בית פורומים בחדרי חרדים

האם אדמו"ר ראוי לכבוד יותר מכל עסקן רגיל?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/6/2022 22:31 לינק ישיר 
האם אדמו"ר ראוי לכבוד יותר מכל עסקן רגיל?

מקובל שמותר להפגין נגד ח"כים ועסקנים.

האם אדם שמכהן כאדמו"ר מכח היותו יתום. ויש לו גם מלא מלא חסידים. וזהו. אין עוד מעלות שידועות לנו.
האיש ראוי לכבוד יותר מאשר עסקן רגיל?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 02:25 לינק ישיר 

היות ויש לו חסידים הסוברים שהוא מלאך ה' אינך רשאי בגלל שאתה סובר אחרת לזלזל בו, אתה רשאי לחשוב אחרת אבל לכבד את האדמו"ר מכח כבוד הבריות הסוברים שהוא כן אדם גדול, שזכותם המלאה לחשוב כך וחובתך המלאה לכבדם ואת אדמור''ם בלי שום זלזול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 05:29 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

האם אדם שמכהן כאדמו"ר מכח היותו יתום. ויש לו גם מלא מלא חסידים. וזהו. אין עוד מעלות שידועות לנו.

לאן נגיע, אם כל אחד יפסע כאן על ראשי עם קודש, ואני משתמש כאן במילה מושאלת "ראשי עם קודש" כראשיהם של ישראל
בזמן שאתה לועג לאדמורים כאילו אין להם כלום משלהם, וכל התמנותם הוא רק ירושה, ילעגו חסידים על הלוטפקים ועל מה שקורה בחצרות ליטאיות דוגמת יענקוש קנייבסקוש ואין צורך להאריך, או על מלחמות הירושה הפונוביצים
ואז מה יוצא לך? לוטפאק מריר מלא בקנאה וצרות עין? כששוחטים את שמם של הרבנים משני הצדדים

מוטב שב בשקט ואל תדבר בכלל על רבנים ועל ראשי עם קודש, ואם אתה ממש משועמם, ומרגיש ממש ממש צורך לפתוח אשכול על משהו, אתה יכול למשל לאכול משהו נחמד במקום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 07:15 לינק ישיר 

דברי כתב:

היות ויש לו חסידים הסוברים שהוא מלאך ה' אינך רשאי בגלל שאתה סובר אחרת לזלזל בו, אתה רשאי לחשוב אחרת אבל לכבד את האדמו"ר מכח כבוד הבריות הסוברים שהוא כן אדם גדול, שזכותם המלאה לחשוב כך וחובתך המלאה לכבדם ואת אדמור''ם בלי שום זלזול.

ואם אנשים חושבים שאדליי למא הוא אלוהים בעצמו, מה זה דורש ממני?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 07:57 לינק ישיר 

בהתאמה, לביבי יש לא פחות חסידים שמאמינים בו.
ההפגנות נגדו, פוגעות בציפור הנפש שלהם.

זה סיבה לא להפגין נגדו?

ושאלה נוספת.
אם ההפגנה היא בגלל טענה על פעולות פסולות של חסידי אותו אדמו"ר, ובהנחה ואותו אדמו"ר אדם מרומם כמו ח"כ מצוי.
האם עדיין יש הגיון לטעון שאין להפגין נגדו, כי זה פוגע בחסידים שלו שעושים דברים רעים בהנחייתו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 08:00 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

לאן נגיע, אם כל אחד יפסע כאן על ראשי עם קודש, ואני משתמש כאן במילה מושאלת "ראשי עם קודש" כראשיהם של ישראל
בזמן שאתה לועג לאדמורים כאילו אין להם כלום משלהם, וכל התמנותם הוא רק ירושה, ילעגו חסידים על הלוטפקים ועל מה שקורה בחצרות ליטאיות דוגמת יענקוש קנייבסקוש ואין צורך להאריך, או על מלחמות הירושה הפונוביצים
ואז מה יוצא לך? לוטפאק מריר מלא בקנאה וצרות עין? כששוחטים את שמם של הרבנים משני הצדדים

מוטב שב בשקט ואל תדבר בכלל על רבנים ועל ראשי עם קודש, ואם אתה ממש משועמם, ומרגיש ממש ממש צורך לפתוח אשכול על משהו, אתה יכול למשל לאכול משהו נחמד במקום.

תמיד לעגו כאן על יענקי, וקודם לכן על קודמיו.
מעולם לא עלה בדעתי שזה לא לגיטימי, בגבולות האמת והשקר. לכתוב אמת בלבד.

מעולם לא ראיתי שלא לגיטימי לטעון שמסובבים את הרבנים. יהיה מי שיהיה.

בהתאמה, כאשר מינו כעת קבוצת מרנים חדשים. הייתי הראשון לציין שתנאי סף הינו גיל 90.
(אני בדיאטה)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 08:05 לינק ישיר 

נ.ב. אני מאוד מעריך את כמעט כל האדמו"רים שאני מכיר. ואני מכיר לא מעט.
חלקם גדולים בתורה, חלקם במידות טובות ומופלאות. ועוד שפע של מעלות שיש בהם.

אין לי כל טענה על מינוי בנים. יש הגיון רב במינוי בן למשרה הזו. ובלבד שהוא ראוי.

אבל לומר שכל אדמו"ר מרגע התמנותו הופך לאוטוריטה רוחנית שאסור למחות נגדו. זה כבר בזיון לבעש"ט למוסד האדמו"רות ולכלל החסידים.
שהרי זה כאילו אנו אומרים שאדמו"ר לא צריך להיות לו שום מעלה מעבר לכל ח"כ מצוי.

חרפה היא לחסידים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 09:03 לינק ישיר 
momeir

איש_חשוב כתב:

חסר רק   ה " ג-י-ו-ו-ע-ל-ד ! ".
1. אוי ואבוי לנו אם לא נפעיל שיקול דעת.  היהדות היא לא כת שמוכרחים לסגוד לעומד בראשה ללא שום הרהור. 
2. אצל הליטאים המדד הוא גדלות בתורה. נקודה!  זה ניתן למדידה.  אצל החסידים בד"כ (לא כולם) זה בעיקר מושגים של 'קדושה וטהרה' , 'עבודת התפילה' ,  'שמירת העיניים' וכיו"ב  מושגים ברורים אבל אינם ניתנים למדידה. (גם אם האיש מגלגל עיניים זה אולי מרשים אדיוטות, אבל לא אומר כלום.)   מה שאבסורדי בענייני ה 'קדושה' ש'המנהיג'  יכול להטיף לקדושה ולטהרה ובפועל לעבור על גילוי עריות ממש (עיין באבא זוטא). 
3. עם העסקנים- הגייחזים, אין הבדל בין החסידים לליטאים. אם כי כדי להיות 'גדול בתורה' , אתה כנראה לא יכול להיות מטומטם, אז בניגוד לחסידים, קשה יותר אצל הליטאים לנצל/לתחמן...ואכמ"ל. (אצל הליטאים הרב שטיינמן זצ"ל הוא הדוגמא ואילו ר' חיים זצ"ל זה היוצא דופן).

תוקן על ידי momeir ב- 12/06/2022 09:05:35

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 09:26 לינק ישיר 
מצדרביעי

דברי כתב:

גם אם הוא חוטף ילדים ומעודד מעשי אלימות מזוויעים? אתה שומע מה אתה אומר??????????????????????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 11:10 לינק ישיר 

הציבור שמקבל את הנהגתו ראוי לכבוד - כלומר לא למנוע מהם ללכת בדרכם או להעליב אותם ללא צורך
יש סברה שמי שמחונך מגיל צעיר להנהגה, סטטיסטית יש סיכוי גבוה שיחזק את הצדדים שמתאימים לכך (זה יכול ללכת לכל כיוון), זה כנראה נכון אבל השכל וההיסטוריה מראים שמסוכן לסמוך על זה
אין סיבה להניח שמי שנולד לאב גדול (או לסב, או לסבא רבה וכו' וכו') זה כשלעצמו הופך אותו לאדם גדול

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 11:42 לינק ישיר 

A_Smithee כתב:
הציבור שמקבל את הנהגתו ראוי לכבוד - כלומר לא למנוע מהם ללכת בדרכם או להעליב אותם ללא צורך
אין ספק, כל ציבור רשאי ללכת אחרי כל אדם שהוא. גם אחרי עז עיוורת.

(כמובן, בניגוד לדעת המוזג שסבור שאסור לאנשים ללכת אחרי מי שהם רוצים. ושהם הם בוחרים ללכת אחרי מישהו אחר, יש להסית את הילדים שלהם לעזוב אותם. ולהקים ארגון שיאסוף את הילדים שמוחם נשטף באזכריות תהומית).

השאלה היתה האם אלו שלא הולכים אחרי אותה עז עיוורת. אמורים לכבד את העז הזו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 11:51 לינק ישיר 

מה זה לכבד? אף אחד לא חייב להאמין שאי מי הוא קדוש או ת"ח רק בגלל שיש שמאמינים בזה, מאידך אין עניין לבזות אותו או לטעון בקולי קולות שהוא לא כזה רק בשביל להתנצח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 11:52 לינק ישיר 

ואני קורא לנוירולוג לכתוב כאן את דעתו באופן מכובד.

וכיון שנוירולוג הביע חשש שתגובתו תגרום לי לבזות עוד יותר את האדמו"ר מגור.

אני מתחייב, שאם תבוא תגובה עניינית מנוירולוג. לא אכתוב נגד האדמו"ר מגור במשך 48 שעות.

באמת שחשוב לי להבין מה מניע את נוירולוג בטענה שצריך לכבד את האיש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 11:54 לינק ישיר 

A_Smithee כתב:
מה זה לכבד? אף אחד לא חייב להאמין שאי מי הוא קדוש או ת"ח רק בגלל שיש שמאמינים בזה, מאידך אין עניין לבזות אותו או לטעון בקולי קולות שהוא לא כזה רק בשביל להתנצח
נניח ואני סבור שהאדמו"ר ממריופול/לביב הוא איש רשע. ואני כותב את דעתי.

השאלה היתה, האם עצם העובדה שהוא אדמו"ר, היא עילה למחות על כבודו, או מלכתחילה להמנע מלכתוב את דעתי.

האם אני אמור לכתוב על אדמו"ר כזה כמו על כל ח"כ ועסקן, שאסור לבזות ללא הצדקה. מעצם היותו אדם. או שיש לו חסינות כלשהי. שמגיע לו כבוד כי יש לו מלא מלא חסידים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 12:08 לינק ישיר 

כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה וסור להשתמש נגדו באלימות, חוקית אני יכול לקלל את העוברים ושבים ואם הם ינסו להכות אותי המשטרה אמורה להגן עלי, השאלה אם זה ראוי, לדעתי לא
אם גילוי הדעת על אדמו"ר שהוא רשע הם למטרה ראויה ויביאו להגשמת המטרה אז צריך לשקול מה עדיף - לפגוע בו ובחסידיו ולהשיג את המטרה או לוותר, אם העלבון לא יוביל לכלום אז למה לעשות את זה?
אותו דבר ביחס לחברי כנסת ועסקנים, אין טעם להעליב אותם או לדבר נגדם אם לא בשביל משהו ראוי, סף הרגישות של הציבור לפגיעה באדמורי"ם גבוה יותר ולכן יש יותר דברים שנתפסים כפגיעה ורצוי להתחשב בזה
למה סתם לפגוע?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2022 12:13 לינק ישיר 

צודק לגמרי, השאלה היתה אם הוא כמו ח"כ, או משהו אחר.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האם אדמו"ר ראוי לכבוד יותר מכל עסקן רגיל?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.