בית פורומים בחדרי חרדים

האדמו"ר מויזניץ' מתח ביקורת נגד גורמים בקהילת הפורשים מחסידות גור

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/6/2022 22:05 לינק ישיר 
האדמו"ר מויזניץ' מתח ביקורת נגד גורמים בקהילת הפורשים מחסידות גור

האדמו"ר מויזניץ' רבי ישראל הגר מתח ביקורת נגד גורמים בקהילת הפורשים מחסידות גור ששיגרה חוברות נגד האדמו"ר מגור - לבתיהם של חסידי גור.

בדבריו שנאמרו במשך קרוב לעשרים דקות בעת ה'טיש' בהיכל בית המדרש הגדול בבני ברק אמר הרבי: "רציתי להתמקד בנושא שכואב לי מאד כבר תקופה ארוכה. אני רוצה לדבר לכל עם ישראל כפי שעשה זקני ה'אמרי חיים' זצ"ל ולתת דוגמא בשמות של ראובן ושמעון.

"ראובן משתייך לחסידות מסויימת, ושמעון לחסידות אחרת, כאשר שמעון לא אוחז מרבו של ראובן, ובתגובה לכך הוא שולח כל מיני מכתבים וחוברות נגד הרבי שכוללים דברי בלע וביזוי תלמידי חכמים, ובכך הוא חושב שהוא נהיה גדול יותר. על זה הגמרא אומרת במפורש, 'אמר רב יהודה לא חרבה ירושלים אלא בשביל שביזו בה תלמידי חכמים וכו'. 'כל המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו'".

הרבי המשיך וסיפר כי "בהיסטוריה לפני למעלה משישים שנה, היתה קבוצה גדולה שהחליטה להתנתק מאגודת ישראל, תוך שהם דיברו בלשון סגי נהור על הרבנים והאדמו"רים דאז שנשארו חלק מאגודה, וכשזקני הרבי ה'אמרי חיים' זצ"ל שמע על כך הוא לא היה מוכן לקבל זאת בשום אופן עד כדי כך שכאשר נודע שישנם חסידי ויז'ניץ שנמנו על אותה קבוצה, הוא סירב לתת להם יד לאמירת 'שלום', כנהוג אצל חסידים.

"אבי ה'ישועות משה' זצ"ל שניסה לשכנע את זקני ולדבר על ליבו בשל העובדה כי מדובר היה בחסידי ויז'ניץ נענה בזה הלשון: 'שילמדו שאסור לבזות צדיקים וגדולי ישראל'".

עוד סיפר האדמו"ר מויז'ניץ כי היה פעם חסיד אחד שדיבר באופן חמור וקשה כנגד סבו ה'אמרי חיים' זצ"ל, ולאחר תקופה הוא הגיע להשתתף ב'טיש' בצלו. בניו של הרבי שאלו אותו, הכיצד יתכן שאותו חסיד שהשתלח בצורה חריפה כל כך מקבל כעת מהרבי כבוד של ממש כאילו כלום לא קרה? אך הרבי השיב, 'וכי זה מה שלמדתם מאביכם?', דהיינו על כבודו היה האמרי חיים חס ומוותר, אך היה קשה לו מאד לקבל פגיעה בגדולי ישראל אחרים.

הרבי הוסיף ואמר כי "לצערנו אנחנו עדים למצב שבנוסף למחלוקות ולדיבורים נגד גדולי ישראל, יש מי שעוד שולחים מכתבים האחד נגד השני, ואני מתכוון למחלוקות בכל העולם, אצל חסידים ואצל ליטאים, בקרב חסידויות ואצל ראשי ישיבות וקהילות ליטאיות, שם מדברים אחד נגד השני בצורה מזעזעת ואסורה, נגד דרכה של תורה ונגד דרך החסידות.

"אני לא רוצה להאריך, אבל ישנם חסידים שעושים דברים שלא דרך החסידות, לא בדרך הבעש"ט הקדוש שהורה לכולנו דרכים רבות בעבודת ה'".

"כלל זה נקוט בידך", אמר הרבי והוסיף, "כי אי אפשר ולא שייך לעבוד את הקב"ה בזמן שמדברים אחד נגד השני דיבורים של לשון הרע ורכילות, כאשר בנוסף ישנם אנשים שמתפלאים מדוע הם מתקשים בפרנסה בזמן שהם מדברים סרה בגדולי ישראל.

"זה שאתה משתייך לקהילה מסוימת ומחזיק מהרבי שלך, לא אומר שמותר לך לדבר נגד אדמו"ר אחר, בשפה זולה כפי שמדברים האנשים הירודים מהרחוב רח"ל, ואם אתה חושב שרבי או רב דיבר נגדך, תנסה ליצור קשר עם הגבאי כדי להיכנס אליו ולהבהיר את עמדתך, הכול בצורה מכובדת כדרכה של תורה, ולא חלילה לדבר לשון הרע נגדו".

בסיום דבריו חזר הרבי כי את הדברים הוא כיוון לכלל הציבור, חסידים וליטאים כאחד, ולאחר מכן הוא ביקש מחסידיו לפרסם את דבריו בעיתון 'המודיע', שם יפרסמו את הדברים ככל הנראה בימים הקרובים.

ערוץ 7

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2022 22:08 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2022 22:33 לינק ישיר 

לך תסביר לאדמו"ר מויזניץ' שמעריצי ר' שאול מתחרים ביניהם מי כותב גינויי גנאי יותר חמורים נגד האדמו"ר מגור, ויש שאף מייחלים למותו, וכל זה בפורום המתקרא פורום חרדי, ובהסכמה שבשתיקה מצד רוב רובם של החברים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2022 22:45 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

לך תסביר לאדמו"ר מויזניץ' שמעריצי ר' שאול מתחרים ביניהם מי כותב גינויי גנאי יותר חמורים נגד האדמו"ר מגור, ויש שאף מייחלים למותו, וכל זה בפורום המתקרא פורום חרדי, ובהסכמה שבשתיקה מצד רוב רובם של החברים.

לך תסביר לאדמו"ר מויזניץ' שמעריצי ר' יעקב מתחרים ביניהם מי יפצח ראשים של יהודים יראי שמים, דיינים ורבנים שמעולם לא דיברו מילה אחת על ר' יעקב, הם רק החליטו ללכת למקום אחר.
לך תסביר לאדמו"ר מויזניץ שלר' יעקב יש חסידים חוליגנים ואנטישמים שחיללו את השבת והרסו בתי כנסת רק כי בן אדם אחד ויחיד מחה נגד גזילת בנותיו.
גם פה בפורום יש שוטה שכל היום שורץ פה ופותח אשכולות נגד חסידי הראש ישיבה שכל חטאם הוא שהם לא הגישו את הלחי השניה לחוליגנים והחליטו להשיב מלחמה בדרכים חוקיות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2022 23:36 לינק ישיר 

*דברי אמת ואמונה*
:
ארץ ישראל - חייגו 5265* (וכן במספר 02-5011430).

לחיוג מארה"ב * 518-329-9186*

לחיוג מאירופה *44-3303-9004-84*

*שמעו ותחי נפשכם*

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 00:59 לינק ישיר 
momeir

נוירולוג כתב:

אם כדבריך, מדוע סרבו להדפיס את הדרשה שלו בהמודיע?
'כיכר השבת' כבר מומחה בלהפוך את הקערה על פיה.
הפעם מגיע לגור שאפו. הצליחו לעשות מהלימון לימונדה.
נוירולוג, עמך ישראל לא טיפשים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 01:12 לינק ישיר 

כמדומה ששני הצדדים מפסידים כאן
אלו התבזה אדמורם, ואלו נחטפו ילדיהם ורוצצו גולגלותיהם
כמו שנאמר, במלחמת אחים יש רק מפסידים
אבל כמה יפה שכל אחד מנסה לתקן את השני, בסוף יהיה לנו עולם נפלא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 02:20 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

זה לא מעריצי שר התורה רבי שאול אלתר,
זה עמך ישראל שמזועזעים מהשחיתות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 09:58 לינק ישיר 

רק נשאר לברר מה גורם לרבנים לחתום ולהגיד משהו אחד, ופתאום לחתום ולהגיד דברים הפוכים.
יכולים להיות שאם הם אומרים את זה ב"תורה" שלהם בטיש, הרי שמודעה רבה לאורייתא וכולם מבינים ש"מודעה היו דברינו".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 14:04 לינק ישיר 

עכשיו אני רגוע.
לרגע חשבתי אולי אני לא קורא את המציאות נכון.
אולי באמת יש פה רבי גדול שמוכן להילחם נגד הרשע. שמוכן ללכת עם האמת והצדק אפילו שזה עלול לפגוע במוסד האדמורות שמממו הוא שואב את כוחו
אך מסתבר, שאין דבר כזה, ואדמור מעצם טיבעו יחפה על פשעי הקולגה שלו. ולכן הוא יוצא להגן עליו כאילו מדובר באיזה צדיק וגדול הדור.. ובכך הוא בעצם מגן גם על עצמו ועל מוסד האדמורות שהעניק לו את ההנהגה וההשפעה שיש לו.
.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 15:08 לינק ישיר 

ולשרה_בן כתב:

נוירולוג כתב:

לך תסביר לאדמו"ר מויזניץ' שמעריצי ר' יעקב מתחרים ביניהם מי יפצח ראשים של יהודים יראי שמים, דיינים ורבנים שמעולם לא דיברו מילה אחת על ר' יעקב, הם רק החליטו ללכת למקום אחר.
לך תסביר לאדמו"ר מויזניץ שלר' יעקב יש חסידים חוליגנים ואנטישמים שחיללו את השבת והרסו בתי כנסת רק כי בן אדם אחד ויחיד מחה נגד גזילת בנותיו.
גם פה בפורום יש שוטה שכל היום שורץ פה ופותח אשכולות נגד חסידי הראש ישיבה שכל חטאם הוא שהם לא הגישו את הלחי השניה לחוליגנים והחליטו להשיב מלחמה בדרכים חוקיות.

האם האדמור מויזניץ שהוא מאוד אנושי ורגיש .
מודע לכל הטרור שכת רשעי גור מעוללים. ??
ועל הטרור בשבת שכלל חילולי שבת לפני מספר שבועות ?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 17:48 לינק ישיר 

momeir כתב:

אם כדבריך, מדוע סרבו להדפיס את הדרשה שלו בהמודיע?
'כיכר השבת' כבר מומחה בלהפוך את הקערה על פיה.
הפעם מגיע לגור שאפו. הצליחו לעשות מהלימון לימונדה.
נוירולוג, עמך ישראל לא טיפשים!

לא מבין
אתה נגד האדמו"ר מויזניץ'?
אתה נגד מה שהוא אמר?
אתה בעד המעשים עליהם הוא מדבר ומוחה?

תשתדל לענות על זה ופחות להתעסק ולברוח להמודיע וכדו'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 17:48 לינק ישיר 

רציף כתב:
נוירולוג כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

תעודת עניות לר' שאול אלתר שאלו מעריציו וחסידיו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 17:49 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:
רק נשאר לברר מה גורם לרבנים לחתום ולהגיד משהו אחד, ופתאום לחתום ולהגיד דברים הפוכים.
יכולים להיות שאם הם אומרים את זה ב"תורה" שלהם בטיש, הרי שמודעה רבה לאורייתא וכולם מבינים ש"מודעה היו דברינו".

נשלח מהאנדרואיד שלי

אולי כי שיקרו להם ולך בפעם הראשונה, חשבת על אופציה כזו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 18:31 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:
עכשיו אני רגוע.
לרגע חשבתי אולי אני לא קורא את המציאות נכון.
אולי באמת יש פה רבי גדול שמוכן להילחם נגד הרשע. שמוכן ללכת עם האמת והצדק אפילו שזה עלול לפגוע במוסד האדמורות שמממו הוא שואב את כוחו
אך מסתבר, שאין דבר כזה, ואדמור מעצם טיבעו יחפה על פשעי הקולגה שלו. ולכן הוא יוצא להגן עליו כאילו מדובר באיזה צדיק וגדול הדור.. ובכך הוא בעצם מגן גם על עצמו ועל מוסד האדמורות שהעניק לו את ההנהגה וההשפעה שיש לו.

ואתה בטוח במאה אחוז שהוא לא סתם מחה על כך ששולחים לחסידים מכתבים נגד אדמורם
הוא פשוט רצה להגן על כסאו, ולכן הוא הגן על האדמור מגור

ועל כך נאמר, הפוסל, במומו פוסל
אתה תמיד תדון אחרים במשקפים שלך
בעצם השורות שכתבת כאן מוכיחות על מי אתה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 18:35 לינק ישיר 
ולשרה_בן

נוירולוג כתב:
נוירולוג כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

תעודת עניות לר' שאול אלתר שאלו מעריציו וחסידיו

לפעמים נראה שחסידי הראש ישיבה משלמים לך ולא חסידי גור.

אם כמה כותבים אנונימיים שפוגעים בכבודו של ר' יעקב זאת תעודת עניות לראש ישיבה מה תגיד  על מחנכים ומחנכות בגור חסידי ר' יעקב המכנים את הראש ישיבה בתוארים כמו "אותו האיש" "סטרא אחרא" "שטן"וכו' ? 
זאת לא תעודת עניות לר' יעקב?

ואם חסידיו החוליגנים של ר' יעקב נשלחו על ידי ראשי החסידות לפצוע עשרות אנשים ולהרוס בתי כנסת בשבת זאת לא תעודת עניות לר' יעקב?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האדמו"ר מויזניץ' מתח ביקורת נגד גורמים בקהילת הפורשים מחסידות גור
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.