בית פורומים בחדרי חרדים

הצעת החוק של תמר זנדברג : סל קליטה לחוזרים בשאלה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/6/2021 18:02 לינק ישיר 
הצעת החוק של תמר זנדברג : סל קליטה לחוזרים בשאלה

הצעת חוק של תמר זנדברג: סל קליטה לחרדים שיצאו בשאלה

על פי הצעת החוק שהניחה ח"כ זנדברג על שולחן הכנסת, מי שלמד במוסד חרדי ועזב את החברה החרדית יזכה לתמיכה דומה לזו שמקבל עולה חדש.

ח"כ תמר זנדברג ממרצ הניחה על שולחן הכנסת הצעת חוק לפיה לרשימת הזכאים לקבל "סל קליטה" יתווספו גם מי שלמדו במוסדות חינוך חרדיים ועזבו את החברה החרדית.

על פי ההצעה, מי שיעמוד בקריטריונים שייקבעו לצורך כך יזכו לתמיכה כספית זהה לזו שלה זכאים כיום עולים חדשים המגיעים ארצה במסגרת "סל קליטה".

בדברי ההסבר להצעה נכתב, "התמיכה ביוצאים לשאלה אינה ממוסדת, מועטה, נעשית על בסיס פרטי (למשל באמצעות הל"ל – הארגון ליוצאים לשאלה) וללא כל תמיכה מצד המדינה. בנוסף, אין בחוק הישראלי, בתקנות או בנהלים, הגדרה ליוצא לשאלה. העדר הגדרה רשמית מקשה על איסוף נתונים מדויקים לגבי היקף התופעה".

"המדינה מקנה כיום כלים מסובסדים לבוגרי מערכת החינוך החרדית שנשארו בעולם החרדי כדי שיתגברו על הפערים שמערכת זו יוצרת, אך נמנעת מגיבוש כלים כאלה עבור בוגרי אותה מערכת שאינם מהווים עוד חלק מהחברה החרדית. הדבר יוצר אי-שוויון ואפליה כלפי היוצאים לשאלה. לאור הדמיון בין עולים חדשים ובין יוצאים לשאלה בכל הנוגע לקשיים ולפערים שתוארו, מוצע לקבוע כי יוצאים לשאלה יהיו זכאים לסל קליטה, בדומה לזכאותם של העולים חדשים, שיאפשר להם להתאקלם באופן המיטבי", נאמר עוד.

במרכז ליב"ה תקפו את הצעת החוק ומסרו בתגובה: "לנוכח המתקפה החזיתית של ממשלת 'השינוי' נגד הדת היהודית, קשה להחליט אם לצחוק או לבכות. לצחוק על ההצעה לאפשר 'סל קליטה' למי שיצאו בשאלה, כאילו היה מדובר חס וחלילה באנשים מחוסרי יכולת שנגרם להם נזק כלכלי. לבכות, על ההצעה לאסור יהודים שרוצים לספר לבני נוער על הדת היהודית.

"בזמן שבנט ושקד מחלקים תיקים ומפזרים הבטחות, השמאל לא מבזבז אפילו דקה ופועל במלוא כוחו כדי למחוק את האופי היהודי של מדינת ישראל. הסכנה מוחשית", הוסיפו אנשי ליב''ה.

מקור: https://www.inn.co.il/news/495437?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 18:03 לינק ישיר 

לדעתי טוב שיאושר החוק בתנאי שלחוזרים בתשובה תינתן אותה ההטבה בדיוק

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 18:05 לינק ישיר 

רעיון נפלא.
מאז הלפרט לא היה מקור נדיב כ"כ לקצבאות.

אני מניח שכל חרדי ילך על הקומבינה ויקבל מענק פעמים בשנה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 19:31 לינק ישיר 

אם כבר אפשר לעשות מכל הדעות כאן קומבינה
יום ראשון חוזרים בשאלה מקבלים סל קליטה
יום שני חוזרים בתשובה מקבלים סל קליטה
יום שלישי...
ובשבת נחים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 20:01 לינק ישיר 

אין לי שום עניין לסנגר על האישה הזו, אך אם קוראים מעבר לכותרת יש הגיון כלשהו בדברים שלה, אם כי זה לא אמור להיות קשור לסל קליטה וענייני עליה.

היא מדברת על הכלים לסבסוד בוגרי מערכת החינוך החרדי שנשארו בעולם החרדי, אין כל סיבה שאותם כלים לא יהיו גם לטובת חרדים שעזבו את העולם החרדי.  הרעיון הוא אותו רעיון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 20:24 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

אם כבר אפשר לעשות מכל הדעות כאן קומבינה
יום ראשון חוזרים בשאלה מקבלים סל קליטה
יום שני חוזרים בתשובה מקבלים סל קליטה
יום שלישי...
ובשבת נחים.

תהיה בטוח שיהיו כמה צ'למארס שיאלתרו איזה חולצת טריקו ומכנס טרננינג ויגיעו בערבי חגים לועדה לנסות את מזלם בחלוקה של הנגידה תמר זנדברג

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 20:46 לינק ישיר 

החוק לא יעבור מבחן בג"ץ, כי זה תפור במיוחד ל'חרדים', רק הם יכולים ליהנות ממנו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 21:03 לינק ישיר 

התמיכה מהמדינה להשלמת השכלה אמורה להיות מותנת בהיקף הלמודים שלמדו המבקשים. כמובן, שלא ניתן לצפות מנציגי  המגזר החרדי לדאוג ליוצאים בשאלה. אבל גב' זנדברג יודעת: שהאמת ע"פ השקפתה, והשוויון לכל, מחייבים אותה לדאוג לאלה שלא "זכו" לקבל השכלה מספיקה הדרושה להתקבל לתואר ראשון וכו'.בינינו: גם על אותם יוצאים בשאלה המדינה חסכה הרבה כסף במשך השנים בגלל, שהמוסדות שבהן התחנכו לא קיבלו תקציב מלא. ולכן: יש את כול הצדק שבעולם לא להפלות אומללים אלה שהלכו לרעות בשדות זרים לעומת אחיהם, שלא עזבו את המגזר החרדי.

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 10/06/2021 21:12:32

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 22:42 לינק ישיר 

עוד גימיק שאני מציע 'לגיטימית';

להקציב לאותה קבוצה תקציב מיוחד, לפיקוח ושמירה וטיפול בבעלי סיכון גבוה להתאבדות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 00:22 לינק ישיר 

פורסם עוד
שמי שמשדל לחזרה בתשובה יקבל כלא.

זה לא יאומן, ככה פורסם
הערב

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי רציף ב- 11/06/2021 00:25:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 11:10 לינק ישיר 

רציף כתב:

פורסם עוד

זה לא יאומן, ככה פורסם
הערב

זאת הצעת חוק עתיקה של זנדברג שלדבריה היא בעצמה שכחה ממנה.

היא עושה פרובוקציות כל הזמן והפרובוקציה הזאת התפוצצה לה בפנים ערב הקמת הממשלה עם בנט.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 11:55 לינק ישיר 

רציף כתב:
פורסם עוד

זה לא יאומן, ככה פורסם
הערב

נשלח מהאנדרואיד שלי

הצעת החוק שלה מדברת על "קטינים"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 13:54 לינק ישיר 

לדעתי דווקא רעיון הגיוני, ואולי לא רק ליוצאים בשאלה אלא לכל בוגרי המוסדות החרדיים שמבקשים לעבוד וללמוד ונתקלים בקשיים רבים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 14:22 לינק ישיר 

אפיפנס כתב:
לדעתי דווקא רעיון הגיוני, ואולי לא רק ליוצאים בשאלה אלא לכל בוגרי המוסדות החרדיים שמבקשים לעבוד וללמוד ונתקלים בקשיים רבים

זה בדיוק העניין

לדבריה זה קיים אצל בוגרי המוסדות החרדים, אבל אלו שנשארו במסגרת החרדית, היא מבקשת שגם בוגרי המוסדות החרדיים שלא נשארו במסגרת החרדית יקבלו את הכלים הללו.
אם אכן אלו פני הדברים, לא צריך לאהוב אותה בשביל להסכים שיש הגיון בבקשה הזו. אלא שהיא הלבישה על זה סל קליטה שנועד לעולים, זה נראה לא ענייני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 16:53 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
הצעת החוק שלה מדברת על "קטינים"

רגע..
אם מציעים סכום כסף לכל מי שחוזר בשאלה, זה לא שידול קטינים לחזרה בשאלה?
או שאפשר להציע שכל קטין שיניח תפילין פעם ראשונה, יקבל "סל קליטה"?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הצעת החוק של תמר זנדברג : סל קליטה לחוזרים בשאלה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר