בית פורומים בחדרי חרדים

היכן לכל הרוחות היו ההורים בסיפור ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/7/2021 22:20 לינק ישיר 
היכן לכל הרוחות היו ההורים בסיפור ?

בהמשך לאשכול שמספר את סיפורי הזוועות עם מלמדים סדיסטיים בחיידר
אני תוהה הרי מדובר כאן באלפי תלמידים שסבלו מכך 
כאשר הם חזרו לביתם ההורים לא הבחינו בכלום לא רצו מייד להנהלת החיידר / למשטרה/ לרעבע עצמו כדי לעשות סוף לדבר ?
יאמר מפורשות! אני לרגע אחד לא מפקפק בסיפורים האלו שאכן התרחשו
רק תימהון אחד גדול על חדלות האישים

איך אתם מסבירים דבר שכזה ? 

תוקן על ידי אניכברחוזר ב- 20/07/2021 22:28:00

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 22:36 לינק ישיר 

שלא כמו היום ההכאה הבסיסית היה פעם נהוגה ומלמדים סדיסטיים אכן טופלו וסולקו ממסגרות החינוך 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 22:47 לינק ישיר 

ההורים יצאו מנקודת הנחה שלא מרביצים לילד סתם. ואם הרביצו לו - כנראה הוא לא היה בסדר. ואז חטף שוב, והפעם בבית :)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 22:49 לינק ישיר 
אניכברחוזר

מכמונת כתב:
שלא כמו היום ההכאה הבסיסית היה פעם נהוגה ומלמדים סדיסטיים אכן טופלו וסולקו ממסגרות החינוך 

האיך החי יכול להכחיש את החי ?
באשכול ההוא אומרים לך מפורשות שלא כך הם פני הדברים
והמלמדים הסדיסטיים האלו המשיכו במעשי הזוועות הללו לזמן ממושך 
לא מדובר במשהו שקרה לזמן קצר בלבד עד שהוא נתפס ונזרק מהחיידר
ממש ממש לא!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 22:51 לינק ישיר 
אניכברחוזר

קורלדרו כתב:
ההורים יצאו מנקודת הנחה שלא מרביצים לילד סתם. ואם הרביצו לו - כנראה הוא לא היה בסדר. ואז חטף שוב, והפעם בבית :)

אני בהחלט מסכים איתך וגם לקחתי בחשבון שישנם הורים פסיכיים כאלו
אבל בוא לא נשחק אותה
הרי ישנם מאות רבות של הורים לילדים בחיידר שהם נורמליים לגמרי
והאבא ובטח שהאמא לא היתה אמורה לעבור על כך בשתיקה במיוחד שזה קורה לילד שלה יום אחר יום שבוע אחר שבוע 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 23:14 לינק ישיר 

ההורים גדלו גם ככה. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 23:20 לינק ישיר 

לצורך העניין, כותב הפוסט מספר בראיון שהורגל להרגיש שתפקיד המחנך הוא לגדל אותו כמו שצריך, ולכן אם מעניש אותו זה מראה על אשמתו, מה שמטבע הדברים מקשה על ילד לשתף את ההורים שלו בכך ש"היה ילד רע"...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 23:24 לינק ישיר 

שוב פעם אתם מספר לי או על כותב פוסט אחד או על הורים שגם גדלו ככה
אני מסכים עם זה
אבל זה רק חלק מההורים או חלק מהתלמידים
מדובר כאן באלפים של ילדים לא מאה וגם לא מאתיים
אז היכן היו כל השאר?
לא היה אפילו צדיק אחד בסדום מבין כל האלפים האלו?
תנסו למצוא משהו קצת יותר הגיוני
אני יודע שהמשימה קשה....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 23:38 לינק ישיר 

ברגע שהנחת העבודה הייתה ש*חייבים* להכות ילדים כשיטת חינוך. ומרבית ההורים היו מכים את ילדיהם.
קשה מאוד לילד להבדיל בין "סתם מכות" לבין מכות אכזריות וסדיזם.
בעיניים של הילד זה דומה מאוד. (ויש בזה גם מן האמת. גם למבוגרים קשה להבדיל..).
הילדים היו מתביישים לספר להורים שקיבלו מכות אכזריות. כי אם קיבלת מכות, כנראה שהיית צריך להיענש.
ואם כבר הילד אזר אומץ וסיפר להורים, אז המלמד היה יכול להגיד שהילד מגזים כמו שכל הילדים מדמיינים ומגזימים. ומנהל החיידר היה מגבה באופן מלא את המלמד. ובמקסימום המלמד היה אומר שהוא מבין שמדובר בילד רגיש במיוחד והוא ישתדל להתייחס אליו יותר ברכות..

אני לא חטפתי הרבה. (יש מצב שבבית חטפתי יותר..)
כי הבורא חנן אותי ביכולת לשאת חן וכך עברתי בד"כ מתחת לרדאר הזעם והטירוף שאחז במלמדים לעתים תכופות.
אבל ראיתי זוועות שאין לתאר.
היה פעם אחת שהתלוננתי להורי, בגלל שקיבלתי כמה מכות עם סרגל ברזל. אבל לא על עצם המכות. אלא כי קיבלתי על משהו שלא עשיתי, והיה לי הוכחות שלא עשיתי.
ובאמת אבא שלי הלך למלמד לדבר איתו. והמלמד לא היה מוכן להתנצל כי טען שאני לא צריך "לקחת אישי" את המכות כי צריך מידי פעם שהכיתה תראה שמישהו מקבל מכות כדי להשיג משמעת. אבל הבטיח שלהבא ישתדל. אז אבא שלי אמר לי שזה לא בסדר אבל זה מה יש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2021 23:42 לינק ישיר 

אספר לך מעשה, אמיתי, אשתדל לתת פרטים מעט שונים כדי שלא יזהו אותו. הוא חי  ומוכר בציבור הירושלמי.

ילד אחד  חטף מכות רצח מהרבי בחיידר, עד כדי שבירת עצם ממש. הוא לא העז לספר בבית פן יבולע לו שנית (הורים נורמטיביים לאותה תקופה לפני 50 שנה) מה עשה? המתין למלמד הזה בדרכו הבייתה וזרק עליו לבנה מהגג וכך נקם את נקמתו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/7/2021 00:15 לינק ישיר 

אני הייתי עד פעם אחת בלבד למכות רצח שנתן אחד המורים לתלמידו, אבל הסיפור נגמר לגמרי אחרת, כנראה כי בת"ת אצלינו הם היו יוצאי דופן, כל התלמידים דיברו על כך, הורים התקשרו להתלונן ולברר, והמורה הזה כבר למחרת לא ראה יותר את פני בית הספר

אני לא מבין איך ייתכן שהסיפורים המתוארים באשכול הסמוך קרו ועברו בשקט, אם הם אכן קרו, אני משער שהילדים - מבוגרים כיום - מגזימים מעט, הזיכרון שלהם הגדיל את מה שהיה, כי אצל ילד סטירה בינונית יכולה להיצרב בזיכרון כ"סטירה שהילד עף כמה מטרים"...
אין מצב שילד עף כמה מטרים מסטירה וזה עובר בשקט אצל הילדים ההורים וההנהלה

בכל מקרה, אלפי תלמידים שעברו יחד איתי בת"ת, ולא חוו מעולם מקרי אלימות מזעזעים כאלו, מלבד כמה מכות קלות במקל על היד וכאלו, קולם אינם נשמע כאן, מסתבר שרק מי שכן עברו מדברים, והיתר שותקים

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 21/07/2021 00:16:38

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/7/2021 00:27 לינק ישיר 

מקל זה כבר אסור. כי מפורש בשרוך נעל. וכך מופיע בכמה אחרונים. (אולי גם ראשונים אך איני מצליח להיזכר.)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/7/2021 00:46 לינק ישיר 

ההסבר מאד פשוט. יכול להעיד שאצלי בחיידר לפני כ 30 שנה וצפונה סיפורים דומים לזה היו מעשים שבכל יום אצל חלק מהמלמדים. צריך להכנס לתקופה ולמצב כדי להבין. א. שיטת המקל היתה נורמלית במקומות הללו ואף אחד לא הסתיר אותה. ב. להורים לרוב לא היתה אלטרנטיבה. להעביר ילד לחיידר אחר באמצע שנה זה גיהנום למי שלא מקושר. להעביר אחרי תלונה על מכות זה בלתי אפשרי גם למי שמקושר. לכן העדיפו לשתוק ולהמתין לשנה הבאה אולי יתמזל מזלם ויהיה מלמד נינוח יותר. ג. המלמדים הסדיסטיים ידעו עם מי מותר להתחיל ועם מי לא. הם לא העיזו להרים יד על מקושרים או על כאלו שההורים שלהם לא ישתקו. בדכ זה היה קורה רק לילד או שניים בכיתה שהם ידעו שההורים שלהם בעיתיים או שלא יכולים לנקוף אצבע מסיבה כזו ואחרת. אצלי למשל היה מלמד שלא התבייש להצהיר בפני כל הכיתה שבי הוא לא נוגע כי אמא שלי תבוא ותהפוך את החיידר. וזה באמת קרה פעמיים במשך השנים וכל החיידר ידע מזה. ד. לעיתים רחוקות היה מלמד שפיספס ונפל על הילד הלא נכון ואז זה היה נגמר. זוכר מקרה אחד כזה שהאבא הגיע לחיידר ופשוט נתן מכות רצח למלמד סדיסט במסדרון לעיני כל החיידר. המלמד הזה יותר הראה את פרצופו בת"ת. לא שזה הפריע לו להתקבל בתחילת השנה הבאה לחיידר אחר לצערי. ה. הילדים לא תמיד מספרים בבית. לפעמים מחשש שהם יחטפו מהמלמד בגלל שסיפרו אחרי שהזהיר אותם לא לספר. לפעמים מחשש מההורים. בדידי הווי עובדה שהוזהרתי לא לספר להורים ומפחד שאיענש לא סיפרתי להם מעל חצי שנה. כשהעזתי לספר כבר היה מאוחר מדי. תכלס לא הכל שחור ולבן וברוב המוחלט של המקרים ההורים לא אשמים. הם הקורבנות בסיפור לפעמים לא פחות מהילד. מי שאשם מלבד כמובן הסדיסטים עצמם זו ההנהלת המוסד שהיתה רואה יודעת ושותקת. אם מחשש שמא יבולע לשם של המוסד אם משיקולים כלכליים כאלו ואחרים. אצל הילדים שלי ב"ה כבר אין את הדברים האלה, אבל.. לפעמים פגיעה מילולית, בפרט כאשר היא נעשית קבל עם ועדה, כואבת יותר מאשר פגיעה פיסית ומשאירה לא פחות צלקות לכל החיים. ואת זה יש לצערנו גם בבתי ספר של הבנות, גם בסמינרים וגם בישיבות ושום תלונה במשטרה לא תעזור.

תוקן על ידי muki28 ב- 21/07/2021 00:50:10

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/7/2021 00:54 לינק ישיר 

מכמונת כתב:
לא מכיר את המצב בת"תים אחרים, אבל אצלי בזמנו לא טופלו ולא סולקו. אם מחשש לשם התת אם מאי רצון לשלם פיצויי פיטוריו למלמד. כשכבר קרה וסולקו זה רק אחרי שאחד ההורים דאג ווידא שזה יקרה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/7/2021 03:04 לינק ישיר 

1. ברוב המקרים אלה היו ילדים שהיו קרבנות, קרי המלמד לא היה מכה את כולם, ככה שזה כבר היה מנטרל את רוב הכיתה, הוא היה בוחר את החלשים ובהם מתעלל. 2. איך כל המטרידים מינית שרדו בקהילות אחרי שהיו נוגעים בילדים ובבחורים וכולם ידעו. התשובה להכל כי כולם פחדו מכולם וכולם היו תלויים בכולם, ועשו לפעמים חשבונות אישיים של רווח והפסד, והעדיפו לטמון את הראש בחול העיקר שהילד לא ישאר בלי חיידר או שלא יפסידו קהילה וחברה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/7/2021 07:17 לינק ישיר 

muki28 כתב:

ההסבר מאד פשוט. יכול להעיד שאצלי בחיידר לפני כ 30 שנה וצפונה סיפורים דומים לזה היו מעשים שבכל יום אצל חלק מהמלמדים. צריך להכנס לתקופה ולמצב כדי להבין. א. שיטת המקל היתה נורמלית במקומות הללו ואף אחד לא הסתיר אותה. ב. להורים לרוב לא היתה אלטרנטיבה. להעביר ילד לחיידר אחר באמצע שנה זה גיהנום למי שלא מקושר. להעביר אחרי תלונה על מכות זה בלתי אפשרי גם למי שמקושר. לכן העדיפו לשתוק ולהמתין לשנה הבאה אולי יתמזל מזלם ויהיה מלמד נינוח יותר. ג. המלמדים הסדיסטיים ידעו עם מי מותר להתחיל ועם מי לא. הם לא העיזו להרים יד על מקושרים או על כאלו שההורים שלהם לא ישתקו. בדכ זה היה קורה רק לילד או שניים בכיתה שהם ידעו שההורים שלהם בעיתיים או שלא יכולים לנקוף אצבע מסיבה כזו ואחרת. אצלי למשל היה מלמד שלא התבייש להצהיר בפני כל הכיתה שבי הוא לא נוגע כי אמא שלי תבוא ותהפוך את החיידר. וזה באמת קרה פעמיים במשך השנים וכל החיידר ידע מזה. ד. לעיתים רחוקות היה מלמד שפיספס ונפל על הילד הלא נכון ואז זה היה נגמר. זוכר מקרה אחד כזה שהאבא הגיע לחיידר ופשוט נתן מכות רצח למלמד סדיסט במסדרון לעיני כל החיידר. המלמד הזה יותר הראה את פרצופו בת"ת. לא שזה הפריע לו להתקבל בתחילת השנה הבאה לחיידר אחר לצערי. ה. הילדים לא תמיד מספרים בבית. לפעמים מחשש שהם יחטפו מהמלמד בגלל שסיפרו אחרי שהזהיר אותם לא לספר. לפעמים מחשש מההורים. בדידי הווי עובדה שהוזהרתי לא לספר להורים ומפחד שאיענש לא סיפרתי להם מעל חצי שנה. כשהעזתי לספר כבר היה מאוחר מדי. תכלס לא הכל שחור ולבן וברוב המוחלט של המקרים ההורים לא אשמים. הם הקורבנות בסיפור לפעמים לא פחות מהילד. מי שאשם מלבד כמובן הסדיסטים עצמם זו ההנהלת המוסד שהיתה רואה יודעת ושותקת. אם מחשש שמא יבולע לשם של המוסד אם משיקולים כלכליים כאלו ואחרים. אצל הילדים שלי ב"ה כבר אין את הדברים האלה, אבל.. לפעמים פגיעה מילולית, בפרט כאשר היא נעשית קבל עם ועדה, כואבת יותר מאשר פגיעה פיסית ומשאירה לא פחות צלקות לכל החיים. ואת זה יש לצערנו גם בבתי ספר של הבנות, גם בסמינרים וגם בישיבות ושום תלונה במשטרה לא תעזור.

תוקן על ידי muki28 ב- 21/07/2021 00:50:10

אני חושב שאתה מיטיב לתאר
וזה ממש נכון
כי הילדים שחטפו באמת היו קצת בעייתיים אז גם פחדו לעשות מהומות
אבל האכזרים ניצלומאת הילדיםצהמסכנים והיו פורקים עליהם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > היכן לכל הרוחות היו ההורים בסיפור ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.