בית פורומים בחדרי חרדים

גפני לא התייעץ עם הגרי"ג אלדשטיין כשהחליט לדרוש שהבחירות יתקיימו בתוך זמן חורף במקום בבין הזמנים?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/6/2022 17:58 לינק ישיר 
גפני לא התייעץ עם הגרי"ג אלדשטיין כשהחליט לדרוש שהבחירות יתקיימו בתוך זמן חורף במקום בבין הזמנים?

תפנית במאבק על התאריך בו תערכנה הבחירות: בלשכתו של ח"כ גפני עדכנו כעת כי לאחר התייעצות שקיים יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני עם ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, הוחלט לדרוש שמערכת הבחירות תתקיים בבין הזמנים. ח"כ גפני הודיע על כך לראש האופוזיציה בנימין נתניהו

הקרב על תאריך הבחירות מקבל תפנית: בניגוד לעמדתם של חברי הכנסת החרדים שהעדיפו בחירות עם תחילת הזמן, ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין קובע כי יש לדרוש שבחירות יתקיימו בבין הזמנים.

בלשכת גפני עדכנו כעת (שני) כי לאחר התייעצות שקיים יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני עם ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, ולאחר שהציב בפניו את השיקולים בתאריך הבחירות, הכריע ראש הישיבה כי הבחירות צריכות להיערך בתאריך ל' בתשרי.

ח"כ גפנ הודיע לפני זמן קצר לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו כי "אנחנו עושים כל מאמץ כדי למנוע את הבחירות המיותרות הללו ובאם לא נצליח אזי התאריך המוסכם הוא יום שלישי ל' בתשרי תשפ"ג - 25 לאוקטובר 2022".

הקרב על תאריך הבחירות הוא שמונע ומעכב לעת עתה את פיזור הכנסת. הקואליציה מעדיפה כעת את הראשון בנובמבר ז' בחשוון ואילו האופוזיציה מעדיפה את ה 25 לאוקטובר, ל' בתשרי

(בחדרי חרדים)

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 18:30 לינק ישיר 

שהשם ישלח לך תעסוקה אמיתית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 18:36 לינק ישיר 

לא קשה לנחש שהשאלה קצת פחות לטעמך האישי

מישהו יכול להסביר איך זה שהחלטה כה כבדה ומשמעותית של לבטל עשרות אלפי בחורי ישיבה ואברכי כוללים בתוך זמן חורף מתקבלת ללא התייעצות עם גדולי הדור ורשכבה"ג?

תוקן על ידי נוירולוג ב- 27/06/2022 18:48:15

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 19:14 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:
שהשם ישלח לך תעסוקה אמיתית

הרבי מויזניץ עיקר לו את התעסוקה 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 19:49 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

לא קשה לנחש שהשאלה קצת פחות לטעמך האישי

מישהו יכול להסביר איך זה שהחלטה כה כבדה ומשמעותית של לבטל עשרות אלפי בחורי ישיבה ואברכי כוללים בתוך זמן חורף מתקבלת ללא התייעצות עם גדולי הדור ורשכבה"ג?

כשהוחלט שדגל ואגודה ירוצו ביחד, הגיעה המסקנה המתבקשת: עדיף לבטל תורה של 6, ובלבד למנוע שעמום ובטלה מ3. "ניחא ליה לחבר למעבד איסורא זוטא, ולא לעביד עם הארץ איסורא רבה". או כמו שאיזכר האדמור הזקן (מצוטט בספר מופת הדור מאת קלמאהר): "מוטב דליעבדו לעגלא".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 20:25 לינק ישיר 

שוב אנו חוזים באנשים בוגרים בגיל שמתעקשים להפגין רמה של ילדים בני 5

אני מבין שקשה להסביר את ההתנהלות של גפני ואת השימוש ברשכבה"ג רק שזה משרת את המטרה שלנו, אבל אם לא ניתן להסביר את זה, עדיף לאמץ שתיקה במקום ללהג כמו תינוקים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 20:47 לינק ישיר 

אני מנסה לדון לכף זכות, אם זה תינוקי בעיניך זו כבר בעיה אחרת.
יתכן גם ששאלו את הגרי"ג והוא שינה את דעתו. זו תופעה די נפוצה היום, תשאל את הרב זיידה והרבי מוויזניץ

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2022 22:09 לינק ישיר 

לא מתייעצים על כל דבר.
היה לו לגפני סיבות כבדות משקל
להכריע, ובכל זאת, גפני שאל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 00:21 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:
אני מנסה לדון לכף זכות, אם זה תינוקי בעיניך זו כבר בעיה אחרת.
יתכן גם ששאלו את הגרי"ג והוא שינה את דעתו. זו תופעה די נפוצה היום, תשאל את הרב זיידה והרבי מוויזניץ

נשלח מהאנדרואיד שלי

אל תבלבל את המוח
התגובה הקודמת שלך היתה תינוקית, ניסיון מטופש להתריס במקום להתייחס לעניין, ועל כך כתבתי "תינוקי", כעת אתה מנסה כיוון חדש בניסיון לענות לעניין, וגם כעת אינך מצליח להתאפק ולהתייחס לגופם של דברים אלא מנסה בעיקר לתקוף אחרים.

האדמו"ר מויזניץ' לא שינה דעתו, זה אתם שחיים בשקרים שאתה ממציאים לעצמכם החלטתם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 08:14 לינק ישיר 

1. או שהוא לא דרש בחירות בתאריך ז חשוון וזה סתם פייק.
2. או שהוא לא התייעץ.
3. או שהוא כן התייעץ והגרי"ג חזר בו מסיבה כלשהי.

תבחר את מה שהכי גרוע, קשה לי להכריע עבורך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 09:20 לינק ישיר 

ברשותך, בוא ננסה לרדת לרמה התינוקית שלי ולהבין. כשיש לך שאלה על התנהלות של ח"כ מול המנהיגים שלו, אתה יכול לבחור 3 אפשרויות:
1. הוא אדם לא ישר, שלא מתייעץ או לא מתייחס להוראות שהוא מקבל.
2. שההוראות השתנו בעקבות הנסיבות.
3. שההוראות השתנו כי המנהיג שינה את דעתו.
אני, בשונה מאחרים, משתדל לדון לכף זכות ולכן אופציה 1 היא עדיפות מאוד מאוחרת אצלי. אז הצעתי את אופציה 2 והצגתי נימוק לשינוי בנסיבות, ולאחר מכן הצגתי את אופציה 3 עם הסבר. אולם באופן מתמיה, כל מה שיכול לתת הסבר שמוציא את כולם טובים הוא תינוקי, ודווקא מה שנתפס על ידי כהכי תינוקי - לחפש ביקורת מתחת לאדמה, ורק על צד אחד, ותמיד כשבקושי יודעים את העובדות - אצלך זו אלטרנטיבה היחידה.

לגבי עמדות הרבי מוויזניץ, תענה לי קצר ולעניין. מה דעת האדמור ביחס לאדמורים שרבים ביניהם. אם אלימות של צד אחד היא לא בסדר, למה שלא יכתבו חוברות בנושא?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 10:11 לינק ישיר 

בסוף הרב אדלשטיין אמר וגפני ביצע
האם הוא ניסה לעבוד עליו? הנושא עלה בכנסת הוא עשה מה שנראה לו נכון, לפני ההחטה הסופית ביקש את דעתו של הרב אדלשטיין ועשה כמוה
האם השתלשלות הדברים הייתה שונה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 14:59 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
1. או שהוא לא דרש בחירות בתאריך ז חשוון וזה סתם פייק.
2. או שהוא לא התייעץ.
3. או שהוא כן התייעץ והגרי"ג חזר בו מסיבה כלשהי.

תבחר את מה שהכי גרוע, קשה לי להכריע עבורך.

זה מהשופר של גפני ודגל התורה :

מחלוקת על תאריך ההבחירות: החרדים רוצים אחרי החזרה לישיבות - הראשון בנובמבר. סמוטריץ׳ רוצה בחירות בחופשת הלימודים - 25 באוקטובר. הליכוד תומך בעמדת החרדים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 15:02 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:
ברשותך, בוא ננסה לרדת לרמה התינוקית שלי ולהבין. כשיש לך שאלה על התנהלות של ח"כ מול המנהיגים שלו, אתה יכול לבחור 3 אפשרויות:
1. הוא אדם לא ישר, שלא מתייעץ או לא מתייחס להוראות שהוא מקבל.
2. שההוראות השתנו בעקבות הנסיבות.
3. שההוראות השתנו כי המנהיג שינה את דעתו.
אני, בשונה מאחרים, משתדל לדון לכף זכות ולכן אופציה 1 היא עדיפות מאוד מאוחרת אצלי. אז הצעתי את אופציה 2 והצגתי נימוק לשינוי בנסיבות, ולאחר מכן הצגתי את אופציה 3 עם הסבר. אולם באופן מתמיה, כל מה שיכול לתת הסבר שמוציא את כולם טובים הוא תינוקי, ודווקא מה שנתפס על ידי כהכי תינוקי - לחפש ביקורת מתחת לאדמה, ורק על צד אחד, ותמיד כשבקושי יודעים את העובדות - אצלך זו אלטרנטיבה היחידה.

לגבי עמדות הרבי מוויזניץ, תענה לי קצר ולעניין. מה דעת האדמור ביחס לאדמורים שרבים ביניהם. אם אלימות של צד אחד היא לא בסדר, למה שלא יכתבו חוברות בנושא?

נשלח מהאנדרואיד שלי

אתה מתעקש להוכיח שמה שכתבתי לגבי הרמה נכון.
הסברתי לך פעם נוספת ולא נתת לעובדות לבלבל אותך
התגובה הראשונה שלך היתה תינוקית ללא שום תוכן ענייני, וע"כ כתבתי מה שכתבתי, רק בתגובה לאחר מכן ניסית גם לדחוף הסבר לגופו של עניין עם ה"לימוד זכות" (שאתה כ"כ מצטיין בה גם במקרים אחרים) שלך.

והנה הציטוט למקרה ואתה מתקשה בלגלול קצת למעלה, מה היתה שאלתי, ומה היתה תשובתך "התינוקית"

כשהוחלט שדגל ואגודה ירוצו ביחד, הגיעה המסקנה המתבקשת: עדיף לבטל תורה של 6, ובלבד למנוע שעמום ובטלה מ3. "ניחא ליה לחבר למעבד איסורא זוטא, ולא לעביד עם הארץ איסורא רבה". או כמו שאיזכר האדמור הזקן (מצוטט בספר מופת הדור מאת קלמאהר): "מוטב דליעבדו לעגלא".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 15:06 לינק ישיר 

A_Smithee כתב:
בסוף הרב אדלשטיין אמר וגפני ביצע
האם הוא ניסה לעבוד עליו? הנושא עלה בכנסת הוא עשה מה שנראה לו נכון, לפני ההחטה הסופית ביקש את דעתו של הרב אדלשטיין ועשה כמוה
האם השתלשלות הדברים הייתה שונה?

זה לא "עלה", זה דבר שהחרדים עבדו עליו שיהיה כך, לבסוף "התייעצו" עם רשכבה"ג, והוא "הורה" להם על תאריך אחר ממה שהם רצו.
גם אם זה היה עולה, האם נראה לך שדבר כה משמעותי, של לקחת עשרות אלפי בחורי ישיבות ואברכי כוללים מספסלי בית המדרש לטובת מערכת בחירות באמצע הזמן (כי באמצע הזמן הבחורים יירתמו למערכה יותר מאשר בבין הזמנים), נראה לי הגיוני שלא מתייעצים בעניין עם גדולי התורה? 

זה מהשופר של גפני:

מחלוקת על תאריך ההבחירות: החרדים רוצים אחרי החזרה לישיבות - הראשון בנובמבר. סמוטריץ׳ רוצה בחירות בחופשת הלימודים - 25 באוקטובר. הליכוד תומך בעמדת החרדים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 16:44 לינק ישיר 

תראה, אני לא קשור לגפני ושות' ולא למריבות הפנימיות ביהדו"ת.
אין לי אשליות בקשר לגדוילים, כולנו ראינו איך תמרנו את ר' חיים קנייבסקי למשל
אבל מה רע שגפני פעל לפי מיטב (או מירע) שיקול דעתו ולפני ההחלטה הסופית שאל את הגדויל התורן ושינה את עמדתו? מה לא עקבי בזה עם ההתיימרות להישמע לגדוילים?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > גפני לא התייעץ עם הגרי"ג אלדשטיין כשהחליט לדרוש שהבחירות יתקיימו בתוך זמן חורף במקום בבין הזמנים?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.