בית פורומים בחדרי חרדים

וורט נכון לפרשת שופטים של ח"כ עמיחי שיקלי - צדק צדק תרדוף

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/8/2021 17:55 לינק ישיר 
וורט נכון לפרשת שופטים של ח"כ עמיחי שיקלי - צדק צדק תרדוף

וורט לפרשת השבוע "פרשת שופטים" של חבר הכנסת "עמיחי שיקלי"

צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף לְמַעַן תִּחְיֶה וְיָרַשְׁתָּ אֶת הָאָרֶץ אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ.

אף פעם לא הבנתי את הפסוק הזה  לעומק כמו עכשיו

מה הקשר בין "צדק צדק תרדוף" הרישא של הפסוק, לסיפא שלו "למען תחיה וירשת את הארץ אשר ה' אלוקיך נותן לך"

ולמה צריך לרדוף את ה"צדק" וכי לא צריך לעשות "צדק"  ???

הנה הוורט שלו, קצת ארוך אבל נכון לימינו אלה.

כמה מילים לסיכום שבוע עמוס, 
״צדק צדק תרדוף למען תחיה וירשת את הארץ...״ המילים הנצחיות האלה, המופיעות בפתח פרשת שופטים אותה נקרא השבת, תקפות גם למציאות חיינו - הצדק הוא לא מותרות אלא תנאי לחיים ותנאי לריבונות. 

וכפי שעינינו רואות, בחצור הגלילית, בעכו, בלוד ובנגב, בכל מקום בו אנחנו מגלים רפיון וחולשה ולא רודפים אחר הצדק - גם אם המרדף הזה מצריך אכזריות - המחיר הוא אובדן משילות, תקיפות, הצתות ואובדן חיי אדם, מעגל אלימות שילך ויסלים אם לא נשכיל למגר את העבריינות והבריונות שמגיעה מצד חלקים במגזר הערבי. 

אובדן המשילות לא מתחיל באלימות, הוא מתחיל בהיעדר בקרה מספקת על תכני החינוך במסגרת החינוך הפורמלי והבלתי-פורמלי במגזר שבחלקו נחשפים צעירים ערבים להסתה כנגד יהודים וכנגד מדינת ישראל; בגבייה אפסית של ארנונה ומיסים בעיקר בנגב; בבנייה בלתי חוקית; בנהיגה פרועה בכבישים ובשטח; בעבירות רכוש ולבסוף בהצתות, סחיטה באיומים ומעשי אלימות, שהגיעו גם למעשי לינץ׳ ברבריים שהזכירו לנו (ולא במקרה) את ימי מאורעות הדמים של שנות העשרים והשלושים לפני כמאה שנים. 

הרוח החיה והכוח המניע מאחורי חלק ניכר ממעשי הבריונות, טרור הפרוטקשן ומאורעות הדמים של שומר החומות היא תערובת קטלנית של קנאות אסלאמיסטית ולאומנות פלסטינית הפוגשת את החולשות האנושיות המוכרות, בצע כסף ושאר תאוות שמוצאות להן צידוק אידיאולוגי ודתי. הקנאות והלאומנות מתפשטות כאש בשדה קוצים ברשתות חברתיות כמו טיקטוק, ועם תפוצת הרשתות מתפשטים גם האירועים האלימים בקצב שלא הכרנו בעבר תוך שהם משאירים אבק לאותם אלה שרוצים להשמיע קול אחר, של מתינות והשתלבות. 

קו התפר שבין הפלילי ללאומני נפרם ובמציאות שכזו משטרת ישראל, שתופסת את עצמה כמי שתפקידה לשמור על הסדר הציבורי, חסרת אונים. מלכתחילה היא לא נבנתה להתמודדות עם טרור לאומני (להוציא יחידות בודדות) ולא עם אותה תערובת ייחודית פלילית-לאומנית שהולכת וצוברת תאוצה. 

״כראש מועצה אני מוצא את עצמי חסר אונים״, אמר לי השבוע ראש מועצת חצור, שמעון סוויסה, ״אנחנו תחת מתקפת טרור״. בעלי עסקים אחרים בגליל העליון הודו בפנינו שהם חרדים שמחר בבוקר בית העסק שלהם יעלה בלהבות. חברות הביטוח לא מסוגלות להתמודד עם התופעה והן מקשות מאוד, ולעיתים אף מסרבות לתת ביטוח לעסקים שנפגעו, וכל עסק שנפגע גורר פגיעה בשרשרת של בתי עסק אחרים אליהם הוא קשור. מאחורי כל עסק כזה עומדים אנשים, אזרחים פשוטים שמבקשים להתפרנס בכבוד ולחיות את חייהם בשלווה. 

ד״ר רפי ביטון, מרצה בכיר למשפטים, אמר לי בשיחת התייעצות בנושא שישנו פער בלי נתפס בין תפיסת העם לגבי החוק לבין העמדות שמציגה מערכת אכיפת החוק. העם מבקש לראות הרתעה וענישה חמורה, אולם, מערכת אכיפת החוק מתקשה להרשיע ולהרתיע והתוצאה היא תחושת רפיון וחוסר אונים שאסור לנו להשלים איתה. יש לעבור מגישה של ענישה לאחר מעשה לגישה סיכולית שחותרת למגע ושואפת למנוע מהמעשה להתממש מלכתחילה.

״אנחנו חיים במציאות של וואקום שלטוני עמוק״, אמר לי אחד מבכירי משטרת ישראל לשעבר. וואקום בחינוך, במיסוי ובאכיפת החוק. ועדת אור ערפה את ראשיהם של בכירי המשטרה שהעזו להפעיל כוח על מנת להגן על חייהם של אזרחים ישראלים במהלך מהומות הדמים שפרצו בעיקר בצפון בניסיון להרחיב את אינתיפאדת אל-אקצה. ״התוצאה״, אמר לי אותו בכיר, ״היא עיקור יכולתה של המשטרה ליצור פעילות אקטיבית אגרסיבית לנוכח הפגנות אלימות. 

ההגדרה היסודית ביותר למדינה, כל מדינה, היא מונופול על הכוח, בלעדיו גל דאלים גבר ואנחנו לא רחוקים משם״. יש לנו פערים עצומים בתחום ביטחון הפנים ואני מתכוון לעשות כל שביכולתי, תוך שיתוף פעולה עם חברי כנסת נוספים וגורמי מקצוע, לצלול לנבכי הנתונים ולהפוך כל אבן כדי שהילדים שלנו יזכו לחיות במדינת חוק בשלום ובשלווה. 

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 13/08/2021 18:02:16

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/8/2021 18:03 לינק ישיר 

"והיה כאשר ירים ידו – וגבר ישראל" –

וכי ידיו של משה עושות מלחמה או שוברות מלחמה –
אלא לומר לך בזמן שהיו מסתכלים כלפי מעלה ומשעבדים את לבם לאביהם שבשמים – היו מתגברים ואם לאו – היו נופלין.

כל השאר זה שטויות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/8/2021 18:22 לינק ישיר 

לעמיחי שיקלי ייאמר הווארט המיוחס לרבי בונים מפשיסחה:

צדק צדק תרדוף - גם את הצדק יש לרדוף ב"צדק".

לא ברמיה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2021 20:40 לינק ישיר 

הגיע הזמן...לא להסתפק רק במילים
הגיע הזמן ל

"והיה כאשר ירים ידו – וגבר ישראל" –
כפשוטו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2021 20:54 לינק ישיר 

זה מזכיר לי איזה זמר "חרדי" שכותב טור "דברי תורה" באתר (המתיימר להיות) חרדי.

כשמזרחניק מתחיל עם דברי תורה...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2021 21:31 לינק ישיר 

momeir כתב:
הגיע הזמן...לא להסתפק רק במילים
הגיע הזמן ל

"והיה כאשר ירים ידו –וגבר ישראל" –/strong>
כפשוטו
הפוך בדיוק מהפשט - והדרש - של הפסוק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2021 21:48 לינק ישיר 

גרשום כתב:

לעמיחי שיקלי ייאמר הווארט המיוחס לרבי בונים מפשיסחה:

צדק צדק תרדוף - גם את הצדק יש לרדוף ב"צדק".

לא ברמיה.

דווקא הוא האחרון מכל הקואליציה הזו שאפשר להאשים אותו ברמייה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > וורט נכון לפרשת שופטים של ח"כ עמיחי שיקלי - צדק צדק תרדוף
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר