בית פורומים בחדרי חרדים

ברוב עם, בבינייני האומה, הגאון ר' שאול אלתר מקים רשמית את קהילתו

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/6/2021 23:33 לינק ישיר 
ברוב עם, בבינייני האומה, הגאון ר' שאול אלתר מקים רשמית את קהילתו

הארוע ההיסטורי של הקמת הקהילה יתקיים  היום יום א' כ"ו בסיוון (6/6/21) באולם טדי בבנייני האומה
תפילת מנחה ב 18:45
אע"פ שאינני חסיד גור. אי"ה אשתתף באירוע  וגם יוצא בקריאה קדושה, ליהודים יראים, מחברי הפורום, חברים  שאופיה של היהדות החרדית יקרה לליבם, בואו והשתתפו באירוע. בכך נביע גם את מחאתנו אל מול חיזיון התעתועים הנורא של אלימות, פרוק משפחות, הלבנת פנים ועוד...
מאידך, נחזק  תלמיד חכם עצום, גאון, דרשן בחסד וכו' , שבניגוד לאחרים , הוא שם דגש לא רק  על לימוד התורה בעיון, אלא בראש ובראשונה על ענייני  ה  'בין אדם לחבירו'.
כידוע חברי הקהילה שלו נרדפים ומבוזים בצורה אכזרית.
ומה תגובתו ?   מקנא בכם שיש לכם את הזכויות! לא כל אחד זוכה לזה !
כאוהד של הגאון ר' שאול שליט"א מזמין אתכם להיות שותפים במעמד ההיסטורי של הקמת הקהילה הקדושה.

תוקן על ידי momeir ב- 05/06/2021 23:36:34

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 00:35 לינק ישיר 

הקהילה קיימת, היא נוסדה וקיימת לפני המצ'ינג הזה,

הקהילה הזו זוכה לאהדה של כל הציבור החרדי כולו,

למעט הקהילה של הבן דוד.....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 03:43 לינק ישיר 

חסידי הגר"ש אלתר פתחו השבוע שטיבל באנטוורפן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 04:07 לינק ישיר 

מעניין מה המקורות שלך מר עדעכעם, לפי מיטב ידועתי י. קורניק וי. לייטנר התפללו גם השבוע בזמיגרד י. ג. קורניק התפלל בקהל חסידים, ובלי שלוש אלו אין להם מנין... (אני לא מדבר על אנוסים).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 05:37 לינק ישיר 

בלייקוואד כבר קיים שטיבל של חסידי ר' שאול. בעצם זה היה שטיבל של כלל חסידי גור רק שחסידי הרבי היו המיעוט ועזבו את השטיבל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 07:12 לינק ישיר 

להסיר חרון אף השם,
איננו יודעים חשבונות שמיים ....
אבללללללללללללללללללללללללללללללל
אנחנו כן מצווים אם הלכתם עימי בקרי והלכתי עימכם בחמת קרי,
יש החרמה ,ביזוי תלמידי חכמים, רדיפה וחינוך לשנאה והרס כל ענייני הבין אדם לחבירו ,
ולא נחרבה ירושליים אלא על שביזו בה תלמידי חכמים,
לב מי לא ירעד ולב מי לא יתפלץ לנוכח רדיפת הגאון האדיר ר' שאול אלתר ותלמידיו?
האם שנת קורונה איומה עם אלפי נפגעים בגוף ובנפשף ארבעים וחמש מתים באסון מירון
אסון בחצר קרלין עם מאות פצועים והרוגים, טילים והפגזות על כל יושבי הארץ עם הרוגים ופצועים,
בשל מי כל חרי האף הגדול הזה???????????????????????????????
כולם כאחד יתמכו כספית וגם להגיע ליראות ולהיראות בבנייני האומה היום,
לחזק את הגאון הצדיק העניו פאר הדור והדרו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 07:20 לינק ישיר 

בס''ד את חטאי אני מזכיר. גם אני אוהב נייעס, וכשיש מחלוקת בחוג אליו אני משתייך, אני רגיל לתפוס צד באדיקות, וללכת איתן באופן טוטאל, וכמובן שתמיד אני מסביר למה ''זה'' לא נקרא מחלוקת, ואגב, ההסברים מאד משכנעים. לאחרונה, היתה איזו מחלוקת, ברוך השם היג נעצרה ולא התפשטה, אבל היא החלה לבעור, ובאופן די ברור, מבלי להכנס למי צודק, אבל היה צד שכמעט לכל הדעות היה נראה הנרדף. יש לי כמה חברים שהלכו עם הנרדף, והיה להם לכך בערך מליון סיבות, אבל, תקופה קצרה אחר כך אחד מהם עבר אירוע רפואי נורא מפחיד, ולא שגרתי לבני גילו. השני, שילם ומשלם מחיר יקר מאד עם בנו, הוא פתאום לא מצליח בישיבה בה הוא לומד, ומספר לי האב שמעולם לא היתה לו התמודדות חינוכית אמיתית עם בניו, וכעת, סוג התמודדות שאפי' בספרים לא מדברים על זה כ"כ. אני לא יודע חשבונות שמים, אבל אני כן יודע שמחלוקת הקב"ה לא אוהב, והחפץ חיים מאריח בזה מאד, אני לא אומר מוסר לאיש מקהילה זו או אחרת, אבל אני כן חושב, שלכל הפחות מי שלא קשור, לא יומלץ להתערב, גם אם אתה בטוח שאתה צודק, וגם אם בטוח שפלוני הוא נרדף, אם אתה רוצה להתערב תקבל עצה וברכה מאדם גדול, ואז תעשה מה שתעשה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 13:07 לינק ישיר 
momeir

מחודד כתב:
בס''ד את חטאי אני מזכיר. גם אני אוהב נייעס, וכשיש מחלוקת בחוג אליו אני משתייך, אני רגיל לתפוס צד באדיקות, וללכת איתן באופן טוטאל, וכמובן שתמיד אני מסביר למה ''זה'' לא נקרא מחלוקת, ואגב, ההסברים מאד משכנעים. לאחרונה, היתה איזו מחלוקת, ברוך השם היג נעצרה ולא התפשטה, אבל היא החלה לבעור, ובאופן די ברור, מבלי להכנס למי צודק, אבל היה צד שכמעט לכל הדעות היה נראה הנרדף. יש לי כמה חברים שהלכו עם הנרדף, והיה להם לכך בערך מליון סיבות, אבל, תקופה קצרה אחר כך אחד מהם עבר אירוע רפואי נורא מפחיד, ולא שגרתי לבני גילו. השני, שילם ומשלם מחיר יקר מאד עם בנו, הוא פתאום לא מצליח בישיבה בה הוא לומד, ומספר לי האב שמעולם לא היתה לו התמודדות חינוכית אמיתית עם בניו, וכעת, סוג התמודדות שאפי' בספרים לא מדברים על זה כ"כ. אני לא יודע חשבונות שמים, אבל אני כן יודע שמחלוקת הקב"ה לא אוהב, והחפץ חיים מאריח בזה מאד, אני לא אומר מוסר לאיש מקהילה זו או אחרת, אבל אני כן חושב, שלכל הפחות מי שלא קשור, לא יומלץ להתערב, גם אם אתה בטוח שאתה צודק, וגם אם בטוח שפלוני הוא נרדף, אם אתה רוצה להתערב תקבל עצה וברכה מאדם גדול, ואז תעשה מה שתעשה.

1. במחלוקת צריך שני צדדים.  במקרה דנן יש  צד אחד שהוא רודף, עושה מעשי נבלה שלא שיערום אבותינו. על החרמת ושריפת ספריו הייתי שותק. זכה הגאון ר' שאול שליט"א שיחרימו וישרפו את ספריו בדומה לגדולי עולם אחרים כמו הרמב"ם שהחרימו ושרפו בזמנו את כתביו (היו מחכמי ישראל בספרד ובצרפת שאף הגדירו את הרמב"ם כאפיקורס).  החידוש של גור נדל"ן שהם מכים באלימות פיזית ונפשית יהודים יקרים על לא עוול בכפם. מבזים ומלבינים פני אדם ברבים, מפרקים משפחות, אוסרים על סבא/סבתא, דודים/דודות, אחים/אחיות  מלהשתתף בשמחות קרובות של בני משפחה, מכים ילדים וילדות על מה ולמה?  האם לסדום ועמורה דמינו? על כך אני מוחה! וזה לא קשור למחלוקת.
2.  מאפה לקחת את העוז והחוצפה לדעת ולחשב חשבונות שמיים?  מי גילה לך מה  הסיבה שפלוני קיבל מחלה? ופלמוני בנו סר מהדרך? .  ואולי להפך? אולי רבים מאיתנו חוטפים מהשמיים כי אנחנו לא מצילים עשוק מידי עושקו? 
3. צא ולמד מהי מחלוקת לשם שמיים. 
א"ר אבא אמר שמואל: שלש שנים נחלקו בית-שמאי ובית-הלל, הללו אומרים הלכה כמותנו והללו אומרים הלכה כמותנו. יצאה בת קול ואמרה: 'אלו ואלו דברי אלהים חיים הן, והלכה כבית-הלל'. וכי מאחר שאלו ואלו דברי אלהים חיים מפני מה זכו ב"ה לקבוע הלכה כמותן? מפני שנוחין ועלובין היו, ושונין דבריהן ודברי ב"ש, ולא עוד אלא שמקדימין דברי ב"ש לדבריהן ... ללמדך, שכל המשפיל עצמו הקב"ה מגביהו, וכל המגביה עצמו הקב"ה משפילו; כל המחזר על הגדולה גדולה בורחת ממנו, וכל הבורח מן הגדולה גדולה מחזרת אחריו; וכל הדוחק את השעה שעה דוחקתו, וכל הנדחה מפני שעה שעה עומדת לו. (עירובין י"ג: )
בניגוד למה שגור נדל"ן עושים המשנה ביבמות מעידה:
אף על פי שאלו אוסרין ואלו מתירין, אלו פוסלין ואלו מכשירין, לא נמנעו  בית שמאי מלישא נשים מבית הלל, ולא בית הלל מבית שמאי.
כך נראית מחלוקת לשם שמיים. 
אבל מה שקורה כאן זו לא מחלוקת. זו רדיפה נוראה של אנשים רעים שמבקשים שליטה בכוח על אנשים אחרים. כאילו החסידים הם עבדיו או קניינו של 'מישהו'. ? ו'האדונים' מרשים לעצמם לעשות מעשים נתעבים! 
בנוסף לתחושת הצדק הטבעית לעזור לנרדפים, אחרי שהתוודעתי לגאוניותו העצומה, ובעיקר למידותיו התרומיות של הגאון ר' שאול שליט"א, אני מרגיש חובה לעזור לו בהקמת המוסדות.  זאת על אף שאינני חסיד בכלל וחסיד גור בפרט.

תוקן על ידי momeir ב- 06/06/2021 13:10:07

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 19:14 לינק ישיר 

אנו מכירים חלק מהכותבים דלעיל, דרך הגיגיהם ותגובותיהם

מעולם לא מצאנו בהם איזה אהבה יקרה לתלמידי חכמים, הערצה לגדולים בתורה,

נדמה לי כי שנאה לצד אחד יש כאן, ולא אהבה לצד שני.

אם כי גם בזה אולי הם צודקים. אבל אנא אל תכבסו את מחשבותיכם והעדפותיכם במילים גבוהות של אהבה ל"גאון אדיר". מה לכם ולזה. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 21:13 לינק ישיר 

אף א' לא יכול לומר מילה נגד רבי שאול 

1. מחמת אישיותו ככלי מלא. גם ללא יחוסו נחשב ת"ח מיוחד בסדר גודל וצדיק.

2. לא גנב כלום מאף א'. היה יכול למלא מקום אביו לפני 25.4 שנים ולקרא עצמו רבי מגור.

זה שבחר/בוחר (עדיין) לא לעשות זאת זה גם זכותו המלאה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 21:40 לינק ישיר 

אחרי שראינו רבבות חסידים בלעה"ר בחתונה על פני כל רחוב ירמיהו קשה להאמין שהרבי שליט"א מודע למעשים החמורים הנ"ל שאם עד עכשיו היתה שם הפרדה בין איש לאשתו הרי כיום פועלים גם להפריד משפחות בין איש ובין אחיו עגמת נפש בל תתואר לילדים וק"ו להורים וכל זה נעשה כלפי פרומיל אחד שלא מגרע מכבודו של הרבי להמשיך ולעמוד בראש עדה גדולה כזאת כ"י. לא יאומן.

תוקן על ידי מכמונת ב- 06/06/2021 21:41:18

תוקן על ידי מכמונת ב- 06/06/2021 21:54:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2021 22:48 לינק ישיר 

onig2 כתב:
אף א' לא יכול לומר מילה נגד רבי שאול 

1. מחמת אישיותו ככלי מלא. גם ללא יחוסו נחשב ת"ח מיוחד בסדר גודל וצדיק.

2. לא גנב כלום מאף א'. היה יכול למלא מקום אביו לפני 25.4 שנים ולקרא עצמו רבי מגור.

זה שבחר/בוחר (עדיין) לא לעשות זאת זה גם זכותו המלאה
.

זה ספציפית לא נכון. הפנ"מ כתב ביום התמנותו מכתב  ברור השולל מבניו את הזכות לכהן באדמו"רות גור.

וזו הסיבה בגללה הוא מנוע גם היום מלכנות עצמו בתואר זה.

ועדיין, אין שום הסבר רציונלי למרדף התמוה ,הפסיכוטי והאובססיבי של אימפריה עולמית אחרי חסידות קטנה.

תוקן על ידי פצקו ב- 06/06/2021 22:49:33

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/6/2021 00:30 לינק ישיר 

הפנ"מ לא שלל מבניו את הזכות לאדמו"רות, הוא כתב שלאחר אריכות ימיו תעבור ההנהגה לר' יענקל, 

ואחרי ר' יענקל ? אובמקרה וירצו ליצור פיצול כפי שכבר רצה הרבי ר' שמחה בונם בשעתו, רק ר' יענקל בשעתו התנגד לכך נמרצות, מבחינתו יש רק גור אחד, ולכן הוא העדיף שהכל ילך בשלמותו לרפ"מ ושאח"כ הכל יעבור בשלמותו אליו, ולכן הוא לוקח כל כך קשה את הפיצול שהתרחש במשמרת שלו, 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/6/2021 09:04 לינק ישיר 

כל אחד ואחת שיש להם כבוד לתלמידי חכמים צריכים לתמוך קהילת גור תורה !!!
ולהוקיע את גור נדלן על הרשעות ואכזריות שבה הם מתנהגים כלפי אנשי קהילת גור תורה !!
הרבה אסונות קורים בגלל זלזול בתלמידי חכמים!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/6/2021 13:47 לינק ישיר 

שרית560 כתב:
כל אחד ואחת שיש להם כבוד לתלמידי חכמים צריכים לתמוך קהילת גור תורה !!!
ולהוקיע את גור נדלן על הרשעות ואכזריות שבה הם מתנהגים כלפי אנשי קהילת גור תורה !!
הרבה אסונות קורים בגלל זלזול בתלמידי חכמים!!

בלי לשלול את הטענה על היחס הקיצוני כלפי אנשי רבי שאול
עדיין סובייקטיבי להכריז שהעדה שלי הם ת"ח והשניה עמי הארץ ולקבוע שזלזול בת"ח מדובר רק על פגיעה בי,
כל אחד וצורת הלימוד שלו נהרא נהרא ופשטיה
לכן נראה לי שלכנות קהילה חסידית גדולה בכינוי מעולם המסחר גם היא מהוה זלזול בת"ח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/6/2021 15:19 לינק ישיר 

momeir כתב:
momeir

מחודד כתב:
בס''דאת חטאי אני מזכיר. גם אני אוהב נייעס, וכשיש מחלוקת בחוג אליו אני משתייך, אני רגיל לתפוס צד באדיקות, וללכת איתן באופן טוטאל, וכמובן שתמיד אני מסביר למה ''זה'' לא נקרא מחלוקת, ואגב, ההסברים מאד משכנעים. לאחרונה, היתה איזו מחלוקת, ברוך השם היג נעצרה ולא התפשטה, אבל היא החלה לבעור, ובאופן די ברור, מבלי להכנס למי צודק, אבל היה צד שכמעט לכל הדעות היה נראה הנרדף. יש לי כמה חברים שהלכו עם הנרדף, והיה להם לכך בערך מליון סיבות, אבל, תקופה קצרה אחר כך אחד מהם עבר אירוע רפואי נורא מפחיד, ולא שגרתי לבני גילו. השני, שילם ומשלם מחיר יקר מאד עם בנו, הוא פתאום לא מצליח בישיבה בה הוא לומד, ומספר לי האב שמעולם לא היתה לו התמודדות חינוכית אמיתית עם בניו, וכעת, סוג התמודדות שאפי' בספרים לא מדברים על זה כ"כ. אני לא יודע חשבונות שמים, אבל אני כן יודע שמחלוקת הקב"ה לא אוהב, והחפץ חיים מאריח בזה מאד, אני לא אומר מוסר לאיש מקהילה זו או אחרת, אבל אני כן חושב, שלכל הפחות מי שלא קשור, לא יומלץ להתערב, גם אם אתה בטוח שאתה צודק, וגם אם בטוח שפלוני הוא נרדף, אם אתה רוצה להתערב תקבל עצה וברכה מאדם גדול, ואז תעשה מה שתעשה.

1. במחלוקת צריך שני צדדים.  במקרה דנן יש  צד אחד שהוא רודף, עושה מעשי נבלה שלא שיערום אבותינו. על החרמת ושריפת ספריו הייתי שותק. זכה הגאון ר' שאול שליט"א שיחרימו וישרפו את ספריו בדומה לגדולי עולם אחרים כמו הרמב"ם שהחרימו ושרפו בזמנו את כתביו (היו מחכמי ישראל בספרד ובצרפת שאף הגדירו את הרמב"ם כאפיקורס).  החידוש של גור נדל"ן שהם מכים באלימות פיזית ונפשית יהודים יקרים על לא עוול בכפם. מבזים ומלבינים פני אדם ברבים, מפרקים משפחות, אוסרים על סבא/סבתא, דודים/דודות, אחים/אחיות  מלהשתתף בשמחות קרובות של בני משפחה, מכים ילדים וילדות על מה ולמה?  האם לסדום ועמורה דמינו? על כך אני מוחה! וזה לא קשור למחלוקת.
2.  מאפה לקחת את העוז והחוצפה לדעת ולחשב חשבונות שמיים?  מי גילה לך מה  הסיבה שפלוני קיבל מחלה? ופלמוני בנו סר מהדרך? .  ואולי להפך? אולי רבים מאיתנו חוטפים מהשמיים כי אנחנו לא מצילים עשוק מידי עושקו? 
3. צא ולמד מהי מחלוקת לשם שמיים. 
א"ר אבא אמר שמואל: שלש שנים נחלקו בית-שמאי ובית-הלל, הללו אומרים הלכה כמותנו והללו אומרים הלכה כמותנו. יצאה בת קול ואמרה: 'אלו ואלו דברי אלהים חיים הן, והלכה כבית-הלל'. וכי מאחר שאלו ואלו דברי אלהים חיים מפני מה זכו ב"ה לקבוע הלכה כמותן? מפני שנוחין ועלובין היו, ושונין דבריהן ודברי ב"ש, ולא עוד אלא שמקדימין דברי ב"ש לדבריהן ... ללמדך, שכל המשפיל עצמו הקב"ה מגביהו, וכל המגביה עצמו הקב"ה משפילו; כל המחזר על הגדולה גדולה בורחת ממנו, וכל הבורח מן הגדולה גדולה מחזרת אחריו; וכל הדוחק את השעה שעה דוחקתו, וכל הנדחה מפני שעה שעה עומדת לו. (עירובין י"ג: )
בניגוד למה שגור נדל"ן עושים המשנה ביבמות מעידה:
אף על פי שאלו אוסרין ואלו מתירין, אלו פוסלין ואלו מכשירין, לא נמנעו  בית שמאי מלישא נשים מבית הלל, ולא בית הלל מבית שמאי.
כך נראית מחלוקת לשם שמיים. 
אבל מה שקורה כאן זו לא מחלוקת. זו רדיפה נוראה של אנשים רעים שמבקשים שליטה בכוח על אנשים אחרים. כאילו החסידים הם עבדיו או קניינו של 'מישהו'. ? ו'האדונים' מרשים לעצמם לעשות מעשים נתעבים! 
בנוסף לתחושת הצדק הטבעית לעזור לנרדפים, אחרי שהתוודעתי לגאוניותו העצומה, ובעיקר למידותיו התרומיות של הגאון ר' שאול שליט"א, אני מרגיש חובה לעזור לו בהקמת המוסדות.  זאת על אף שאינני חסיד בכלל וחסיד גור בפרט.

תוקן על ידי momeir ב- 06/06/2021 13:10:07

לגבי סעיף 2!
חשבונות שמים, אין אנו יודעים. בבין אדם למקום!
כי זה דבר שבין נברא לבוראו!
חשבונות ארץ, שזה בין אדם לחבירו?
מי שיש לו עיניים טובות. ושכל יותר טוב!
יודע ש1 ועוד 1 שווה 2...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ברוב עם, בבינייני האומה, הגאון ר' שאול אלתר מקים רשמית את קהילתו
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.