בית פורומים בחדרי חרדים

גפני על נפתלי בנט - "שם רשעים ירקב". למה על גדעון סער לא?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/6/2021 14:58 לינק ישיר 
גפני על נפתלי בנט - "שם רשעים ירקב". למה על גדעון סער לא?

סיעות ש"ס ויהדות התורה נפגשו היום (ראשון) לישיבה מתוקשרת בה יצאו למתקיפה חריפה בעקבות פרסום ההסכמים הקואליציוניים שיפגעו קשות בציבור החרדי. ראשי הסיעות תקפו במילים קשות מאוד את ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט.

השר אריה דרעי אמר: "לאחר חשיפת ההסכמים הקואליציוניים אתמול מתברר שנפל דבר. מדינת ישראל משנה את פניה ואת אופייה וזהותה. לא מדובר על הפרדת מהמדינה אלא על עקירת הדת מהמדינה".

"בחסות חובשי כיפה שתאוות השררה מעוורת את עיניהם הם הולכים להגשים את חלומם של מרצ, מרב מיכאלי והעבודה, הרפורמים, לפיד ואיווט ליברמן גם יחד", הוסיף דרעי שאמר כי "הממשלה בראשות בנט הולכת להרוס ולהחריב את כל מה שבמשך 73 שמרנו יחד גם בזמנים הקשים ביותר על אופי וזהות יהודית למדינה המאפשרים לנו חיים יחד".

עוד קרא השר היוצא דרעי "למנהיגי הציבור הדתי לאומי, לרבנים וראשי הישיבות לאנשים ההגונים שהצביעו לימינה בבחירות האחרונות תשמיעו קול, בואו נפעל וניאבק יחד בהקמת הממשלה הרעה הזו וכך נשמור על הערכים המקודשים לכל עם ישראל".

עוד דחה דרעי את דברי נציגי ימינה כי הם ישמרו על הסטטוס קוו: "רבותי על מי אתם תשמרו ב-2013 כבר פגעתם בסטטוס קוו ובעולם התורה אז שהייתם יחד עם הליכוד פגעתם בנו אז, כיום שאתם עם מפלגות מרץ והעבודה נסמוך עליכם? על מי נסמוך על מי שכבר פגע בעולם התורה? על מי שבנה את המרפסת בנט המפורסמת בכותל? על מי נסמוך על מי שפגע בזהות היהודית?"

חבר הכנסת משה גפני תקף בדבריו דווקא את 'העיתונאים החרדים' שנתנו לאנשי ימינה לגיטימציה, ותקף את נפתלי בנט: "נבלה נעשתה בישראל, לא שבת לא גיור, לא חינוך, לא תורה, לא טהרת הייחוס, רק התרסה שאין לנו חלק ונחלה באלוקי ישראל".

לדברי גפני, "אני הרבה שנים בכנסת עוד לא הייתה ממשלה שהעיזה לעשות עשירית מהדברים שמופיעים בהסכמים הקואליציוניים הללו, נרעיש שמיים וארץ על ההתנהלות של האיש שלכאורה חובש כיפה שמלכתחילה זה מה שרצה".

גפני כינה בדבריו את בנט "שם רשעים יירקב", והבהיר: "תהיה מלחמה על קוצו של יוד. אני פונה למצביעי ימינה והציונות הדתית תוקיעו, תחרימו ותנדו את האנשים האלה מתוככם, שלא יהיה לכם שותפות עם החבורה הזאת, שלא תעמדו בתור אצלם להתחנן להיות רב עיר או רב שכונה, אל תעבדו עלינו, אל תפנו אלינו, שיעופו לנו מהעיניים הם קורח ועדתו".

השר היוצא יעקב ליצמן תקף אף הוא: "מה שאנו רואים לנגד עינינו זו ממשלת שמאל קיצונית שאיבדה דרך, איבדה ערכים ואיבדה מצפון". לדבריו, "כל הצביון היהודי בסכנה במדינה. מסורת ישראל, ערכי הדת ועיקרי היהדות מושלכים לפח רח"ל. גיור, בני ישיבות, עולם התורה, שבת קודש, הכותל, הכרה ברפורמים, הכל כאן נפרץ ועובר לידיהם של שונאי הדת ליברמן בנט ולפיד".
 
עוד תקף ליצמן את בנט, "פעם ראשונה כשבנט עשה ברית אחרים עם לפיד, הוא אמר טעיתי וזה לא יקרה שוב. האמנו לו. היום אנו כבר רואים איזה ערך יש להבטחות ולאמירות שלו. לא רק שלא מאמינים לו יותר, אלא אנו מבינים שגם בפעם קודמת זה היה מתוכנן ולא טעות".
 
על נסיונות ההרגעה מצד ימינה שטוענים כי לא יפגעו בנושאי הסטטוס קוו אמר ליצמן: "חברים אל תאמינו לימינה שכותבים שיישאר הסטטוס קוו בדת ומדינה. אף אחד לא מאמין להבטחות שלכם. גם הבטחתם שלא לשבת עם לפיד, ולא לעבור לשמאל ובגדתם".
 
לבסוף דבריו פנה ליצמן אל ראש הממשלה המיועד בנט והציע לו להסיר את הכיפה על ראשו, "נוכח ההסכמים הקואליציוניים הכוללים פגיעה בכל הקדוש והיקר לנו, אני כאן אומר לנפתלי בנט: אתה לא צריך להסתיר את הכיפה, אתה יכול להסיר אותה, כמו שותפך וידידך יאיר לפיד".
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 15:01 לינק ישיר 

מדוע ההתקפות של האישים הללו הן רק כלפי נפתלי בנט וימינה ולא גם נגד גדעון סער ותקווה חדשה?
מבחינת החרדים הבגידה של גדעון סער (המסורתי והשומר שבת)  אף יותר חמורה, הוא מקורב לחרדים, מבני ביתו של מרן שר התורה ומקורב לנכדים. 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 15:05 לינק ישיר 

יניר קוזין בטוויטר:

גפני על ההסכמים הקואליציוניים: "איפה היו העיתונאים החרדים כל הזמן, שנתנו לדבר הזה לעבור?! לא ידעתם מה הם זוממים?"

דרעי: "אני חייב להודות, אני ידעתי על ההסכמים האלה ימים לא מעטים. מישהו גילה לי בסוד אז לא יכולתי לפרסם. שיתפתי את חבריי ביהדות התורה"

על מי גפני כועס?
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2021 15:13 לינק ישיר 

לגדעון יש פנקס ביד! אבל אין-גם שום הגיון לתקוף את מי שאמר מפורשות "מי שרוצה את ביבי שלא יצביע עבורי" אחרת למה לא לתקוף את שס ויהדות התורה שהבטיחו ללכת רק עם הליכוד?! ובסופו של יום הפקירו את קודשי ישראל למען ביבי. בכלל, יש לשאול: באיזה זכות החרדים מתקיפים את בנט שלא נעל את הדלת בפניהם והיה מקבל אותם עם דרישותיהם רק מה: שס ויהדות התורה יודעים היטב את העוול שעלול להיגרם לחרדים, כתוצאה מאי השתתפותם בממשלה, ולכן פוחזים אלה פתחו במתקפה נגדו, בתקווה שזו תשמש עבורם להגנה מ'חמת זעם הציבור נגדם.

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 08/06/2021 15:20:29
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2021 15:20 לינק ישיר 

לךתדע1 כתב:
לגדעון יש פנקס ביד! אבל אין שום הגיון לתקוף את מי שאמר מפורשות "מי שרוצה את ביבי שלא יצביע עבורי" אחרת למה לא לתקוף את שס ויהדות התורה שהבטיחו ללכת רק עם הליכוד?! לא תוקפים את בנט רק בגלל שהונה את בוחריו, תוקפים אותו על ההקמה והיוזמות של הממשלה הרעה הזו שסער הוא מראשי האדריכלים שלה בדיוק כמו בנט ואיילת שקד.

נ.ב. סער גם אמר שלא יישב תחת לפידדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 15:28 לינק ישיר 

בנט זאב מחופש לכבש
סער שועל מחופש לשה
שניהם עתידים לתת את הדין ביום הבוחרדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2021 15:31 לינק ישיר 

תגיד מה שתגיד: בחירות כל שני וחמישי לא בא בחשבון, אינני צריכה לספר לך איזה מגזר מותקף הכי הרבה בתקופת בחירות ועם מי אותם פוחזים שתוקפים עכשיו את בנט עומדים בקשר טוב ומתנהגים כזונות שמפרכסות... אולי תוכל לספר לי למה ליברמן נתן עבודה לבן של גפני?!  ואיך השותפות בבחירות להסתדרות הציונית=שווה גו'ב לא רעה ליעקב דרעי?! .בסופו של יום כפי שאמרתי לך בהתחלה: הניזוקים האמתיים הם הציבור החרדי שמושמץ ללא הרף. לכן, לא ניתן להמשיך בסאגה הזאת עם ביבי נתניהו.
תוקן על ידי לךתדע1 ב- 08/06/2021 15:43:40
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2021 16:21 לינק ישיר 

למה על יאיר לפיד לא? אה בגלל שגם הוא מקורב ליענקי. וגנץ בכלל אוכל עם יענקי צ'ולנט כל ליל שישי לכן לא יצאו נגדו.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 18:10 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:
למה על יאיר לפיד לא? אה בגלל שגם הוא מקורב ליענקי. וגנץ בכלל אוכל עם יענקי צ'ולנט כל ליל שישי לכן לא יצאו נגדו.


קורע....

כשראיתי שהגבת באשכול חשבתי לרגע שאולי הפעם תפתיע ותגיב עניינית במקום הטרלות תינוקיות שנובעות בין השאר מפוזיציה, אך אינך מאכזב ואינך מפתיע.

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 18:20 לינק ישיר 

מתקפה היסטרית ילדותית. מתאים לנערי ישיבה קטנה הכועסים על המשגיח שביטל להן מסיבת פורים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 18:41 לינק ישיר 

אגב הנאמנות של המפלגות החרדיות למי שעשק את ילדי ישראל יותר מכל, גם במחיר השארות במדבר האופוזיציוני - בלתי מובנת לחלוטין.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 18:43 לינק ישיר 

בפוליטיקה עושים סולחה לצורך אינטרסים. היה אפשר לעשות זאת בהרחבה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 18:58 לינק ישיר 

שמחתי לקרוא שר' ליצמן מחלק אישורים לכיפות. הוא ביטל היום את האישור של בנט. בהזדמנות אמלא את טופס הבקשה ונראה אם ר' ליצמן יאשר לי כיפה.

אני מניח שאדם כמו ר' ליצמן, שממש יצא מכליו כדי שאישה שהתעללה מינית בילדות יהודיות לא תעמוד לדין, לא ייתקל בשום קושי לקבל אישור לחבישת כיפה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 19:01 לינק ישיר 

עיבל כתב:

שמחתי לקרוא שר' ליצמן מחלק אישורים לכיפות. הוא ביטל היום את האישור של בנט. בהזדמנות אמלא את טופס הבקשה ונראה אם ר' ליצמן יאשר לי כיפה.

אני מניח שאדם כמו ר' ליצמן, שממש יצא מכליו כדי שאישה שהתעללה מינית בילדות יהודיות לא תעמוד לדין, לא ייתקל בשום קושי לקבל אישור לחבישת כיפה.


ליצמן כבר ביטל את "גט הכריתות" עם הליכוד?
ליצמן מכריז על "גט כריתות" עם הליכוד


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2021 19:04 לינק ישיר 

ליצמן אמר דבר נכון (לא שאני סבור שהיה צריך לצאת בהתקפה), הבעיה היא שזה נכון מזמן.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2021 19:08 לינק ישיר 

מי שתולה תקוות בדליי"ם שיהדות ימצא אצלם מקום, הוא נאיבי, או כמוהם לפחות חלקית. וליצמן הוא לא אחד מהשניים. וכאן הפלא, מה לך כי נזעקת אז בברית הראשונה ועתה שנית?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > גפני על נפתלי בנט - "שם רשעים ירקב". למה על גדעון סער לא?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.