בית פורומים בחדרי חרדים

אשכול ברכות לתמניא אפי ושות, וריקוד על דמם של חסידי קרלין

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/5/2021 22:52 לינק ישיר 

הנה!
הקב"ה זועק בקול ברור: לא יעזור לכם כמה שתזהרו ותשמרו על הנפש- מי שצריך למות ימות!
תעשו מה בא לכם,מהפצת מחלות ועד ריקודים בהר הבית.
 חובת שמירת הנפש זה לעמי ארצות וחילונים המסורים להנהגת הטבע,
יראי ד' והדבקים בו נמצאים בהשגחתו הקרובה ואין בהם עניין של השתדלות, לטוב ולמוטב.

הויכוח הזה של השנה האחרונה הוכרע הערב!
הקב"ה אמר את מילתו!

אשרינו שזכינו לגילוי שכינה כזה!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:04 לינק ישיר 

בקשה אישית מהגולשים:
ברגע שיימצא המשפיע/האדמו"ר/המרואיין החסידי הראשון שיאמר בפה מלא את דברי הדעת והתבונה הנ"ל,
נא להקפיץ את האשכול

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:15 לינק ישיר 

פצקו
מבקש מאוד שתשנה את הכותרת. צורם מאוד מאוד.
אינני מעוניין בברכות כאלו.
ביחד עם כל בית ישראל אני בוכה את השרפה אשר שרף ד' ושומר ישראל שמור שארית ישראל שלא נדע עוד שום שוד ושבר.

הייתי מוכן להיות מאה פעמים לא צודק ושחלילה וחס שום יהודי לא ייפגע.

אך אביא ציטוט מתוך דברי הרבי מקרלין בעצמו

"האדמו"ר בכה ואמר, "ברוך ה' עברנו את הקורונה ללא נפגעים לאחר שנזהרנו ועברנו את האסון במירון למרות שהגזירה הייתה על כלל ישראל אבל 'אנה מפניך אברח', אי אפשר לברוח מהגזירה. הגזירה הייתה עלינו גם".
הרבי ביקש מהחסידים "כל אחד צריך לבדוק את עצמו ולעשות תשובה".
"כעת צריך לדאוג כל החבורה כולה, אנחנו במצב קשה מבית ומחוץ יש טילים על עם ישראל אנשים חיים בפחד צריך לעשות חשבון הנפש ולהיות אמת ערליכע איד". וכאן שוב פרץ הרבי בבכי."

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:17 לינק ישיר 

אותי זה לא מצחיק, זה שהאסון הזה ישמש מעתה בפי כל הנ"ל כ'ראיה', זה אסון בפני עצמו. הם קיבלו פה נשק שעובד אף יותר מה'מחסום' שאימצו בחום. נסה קודם למצוא תשובה לעצמך (זה יהיה קשה), כי להקדים אותם באשכול לא ממש יעזור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:29 לינק ישיר 

ירו_שלמי כתב:
. נסה קודם למצוא תשובה לעצמך (זה יהיה קשה), .

רמב"ם, פרק י"א מהלכות רוצח :

אחד הגג ואחד כל דבר שיש בה סכנה וראוי שיכשל בה אדם וימות.וכן כל מכשול שיש בו סכנת נפשות. מצוות עשה להסירו
ולהשמר ממנו ולהזהר בדבר יפה יפה.ואם לא הסיר, והניח המכשולות המביאין לידי סכנה, ביטל מצוות עשה ועבר בלא תשים דמים.

היה קשה? לי זה היה דפדוף של דקה. אין ספק שלהרבה אדמורים ומשפיעים אולי זה פרוייקט קשה ...

תוקן על ידי פצקו ב- 17/05/2021 23:31:04

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:36 לינק ישיר 

עכשיו קוברים את המת !

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:36 לינק ישיר 

רמב"ם תחילת תענית:

אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית. הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים. ותוסיף הצרה צרות אחרות. הוא שכתוב בתורה והלכתם עמי בקרי והלכתי גם אני עמכם בחמת קרי. כלומר כשאביא עליכם צרה כדי שתשובו אם תאמרו שהיא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי.

תחשוב על ההרוגים הצדיקים, הם הלכו למקום שבו מדגישים ומחנכים לזהירות בעניינים אלו, הם אשמים? אז הם נקלעו לשם במקרה?

מי שצריך למות ימות! וזה לא פוטר אותנו מכלום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:41 לינק ישיר 

פצקו, כל כך חששת שתמניא או מישהו מסביבתו יאמר את המילים האלו, שרצת והקדמת אותו ואמרת את זה 
ובעצם האדמור מקרלין עצמו אמר את זה, "נזהרנו נזהרנו אבל כשהקב"ה רוצה אין חכמה ואין תבונה וכו'"
אז למה שלא יאמר כל אחד את דברו?

נכון כל אחד צריך להישמר מאוד מפני סכנת נפשות, אין חולק על העיקרון
אבל עד היכן השמירה?
כבר טחנו את הנידון בזמן הקורונה, יבוא קיצוני ויאמר "אני לא אסע ברכבים כי מתים 500 בשנה"
אז לכל אחד יש את הקו האדום שלו ממנו הוא נשמר, אתה למשל מן הסתם משתמש בתחבורה ואומר "סמוך יהיה בסדר"
אל תהיה פתאום הצדיק הגדול שכאילו רק אתה מקיים את ונשמרתם

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 17/05/2021 23:42:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:45 לינק ישיר 

וואי וואי וואי.
אנשים פה עפו על הסכך.
כל אסון צריך להיות סיבה להתעורר ולתקן את הדרוש תיקון.
כל אחד במה שהוא דרוש תיקון.
לשון הרע/צניעות/מחלוקת ומה שבא לך.
אבל אסון שקרה למישהו הוא כלי להכרעה במחלוקת הלכתית/השקפתית???
כלומר, אם יש ויכוח בין החזו"א להגר"ח נאה, וקרה אסון במשפ' החזו"א, זה "ראיה" שהגר"ח  נאה צודק?

אתם עוד אומרים לי "הרבי מקרלין בעצמו אמר את זה".
אתם דפוקים במח!
הרבי מקרלין אמר שאי אפשר לברוח מהגזירה!
מישהו אמר אחרת?
זה הנושא בכלל?
ואם אי אפשר לברוח מהגזירה אז אני פטור מקיום ההלכה?
נניח שאליהו הנביא מעדכן אותי שמחר מישהו הולך לאנוס את הבת שלי,
אז אני יכול לעדכן אותה ש"אין לה איך לברוח מהגזירה" ולכן זה סבבה שהיא תלך להיות זונה?

התופעה הזו, אגב, ממש לא התחילה בקורונה,
היא הרגל מזוויע המוכר מאוד אצל החסידים, אצל הליטאים הוא קיים בעיקר אצל הנשים.
כאשר שני אנשים רבים,ולאחד קורה אסון.
השני משוכנע בבטחה "שהאסון הוא קפידא שלי/של הרב שלי". ורואה בכך אות משמים לצדקתו.
הגיע הזמן לחסל את התופעה המעופשת הזו ולהוקיע אותה.
ההכרעה במחלוקות ובוויכוחים נעשית אך ורק לפי הכלים ההלכתיים והציבוריים שנמסרו לנו.
הניסיון לרכב על אסונות ולמנף אותם, כביכול בשם האמונה בהשגחה פרטית, לצרכי "הכרעה בסכסוכים ובוויכוחים" היא פשע בל יכופר,
והיא אונאת דברים מדאורייתא וגילוי פנים בתורה שלא כהלכה.

תוקן על ידי פצקו ב- 18/05/2021 00:23:16

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:48 לינק ישיר 

ירו_שלמי כתב:
רמב"ם תחילת תענית:

אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית. הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים. ותוסיף הצרה צרות אחרות. הוא שכתוב בתורה והלכתם עמי בקרי והלכתי גם אני עמכם בחמת קרי. כלומר כשאביא עליכם צרה כדי שתשובו אם תאמרו שהיא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי.

תחשוב על ההרוגים הצדיקים, הם הלכו למקום שבו מדגישים ומחנכים לזהירות בעניינים אלו, הם אשמים? אז הם נקלעו לשם במקרה?

מי שצריך למות ימות! וזה לא פוטר אותנו מכלום.

נכון. אבל גם צורת המוות אמורה ללמד. הבאתי באשכול הסמוך את דברי רמח"ל במס"י.

כוונתי לומר: יתכן שאם היינו מתקנים בעיות צניעות/סמארטפונים/אלימות/אחר, היו נמנעים האסונות, אבל זה לא סותר את העובדה שגזר הדין נחתם על עסקי חוסר זהירות בנפשות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:52 לינק ישיר 

פצקו כתב:

הנה!
הקב"ה זועק בקול ברור: לא יעזור לכם כמה שתזהרו ותשמרו על הנפש- מי שצריך למות ימות!
תעשו מה בא לכם,מהפצת מחלות ועד ריקודים בהר הבית.
 חובת שמירת הנפש זה לעמי ארצות וחילונים המסורים להנהגת הטבע,
יראי ד' והדבקים בו נמצאים בהשגחתו הקרובה ואין בהם עניין של השתדלות, לטוב ולמוטב.

הויכוח הזה של השנה האחרונה הוכרע הערב!
הקב"ה אמר את מילתו!

אשרינו שזכינו לגילוי שכינה כזה!

נפלת על הראש ?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2021 23:55 לינק ישיר 

לא. לא אני נפלתי על הראש.
חובה לגדוע בכל דרך את התופעה המבישה,השכיחה בקרב נשים וחסידים, של ריקוד על הדם ושימוש באסונות לצרכי ניגוח ו"הכרעה בוויכוחים".
השיח הזה מוציא שם רע לאמונה ולדת, וחובה להוציא אותו הרחק מחוץ לשדה הלגיטימיות הציבורית. בכל דרך.ובכל הזדמנות.

תוקן על ידי פצקו ב- 18/05/2021 00:20:43

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2021 00:00 לינק ישיר 

פצקו כתב:

חובה לגדוע בכל דרך את התופעה המבישה,השכיחה בקרב נשים וחסידים, של ריקוד על הדם ושימוש באסונות לצרכי ניגוח ו"הכרעה בוויכוחים".
השיח הזה מוציא שם רע לאמונה ולדת, וחובה להוציא אותו הרחק מחוץ ללגיטימיות הציבורית. בכל דרך.

תוקן על ידי פצקו ב- 17/05/2021 23:58:22

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2021 00:07 לינק ישיר 

פצקו כתב:
השיח הזה מוציא שם רע לאמונה ולדת, וחובה להוציא אותו הרחק מחוץ ללגיטימיות הציבורית. בכל דרך.

בינתים אתה הוא זה שפתח את האשכול לריקוד על הדם, והאשכול מהווה כר נרחב לכל מי שרוצה לעשות את זה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2021 00:18 לינק ישיר 

זה בסדר. כל מי שרוצה יעשה את זה גם בלי שאני אפתח אשכול. אין מה לדאוג.
חובה להוקיע ולהוציא מחוץ לחוק את הלגיטימיות של השיח הזה. בכל הזדמנות.כן.בכל הזדמנות.
זו אונאת דברים מדאורייתא שעליה נתבעו חבריו של איוב, ועליה אמרו חז"ל שאין שערים שננעלו בפניה.
כפי שאנו רואים היטב כאן באשכול, עמי הארצות מתקשים מאוד להבחין בין האמונה בהשגחה פרטית,
ובחובת כל אדם להתעורר ולתקן את דרכיו , עפ"י הכלים ההלכתיים והציבוריים שנמסרו לנו,
לבין האמונה ביכולת להכריע בויכוחים על פי אותות ואירועים חיצוניים.
דבר שאינו קיים מאז נסתלקה הנבואה עם מותם של חגי זכריה ומלאכי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2021 00:23 לינק ישיר 

עולם מעניין

פצקו מייצר ושם דברים בפיו של תמניא_אפי
תמניא_אפי מכחיש את הדברים

אבל פצקו יודע יותר טוב מה שתמניא_אפי חושב

כנראה דפוס מחשבה של פצקו והוא חושב שכולם חושבים ככה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אשכול ברכות לתמניא אפי ושות, וריקוד על דמם של חסידי קרלין
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.