש הבחירה של כל אדם להחליט עבור עצמו אם הוא מרגיש בטוח יותר בביתו או בעת שהוא נושא תפילה על ציונו הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי. הטיעונים הללו כמובן יפלו על אוזניים ערלות. זה לא הם שישכנעו אותם להסיר את ידיהם מהר קדשנו ולהימנע מהגבלת
העלייה. הם הרי לא רואים בנו אזרחים שווי זכויות. מבחינתם,
החיסון האמיתי לקורונה הוא הטלת האשמה על המגזר החרדי. כך הם שרדו את השנה החולפת, וכך הם מתכוונים לשרוד גם בהמשך
".

לסיום נכתב: "מה שיכריע את הכף זה לא הטיעונים ההגיוניים, אלא הלחץ הכבד שיופעל עליהם בכל החזיתות, ולכן שומה עלינו להגביר את הלחץ, ולהבהיר לממשלת ישראל ולפקידיה: היה לא תהיה, עלה נעלה להר מירון ביום ההילולא, איש לא יוכל למנוע זאת מאתנו, לא בטענות של כאוס תחבורתי, ולא בטענות של כאוס רפואי".
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 00:45 לינק ישיר ההצעה לתת רק לאלף איש היא חוצפה ועזות מצח,

מה שטוב באיצטדיון פתוח טוב גם לכאן.

גם כך מקדם ההדבקה החרדי נמוך מאוד,

אפשר לתת למאות אלפי איש לעלות למירון,

בכפוף להצגת תו ירוק לנהג,

באם תהיה הנחיה שאין לעלות לאוטובוסים רק עם תו ירוק,

לדעתי אין שום בעיה שיהיו שם גם מאות אלפי איש עם מסכות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/4/2021 00:57 לינק ישיר 


הנה ידיעה בעיתון "ישראל היום"

על היתר לבילוי באיצטדיון של 10.000 איש (לא טעות)

אזי אם מותר עשרת אלפי איש באיצטדיון פתוח,

מותר גם 20,000 איש במירון.


תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 09/04/2021 00:58:07
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/4/2021 02:58 לינק ישיר 

איפה חברי הכנסת החרדים??
שלא עושים שום דבר מעשי על מנת לבטל את ההחלטה המרושעת ??
השערוריה ואכזריות שכל החלטה שקשורה לתפילה או חגים וכדו...
ורק באיצטדיון בכדוררגל מותר 10.000??


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 07:39 לינק ישיר 
אל תשתקו. עלו אתם, נשיכם, ילדיכם והראו להם מי בעה''ב כאן
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 09:25 לינק ישיר 

חכ החרדים שאך נבחרתם צריך פשוט להגיד למר ביבי היקר שידע שבאם מתערבים בנושא מירון ומגבילים את העליה אין לו ממשלה עם החרדים 

כרגע יכול להיות שאנחנו לפני בחירות חמישיות ולפני חזרה של אירועי פורים שאנשים הלכו רגלית קילומטרים אם אתם לא רוצים שהמחזות והתסכול של האנשים יחזרו שוב תתעשתו עכשיו ח"כ היקריםדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 09:29 לינק ישיר 

מה עם חילולי השבת שיגרמו עקב סמיכות לג בעומר לשבת קודש?
לא ראיתי שמישהו התייחס לזה, וחבל.
אלפי אנשי כוחות החירום וההצלה, תינוקות שנשבו, עלולים לחלל שבת בגלל אלו שירצו להגיע למירון בשעות המאוחרות של יום שישי!נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/4/2021 09:45 לינק ישיר 
מה זאת אומרת?! שאבעס אהין, שאבעס אהער, ''ומצוות'' קבר הרשב''י באמצע

מלח_דק כתב:

מה עם חילולי השבת שיגרמו עקב סמיכות לג בעומר לשבת קודש?
לא ראיתי שמישהו התייחס לזה, וחבל.
אלפי אנשי כוחות החירום וההצלה, תינוקות שנשבו, עלולים לחלל שבת בגלל אלו שירצו להגיע למירון בשעות המאוחרות של יום שישי!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 13:14 לינק ישיר 

: *דוד קליגר בטוויטר על הקפיצה במקדם ההדבקה במגזר החרדי: "המזימה הנוראית נגד ל"ג בעומר עכשיו גם מקבלת מספרים. תרשמו!."*

*
: הסקופים: באופן תמוה נמשכת העלייה המשמעותית במקדם ההדבקה במגזר החרדי. בעוד שבשאר המגזרים נבלמה העלייה, במגזר החרדי ה'מקדם' מתקרב לקו האדום ועומד על 0.

אבי רבינא: בלשכות ח"כים חרדים טוענים הבוקר שנתוני מקדם ההדבקה במגזר החרדי שנמצא בעליה, נועדו להכשיר את הקרקע להגבלות על אירועי מירון בל"ג בעומר. לדבריהם, לא ייתכן להתנהל ע"פ "מקדם הדבקה", בעוד ישנם רק 35 חולים בכל הריכוזים החרדים השבוע :

: *המקדם המזויוף!* בכירים ב-יהדות התורה' לרפאל כהן ב'כיכר': "משרד הבריאות משחק בנתונים. אסור להאמין לנתונים האלו יותר. אנחנו חרדים - לא מטומטמים, לא נהיה הפראיירים שלהם יותר".
: *אבי רבינא: בלשכות ח"כים חרדים טוענים הבוקר שמקדם ההדבקה במגזר החרדי שנמצא בעליה, נועד להכשיר קרקע להגבלות על אירועי מירון בל"ג בעומר.*

: *המקדם המזויף!* שימי שפר: בעוד שבמשרד הבריאות עסוקים בהגבלות ל"ג בעומר, הם מתעלמים מהרמדאן וההתקהלויות הצפויות, בזמן שלמעלה מ-80% מהנדבקים משתייכים למגזר הערבי. בושה!


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/4/2021 13:25 לינק ישיר 

ח''כ איתמר בן גביר בפניה דחופה לשר הבריאות יולי אדלשטיין: הסר את ההגבלה על עליית מתפללים להר מירון.

עוד סיבה להצביע לבן גביר לסמוטריץ.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/4/2021 14:37 לינק ישיר 

מלח_דק כתב:
מה עם חילולי השבת שיגרמו עקב סמיכות לג בעומר לשבת קודש?
לא ראיתי שמישהו התייחס לזה, וחבל.
אלפי אנשי כוחות החירום וההצלה, תינוקות שנשבו, עלולים לחלל שבת בגלל אלו שירצו להגיע למירון בשעות המאוחרות של יום שישי!


אני כל הזמן שומע את הטענה הזאת ותמה, קודם כל אף אחד לא רוצה לנסוע קרוב לכניסת השבת מחשש שיתקע בשבת על הכביש, רוב האנשים כבר בצהרים חוזרים הביתה, למעט אלו שנשארים לשבת במירון צפת טבריה

אבל חוץ מזה אפשר לחשוב מה הולכים לעשות כל השוטרים האלו בבתים (החילונים שביניהם כמובן, כי דתיים לא משרתים בשבתות)
הם מחללים שבת רח"ל כל דקה, עם הטלפון, עם החשמל, עם המזגן
די לזעקת השבת המזויפת שלך, כאילו אתה לא יודע.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/4/2021 14:56 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

מלח_דק כתב:
מה עם חילולי השבת שיגרמו עקב סמיכות לג בעומר לשבת קודש?
לא ראיתי שמישהו התייחס לזה, וחבל.
אלפי אנשי כוחות החירום וההצלה, תינוקות שנשבו, עלולים לחלל שבת בגלל אלו שירצו להגיע למירון בשעות המאוחרות של יום שישי!


אני כל הזמן שומע את הטענה הזאת ותמה, קודם כל אף אחד לא רוצה לנסוע קרוב לכניסת השבת מחשש שיתקע בשבת על הכביש, רוב האנשים כבר בצהרים חוזרים הביתה, למעט אלו שנשארים לשבת במירון צפת טבריה

אבל חוץ מזה אפשר לחשוב מה הולכים לעשות כל השוטרים האלו בבתים (החילונים שביניהם כמובן, כי דתיים לא משרתים בשבתות)
הם מחללים שבת רח"ל כל דקה, עם הטלפון, עם החשמל, עם המזגן
די לזעקת השבת המזויפת שלך, כאילו אתה לא יודע.


אתה רק עושה את עצמך טיפש, נכון?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/4/2021 16:57 לינק ישיר 

שו"ת חתם סופר חלק ב (יורה דעה) סימן רלג
אמנם ידעתי כי שמעתי שעכשיו אכשיר דרי וממרחק יבואו ידרושו את ה' בעה"ק צפת ביום ל"ג בעומר בהלולא דרשב"י ז"ל ואם כי כל כוונתם לש"ש =לשם שמים= שכרם רב בלי ספק ע"ד ודיגולו ודליקו נרות עלי אהבה כמ"ש תוס' ר"פ אין מעמידין אבל מטעם זה בעצמו הייתי אני מן הפרושים כבן דרותאי שלא אצטרך להיות יושב שם ומשנה מנהגם בפניהם ושלא ארצה להתחבר עמהם בזה כי כבר כמה כרכורי' כרכר בפר"ח א"ח סי' תצ"ו בקונטרס מנהגי איסור שלו אות י"ד על המקומות שעושים י"ט ביום שנעשה להם נס מהא דאמרי' פ"ק דר"ה קמייתא בטיל אחרינייתא מוסיפי' בתמי' [ובמקומו טרחתי הרבה לקיים מנהג עיר מולדתי ק"ק פפד"מ העושים פורים ביום כ' אדר א'] ומנהג מצרי' ביום כ"ג אדר שלפע"ד דאמרי' הוא מהאי ק"ו משעבוד לחירות אמרינן שירה ממיתה לחיים לא כ"ש אבל לקבוע מועד שלא נעשה בו נס ולא הוזכר בש"ס ופוסקים בשום מקום ורמז ורמיזה רק מניעת הספד ותענית מנהגא הוא וטעמי' גופא לא ידענא ובסידור מהר"יעבץ כ' ע"פי נסתר דהוה כב"ד שכלו חייב והוה זכאי דהיינו הוד שבהוד יע"ש אלא לפ"ז הי' ראוי' לקבוע כל טוב בהגיענו לגבורות ביום תשעה למב"י =למנין בני ישראל= אלא שבלא"ה ימי ניסן הם ואין מספידים בו ואי אתיהיב רשותא לכמוני לדבר מה שהי' נ"ל י"ל דכשם שסופרים דרך ירידה ממעלה למטה ויהי' יום הראשון חסד שבחסד לעומת זה מן נוקבי' עולים ביום הראשון מלכות שבמלכות וכן לעולם חתן וכלה יוצאים זה לקראת זה ופוגשי' זה בזה בנצח שבנצח ויום כ"ה למב"י יו"ד /י'/ אייר יום בקור פסח שני ולפ"ז ביום ל"ג הוא הוד שבהוד להורדות הניצוצות ולעומת זה הוא תפארת שבתפארת להיורדים להעלות בקדש ויש לבחון כי רגילים להתחיל מנהג קצת אבילות מיום ב' אייר עד יום ל"ג לעומר והנה יום ב' אייר הוא ממש ההיפך מיום ל"ג כי אז הוא הוד שבהוד להעולים ותפארת שבתפארת להיורדי' מתחילים להתאבל וביום ח"י אייר הוא היפך [מיו' ב' אייר כי אז הוא הוד שבהוד להעולים] ושמחים בו ומה שכתבתי מהעלאה ממטה למעלה כן הוא כי כל ימי הספירה מונחים בין יום שבת ליום נון /נ'/ כי ממחרת השבת תספרו עד יום נון וידוע מדת שבת התחתונה ונון אימא עילאה הרי שעולים בו וכנ"ל ולפי דאי' במדרש שמיום שכלה החררה שהוציאו ממצרי' הלכו ג' ימים בלא לחם ואח"כ ירד המן א"כ הי' הורדת המן ביום ל"ג בעומר וראוי' לעשות לזה זכר טוב אך הוא נגד ש"ס פר"ע ושם הארכתי מ"מ לעשותו יום שמחה והדלקה ובמקום ידוע דוקא שיהי' תל תלפיות שהכל נפנים לשם לא ידעתי אם רשאים לעשות כן והוה כעין מ"ש רלב"ח במי שנדר לקבר שמואל הנביא יע"ש וכבר עלה בלבי לומר לפמ"ש רמב"ן באגרת הנפלא שלו שכל מקום המקודש יותר מחברו חרוב ושמם יותר מחברו ע"כ הואיל ובעו"ה עדיין לא הגיע עד עתה זמן בנינו ע"כ הי' זאת כדי שלא יתישב ירושלים ביתר עז כי לא זכינו לכך מי יתן ויזכני הי"ת להיות ממישבים של ירושלים ועכ"פ לא ממהרסים וממחריבים ח"ו להאריך גלות ישראל. דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הפעם לא נשתוק! המאבק החרדי למען ל״ג בעומר במירון · מתעדכן
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.