בית פורומים בחדרי חרדים

ועדת החקירה לאסון מירון מתחילה היום בשמיעת העדויות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/8/2021 08:20 לינק ישיר 
ועדת החקירה לאסון מירון מתחילה היום בשמיעת העדויות

אפשר לצפות בשידור הישיר לדיונים באתר הועדה כאן: www.gov.il/he/departments/state-commission-of-inquiry-mount-meron/govil-landing-page

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2021 12:35 לינק ישיר 

קרליץ לכאורה הוא נציג מצד הציבור החרדי אבל פועל אין לו מושג מה זה מירון... 

הוא לא יודע איפה המתחמים ומה עושים שם ואיך נכנסים לקבר להתפלל 
אין שום הבדל בינו לבין חיות... 2 זקנים ששואלים שאלות שכל ילד שעלה פעם למירון יודע לענות 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2021 13:20 לינק ישיר 

מפקד המשטרה שם טוען שהם התארגנו ליציאה מצד אחד ויציאה מצד אחר כדי למנוע לחץ וקרליץ מדובב אותו ושואל היכן הייתה היציאה והוא אכן אומר שאינו יודע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2021 15:29 לינק ישיר 
chaverim

קרליץ המליץ להעתיק את המתחמים הבעייתים והצפופים למקומות מורחבים ומרוחקים כדי להוריד לחץ כבר בלג בעומר הקרובה.
לפי מה שהתרשמתי מההקשבה לשיחות, שהמפקד הזה אין לו מושג מה זה לווסת קהל חרדי, הוא מדבר על נתונים מופשטים, של אומדנים, גם להגדיר מה זה הדלקה גדולה ולדרג את הגודל הוא מדבר עם מספרים כמו "עשרים אלף" למרות שברור והוא גם אמר את זה שהכוונה לא עשרים אלף איש בפועל אלא להגדיר גודל מסויים של הגדרה.
הוא לא אמר אם התייעץ עם יועצים חרדים בעניין, כאלו שמכירים מה זה וויסות של קהל חרדי, והיה נראה שהוא באמת לא, אחרת היה אומר עם מי התייעץ ומי עוזר לו להחליט, למרות שהוא אומר שהוא מכיר בזה שהחרדים יודעים לטפל בעצמם והביא ראיה שכשביקש מהאדמור מבויאן להפסיק את ההדלקה עד שהקהל יציית אז האדמור ביקש במיקרופון מהקהל בקולו ובאידיש וזה עזר פלאים ובאופן מיידי, אלא כל הזמן אמר אני מכיר ואני החלטתי ואני העברתי לזה ולמפכ"ל ולשר דברים סגורים וכאילו רק לעיונם.
נראה שכדי להציל את כבודו הוא מסכים השנה לחתוך בבשר החי ולעשות הגבלות כי לטענתו "אין אפשרות אחרת" כי האתר לטענתו מיצתה את הקיבולת שלו.
עוד טען שאין למקום מנהל אתר אחד, ולכן קשה לו בתור שוטר להתנהל כשאין לו מישהו שהוא האיש קשר שלו.

השתכנעתי שהוא לא הקמב"ץ הנכון לנהל את לג בעומר, גם כי אין לו הבנה בקהלים השונים, וגם כי אין לו הבנה אמיתי בוויסות קהל, אז נראה שהוא יברח לפינה של לעצור את הקהל או להגביל קהל בלג בעומר המתקרב, למרות שזה לא חכמה לווסת קהל של אירוע כזה כמו שמווסתים כבישים ופקקים.

פה זה משהו לאומי, שיש לתת את הדעת ולהמציא רעיונות עם שיניים, כמו סרט נע על ההר וחד סיטרי, כפי שעשו על הכביש, עם גדרות וסדרנים, ובדיקה תלת מימדי על הפעולות לוודא שאין חסימות ואין פינות לא מטופלות.
ואם יש לחץ איך לשחרר את הלחץ החוצה ולתת לעודפים להשתלב בחזרה בהמשך.
טיפול נפרד למיוחסים למרות שאני נגד אבל if you can't beat them then meet them. וגם בצורה של מעגלים, ובדיקת יעילות לפני לג בעומר.
ועוד ועוד פרטים קטנים בכל פינה על ההר שאכמ"ל.

תוקן על ידי chaverim ב- 22/08/2021 16:11:18

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2021 15:57 לינק ישיר 

סגנון וקצב הדיבור של גב' נאור מעורר רחמים ותהיות גם יחד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2021 16:37 לינק ישיר 
פלדלפי

chaverim כתב:
קרליץ המליץ להעתיק את המתחמים הבעייתים והצפופים למקומות מורחבים ומרוחקים כדי להוריד לחץ כבר בלג בעומר הקרובה.
לפי מה שהתרשמתי מההקשבה לשיחות, שהמפקד הזה אין לו מושג מה זה לווסת קהל חרדי, הוא מדבר על נתונים מופשטים, של אומדנים, גם להגדיר מה זה הדלקה גדולה ולדרג את הגודל הוא מדבר עם מספרים כמו "עשרים אלף" למרות שברור והוא גם אמר את זה שהכוונה לא עשרים אלף איש בפועל אלא להגדיר גודל מסויים של הגדרה.
הוא לא אמר אם התייעץ עם יועצים חרדים בעניין, כאלו שמכירים מה זה וויסות של קהל חרדי, והיה נראה שהוא באמת לא, אחרת היה אומר עם מי התייעץ ומי עוזר לו להחליט, למרות שהוא אומר שהוא מכיר בזה שהחרדים יודעים לטפל בעצמם והביא ראיה שכשביקש מהאדמור מבויאן להפסיק את ההדלקה עד שהקהל יציית אז האדמור ביקש במיקרופון מהקהל בקולו ובאידיש וזה עזר פלאים ובאופן מיידי, אלא כל הזמן אמר אני מכיר ואני החלטתי ואני העברתי לזה ולמפכ"ל ולשר דברים סגורים וכאילו רק לעיונם.
נראה שכדי להציל את כבודו הוא מסכים השנה לחתוך בבשר החי ולעשות הגבלות כי לטענתו "אין אפשרות אחרת" כי האתר לטענתו מיצתה את הקיבולת שלו.
עוד טען שאין למקום מנהל אתר אחד, ולכן קשה לו בתור שוטר להתנהל כשאין לו מישהו שהוא האיש קשר שלו.

השתכנעתי שהוא לא הקמב"ץ הנכון לנהל את לג בעומר, גם כי אין לו הבנה בקהלים השונים, וגם כי אין לו הבנה אמיתי בוויסות קהל, אז נראה שהוא יברח לפינה של לעצור את הקהל או להגביל קהל בלג בעומר המתקרב, למרות שזה לא חכמה לווסת קהל של אירוע כזה כמו שמווסתים כבישים ופקקים.

פה זה משהו לאומי, שיש לתת את הדעת ולהמציא רעיונות עם שיניים, כמו סרט נע על ההר וחד סיטרי, כפי שעשו על הכביש, עם גדרות וסדרנים, ובדיקה תלת מימדי על הפעולות לוודא שאין חסימות ואין פינות לא מטופלות.
ואם יש לחץ איך לשחרר את הלחץ החוצה ולתת לעודפים להשתלב בחזרה בהמשך.
טיפול נפרד למיוחסים למרות שאני נגד אבל if you can't beat them then meet them. וגם בצורה של מעגלים, ובדיקת יעילות לפני לג בעומר.
ועוד ועוד פרטים קטנים בכל פינה על ההר שאכמ"ל.

שמעת יום אחד וכבר קפצת למסקנות ? לוועדה יש עוד שנה.... 
לפי מה שכתבת כנראה שלא הקשבת לכל העדות 

הוא אמר מפורשות שהוא לא קמב"ץ הארוע! הוא גם הסביר טוב מאוד שאין אפשרות לווסת קהל בשטח אלא לעצור את אלו שבדרך ושההחלטה הברורה היא שאין דבר כזה להגביל אנשים להגיע 

והסביר גם שהחרדים לא תמיד מקשיבים למשטרה כמו בלוויה של הרב וואזנר שם לא הסכימו להיפגש איתם ולקבל מהם הנחיות ....
האדמו"ר מבויאן לא עצר את ההדלקה בגלל שהוא ראה שיש עומס אלא בגלל שהמפקד הורה לו ולהם כן היה אכפת והם הקשיבו למשטררה והסדרנים של החסידות ביחד עם השוטרים עשו סדר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2021 17:52 לינק ישיר 

מחר אמור להעיד הרב רבינוביץ. יהיה מעניין מאד לשמוע מה יש לו להגיד על תפקידו כיו״ר ועדת החמישה, ולראות על מי הוא זורק את האחריות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2021 13:36 לינק ישיר 

גרשום כתב:
מחר אמור להעיד הרב רבינוביץ. יהיה מעניין מאד לשמוע מה יש לו להגיד על תפקידו כיו״ר ועדת החמישה, ולראות על מי הוא זורק את האחריות.

אכן מעניין היה לשמוע את עדותו של הרב רבינוביץ שהתחיל בהנני העני ממעש.. אין לי סמכויות... אין לי תקציבים... ומי בכלל שואל אותי... ושילמתי מחיר יקר על התפקיד... והיו נגדי מלא פשקווילים...

עד שהגיעו השאלות הנוקבות של חבר הוועדה שלמה ינאי.  היה מרתק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 13:38 לינק ישיר 

פרויליך ממש מעניין ... 

ממש נכנס באדמורי"ם 

"מה זה המשחק הזה עם הצמר גפן? מה זה ההצגות האלו? חייבים לעצור את כל ההדלקות מלבד הדלקה אחת, הדלקה שלא תימשך יותר מ-2 דקות, שהאדמו"ר יישב בחדר ויתבודד, וידבר עם המלאכים. אחרי זה שייצא וידליק ב-2 דקות".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 13:54 לינק ישיר 

הדבר הכי חשוב שהרב פרויליך אמר בעדותו הוא, שניסיונותיו להיפגש עם השר דרעי
נכשלו. כי הוא לא רצה להיפגש עם וועדת החמישה. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 13:56 לינק ישיר 

אומר מה שכלל ישראל חושב (חוץ מחסידי בויאן ותו"א ותוא"י ותולדות בוסקילה כמובן. ובעצם אולי באמת באמת באמת, בנקודה הפנימית גם החסידים שם חושבים כן) ומגיע לו שכר שיחה נאה

ויה"ר שדבריו יעשו פירות.

ו...אכן. יש לבטל את כל ההדלקות חוץ מההדלקה הבודדת הותיקה.
מי שרוצה יכול להדליק ביערות סביב מירון בתיאום קק"ל וכיבוי אש או בחצר ביתו או ביכנ"סתו בירושלים דימונה הרצליה צפת וכיו"ב. שם יוכל לדבר עם המלאכים וכו' גם מחוץ לחדרו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 15:02 לינק ישיר 

פרויליך דיבר כמו מתנגד אמיתי, בין היתר אמר שצריכים לבנות להם מקום מסודר 100 מטרים אחרי בוסקילה ושם יעשו מה שרוצים.
כששאלה אותו מה התפקיד של וועדת החמישה הוא ענה לנהל את המקום ובמשך 11 שנים היה רק 2 תביעות נזיקין.
כלומר התפקיד של וועדת החמישה זה להביא מנקה או טכנאי מזגנים ונייר טואלט, כל השאר לא בסמכותו ולא מתפקידו, השופטת הזכירה לו שהם קיבלו מנדט מעבר זמני של 3 שנים בלבד ומכח זה הוא שם כבר 11 שנים.

כששאלו אותו מה לדעתו גרם לאסון ענה א שהמשטרה לא מבינה בצרכים של הקהל והכינה דרכי מילוט לגברים דרך הנשים וכן להיפך, ב - שאיזה מפקד משטרה הרס מבנה לנשים שעמדה לפני הגשר וזה פתח את הכניסה להמון ללא שום פסי האטה והמשפך שנפתח גרם למאסה של אנשים להילכד.
וניסה כל הזמן להסיט את התשובות שלא ממין השאלה והוא ננזף כמה וכמה פעמים על ידי השופטת על כך.

בסוף ביקש לבוא שוב בהמשך להעיד עד עוד דברים, אז השופטת ענתה שיכתוב אותם, אז הוא התלונן שהשופטת נותנת לו שיעורי בית ושהוא אדם עסוק מאוד....אז היא ענתה לו שאתה ביקשת להוסיף. והיות שאתה באופי מתפזר בדיבור אז אני מציע שתכתוב..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 16:26 לינק ישיר 

לאחר 3 ימי עדות ניתן לסכם 3 נקודות ... 

1. הבלגן במירון מטורף! כמה גופים עם כמה מנהלים על הרבה עובדים.. כל אחד אחראי על חלקה אחרת אבל מנסה לשלוט על השני.. כל אחד רוצה לנהל אבל שהאחריות תשאר אצל השני.. אחד מנהל את העזרת גברים והשני את הנשים אחד אחראי על מנקי השירותים והשני על הנייר טואלט 
לכולם יש אנטרסים\מקורבים וכל דאלים גבר  

2. חברי הוועדה עדיין לא מבינים את הדינמיקה של מירון כולל קרליץ הליטאי שלא היה שם מעולם. 
מה ההבדל בין חסיד שמגיע עם כל המשפחה להדלקה ספציפית לליטאי\ספרדי שבא להתפלל ועובר בין הדלקות -
מה סדר ההדלקות - כמה זמן לוקח ההדלקה -  מה זה הכנסת אורחים 

3. השופטת שואלת שוב ושוב מה קרה בגשר דוב ברגע האסון - התשובה אולי תמצא את האשם אבל המטרה היא למנוע את האסון הבא והאסון הבא לא נמצא בגשר דוב אלא בעשרות מקומות באתר 

מכיוון שלא נראה לי שיקרא דבר כזה שיבטלו את כל ההדלקות הפתרון לדעתי הוא להפריד את מתחם ההדלקות מקבר הרשב"י - החסידים הרי מגיעים להדלקה ספציפית באוטבוסים מאורגנים וא"כ רובם חוזרים באותה השעה לכן ניתן לעשות מתחם הדלקות עם כביש נפרד + חניון ואלו שבאים לציון יבאו בדרך הרגילה וכמובן שביל שמקשר בין המתחמים  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 16:45 לינק ישיר 

התסבוך הקנאי: ידוע ידעו תמיד כי ה' פרויליך הוא הנציג הקנאי. עליו סמכו בכל הקשור לענייני ניהול האתר.

אך עתה נתגלה להם, כי לצד הקנאי, קבור בו ליטאי של פעם, מזלזל וזולל אדמורי"ם. ביטויים שלא נשמעו בבית משפט מזה עידן ועידנים, נשמעו היום מפי השליח של כל החצרות של העדה החרדית - - - 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 16:50 לינק ישיר 

הצעתו של פלדלפי מיוסדת על שכל ישר. והיא קילורין לעיניים, ברור שזה צריך להיות הכיוון.
[עד לפני 15 שנה לא היו שום הדלקות אחרות, ולכן 'מסורת ההדלקות' היא צעירת ימים בסה"כ. המשטרה עודדה את ההדלקות כדי להוריד את מסת ההמונים מאיזור הציון, ולא השכילה להבין כי תוך כמה שנים הפכו אתרי ההדלקות עצמן למושכי ההמונים. בהצעה הנ"ל מרוויחים כל הצדדים - מצד אחד מסת המונים תופחת מאיזור הציון, כי יהיו שמה עוד איזורי 'הצגות' כלשונו של המלומד הרב פרויליך, ואם תבטלנה כל ההדלקות יחזור שוב הדוחס באתר הציון עצמו, מאידך באם נרחיק את ההדלקות מאיזור בוסקילה, אפשר להמציא מקומות רחבי ידיים ורגליים שיכילו את כל ההמונים. ובוודאי גם יירדו המסות הגדולות של עמך ישראל העצלנים, שיוותרו על הצגות וישקיעו יותר בספר התהלים או בריקודי קודש]

שכל ישר ופרקטי, הוא הדבר שכנראה חסר להם לוועדה המורכבת מאנשים מקצוענים ורמי מעלה, אך מה להם ולפרקטיקה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/8/2021 11:53 לינק ישיר 

יוסי שוינגר בועדת לחקר אסון מירון: אני הגורם שהגיע עם חסר גדול לועדה, לקחו מאיתנו אלפי מסמכים רלוונטים - כולל מסמכים שנוגעים לגשר ר' דב, גם הנייד האישי שלי לקחו לי שהיו בו דברים אישיים.

‏נאור מבהירה כי לוועדה אין התנגדות להחזרת המסמכים מהמשטרה לשווינגר. שווינגר: "זה מה שמסר לי קצין ביחידה הכלכלית. גם פשטו על הבית שלי ולא ידעתי למה, הפכו את כל הארונות, בצורה לא מכובדת".

יוסי שווינגר מנכ"ל המקומות הקדושים בועדת החקירה לאסון מירון: ״כשנכנסנו בשנת 2001 התמקדנו בעיקר בהילולה, אני מגיע בפעם הראשונה לאתר הרשב״י, אני מגלה דוכנים מדוכנים שונים, מוזיקה רועשת. היה צריך להתאמץ כדי להבין שמדובר באתר קדוש. כמה מטרים משם שחיטת כבשים, דם השחיטה שנשפך זה היה נורא, לא היה מתאים לאתר דתי וקדוש״.

יוסף שווינגר, מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, מעיד בפני ועדת נאור: "אין דרישה אחת של המשטרה שלא קיימנו. שבוע לפני האסון ניצב לביא שיבח אותנו ואמר שקיימנו את כל דרישות המשטרה"

[

ועדת החקירה לאסון מירון: שווינגר מציג מסמך מ2018 שהמשטרה החתימה אותו שהמקומות הקדושים מקבלים הנחיות מהמשטרה. השופטת נאור מקשה עם סתירות במסמך אך מחליטה שלא להתעכב על הסתירות.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ועדת החקירה לאסון מירון מתחילה היום בשמיעת העדויות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.