בית פורומים בחדרי חרדים

אושית רשת חרדית ובית יעקב

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/8/2021 12:51 לינק ישיר 
אושית רשת חרדית ובית יעקב

אושיית האינסטגרם החרדית בראיון לחדשות 13: ''בית הספר העיף את בנותי'' – צפו

חני וינברגר, אושיית הרשת החרדית הגישוה יחד עם בעלה לביהמ''ש בקשה דחופה לדיון נגד בית ספר 'בית יעקב' בפתח תקווה לאחר שבהנהלת ביה''ס 'העיפו' להם את הבנות בטענה שהאמא הפכה ל'אושיית רשת'.

יהודה וייס

25/08/2021, 21:56

חני וינברגר, אושיית הרשת החרדית הגישוה יחד עם בעלה לביהמ''ש בקשה דחופה לדיון נגד בית ספר 'בית יעקב' בפתח תקווה לאחר שבהנהלת ביה''ס 'העיפו' להם את הבנות בטענה שהאמא הפכה ל'אושיית רשת'.

ברשתות החברתיות כתבו רבים כי בית הספר צדק בגלל התמונות המוגזמות של הכוכבת החרדית, וכי ''היא עשתה טעות בתמונות הנועזות שהעלתה לרשת''. עוד טענו כי בית הספר הציע לה להסכים לתנאים שלא תפרסם תמונות שלה ברשת, אך היא סירבה כי ''זה הפרנסה שלה''.

מנגד, העיתונאי אלי ביתאן הגן על וינברגר וכתב: ''כוכבת אינסטגרם חרדית מבכה הלילה על היחס של מערכת החינוך לילדיה. מעריך שמיד נראה מסבירנים אוטומטיים שיגנו על המערכת וחבל. אין שום סיבה להגן על סטנדרט קבלה גזעני, מפלה, מרושע ואכזרי. ברוני עמותות החינוך החרדי כבר הרבה שנים לא פועלים לשם שמים''.

תוקן על ידי פלדלפי ב- 29/08/2021 12:52:30

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 12:53 לינק ישיר 

להעיף את בנותי מ׳בית יעקב׳ // דעה

אוגוסט 26, 2021

מאת: סמדר בנטוב

אמש דווח באחת המהדורות המרכזיות, על אושיית רשת שבנותיה הושלכו מבית יעקב. חשוב להבין האם ההחלטה להעיף מ'בית יעקב' היא נכונה

אני לא אתפלא אם 'בית יעקב' יחליטו להעיף את הבת שלי! בלי קשר לאורחות חיי, בלי קשר אליי, החוויה ההורית בתוך מערכת החינוך החרדית, קשורה בעבותות לחשש המתמיד מפניי סילוק, נידוי והרחקה.

ככה המערכת עובדת, אני לא מחדשת כאן שום דבר.

לא מצאתי הורה אחד שילדיו מתחנכים במוסדות הללו, שלא מנע או נמנע, הסתיר או טשטש, בשל החשש שהוא ייבעט. החינוך החרדי, מציע מסגרת מוקפדת ושמרנית לכאורה, לילדי המגזר. אלא שבפועל הדרישה להתחנך מופנית באותה המידה כלפיי ההורים.

להתחנך, להתיישר, להתהלך בשבילים המוכרים.

בשל בחירתי המודעת (גם אם בלית ברירה מחוסר חלופה אחרת) לשלוח את ביתי להתחנך בחינוך הזה, אין לי הזכות (מה גם שזה בזבוז זמן משווע) להיות נגד. זו המערכת וזו המסגרת. כבר מהרגע הראשון עוד טרם פציתי פה, הונח מולי תקנון מחייב. אף אחד לא חייב אותי לחתום, אבל ברגע שחתמתי, גזרתי על עצמי את החובה 'להיות בסדר', להיות מוטלת בספק ועל תנאי, אשמה עד שיוכח אחרת. דפוק לגמריי, אני יודעת, אבל זו המערכת.

זו כן קריאה לביקורת חריפה כלפינו ההורים, לא על הבחירה לשלוח לאותן המסגרות. כי לצערנו, אלו המסגרות הקיימות. לעיתים קרובות מדי אין לנו ברירה (ותודה למפלגות החרדיות שפועלות בלהט מרשים כדיי למנוע פתיחה של ממ"חים ברחבי הארץ).

הביקורת הנדרשת, היא על הנזק העצום שאנו גורמים לילדנו מבלי לשים לב, כאשר אנו דורשים מהם לפצל ולבדל את חייהם, אלו שמתקיימים בבית, מול אלו שמבוימים בחוץ.

חברה קרובה שלי נוהגת לערוך שיחות הכנה לבנותיה, עם סיום חופשת הקיץ ולקראת החזרה ללימודים, כדיי לוודא שהן לא יספרו בבית הספר אודות הסרט אליו יצאו, החוף המעורב בו ביקרו, או על הפעם הזו שהן אכלו במסעדה הזו שאין לה ממש כשרות. חברה אחרת שמשתייכת לזרם הברסלבי, ביקשה מבנה שהתקבל בשעה טובה (על אף היותו פרענק בן של חוזרים בתשובה) לישיבה ליטאית, שלא יספר על הביקורים שלו עם אביו אצל רבי נחמן, שלא יארוז חלילה לישיבה את כתבי הרב, ועל אף שהתחנך על ברכי החסידות, שיגנוז אותה לעת עתה כי ככה עדיף, רגיל, מקובל.

סיפורים שונים בתכלית, אשר במרכזם אותו גלעין חונק, אותו מסר בעייתי שמועבר לילדים, זה שמלמד אותם לשקר, לפצל, לרמות, והכי גרוע: לשמור סוד. כאשר אנו מלהקים את המורה/גננת/מחנכת בתפקיד 'המלשינה' אנו פוגמים בקשר של הילדה עם דמויות משמעותיות, בתוך מסגרת משמעותית ומפתחת, אנו מניחים את הילד על אש קטנה שצובטת לו באחוריים, מתזכרת אותו להיות בהיכון, לטאטא ולחטא, להיות אחר, כשהעיקר הוא להיות 'בסדר, כמו כולם'. כמה אנרגיה מבוזבזת על הניסיון להתאים, מה חבל שאותה אנרגיה נגרעת מלימוד של ערכים ראויים, מחינוך משמעותי לחיים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 12:55 לינק ישיר 

נשים חרדיות, תחשבו על הבנות שלכן”: טור נוקב בעקבות פרשת חני וינברגר

טובי, אשה חרדית מאלעד כותבת טור נוקב בעקבות פרשיית חני וינברגר

אקטואליק

27/08/2021, 14:18

הרשת החברתית גועשת וסערת סביב סילוק בנותיה של הידוענית החרדית חני וינברגר, שעתרה לבית המשפט לאחר שבית הספר ‘בית יעקב’ הודיע לה שבנותיה לא יכולות לחזור לבית הספר בשל אורח חייה המתרני. הלב כואב ודומע עם הבנות התמימות שלא מבינות מדוע הן לא יכולות להצטרף לחברות ולהתחיל את שנת הלימודים כמו שאר החברות לכיתה.

הילדות הן קורבנות של האם. האם החליטה לשווק ליין חדש של איפור, לבריאות, בערים החרדיות יש מאפרות רבות שעושות כסף לא רע מאיפור מבלי לתחזק דף אינסטגרם של עשרות אלפי עוקבות שצריכות להתעדכן יום וליל על הנעשה מסלון ביתה של המאפרת המהוללת. העידכון היומי בחיי אושיות הרשת,(בלי קשר לוינברגר) כולל הצצה פולשנית לתוך חייה של הידוענית תוך שהיא מציגה אורח חיים ראוותני, תוך ניקור עיניים לעשרות אלפי העוקבות שיכולות רק לדמיין על ארוחת ערב עמוסת בשרים ממטב השפים.

אבל זה לא כל כך אכפת לי. שיהיה להן לבריאות. מה שכן חורה לי: היא העובדה שאותם משפיעניות סוחפות אחת את השנייה ועושות תחרות מי מעלה תמונה יותר שובבית או פרוצה, שבה הן מצטלמות בשלל פוזות שנוגדות את ההלכה. זה לא חרדיות! אלו הנשים שהחליטו לרקוד על כל החתונות, לחיות בעולם החרדי ולקבל את הטבות המועדון: חיידרים סמינרים וכוליה, ומאידך להמשיך לחיות חיי הוללות שנוגדים את כללי ההלכה.

אתן בכלל משערות לעצמכן כמה גברים אתם מחטיאות? זה מה שהקב”ה רוצה? שתדגמנו בשלל פוזות. כואב לי על חני, אם בית יעקב לא יעצור את המגמה הזאת זה יעודד אלפי נשים חרדיות ללכת בעקבותיהן. החומה החרדית תתפורר ומעליהן תצעדנה אלפי נשים חרדיות שיקימו בית של הוללות לתפארת אנטיוכוס מלך יוון.

נשים יקרות, משפיעניות יקרות, תחשבו על הילדים החמודים שלכם, על הבנים, על הבנות, הם העתיד שלנו ואנחנו רוצים לגדל אותם ולראות מהם נחת. האם הייתם רוצים שהילדות שלכן ידגמנו באינסטגרם עד ביאת גואל צדק? התשובה היא ‘לא’ ולא. ומי שחושבת שכן מוזמנת לעזוב את החברה החרדית. מי שרוצה להמשיך בדרך הנלוזה הזאת, מוזמנת להירשם להקמת עיר הוליוודית חרדית. עיר של השקות בו יחיו כל נשות האינסטגרם, תקימו לכן מוסדות ואם אתן נהנות מזה, אז סבבה.

ומילה אחת לראשי הממסד החרדי, מנהלי המוסדות, אתם גם אשמים. אם נוצרה פה תעשייה של אלפי נשים חרדיות ששורצות ברשתות החברתיות זה פרי עמלכם, לו הייתם מקבלים אותם בחום ואהבה, תוך הבנה הדדית שהן יעמדו בכללי התקנון וכל זאת מבלי למרוט את עצביהם, הכל היה נראה אחת. צריך לקרב את הציבור המודרני ולא להרחיק אותו חלילה, אחרת יגדול פה דור שלא ידע את דרך ישראל סבא. שאו ברכה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 13:11 לינק ישיר 

למה היא מתעקשת כ"כ על בית יעקב חרדי? הבנות תקבלנה חינוך לא פחות טוב גם בבתי"ס דתיים תורניים, וכבונוס גם תעודת בגרות..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 13:22 לינק ישיר 

בכלל לא מבין את ההתעקשות לשלוח את הילדים למוסדות שלא רוצים בהם. התעללות בילדים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 13:34 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:

למה היא מתעקשת כ"כ על בית יעקב חרדי? הבנות תקבלנה חינוך לא פחות טוב גם בבתי"ס דתיים תורניים, וכבונוס גם תעודת בגרות..

מזכיר אלו שמתעקשים לשלוח למוסדות אשכנזים....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 13:41 לינק ישיר 

זה בית הספר החרדי היחיד שיש בפתח תקווה.
רצו לפתוח שם בית ספר פתוח יותר (ממ"ח) והעסקנים החרדיים מנעו את זה.
זו רשעות מצד אחד למנוע פתיחת בית ספר אחר, ומצד שני לזרוק את הילדות מבית ספר היחידי שקיים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 13:42 לינק ישיר 

תכל'ס מה ההבדל בין ממ"ח לדתי תורני?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 13:47 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

זו רשעות מצד אחד למנוע פתיחת בית ספר אחר, ומצד שני לזרוק את הילדות מבית ספר היחידי שקיים.

זה אתה בהחלט צודק.

מה המניעים שלהם למנוע פתיחת בית ספר אחר?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 14:13 לינק ישיר 
משגיחשליטא

תמניא_אפי כתב:
חריף_ומקשה כתב:

זה אתה בהחלט צודק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

באמת מעניין...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 14:18 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
חריף_ומקשה כתב:

זה אתה בהחלט צודק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

מפחדים מתחרות ואובדן כוח ושליטה..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 14:27 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:
תכל'ס מה ההבדל בין ממ"ח לדתי תורני?

זה לא רלוונטי שאתה מתקשה להבין מה ההבדל.
עובדה שהייתה קבוצה גדולה של הורים שרצו לפתוח דווקא ממלכתי חרדי. הם לא רוצים דתי.

איך אמר הגראי"ל "תשלח אותו לקומוניסטים? אבל הוא לא רוצה קומוניסטים"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 14:41 לינק ישיר 
ירו_שלמי

תמניא_אפי כתב:
אדם_ה1 כתב:

מזכיר אלו שמתעקשים לשלוח למוסדות אשכנזים....

נשלח מהאנדרואיד שלי

השוואה לא הוגנת. ספרדים לא אשמים שנולדו למגזר מופלה ובעל סטיגמה, ההיא אשמה בהחלט, החליטה להתנהג כמודרנית יותר היא אמורה להתאים גם את החינוך בביתה.

(אני לא חושב שהספרדים עושים בשכל כשהם נדחפים בכוח ומוותרים על כל הכבוד העצמי ובכך מחזקים את האפליה, אבל זה שלא מקבלים אותם זו אפליה והתנהגות לא יהודית).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 14:56 לינק ישיר 

כשמכניסים בנות לבית יעקב, חותמים על תקנות, בהם רשומות השלכות של אי-עמידה בהן.
ואם נחבוש גם על טובת הורי שאר הבנות - למה הם צריכים לסבול?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 15:06 לינק ישיר 

לא מבין מה השיח כאן.
כפי המפורט לעיל מובן שמדובר באימהות, שמציגות פוזות לא ראויות ברשות הרבים, פותחות את דלת ביתן וחדרן הפנימי לכל צופה וצופה, שרוחצות בים מעורב יחד עם הבנות, שאוכלות במסעדות ש'אינן כשרות'.

אז מה נעשה להן?
נכניס אותן לבתי ספר של בנותינו

השתגעתם?
חילוניות בלבוש חרדי בחלקו, תשתלבנה בבתי החינוך שלנו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2021 17:12 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
לא מבין מה השיח כאן.
כפי המפורט לעיל מובן שמדובר באימהות, שמציגות פוזות לא ראויות ברשות הרבים, פותחות את דלת ביתן וחדרן הפנימי לכל צופה וצופה, שרוחצות בים מעורב יחד עם הבנות, שאוכלות במסעדות ש'אינן כשרות'.

אז מה נעשה להן?
נכניס אותן לבתי ספר של בנותינו

השתגעתם?
חילוניות בלבוש חרדי בחלקו, תשתלבנה בבתי החינוך שלנו?

זה פתח תקווה.

חצי מהאימהות שם עושות פוזות באינסטגרם. רק שהן כנראה מקבלות פחות לייקים..

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אושית רשת חרדית ובית יעקב
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.