בית פורומים בחדרי חרדים

"האדמו"רים משחקים שעה-פלוס עם הצמר גפן הזה"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/8/2021 17:39 לינק ישיר 
"האדמו"רים משחקים שעה-פלוס עם הצמר גפן הזה"

אוי להם לחסידים השוטים שאין להם תקנה עולמית!

נ.ב.
להוציא מליבן של טועים!
פשיטא שגם "ההדלקה הקדושה" "המסורתית" היא עבודת אלילים גמורה! ואוי לו לדור וכו' הוא רחום יכפר ולא ישחית וגו'..  ולשומעים ינעם. ואכמ"ל.

תוקן על ידי באבא_זוטא ב- 24/08/2021 17:51:44

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 18:10 לינק ישיר 
קלעפער

באבא_זוטא כתב:

אוי להם לחסידים השוטים שאין להם תקנה עולמית!

נ.ב.
להוציא מליבן של טועים!
פשיטא שגם "ההדלקה הקדושה" "המסורתית" היא עבודת אלילים גמורה! ואוי לו לדור וכו' הוא רחום יכפר ולא ישחית וגו'..  ולשומעים ינעם. ואכמ"ל.

תוקן על ידי באבא_זוטא ב- 24/08/2021 17:51:44

כה פסק הרב המאור הגדול זוטא?

למה לא כלאים? מה הקשר לעבודה זרה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 18:55 לינק ישיר 

לא שאני חושב שהמלאכים ממש עוברים לדום בשעת הדלקת המדורה של האדמורים בל"ג בעומר, אבל לא סובל שכל פרצעל שרק יצא מהאש ומוכר לציבור בעיקר מהדר גאולה, נהיה פתאום איזה מאן דאמר לזלזל במנהגים ואדמורים.
יותר מהכל, זה מראה מי הוא הפרויליך הזה..קיבל קצת יותר מידי יחס.

מזכיר לי את הליצן ההוא שפעם היה נופח בדיחות בקונצרטים של חזנות, וקיבל "קידום" לבדחן מסוג זבל (הייתי שם כמה פעמים וראיתי בלייב אנשים מכובדים שנפגעים מהשטויות שלו) באירועי אחמי"ם בעיקר של ש"ס, משם הפך לעיתונאי ואיש חינוך מפורסם, ולאחרונה לצווחן בבית מדרשו של ברלנד..

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אךטובוחסד ב- 24/08/2021 18:58:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 19:45 לינק ישיר 

הם משחקים בצורה מסוכנת אחרי שהדליקו את האש.
לא זו בלבד שהם לא תופסים מרחק בטוח מהאש הבוערת,
אלא הם תוחבים בידיהם גיזי צמר טבולים בשמן לתוך לשונות האש הלוהטת ומקבלים כוויות.
משחקים באש! פשוטו כמשמעו!
מה החסידים לומדים מזה? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 20:25 לינק ישיר 

אני מסכים עם הרבה מדבריו, כולל עם ההמלצות
אך אני לא בטוח שהיה ראוי לומר זאת בצורה הזו ובמילים הללו מול אנשים חילונים (ובוודאי כשזה משודר בשידור חי לציבור הרחב)  שלא יודעים לעשות את האבחנה ולא מכירים את הדקויות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 20:40 לינק ישיר 
ירו_שלמי

נוירולוג כתב:
אני מסכים עם הרבה מדבריו, כולל עם ההמלצות
אך אני לא בטוח שהיה ראוי לומר זאת בצורה הזו ובמילים הללו מול אנשים חילונים (ובוודאי כשזה משודר בשידור חי לציבור הרחב)  שלא יודעים לעשות את האבחנה ולא מכירים את הדקויות.

מצטרף, ביחס לחילונים צריך שכל דבר שבקדושה, לפחות לדעת חלק מהציבור, הוא טאבו שאי אפשר לזרוק בו 'מבינות'. מבחינתם משחקי האש הם עוד דוגמא לסטיה של החרדים מהיהדות 'המקורית' וזכותם להחזיר אותנו ליהדות המומלצת שלהם, והדוגמאות רבות הן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 21:02 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

אשמח אם כב' יואיל להסביר איך קשורה עבודת האש "המסורתית" ליהדות...

"יֵרָאֶה כָּל זְכוּרְךָ אֶת פְּנֵי הָאָדֹן ה', מַאן פְּנֵי אֲדוֹן ה'? דָּא רַבִּי שִׁמְעוֹן בַּר יוֹחַאי"

עלינו להודות ביושר: החינגה במירון בל"ג בעומר היא אירוע המזכיר הרבה יותר את עבודת הבעל על ההרים הרמים ותחת כל עץ רענן. ניתן להמליץ כאן את דברי הכתוב לאותם אנשים שבנו במות לבעל לשרוף שם את ילדיהם והיו בטוחים שבכך הם עובדים את ה': "אשר לא צויתי ולא דברתי ולא עלתה על לבי."

תוקן על ידי באבא_זוטא ב- 24/08/2021 21:27:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 21:18 לינק ישיר 
בבא, יש לך ילדים ? מאוד מעניין אותי האם הם כלואים בבית

או שהצלחת לחנך אותם חינוך יה7די אמיתי על פי דרכך

באבא_זוטא כתב:

אשמח אם תואיל להסביר איך קשורה עבודת האש "המסורתית" ליהדות...

בתקופה האחרונה הולכת ומשתלטת על היהדות החרדית רוח חדשה, המזהה את עבודת ה' עם עבודת האלילים המייצגת את השבטיות החרדית. עבודה זרה זו אוכלת את היהדות מבפנים, ומשחיתה את החברה החרדית מבחינה דתית, מוסרית ואנושית.

תוקן על ידי באבא_זוטא ב- 24/08/2021 21:05:56

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 21:45 לינק ישיר 

הגיע איזה טיפש, כתב שטויות בלי סוף ועכשיו נלך ונתווכח על הטיפשות הזאת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 22:30 לינק ישיר 

אמרתי שזה חלק מהמסורה היהודית? רק שאלתי מנין לך הפסק שזו עבודת אלילים. גם לכובע הקנייטש אין קשר למסורת היהודית אבל זו אינה עבודה זרה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2021 23:21 לינק ישיר 

פרופורציות בבקשה.

אני לא חושב שמישהו במירון נכשל באיסור עבודה זרה,
וגם הסילוף הדקדוקי הצורם עד מאוד בהיגוי המילים "תנא אלוקי"- בפתח במקום בחיריק,
לכל הדעות אינו יותר מסילוף דקדוקי צורם.

בהחלט נכון לומר, ש"ריגוש דתי" איננו עבודת ד', וההשתוקקות לריגוש דתי הוא היה הדבר שעמד בבסיס "יצרא דעבודה זרה".

(כמובן, שיצר ה"ריגוש הדתי", לפעמים גם הוא הגורם להתנהלויות שגויות ומסוכנות במערכות ציבוריות ו/או פוליטיות, אבל נשאיר את זה לאשכולות אחרים)

ולכן מה? לכן זה אומר שכל ריגוש דתי הוא עבודה זרה?

תאוות האכילה,מביאה אנשים לאכילת טריפות, אז תגיד שכל מי שיש לו תאוות אכילה הוא אוכל טריפות?
ושהאוכל בסעודת מצווה אינו מקיים מצווה? 

התאווה לריגוש דתי היא בדיוק כמו תאוות אכילה. היא תאווה יצרית, ו"צדיקים ילכו בם ופושעים יכשלו בם".
היא יכולה לגרום לנזקים, כמו לתועלות.

תוקן על ידי פצקו ב- 25/08/2021 00:01:49

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2021 04:17 לינק ישיר 

למה אתה מתכון בריגוש דתי?
שמחת תורה זה ריגוש דתי? בכי בונתנה תוקף זה ריגוש דתי? הנאה מאתרוג יפה זה ריגוש דתי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2021 08:45 לינק ישיר 
ירו_שלמי

פצקו כתב:
פרופורציות בבקשה.

אני לא חושב שמישהו במירון נכשל באיסור עבודה זרה,
וגם הסילוף הדקדוקי הצורם עד מאוד בהיגוי המילים "תנא אלוקי"- בפתח במקום בחיריק,
לכל הדעות אינו יותר מסילוף דקדוקי צורם.

בהחלט נכון לומר, ש"ריגוש דתי" איננו עבודת ד', וההשתוקקות לריגוש דתי הוא היה הדבר שעמד בבסיס "יצרא דעבודה זרה".

(כמובן, שיצר ה"ריגוש הדתי", לפעמים גם הוא הגורם להתנהלויות שגויות ומסוכנות במערכות ציבוריות ו/או פוליטיות, אבל נשאיר את זה לאשכולות אחרים)

ולכן מה? לכן זה אומר שכל ריגוש דתי הוא עבודה זרה?

תאוות האכילה,מביאה אנשים לאכילת טריפות, אז תגיד שכל מי שיש לו תאוות אכילה הוא אוכל טריפות?
ושהאוכל בסעודת מצווה אינו מקיים מצווה? 

התאווה לריגוש דתי היא בדיוק כמו תאוות אכילה. היא תאווה יצרית, ו"צדיקים ילכו בם ופושעים יכשלו בם".
היא יכולה לגרום לנזקים, כמו לתועלות.

תוקן על ידי פצקו ב- 25/08/2021 00:01:49

נראה שיש לך 'שטיקל תורה' שלם על המושג ריגוש דתי, אם תרצה לפתוח דיון, נשמח אם תסביר תפרט ותבאר. לומר שמושג זה מקביל 'בדיוק' לתאוות אכילה, זה מוזר בעליל, ולומר שריגוש דתי זה המקור ליצרא דע"ז זה, במחילה, הבל ורעות רוח. אני מסייג שוב, כך זה בעיניי עד שלא תפרט ותסביר.

יצרא דע"ז זה משהו מאוד עמוק וקשה להגדרה, לא סתם חז"ל תיארו אותו כ'חיה' רוחנית עלומה. אפשר היה לומר שגם הרצון ב'זה האיש משה' שילך לפניהם ויהיה פה על הארץ, זה סוג של יצרא דע"ז, בגלל הקושי בעבודת ה' א-ל מסתתר. אז מה? אז זה לא בסדר שנרצה במשה רבינו או ברב ורבי בשר ודם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2021 15:03 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
אמרתי שזה חלק מהמסורה היהודית? רק שאלתי מנין לך הפסק שזו עבודת אלילים. גם לכובע הקנייטש אין קשר למסורת היהודית אבל זו אינה עבודה זרה.

עד כמה שידוע לי עדיין אין שום "מסורת" שמייחסת "קדושה" לכובע קנייטש...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2021 15:48 לינק ישיר 

והפסיקה שלך אומרת שאם מייחסים קדושה למקום זו עב"ז? ואתה נסמך על דברי ראש כולל ליטאי? "משומד"
שיגיד לנו מהי עב,ז?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2021 17:17 לינק ישיר 
ועפ''ל למי שקורא לכותל, ''המקום הקדוש ביותר לעם היהודי!

באבא_זוטא כתב:

קלעפער כתב:

עד כמה שידוע לי עדיין אין שום "מסורת" שמייחסת "קדושה" לכובע קנייטש...

לה''ו. הר הבית הוא ה-מקום הקדוש, בעוד הכותל, הוא שטיבל נחמד, שנאמר עליו היכנשהוא שלא זזה השכינה ממנו. והיה קיר חניית הכרכרות והסוסים של עולי בית המקדש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "האדמו"רים משחקים שעה-פלוס עם הצמר גפן הזה"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.