בית פורומים בחדרי חרדים

ידידיה מאיר - ממשלת עבירה גוררת עבירה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/7/2021 18:40 לינק ישיר 
ידידיה מאיר - ממשלת עבירה גוררת עבירהכל כך נהניתי מהטור של ידידיה מאיר השבוע, בעיתון "בשבע" (לא קראתי את העיתון ! )

שהרגשתי חייב לשתף אותו עם כווולם,

הנה הטור שלו.

1. כמעט חודשיים לממשלה החדשה, ועוד לא התרגלתי לצירוף המילים "ראש הממשלה נפתלי בנט".

לפי ההלכה מי שסיים את תפילתו בימים הראשונים שאחרי המעבר מהחורף לקיץ, ולא זוכר אם אמר את הנוסח החדש והנכון ("מוריד הטל") או שעדיין הוא תקוע בנוסח הקודם ("משיב הרוח ומוריד הגשם"), ההנחה היא שעד שלושים יום הוא כנראה אמר, מתוך הרגל, את הנוסח הקודם ולכן צריך לחזור על תפילתו. כדי לא להיכנס לספק הזה, השולחן ערוך מציע סוג של טיפ: ביום הראשון של פסח, שבו מפסיקים לבקש גשמים, יאמר האדם לעצמו 90 פעמים ברצף את הנוסח החדש ("מחייה מתים אתה, רב להושיע, מוריד הטל"). 90 הפעמים האלה מקבילות בעצם לתפילות של שלושים יום, ואז ההנחה היא שהראש כבר התרגל לומר את הנוסח הנכון - ובמקרה של ספק לא צריך לחזור.

אמרתי הרבה יותר מ־90 פעמים את המילים "ראש הממשלה נפתלי בנט" – והראש עדיין לא התרגל לנוסח. בניגוד לבקשת גשמים, פה קשה להתרגל כי המציאות מתנגשת כל הזמן עם הטקסט, טופחת על פניו. זה כמו לעמוד בתפילה עם מעיל גשם, צעיף, כפפות, ערדליים וגטקס, מול פתיתי שלג שיורדים מהשמיים, ולומר "מוריד הטל". אי אפשר להתרגל. יש פה דיסוננס קוגניטיבי. יותר מזה: ככל שבנט יותר זמן בתפקיד, צמד המילים "ראש הממשלה" פחות יושב עליו. ולפי מה שמסתמן עכשיו, הפער בין התואר לאיש שנושא אותו ילך ויגדל.

2.  כמעט חודשיים לממשלה החדשה, והשיירה של ראש הממשלה ממשיכה לעבור מתחת לבית שלנו בירושלים. הקולות אותם קולות, רק שהפעם יללת הסירנות צובטת את הלב, כי היא מספרת את הסיפור כולו. את הפלתו של ראש ממשלה מוכשר ומוצלח במיוחד (למרות כל החסרונות שלו), את התנהלות הפרקליטות והתקשורת, את הקנוניה הפוליטית ובעיקר את מכירת כל הערכים בעבור תאוות נקמה ובצע צ'קלקה.

ולבד מרעש השיירה, אחרי שנה של הפגנות מסיתות, מוסתות, לפתע ירד שקט על רחביה. דווקא עכשיו, כשקול זעקה אמיתי, אותנטי, אמור היה להישמע נגד הממשלה, מקצה הארץ ועד קצה, פתאום איש לא יוצא לרחובות ולגשרים. איכה נדמו קולות בלפור, כיכר פריז ריקה.

ורק בגבעה שממול, בכנסת, דולקים האורות כל הלילה. חברי הכנסת של האופוזיציה נלחמים בגבורה נגד הממשלה הרעה ועושים לילות כימים, פשוטו כמשמעו. ובראשם יושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת בנימין נתניהו. גם פה, קשה מאוד להתרגל לתואר. אבל שלא כמו במקרה של ראש הממשלה נפתלי בנט, ככל שחבר הכנסת בנימין נתניהו יותר זמן בתפקיד יו"ר האופוזיציה, ערכו דווקא עולה. או לפחות אמור לעלות. כשיבואו ההיסטוריונים לסקור את רגעי השיא של נתניהו הם יזכירו מן הסתם את המאבק באיראן, את העמידה הבלתי מתפשרת שלו מול אובמה, את הסכמי אברהם, את הביטחון, את הכלכלה, את החיסונים. אבל בעיניי הרגעים הכי גדולים של נתניהו הם עכשיו, בארבע בבוקר בכנסת. כנראה שמי שנמצא בפוליטיקה לא רק בשביל השיירה אלא חש תחושת שליחות אמיתית – מסוגל להפוך בן לילה, אחרי 12 שנים כראש ממשלה ומנהיג מוערך בעולם, לאופוזיציונר לוחמני. אם מה שעניין את נתניהו זה רק נתניהו, כמו שסיפרו לנו כל רודפיו בשמאל ובתקשורת, אז רגע אחרי המפלה הצורבת הוא היה אמור לפרוש מהחיים הפוליטיים ולהתחיל לעשות לביתו ולסיגריו - לא להתיישב על מקומו החדש במליאה, אי שם מאחורי כבוד השרה אורית פרקש-הכהן. מה לו ולישיבות ארוכות וטרחניות אל תוך הלילה בכנסת? מה לו ולהצבעות ולהסתייגויות לפנות בוקר? אז שיהיה לכם בהצלחה עם הממשלה המקרטעת הזאת שהקמתם, ויאללה ביי. הרי קטן עליו בכלל להתייחס לממשלה החדשה. היא לא בליגה שלו. אבל נתניהו לא רק שלא פורש, אפילו פסק זמן הוא לא לוקח. בואי שרהל'ה, נלחמים.

וכרגיל, אם רוצים לדעת מה נקודת המבט הנכונה על המציאות, מה טוב ומה רע, צריך לראות מה מעצבן את עיתון הארץ. "השורה התחתונה היא שבנימין נתניהו לא הלך", כתב בשבוע שעבר רוגל אלפר. "המוחים נגדו אמרו לו 'לך', אבל הוא לא הלך. הוא אומנם הודח מראשות הממשלה והתפנה מהמעון בבלפור, אבל נותר יו"ר אופוזיציה פעיל ולוחמני, נאשם במשפט פלילי בעל פרופיל ציבורי גבוה ובעיקר אישיות מסוקרת מאוד בתקשורת. והאמת היא שזה מטריד. דומני שזה חסר תקדים בתולדות הדמוקרטיה העולמית. הנה אתגר לסופ"ש, אחרי '20 שאלות': האם ידוע לכם על מקרה נוסף של ראש ממשלה או נשיא, שבגיל 71, בתום לא פחות מ־15 שנות כהונה בראשות המדינה, מתוכן 12 ברציפות, בחר להישאר בחיים הפוליטיים ולהמשיך להיאבק על ראשות הממשלה, במקום לכתוב את זיכרונותיו, לעשות מיליונים ולהסתובב במסעות הרצאות ברחבי העולם? חיפשתי מקרים דומים ולא מצאתי".

3.   כמעט חודשיים לממשלה החדשה והכול תקוע. זה לא אני אומר, אלא כל הפרשנים הפוליטיים. הקואליציה נשלטת בפועל על ידי רע"מ, כלומר על ידי מועצת א־שורא, כלומר על ידי התנועה האסלאמית. זה לא רק החוקים שבפועל הממשלה לא מסוגלת להעביר, למרות שהיא רוצה (חוק האזרחות, תיקון בחוק שירות הביטחון, חוק הקנאביס – כל אלה לא עברו, וזה כבר פורסם בגלוי). זה גם, ובעיקר, מה שהם אפילו לא מנסים להעביר כי רע"מ תטיל וטו ולא יהיה תקציב, או שהם יצטרכו להתחנף לרשימה המשותפת שאולי תושיע. קחו למשל את פרשת בן אנד ג'ריס. אין שום סיכוי לחוקים נגד החרם שאיילת שקד רצתה לקדם בעבר, בגלגול הקודם שלה, כי רע"מ לא תיתן. אתם מבינים? ממשלה שלא השיגה 61 אצבעות אפילו בטקס השבעתה (רק 60) תלויה בחסדיהם של חברי מועצת א־שורא.

אבל מי אמר שאי אפשר לקדם כלום ביחד? הנה, כצפוי, נמצא הנושא שעליו מסכימים כל חברי הקואליציה הבלתי אפשרית הזאת: "סוגיות דת ומדינה". או במילים אחרות: שבת, כשרות, גיור, לימוד תורה. כלומר, זהותה היהודית של מדינת ישראל. הדברים הכי חשובים והכי עקרוניים שבזכותם אנחנו ראויים לחיות בארץ ישראל.

קראתי את דבריהם של כל כך הרבה כותבים שמבקרים פרטים כאלה ואחרים בתוכנית רפורמת הכשרות של השר מתן כהנא. הם צודקים, כמובן, אבל למה לרדת לפרטים הקטנים? אני מסתפק בעדות של כהנא עצמו: "כשבאתי לשר האוצר השבוע בישיבת הממשלה ופירטתי לו מה התוכנית, הוא כמעט התעלף מהתרגשות. אמרתי לו: 'אביגדור, אני רוצה שזה יהיה בחוק ההסדרים (המוצמד לתקציב המדינה), הוא אמר: ברור! ברור!'". סוף ציטוט. עכשיו, ברור שיש הרבה מה לתקן ולייעל בשירותי הדת במדינת ישראל, אבל אתם באמת חושבים שמי שיעשה את זה כמו שצריך זה ממשלת מדינת כל אזרחיה של מרב מיכאלי, ניצן הורוביץ וליברמן?

ובכלל, איזה מנדט יש לך, מתן כהנא, לבצע מהפכות כאלה? לא מנדט חוקי אלא מוסרי. אתה באמת מרגיש שיש לך את הלגיטימיות לעסוק במגושמות צבאית כזאת בסוגיות הכי רגישות, הכי קדושות לעם ישראל? ליברמן מתעלף? אתה אמור להתעלף מהמחוזות שאליהם נגררת וגררת את המדינה כולה.

ולא, אתה לא "אנטיוכוס" כפי שמכנה אותך חבר הכנסת גפני בצרחות. בכלל, אני לא מבין למה גפני וחבריו למפלגת יהדות התורה צועקים ככה במליאה. הם לא מבינים שיש, לצערנו, הרבה אנשים במדינה שנהנים לראות ח"כים חרדים זועקים מכאב? גם געוואלד צריך קצת סטייל. אתה לא אנטיוכוס, חלילה. גם לא טיטוס. אתה מתן כהנא. יהודי שומר מצוות, בוגר נתיב מאיר, יוצא סיירת מטכ"ל, טייס קרב, אלוף משנה במילואים, שברגע מכונן בהיסטוריה של מדינת ישראל לא עמד בפיתוי וחבר לאויבים הכי מרים, מבית, של ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. זה מה שאתה.

 


4.  כמעט חודשיים לממשלה החדשה ומי שעומד למעשה בראשה, יאיר לפיד, מצייץ בטוויטר את הטקסט המדהים הבא: "מאז שהממשלה הזו הוקמה, יש שיפור ניכר, מורגש, באווירה בישראל. הפוליטיקה הרבה פחות מעניינת וזה טוב. הכותרות הראשיות הן לא של הכפשות וכתבי אישום פליליים, אלא האולימפיאדה בטוקיו והמאבק בקורונה והתקציב".

מיד אחרי שקיבלתי את הטקסט הזה בווצאפ, רצתי לטוויטר של לפיד, לבדוק שהטקסט הזה שם ושזו לא פרודיה נשכנית עליו. אז זהו, שזה אמיתי לגמרי. ויש כאן שתי אפשרויות: או שראש הממשלה בפועל מנותק לגמרי מהמציאות וחי בעולם מדומיין ("הכותרות הראשיות הן לא של הכפשות" הוא כותב בימים שבהם הכותרת הראשית היא על חברת קבינט שקראה לד"ר שרון אלרעי־פרייס "מטורללת", והממשלה שוב לא הצליחה להחליט כלום ביחס לקורונה המשתוללת). או שהוא חושב שהציבור בישראל מטומטם ואפשר למכור לו הכול, כולל את זה שהממשלה החדשה אחראית לאולימפיאדה. אני לא יודע איזו אופציה גרועה יותר.

במחשבה שנייה, יש אופציה שלישית: בבועה שלפיד חי בה זה אכן המצב: "שיפור ניכר, מורגש, באווירה בישראל". באיזו ישראל? ישראל של לפיד. הרי במשך עשרות שנים, ככותב טורים פופולרי, הוא חי בעיקר את הישראליות שלו ושל אבא שלו. מה ישראלי בעיניך? אתה. וכל היתר - מסורתיים, ימנים, חרדים, מתנחלים - ממילא מחוץ לסיפור. אז עכשיו הוא ממשיך עם אותה רוח מנותקת מיותר מחצי מהעם, רק בממשלה.5.   כמעט חודשיים לממשלה החדשה והכי קשה לי עם הלא מזדעזעים מספיק. את אלה משמאל שתומכים בהתלהבות בממשלה, אני יכול להבין, לשיטתם. הם, בניגוד לימין, הצליחו להתאחד וגם להעביר מנדטים מצד לצד, כי הם ראו את מטרת העל: לסלק את ביבי. את המתנגדים מימין אני כמובן יכול להבין, ליבי איתם. אבל אלה שרואים את כל הבעיות, והסכנות, וחוסר היושר, ואובדן הדרך, והנוכלות, והשקרים, והאופורטוניזם, ולא מזדעזעים מספיק – מטריפים את דעתי.

ואני מזהה אותם בשניות. לא משנה כמה הם יגידו לי שגם הם נגד הממשלה ושבנט ושקד התנהגו בצורה לא ראויה ושבוודאי היה עדיף שביבי היה נשאר וכו' וכו'. אתה קולט שלעומק הם לא מזדעזעים מספיק. ובנט ידע, כשהוא הלך למהלך הזה, שיהיו הרבה תמימים כאלה שיכילו את הכול. יכעסו, אבל יכילו. ממש כמו שאריאל שרון ידע לפני 16 שנה עם מי יש לו עסק, ולכן הלך על המהלך ההוא. בנט מכיר את צאן מרעיתו וידע שקלישאות ה"אחדות" וה"בואו נרגיע" יעבדו על חלק מהציבור, והם יסכימו להכיל את ממשלת העבירה גוררת עבירה הזאת.

איזו הגדרה מדויקת, "ממשלת עבירה גוררת עבירה", אה? נסו אותה בכל פעם שתשמעו דיווח על התקפלות של בנט ושל שקד, וגם של גדעון סער וזאב אלקין. על עוד עבירה, על עוד ערך שנמכר. זה לא משנה אם מדובר באביתר (מי מגיע לפתיחת הישיבה שם בא' באלול, אגב?), בחאן אל־אחמר, בתחבורה הציבורית בשבת, במחדלי הקורונה הבלתי נתפסים עם שרת חינוך שפשוט מתעקשת לעבוד אצל מכחישי הקורונה, בקיצוץ הפתאומי במעונות, בשר החוץ שלא מסוגל להגדיר אנטישמיות כמשהו ייחודי, בהצעת החוק הפרסונלית שנועדה לתת לפרקליטות את היכולת להוריד כאן ראשי ממשלה, או בהתקפלות הבאה לפני מנסור עבאס (מעניין על מה היא תהיה, אני לא מספיק בקיא בהלכות האסלאם).

ההגדרה הזאת, ממשלת עבירה גוררת עבירה, היא לא שלי, שמעתי אותה בריאיון בגלי ישראל מחבר הכנסת עמיחי שיקלי, היחיד במפלגת ימינה שלא התבלבל. היחיד שהזדעזע כמו שצריך – ופשוט חתך. בלי לכתוב טקסטים מקושקשים על אביב גפן ואברהם פריד, בלי לספר על לבטים מייסרים או "כאבי בטן". לא התפטר והפקיר את קולו לטובת הבא ברשימה (כמו אלון דוידי ושי מימון שלא היו מסוגלים לקחת חלק בשקר, אבל פרשו) אלא נשאר באומץ לייצג את האמת ואת רוב הבוחרים. שיקלי היה היחיד שניסה לקטוע את שרשרת ההדבקה הבלתי נגמרת הזאת של עבירה גוררת עבירה. האם זה קשור לעובדה שהוא לא גדל ולא תוסבך בתוך הקונפליקטים של המגזר שבו על כל פשעים תכסה ה"אחדות"?
תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 30/07/2021 18:55:01
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-31/7/2021 22:26 לינק ישיר 

יפה מאוד. תודה רעיונוביץ.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-31/7/2021 22:52 לינק ישיר 

נרדמתי באמצע קריאת המגילה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-31/7/2021 23:18 לינק ישיר 

עזבו הכל. העיקר השורה האחרונה.

האם זה קשור לעובדה שהוא (שיקלי) לא גדל ולא תוסבך בתוך הקונפליקטים של המגזר
 דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-31/7/2021 23:38 לינק ישיר 

רק דבר אחד צורם לי אצל הכותב הנל .
היות והוא וזוגתו חברים של משפחת נתניהו הרי הנל מקובע ומתוכנת ומשוחד לכתוב רק בכיוון אחד .
הכתיבה שלו צפויה ודווקא המשפט בסוגריים שגם ביבי לא חף מטעויות זה הדבר הכי מיוחד ושונה מכל שאר המאמר.
חוץ מזה כמובן מסכים לדברים שנכתבו.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-31/7/2021 23:59 לינק ישיר 

"חברים" של משפחת נתניהו. חחחח.

אחד המושגים המגוחכים ששמעתי.

אתם מכירים מישהו שהרוויח משהו מחברות עם משפחת נתניהו?

גם את"ל שכשהם היו בשלטון, עוד היה אפשר להרוויח משהו מחברות איתם.
אבל מה עכשיו?
אם "חברות" היא השיקול, אני חושב שנוני מוזס/בנט/סער מוכנים לספק "שירותי חברות" במחיר הרבה יותר נמוך,
ולתת סחורה הרבה יותר טובה.

אתה יכול להגיד את האמת! שידידיה מאיר הוא אנטי-בנט כי הוא חרד"לי.
מכיר מקרוב היטב את מגרעות החברה הדתי-לייטית.
ולכן שונא מושבע של בנט ושל סיעת ימינה. 

אבל חבר של נתניהו? טענה חלשה למדי.
תוקן על ידי פצקו ב- 01/08/2021 00:06:19
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/8/2021 01:57 לינק ישיר 

גם ידידיה וגם חיים ולדר ביתד נאמן צריכים להוסיף בסוף מאמריהם גילוי נאות .אנחנו חברים של נתניהו ולכן לא משנה מה יעשה תמיד נכתוב בעדו.
ככה סתם לשם ההגינות.
נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ברכת_החמה ב- 01/08/2021 02:00:12
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/8/2021 02:30 לינק ישיר 

רעיונוביץ כתב:
אבל בעיניי הרגעים הכי גדולים של נתניהו הם עכשיו, בארבע בבוקר בכנסת. כנראה שמי שנמצא בפוליטיקה לא רק בשביל השיירה אלא חש תחושת שליחות אמיתית – מסוגל להפוך בן לילה, אחרי 12 שנים כראש ממשלה ומנהיג מוערך בעולם, לאופוזיציונר לוחמני. הטעות הגדולה של ביבי.

אילו הוא לא היה עכשיו בשטח, מבעיר אותו כל הזמן ומראה את נוכחותו, הרי שבנט היה צריך להתמודד מול עצמו, מול הקואליציה הרופפת שלו, מול רע"מ, מול השמאל היושב תחתיו בקואליציה אבל שונא אותו

ועכשיו שביבי כל הזמן פה, הרי הוא מאחד את כל מרכיבי הקואליציה, הרואים את ביבי בפעילותו, ואומרים לעצמם שחייבים להחזיק מעמד עם הקואליציה, כי ביבי יושב ומחכה להם כל הזמן מהצד

ביבי צריך להוריד פרופיל וקצת להיעלם, שבנט יתבשל כאמור במיץ של עצמו, המיץ של הזבל, אל תדאגו, יש להם הרבה על מה לריב שם בתוך הקואליציה. רק תנו להם את ההזדמנות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/8/2021 02:31 לינק ישיר 

בדרך צחות ניתן לומר: שנתניהו מספיק מוכשר לעשות לביתו גם כשהוא מכהן בתפקיד ציבורי. אבל, איש לא ציפה שנתניהו יפרוש מהליכוד ויעשה לביתו לאחר ש"בזכות" התעקשותו לאחוז בקרנות המזבח אפשר את הקמתה של הממשלה הקלוקלת הזו. ולכן: מי שחושב, לכאורה, שלנתניהו מעניין דברים אחרים מלבד את ביבי טועה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/8/2021 02:58 לינק ישיר 

מאמר משכנע
מאמר משכנע שכל אלה שבייבי הוא אליל שלהם ימשיכו לתמוך בו למרות שהוא זה שמנע ממשלת ימין.
ומאמר משכנע שכל מחנה לא בייבי לא ישנה את דעתו עד שהקב"ה יסלק את בייבי מהפוליטקה סופית ואז כל המשחק יחזור להיות על מדיניות ולא על איש אחדדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/8/2021 15:12 לינק ישיר 

משגיחבשער כתב:
מאמר משכנע
מאמר משכנע שכל אלה שבייבי הוא אליל שלהם ימשיכו לתמוך בו למרות שהוא זה שמנע ממשלת ימין.
ומאמר משכנע שכל מחנה לא בייבי לא ישנה את דעתו עד שהקב"ה יסלק את בייבי מהפוליטקה סופית ואז כל המשחק יחזור להיות על מדיניות ולא על איש אחד


שלוש תשובות בדבר:
א. עד לרגע זה, אין לנו תשובה אמיתית לשאלה, האם השינוי הפוליטי שעשו ליברמן וסער, קשור אכן לביבי,
או שהוא קשור לגורמים אחרים שסוחטים אותם, וביבי הוא רק התירוץ.

ב. גם את"ל שאכן הנושא של סער וליברמן זה נטו ביבי, עדיין, הטיעון ש"ביבי מונע הקמת ממשלת ימין",
כוחו יפה אך ורק לכנסת בה נתניהו עמד בראשות הליכוד בבחירות, והעניין שאח"כ הוא יפרוש ויעביר את השרביט לאחרים.
אבל בבחירות בהם נתניהו כלל לא יעמוד בראשות הליכוד, ייתכן שחלק משמעותי מאוד מבוחרי הליכוד יישארו בכלל בבית.
ואז, גם חזרה אפשרית של סער לגוש הימין לא תעזור.

ג. אני שואל שאלה פשוטה: אם ביבי הוא כ"כ נטל על הימין, למה השמאל כ"כ רוצה שהוא ילך?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-2/8/2021 16:53 לינק ישיר 

מבחינתי, ידידיה מאיר הוא הרוגל אלפר של הימין. שניהם לא מצטיינים באובייקטיביות יתירה. ומשכך אין טעם להקדיש להם אפילו לא שניה אחת.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-2/8/2021 17:04 לינק ישיר 

פצקו כתב:
 אני שואל שאלה פשוטה: אם ביבי הוא כ"כ נטל על הימין, למה השמאל כ"כ רוצה שהוא ילך


קל מאוד לענות על השאלה הזאת.
התיעוב לביבי הוא בעיקרו רגשי ולא רציונלי.
ביבי הוא קמפיינר אדיר ויודע איך להגחיך את טענות השמאל ולהפוך אותם לחוכא ואיטלולא. (אין ספק שמהבחינה הזו הוא נכס עצום לימין.) וזה מטריף רגשית את השמאלנים.
יחד עם זאת, בעולם המעשה ביבי כרה"מ די קפא על השמרים וכמעט ולא קידם אג'נדה ימנית.
ולכן מבחינה רציונלית, עדיף לשמאלנים שביבי יישאר.
אבל כבר מזמן למדתי שבחיים האמוציות חזקות יותר מהשכל.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-2/8/2021 17:56 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:
מבחינתי, ידידיה מאיר הוא הרוגל אלפר של הימין. שניהם לא מצטיינים באובייקטיביות יתירה. ומשכך אין טעם להקדיש להם אפילו לא שניה אחת.


רוגל אלפר. לא פחות.

הוא סה"כ מגיש בצורה יפה וקליטה את העמדה/האינטרס החרדי-חרד"לי.
בלי לצעוק אנטיוכוס או שטויות מעין אלו,
פשוט לכתוב בבהירות את האמת הפשוטה שלו, ולבטא את הרגשות של מי שבצד של הדת ולא בצד של שונאיה.


לאזניים של חריף זה נשמע רוגל אלפר. שיהיה ככה.


ספציפית לגבי הכתבה כאן, אני מסכים לחלוטין עם איש-חשוב, שנתניהו טועה טעות מרה כשהוא מייצר את המצב הזה.
רק אם הוא יוריד פרופיל, יתן לציבור לנשום מטרללת הביבי-לא-ביבי, ולבחון באובייקטיביות את ביצועי ממשלת הריפוי של איווט, הוא יוכל לעשות קאמבק.
אבל מבחינה רגשית אני חושב שמאיר מבטא היטב את התחושות בציבור. ממש לא רואה כאן שום פרובוקציה או משהו.

תוקן על ידי פצקו ב- 02/08/2021 18:08:44
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-2/8/2021 18:30 לינק ישיר 

למציעים לנתניהו להוריד פרופיל, אתם לא מבינים שהוא עושה זאת כלפי פנים? כדי שהיורשים בליכוד לא יסלקו אותו...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-2/8/2021 18:41 לינק ישיר 

שום יורש בליכוד לא יסלק אותו.
הליכוד מעולם לא הדיח יו"ר מכהן.
גם לא את בגין שבמשך 29  שנה לא הצליח להרים את הליכוד מהקרשים.
גם לא את שרון החולה שבמקרה מונה טכנית ליו"ר זמני של הליכוד.
ומה שבטוח,אף אחד בליכוד לא מקנא באדם האחרון שהתמודד בליכוד מול נתניהו.

תוקן על ידי פצקו ב- 02/08/2021 18:43:20
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ידידיה מאיר - ממשלת עבירה גוררת עבירה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר