בית פורומים בחדרי חרדים

המלצות מעניינות של חבר ועדת ה-5 הרב פרויליך בעניין ההילולה בל"ג בעומר במירון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/5/2021 23:35 לינק ישיר 
המלצות מעניינות של חבר ועדת ה-5 הרב פרויליך בעניין ההילולה בל"ג בעומר במירון

חבר ועדת ה-5 הרב פרוייליך דורש לעשות סוף להילולה במירון במתכונתה הנוכחית: "לא תהיינה יותר התקהלויות סביב הדלקות ראוותניות; חייבים לשוב להדלקה המסורתית האחת והיחידה; באופן מיידי ממש יש להוריד את כל הטריבונות". עכשיו עולה השאלה אם ההנהגה החרדית תלך בעקבותיו למניעת האסון הבא

תוקן על ידי נוירולוג ב- 19/05/2021 23:40:04

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2021 23:45 לינק ישיר 

בעיני הדברים הללו יותר מהותיים וחשובים מכל ועדות החקירה ומסקנותיהן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2021 23:51 לינק ישיר 

הפתרון שהוא מציע הוא הכי פשוט,

לבטל כמעט בכלל את הארוע.

כאילו שכך תיפטר הבעייה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2021 23:55 לינק ישיר 

רעיונוביץ כתב:

לבטל כמעט בכלל את הארוע.

כאילו שכך תיפטר הבעייה.

במטותא ממך, מה שכתבת זה דבר שטות.

האירוע במירון זה הילולא של ר' שמעון, ולא מתחמי הופעות ומזללות.

הוא מבקש, ובצדק, להחזיר את המצב למה שהיה לפני כמה שנים, בטרם הפכו את מירון לכפר הפנינג ובילוי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2021 23:57 לינק ישיר 

הבנו כבר את הענין
במקום לבנות איצטדיון ענק שיכול להכיל עשרות אלפי אנשים, כי גם לחרדים צריך אחד כזה, להבדיל מכמה עשרות איצדיונים שהמדינה בנתה לחילונים, למטרת ריצה מטופשת אחרי כדור..
במקום שהמדינה תממן מהנדסים ומנהלי אירועי ענק
המדינה רק תאסור ותקצר ותאסור ותקצר

אגב, הדגשת את הקטעים האהובים עליך
אבל הנה הדגשה שגם תובעת

"10. חובה להעמיד גם דרך מהדרין לנשים כמו שיש לגברים, התערובת והדוחק שיש בדרך הכללית היא חורבן ואסון!
אני מתבייש להעלות בכתב על עדויות שהגיעו אלי"

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 19/05/2021 23:57:22

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:00 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
הבנו כבר את הענין
במקום לבנות איצטדיון ענק שיכול להכיל עשרות אלפי אנשים, כי גם לחרדים אחד כזה, להבדיל מכמה עשרות איצדיונים שהמדינה בנתה לחילונים, למטרת ריצה מטופשת אחרי כדור..
במקום שהמדינה תממן מהנדסים ומנהלי אירועי ענק
המדינה רק תאסור ותקצר ותאסור ותקצר

אגב, הדגשת את הקטעים האהובים עליך
אבל הנה הדגשה שגם תובעת

"10. חובה להעמיד גם דרך מהדרין לנשים כמו שיש לגברים, התערובת והדוחק שיש בדרך הכללית היא חורבן ואסון!
אני מתבייש להעלות בכתב על עדויות שהגיעו אלי"

בוא נתחיל מזה שאני לא הדגשתי כלום, הכל זה במקור (בהזדמנות זו אתה יכול לומר תודה על שטרחתי להגדיל את המסמך הבלתי קריא במקור ועשיתי 4 חיתוכים של צילומי מסך והעליתי לטובת הקוראים).

לגופו של עניין, יפה שאתה מחדד את הדברים, מה שאתה כותב בעצם מאשר את הטענה שכל ההופעות הללו לא קשורות לר' שמעון, אפשר לבנות לחרדים איצטדיון לא רק לל"ג בעומר אלא באופן כללי, וזה לא חייב להיות במירון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:07 לינק ישיר 

רעיונוביץ כתב:

לבטל כמעט בכלל את הארוע.

כאילו שכך תיפטר הבעייה.

א. מי אמר שהארוע חייב לכלול מופעי הדלקות? אולי קפיטל תהילים והדלקת נר מספיק? ב. יש לך פתרון טוב יותר שיכול להכיל קהל כזה בלעה"ר במקום קטן כזה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:08 לינק ישיר 

רעיונוביץ כתב:

לבטל כמעט בכלל את הארוע.

כאילו שכך תיפטר הבעייה.

עד לפני כ 20 שנים זה מה שהיה הדלקה אחת של ביאיאן וזהו

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אל_קפונה ב- 20/05/2021 00:09:13

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:11 לינק ישיר 

וגם היא היתה במתכונת אחרת (מכל הבחינות) לגמרי מאשר היום

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:11 לינק ישיר 

צריך לחלק כרטיסי כניסה למושב לפי שעות עם הפקדת פקדון מראש בהזמנת הכרטיס של לפחות 300 ש"ח לשעת יציאה. מי שלא העביר את הכרטיס ביציאה בזמן הקצוב, יחולט לו הפקדון. אז נכון שתהיה קבוצה שתגיע שבוע קודם, ויהיו כאלה שיוותרו על הפקדון ויהיו גם כאלה שתמיד ימצאו דרך עוקפת, אבל הרוב הגדול יעמוד בזמנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:14 לינק ישיר 

muki28 כתב:
צריך לחלק כרטיסי כניסה למושב לפי שעות עם הפקדת פקדון מראש בהזמנת הכרטיס של לפחות 300 ש"ח לשעת יציאה. מי שלא העביר את הכרטיס ביציאה בזמן הקצוב, יחולט לו הפקדון. אז נכון שתהיה קבוצה שתגיע שבוע קודם, ויהיו כאלה שיוותרו על הפקדון ויהיו גם כאלה שתמיד ימצאו דרך עוקפת, אבל הרוב הגדול יעמוד בזמנים.

אם יבטלו את מתחמי ההופעות (והמזללות) במירון חלק ניכר מהאנשים לא יגיעו, וממילא יהיה פחות עמוס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:14 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
וגם היא היתה במתכונת אחרת (מכל הבחינות) לגמרי מאשר היום
אכן. וגם בזמנו זה היה סכנת נפשות. אפשר לעשות אותה לקהל מצומצם עם כרטיסים ולשים מסכים בכמה מיקומים בהר למי שלא יכול בלי זה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:18 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

אם יבטלו את מתחמי ההופעות (והמזללות) במירון חלק ניכר מהאנשים לא יגיעו, וממילא יהיה פחות עמוס.
נכון. אבל גם לפני 3 עשורים, הרבה לפני פתיחת ההכנסות אורחים, החי רוטל וההדלקות למיניהם אני זוכר שהיה צפוף מאד. אז כיום שהציבור גדל בלעה"ר וצריך גם לחשוב קצת קדימה על אחת כמה וכמה שצריך ואפשר להגביל. כן צריך לאפשר לכל אחד שמעוניין להגיע, אבל אין סיבה שלא תהיה חלוקה לשעות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:20 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

אני לא קראתי את ההמלצות ואני לא מכירה את מר פרויליך. אבל קח בחשבון שניתן לצאת מתוך הנחה שכל ההמלצות שיביאו עסקנים חרדים נועדו להשאיר את מה שהיה עד עכשיו במירון, ולא לתקן משהו במילים אחרות: למרוח את הזמן ולמנוע מהרשויות המתאימות לקבל החלטות מתאימות ואף להקפיד על ביצוען בשטח.. אני רק יודע שכל עסקן שהיה מעורב עד היום בנעשה במירון הוא חלק מהבעיה ולא מהפתרון: אותם עסקנים יעשו הכול, אבל הכול להשאיר את הדברים על כנם: בסה"כ הקרבנות נמצאים בהיכלו של רשב"י וכי זכות זו קלה בעינך?!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:31 לינק ישיר 

muki28 כתב:

אם יבטלו את מתחמי ההופעות (והמזללות) במירון חלק ניכר מהאנשים לא יגיעו, וממילא יהיה פחות עמוס.נכון. אבל גם לפני 3 עשורים, הרבה לפני פתיחת ההכנסות אורחים, החי רוטל וההדלקות למיניהם אני זוכר שהיה צפוף מאד. אז כיום שהציבור גדל בלעה"ר וצריך גם לחשוב קצת קדימה על אחת כמה וכמה שצריך ואפשר להגביל. כן צריך לאפשר לכל אחד שמעוניין להגיע, אבל אין סיבה שלא תהיה חלוקה לשעות.

הייתי במירון גם בטרם טרנד ההופעות, היה צפוף מטבע הדברים, ואין ספק שהציבור החרדי גדל מאוד ויש לשפר ולהתאים את המקום לציבור שהולך וגדל (יש לכך גם התייחסות במסמך, ויש לעשות עוד מעבר להצעה שלו), אולי גם מה שאתה מציע לחלוקה לשעות וכו'. אך הבעיה האקוטית והמהותית היא מתחמי ההופעות והנלווים אליהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2021 00:33 לינק ישיר 

לךתדע1 כתב:

אני לא קראתי את ההמלצות ואני לא מכירה את מר פרויליך. אבל קח בחשבון שניתן לצאת מתוך הנחה שכל ההמלצות שיביאו עסקנים חרדים נועדו להשאיר את מה שהיה עד עכשיו במירון, ולא לתקן משהו במילים אחרות: למרוח את הזמן ולמנוע מהרשויות המתאימות לקבל החלטות מתאימות ואף להקפיד על ביצוען בשטח.. אני רק יודע שכל עסקן שהיה מעורב עד היום בנעשה במירון הוא חלק מהבעיה ולא מהפתרון: אותם עסקנים יעשו הכול, אבל הכול להשאיר את הדברים על כנם: בסה"כ הקרבנות נמצאים בהיכלו של רשב"י וכי זכות זו קלה בעינך?!

אז באמת כדאי שתקראי את ההמלצות, כי לראשונה מישהו נוגע בליבת העניין, ומציע הצעות קונקרטיות והגיוניות. ההמלצות הללו הן בדיוק ההיפך מלהשאיר את מה שהיה.

האם העסקנים והחסידויות וכל אלו שמתפרנסים ממירון לכל השנה ישתפו פעולה עם זה? אני בספק גדול, הלוואי ויהיה מי שיכפה עליהם זאת.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > המלצות מעניינות של חבר ועדת ה-5 הרב פרויליך בעניין ההילולה בל"ג בעומר במירון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.