בית פורומים בחדרי חרדים

המתקפה ביתד נאמן מטעמים ענייניים או בגלל חשש ממתחרה לחינוך העצמאי?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/6/2022 00:25 לינק ישיר 
המתקפה ביתד נאמן מטעמים ענייניים או בגלל חשש ממתחרה לחינוך העצמאי?

מחר ב׳יתד׳: מתקפה חסרת תקדים נגד גורמים חרדים (בעלזא?) הרוצים להצטרף לתוכנית הפיתויים של משרד החינוך ובכך לפגוע בשמירה על עצמאות החינוך החרדי - ״חרדה עצומה לנוכח התערבות בוטה ופגיעה חמורה בחינוך החרדי״

תוקן על ידי נוירולוג ב- 28/06/2022 00:27:26

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 08:09 לינק ישיר 

שאלה נורא משונה

ההשקפה הליטאית היא שאסור ללמוד ליבה מלא.
מסיבה זו החינוך העמצאי סירב לאפשר בתי ספר עבור בנים, למרות שהיו בקשות כאלו מצד בלז וגורמים נוספים.

אתה יכול לתקוף את ההשקפה הזו, או להסכים איתה.
אבל מה שבטוח, המתקפה ביתד מותאמת לגמרי להשקפה הליטאית מזה שנות דור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 08:46 לינק ישיר 

בתמצית: מה שבלז רוצים לעשות לחינוך העצמאי זה מה שהלפרט עשה לקצבאות הילדים (במקרה הטוב)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 08:52 לינק ישיר 

אני אוהב את נוירולוג, שתמיד יודע מה הסיבות והגורמים שבלב בני האדם.
אבישי, עד כמה שידוע לי, יש פה ושם תלמודי תורה של החינוך העצמאי, אני טועה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 08:58 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

רק אלה שהיו מקום המדינה ,הרבה חיידרים ליטאים רצו להצטרף ולא נתנן להם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 10:16 לינק ישיר 

תזכירו לי כיצד התחילה תנועת ההשכלה? האם מנדלסון היה חסיד בעלז? אגב, אסור לשכוח שאברכי (אולי גם בחורי ? ) היו הראשונים ששלחו אותם מטעם הקהילה ללמוד מחשבים כדי שלא כולם יהיו שוחטים מלמדים וסופרים.כמה אברים מהליטאים לא יודעים היום את תורת המחשבים? אז יש צדדים לכאן ולכאן וכשם שהליטאים כיחידה אחת ( שגם רוצה לרוץ לבד לבחירות) בטוחים שהגדולים שלהם צריכים להחליט כך כל חסידות בפני עצמה כיחידה, צריכה להחליט מה טוב לה. ומי שלא מוצא חן בעיניו שיתרחק מבעלז. שלא יתחתן איתם. ושהגדולים והאדמורים לא ילכו זה לשמחות של זה ויהיה שקט ושלווה. גם היהדות החרדית תיראה בהתאם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 12:09 לינק ישיר 

משגיחבשער כתב:

הדיבוק כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

רק אלה שהיו מקום המדינה ,הרבה חיידרים ליטאים רצו להצטרף ולא נתנן להם

לא מדויק.
יש מוסדות בריכוזים חרדיים שמיועד לחרדים קלאסים שיש להם פחות מ30 שנה.
ורשמית מצהירים שלומדים שם ליבה, אבל בפועל לא לומדים שם מילה אחת אנגלית. והמתמטיקה ברמת פח.
(יש מוסדות חדשים שמיועד למתחזקים ובעלי תשובה ושם לומדים ליבה באמת)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 12:15 לינק ישיר 

מעניין כמה זמן הגישה הנוקשה שמונעת מילדים לימודי אנגלית ומתמטיקה ברמה ראויה תחזיק מעמד.
אישית, מקווה שיהיה מרד הורים בנושא הזה. אבל אינני אופטימי. כנראה שהמצב הנורא הזה יימשך עוד הרבה הרבה זמן ויביא עימו אומללות ואסונות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 12:53 לינק ישיר 

לא מצליח להבין עד היום מה רע בקצת לימודי אנגלית בסיסית? מה ההבדל בין זה לבין לימודי חשבון או דיקדוק? מישהו יצא לתרבות רעה פעם בגלל לימודי אנגלית? אחד הדברים שקשה היום מאד להסתדר בלעדיהם וקשה מאד להשלים בגיל מבוגר, אז למה???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 13:22 לינק ישיר 

היתד, במקרה הזה ולא רק, משול לחזיר שפושט את טלפיו ואומר ראו כשר אני. מישהו יכול להיזכר באיזה תועבה וכ'ו דגל התורה לא תמכה בעשור האחרון?! מספיק להיזכר מה כתבו על ולדר או התמיכה בהסתדרות הציונית תוך שיתוף פעולה עם גדול השונאים של הציבור החרדי וזה רק על קצה המזלג. "הנוכלים" האלה מפחדים לאבד את ההגמוניה. הם האחרונים לדאוג לחינוך יהודי על טהרת הקודש, טוב יעשו בעלזא אם הם ישאלו שאלות מה לומדים בתלמודי תורה של החינוך העצמאי? ובכלל ממתי מדובר בקנאים?! האם מעלין בקודש זו אומר שמכירים בהסתדרות הציונית משום שר' חיים סנילי וכל הערכים והיהדות נמכרים תמורת נדל"ן למקורבים? פוי מושחתים נמאסתם חלאות שכמותכם חיו ותנו לאחרים-לחיות, הבעלזר לא זקוק לאישורכם להנהגתו, מספיק לראות איך נראות נשות בעלזא לעומת נשות המגזר הליטאי כדי להיווכח מי שומר על החינוך הטהור ומי לאורך כל הדרך מכרסם בכרם בית ישראל הטהור...

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 28/06/2022 13:42:41

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 14:35 לינק ישיר 

בואו ונעשה רשימה מסודרת, מי שיודע על תלמוד תורה ליטאי  ברחבי הארץ שנמצא בחינוך העצמאי או בכל מסגרת ממלכתית אחרת, שיכתוב כאן, ואם אפשר, גם מספר התלמדים באותו מוסד, ואחרי זה נשוה מספרים מול בעלז, 

התלמוד תורה בתפרח זה לא חנוך עצמאי ? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 15:58 לינק ישיר 

בעיקרון רשתות "שובו" ו"נתיבות משה" הוקמו אחרי ה אייר תש"ח, ולומדים בהם - כמו בזכרון מאיר ורזילי - מקצועות שמישהו טען כאן שאסור ללמוד. ולא שהבנתי מה ההבדל בין מוסדות שהוקמו קודם או אחרי קום המדינה. .
אשמח להבין האם איסור לימודי הליבה תקף רק לזמן, מקום ואוכלוסייה מסוימת, או שאני לא מספיק מבין בהשקופע?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 16:30 לינק ישיר 

חדשות הסקופים:
דב אייכלר על הפרסום ב'יתד': זה כבר לא עניין פוליטי או כלכלי - לפעור פה נגד האדמו"ר מבעלזא, זה, בלשון המעטה, טעות אחת יותר מדי. סיכוי טוב שזה יסתיים במאמר התנצלות, למצער - במלחמת עולם.
ח"כ פרוש על המתקפה ב'יתד' נגד ההסדר עם מוסדות המוכש"ר: "אם האדמו"ר מבעלזא אומר שהוא רוצה את זה, אף אחד לא יכול להגיד לו לא".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 16:37 לינק ישיר 

אחרי שקראתי היום את ההשקפון ואת הטענות/החששות שכתובות שם שחלקן לפחות נראים לי כהזיות רחוקות ומצוצות מהאצבע אתה מבין שכרגיל חברו לפה אינטרנסטים ובעלי עניין.
כנראה אני מניח מדובר בכמה מנהלי חיידרים שלא מתאים להם העניין או בגלל קנאות ולחץ מההורים או בגלל חשש מבריחת מורים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 17:05 לינק ישיר 

תיכנס ללינק הזה ותבחר חיפוש מורחב, ושם תבחר חינוך העצמאי ותקבל רשימה מפורטת של 268 מוסדות מסלתה ומשמנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2022 17:14 לינק ישיר 

הרשימה הנ"ל כוללת הכל, תוריד את הקובץ ותסנן החוצה כל המנהלות ותישאר עם המנהלים יהיה לך פירוט של בתי ספר של בנים בלבד.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > המתקפה ביתד נאמן מטעמים ענייניים או בגלל חשש ממתחרה לחינוך העצמאי?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.