בית פורומים בחדרי חרדים

אריה ארליך (משפחה) - מה צריך לעשות במירון בשנה הבאה ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/5/2022 02:18 לינק ישיר 
אריה ארליך (משפחה) - מה צריך לעשות במירון בשנה הבאה ?

הנה אדם חכם 'אריה ארליך' מעיתון 'משפחה'

שכותב בצורה נכונה נמה צריך לעשות בשנה הבאה,

וזאת כמחשבה ראשונה, וכבר כתבתי אתמול,

כמה הייתה גרועה הגישה של תכנון האירוע בחיכוך גבוה של הציבור החרדי עם המשטרה.

יש לא מעט דברים שאני חושב שהוא טועה, כמו שאני חושב צריך לתכנן את ההר בהשקעה אדירה, של מאות מיליוני ש"ח

זה גם יועיל לציבור החרדי וגם כלכלי למדינה.

הנה המחשבות הראשונות שלו 

עם דמדומי חמה, לאחר נסיעה ארוכה ומייגעת, זכיתי להגיע לרשב"י, לרקוד ולשמוח עם עמך בית ישראל. עוד חזון למועד לסכם בפירוט, אבל אנסה לתת סיכום ראשוני:

1. בציון הופתעתי לפגוש סדרנים פרטיים, בני היישוב הישן, שניתבו את הכניסה והיציאה ברגישות, בפנים מאירות ובסדר מופתי. הציבור היה ממושמע.

2. המחזה הזה מוביל למסקנה: מפגש של שוטרים ומתפללים, עם כל המטענים הנלווים, הוא מתכון למתח וכאוס. בשנה הבאה צריך להפקיד את הסדר בידי סדרנים פרטיים, ולצמצם חיכוך משטרתי למינימום. המשטרה יכולה לשלוט ולעקוב מהחמ"ל ולהתערב רק במקרים חריגים. זה בריא ורגוע יותר לכל הצדדים.

3. לא יודע מי החליט לעקור את שני גרמי המדרגות של מרפסת הכהנים. אלה מדרגות חיוניות, שסייעו בשינוע ההמונים אל מחוץ לציון, ומשמשות נתיב מילוט במקרה חירום. עקירתן - שילוב מקומם של פשע וחלמאות. יש להחזירן לאלתר, כמובן בצורה בטיחותית וחזקה (ולוודא את בטיחותה ההנדסית של המרפסת).

4. מכסות הקהל והגבלת האירועים לא היו מביישות את חכמי חלם: אי אפשר גם לקבוע שלא יהיה שום אירוע בהר, גם להחליט שבציון לא יהיו יותר מ-170 איש, וגם לקבוע שבהר (כולל במושב!) לא יהיו יותר מ-16,000 איש. בשביל פיזור הקהל, חייבים לדאוג לכמה שיותר אירועים ואטרקציות בהר, כך יחסך עומס בציון.

5. השנה טענו שלא הספיקו. את השנה הקרובה צריך להקדיש ליציקות בטון ולהשוואת המפלס סביבות הציון. לייצר שטח לוויין של כמה שיותר דונמים שיהפכו לחלק מהציון ויאפשרו קליטת קהל. מבנה הציון נבנה לפני 400 שנה! ומאז כמעט שלא הורחב. הציבור שמגיע למירון גדל והתעצם, מגיעים לו תנאים נאותים.
(איפה סעיף 6?)

7. יש לי עוד הרבה ואתיישב בלי נדר לכתוב בצורה מסודרת. אסכם רק שהאהבה של עם ישראל לרשב"י היא משהו שמעל לטבע. אין לתאר במילים את החוויה הרוחנית בלרקוד עם עמך ישראל ברגשי קודש ואז לשאת תפילה זכה במערה. ההרגשה הקרובה ביותר ליום כיפור בפנים, ושמחה עילאית ומזככת בחוץ.

8. הניסיון להפוך את הר מירון למקום טכני, מלאכותי ומתוכנת, כששוטרים עם אלה אומרים לך עכשיו תתפלל, עכשיו תרקוד, עכשיו תצא, זה לעקור את הנשמה של מירון ולכן המשטרה הובסה על ידי ציבור גדול, לאו דווקא קנאים קיצוניים מירושלים. הבטיחות קריטית. דווקא לכן יש ליישם אותה בצורה מושכלת.

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 20/05/2022 02:19:04

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 13:28 לינק ישיר 

יפה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 14:10 לינק ישיר 

הקטע שהדגשת על המדרגות כנתיב מילוט, זה עלול גם לשמש כמלכודת מוות שהמון מנסה להימלט דרך מדרגות צרות כאלו.
מתי עסקנים ולבלרים חרדים יבינו שהם לא מומחים להכול?
תנו למומחי בטיחות לעשות את העבודה שלהם.
יש לכם איזה טענה? אנא גבו אותה באמצעות איש מקצוע שמומחה לבטיחות. אחרת אין טעם להתייחס ברצינות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 14:15 לינק ישיר 

ואולי עדיף לעיתונאים ולכותבי בח"ח לנהל את האירוע. הוא יהיה מופתי, בפרט שלא יהיה מי שיבקר אותם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 14:16 לינק ישיר 
בבית המקדש היה בלגן בנוסח מירון?

8. הניסיון להפוך את הר מירון למקום טכני, מלאכותי ומתוכנת, כששוטרים עם אלה אומרים לך עכשיו תתפלל, עכשיו תרקוד, עכשיו תצא, זה לעקור את הנשמה של מירון

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 14:52 לינק ישיר 

רעיון שכתבתי פה לפני שנה לפיזור העומסים בהר 
אין סיכוי שחבר ועדה חילוני או פרוייקטור מזרוחיניק ואפי' לא משרד יחסי ציבור של ספרדי וליטאי יצליחו לעשות סדר לפי שבינו את הדינמיקה של ההר !! 

העולים מורכבים מ2 סוגים 
1. ספרדים\ליטאים\מזרוחניקים\בחורי ישיבה וכלל עמך בית ישראל - כל אלו באים להתפלל ולשמוח חלקם מתפללים וקצת רוקדים וחוזרים וחלקם נשארים לשעות ארוכות ועוברים מהדלקה להדלקה ומצדקת הרשב"י לאור הרשב"י ... 
המכנה המשותף שהם באים מכלל הארץ ורובם מעדיפים את שעות הלילה (שמש\פקקים) 

2. קהילות של חסידים - באים בהסעות מסודרות ולזמן מוגדר. באים להדלקה ולטיש וחוזרים וחלקם אפי' לא נכנסים לציון 

עבור כל החסידים יש לעשות מתחם קצת יותר מרוחק מהציון עם כביש גישה מסודר וחניון גדול. כל הקילה מקבלת את הזמן שלה ומפנה את המקום וכמו שאני מכיר את הסדר והארגון של החסידים (כשהם דואגים לעצמם) זה יעבוד כמו מכונה 
כל שאר עם ישראל שבאים לזמן לא קצוב יבאו בדרך הרגילה לכיוון הציון עם מתחם הדלקה וריקודים שיפעל סביב השעון 
כשיש רב שמדליק בשעה ספציפית זה יוצר עומס רב ובפרט ששעה לפני הריקודים הוא תופס מלאכים ועוד ועוד מגיעים ומחכים להדלקה 

בשנה שעברה לא היה עומס יותר משנים קודמות! הייתה הדלקה אחת שרצתה את כל הכבוד ולא הסכימו שעוד מישהו ידליק בזמן שלהם ואז כל מי שבמירון הגיע למקום 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 15:35 לינק ישיר 

צריך לעשות מה שעשו כל השנים. אחרי שנפלה התקרה בורסאי סגרו את כל האולמות בארץ ? אחרי האסון בפסטיבל ערד הפסיקו את כל הפסטיבלים ? אחרי אסון גשר המכביה הפסיקו את אירועי הספורט ?

100 שנים היה דוחס במירון ושום דבר לא קרה לאף אחד. גם שנה שעברה היה דוחס עצום בכל מקום ושום דבר לא קרה לאף אחד. היתה תקלה חמורה בשביל מילוט שלא תוכנן כהלכה ובעת דוחק הפך להיות מלכודת מוות, יש לתקן את הסכנה, להכשיר שבילי גישה רחבים ונאותים מכל אתר התכנסות וזהו, להמשיך ולתת לעם ישראל לחגוג את חגיו. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 15:42 לינק ישיר 

ודרך אגב ראוי לציין, אריה ארליך היה זה שהתריע כמה שנים לפני ל"ג בעומר תשפ"א על הסכנה שבשביל ר' דב. אם היו שומעים לו אז, לא היינו צריכים לריב היום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 15:46 לינק ישיר 

אולי אתה לא זוכר (או לא רוצה לזכור..), אבל אחרי אסון אולמי ורסאי, אסרו את שיטת הבניה "פל קל" והאולמות שנבנו בשיטה זו נאסרו לשימוש.
אחרי האסון בפסטיבל ערד הגבילו במשך כמה שנים עד שגיבשו נהלי בטיחות, את כמות המשתתפים בפסטיבל לאלף איש בלבד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 16:22 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

הקטע שהדגשת על המדרגות כנתיב מילוט, זה עלול גם לשמש כמלכודת מוות שהמון מנסה להימלט דרך מדרגות צרות כאלו.
מתי עסקנים ולבלרים חרדים יבינו שהם לא מומחים להכול?
תנו למומחי בטיחות לעשות את העבודה שלהם.
יש לכם איזה טענה? אנא גבו אותה באמצעות איש מקצוע שמומחה לבטיחות. אחרת אין טעם להתייחס ברצינות.

מומחי בטיחות???

הצחקתני!!

כשאתה התיישבת למשך שנתיים על תקן מומחה בריאות, אז זה היה בסדר שלבלרים נהפכים למומחי בריאות??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2022 18:35 לינק ישיר 

כך דרכם כסל למו של מכחישי הקורונה התמנייאס למיניהם.
בעזות פנים מנסים להפוך את הקערה על פיה ולהאשים אחרים באותם האשמות שהאשימו אותם.
אני הייתי על תקן מומחה בריאות? בדיוק להפך!
אני הבאתי את דברי מומחי הבריאות והצגתי את הנתונים.
ואילו התמניא התיימר להיות מומחה על יודע כול..

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אריה ארליך (משפחה) - מה צריך לעשות במירון בשנה הבאה ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר