בית פורומים בחדרי חרדים

פיגוע קשה בליל שבת בקריית ארבע

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/3/2003 19:32 לינק ישיר 
פיגוע קשה בליל שבת בקריית ארבע

שני מחבלים חדרו למבנה בישיבת חברון כשהם מחופשים למתפללים יהודים. הם פתחו באש, רצחו שני ישראלים ופצעו שישה, בהם אחת באורח קשה. חיילי צה"ל שהוזעקו למקום הרגו את המחבלים בתום קרב יריות.
(ynet)

מי ההרוגים, הי"ד?דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/3/2003 19:52 לינק ישיר 

בתגובה לפיגוע מוסר ר' ברוך מרזל: "ממשלת שרון, ליברמן, איתם, מפקירה את דמינו. בחוסר המעש של הממשלה שמתירה את דמם של המתיישבים"
כמו כן ר' ברוך מרזל הוציא הודעה לתושבי קרית ארבע לקחת את גורלם לידםדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2003 00:27 לינק ישיר 

הודעה שלך *נילוסמערבי*:
=======================

בקריית ארבע פסקו: בג"ץ אשם

שעות אחרי הפיגוע, שבו נרצחו בני זוג בליל שבת, קריית ארבע סוערת. תושבים רבים, ובהם ראש המועצה צבי קצובר, מפנים אצבע מאשימה לבג"ץ, שעיכב הריסתם של בתים סמוכים ליישוב
אורן רייס


בקריית ארבע גובר הייאוש לנוכח אובדן הביטחון, ששיאו הנוכחי הגיע בדמות רצח בני זוג בליל שבת. לכך מתווסף הקרב בציר המתפללים בחודש נובמבר אשתקד, שגבה מחיר כבד של 12 הרוגים. סמוך לאותו אזור נרצח לפני מעט יותר מחודש נתנאל עוזרי.

רבים מתושבי קריית ארבע מאשימים את בית המשפט העליון, בכך שמנע לדבריהם את הריסת הבתים הסמוכים ליישוב. בכך, לדעתם, נמנעה אפשרות לאבטח טוב יותר את היישוב. כזכור, צה"ל הרס מספר בתים לאחר תקרית הדמים בציר המתפללים, אך מאז העתירה לבג"ץ הופסקה פעילות ההריסה. בעתירה לבג"ץ שהגישו עיריית חברון ומספר ארגוני שמאל הם טענו כי הטיילת שאמורה לקום בציר המתפללים תפגע בבתים בעלי ערך ארכיאולוגי. בג"ץ הורה למדינה לנסות למצוא אלטרנטיבה להריסת הבתים, אולם טרם התקבלה החלטה סופית בעניין.

צבי קצובר: להפסיק להתייפייף

ראש מועצת קריית ארבע, צבי קצובר, אמר לאחר הפיגוע: "ביקשנו הרבה דברים מכוחות הביטחון, אבל לצה"ל יש משאבים מוגבלים. כרגע מי שאשם בהכל זה בית המשפט העליון שלא נותן להרוס בתים ולא לגרש. הוא דואג לארכיאולוגיה, דואגים למתים מלפני 300 שנה. אני קורא לשופטי בג"ץ להפסיק להתייפייף, להפסיק לחשוב שטויות ולאפשר לצה"ל לעשות את מה שצריך לעשות".

גאולה כהן: תהיה מלחמת עולם

חברת הכנסת לשעבר, גאולה כהן, התגוררה בקריית ארבע אולם באחרונה היא מגיעה לשם רק פעם בשבוע או בשבועיים, בגלל בעיות בריאותיות. בשיחה עם ynet היא מאשימה את הדרג המדיני ואת הדרג הביטחוני בכך שצה"ל לא סגר את הפרצה בציר המתפללים: "שמנו קרוואנים וצה"ל הבטיח להקים מחנה צבאי, ולא עשה את זה. לפלסטינים שהולכים שם יש תצפית בלתי רגילה על הקריה. ציר המתפללים היה נקודת התורפה וזו לא טופלה. צריך לפנות את התושבים הפלסטינים, שיושבים על אם הדרך".

גאולה כהן מזהירה כי "אם לא יסגרו את הפרצה שקוראת למחבלים תהיה מלחמת עולם. הפעם לא יעברו על זה בשקט. ראש הממשלה היה שם ותבע מהצבא לחבר בדרך התיישבותית את קריית ארבע לחברון. שרון בא מייד, ואני לא יודעת מה גרם לזה שהוא לא יעשה את מה שהבטיח".

לדבריה, "היו לחצים אדירים מארה"ב ומאירופה לא לחבר את קריית ארבע עם חברון. אני מקווה שעכשיו שרון יעשה את זה. אין דרך אחרת".

אליקים העצני: החיים שלנו נגמרים

תושב אחר בקריית ארבע, חבר הכנסת לשעבר אליקים העצני, מאשים אף הוא את שופטי בג"ץ על שמנעו הריסת בתים: "בג"ץ לא חי בארץ הזו אלא בפלנטה אחרת. שופטי בג"ץ חיים באוניברסיטת ייל".

העצני אומר כי "הבעיה פשוטה מאוד. יש לנו גדר חכמה ומתריעה, אבל אם המרחק עד הבית שבו היה הפיגוע הוא עשרה מטר או 15 מטר איזה ערך יש להתרעה? אם לא תיצור עוד גדר, כך שהמחבל יצטרך לעבור 500 מטר אז כל הגדר לא שווה כלום. צריך שתי גדרות עם שטח סטרילי באמצע".

לדברי העצני, הקמת גדר נוספת תפגע בערבים שיש להם מטעי זיתים "אבל אנחנו צריכים להחליט אם החיים שלנו יקרים יותר מזיתים. אני מכיר את המשפחה הערבית, משפחת דענה, שמחזיקה בבתים מעבר לגדר. הם היו חברים קרובים ויצטרכו לפצות אותם". העצני אמר ש"צריך לנקוט צעדים מרחיקי לכת כי החיים שלנו נגמרים. צריך לפצות את המשפחות הפלסטיניות מהכספים של ערפאת. אי אפשר להיהרג בקצב כזה. אנחנו זה האב והבן בחיפה והאיש והאשה בקריית ארבע".

העצני מוסיף: "יש מלחמה של העם הפלסטיני נגדנו. לא צריך להפציץ את חברון כמו דרזדן, אבל אם מישהו מהפלסטינים ייפגע, אז לא נורא. צריך לשדר לעם הפלסטיני - לא רק שלא נכנעים לטרור, היישוב היהודי יגדל. רצחתם יהודים, אבל התשובה הציונית תהיה קרוואנים חדשים על הרים". אליקים העצני מאוכזב מראש הממשלה, אריאל שרון: "שנה וחצי הוא לא עשה מאומה מאז מלון 'פרק' כדי שלא יהיה 'בנאום של הסכסוך'".

העצני מזהיר כי אם לא יינקטו מעשים ברורים במלחמה בטרור, אנשים עלולים לקחת את החוק לידיים: "במצב כזה אתה יכול להביא את העם שלך לידי טרוף. אתה סך הכל טרף. אתה מביא את העם שלך לידי טרוף".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2478033,00.htmlדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2003 00:36 לינק ישיר תראו תראו איזה ביטויים "מלחמת עולם" - " על
סף טירוף" - "בג"ץ אשם" שוב הסתה!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2003 04:57 לינק ישיר 

מצורף קובץ

מראות התופת בבית משפחת הורביץ הי"דדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2003 04:59 לינק ישיר 

מצורף קובץ

.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2003 05:00 לינק ישיר 

מצורף קובץ

.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פיגוע קשה בליל שבת בקריית ארבע
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר