בית פורומים בחדרי חרדים

בחדרי חרדים - מטרות, כללים וחוקת הפורום:

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-9/3/2003 05:05 לינק ישיר 
בחדרי חרדים - מטרות, כללים וחוקת הפורום:

 
'בחדרי חרדים' - מטרות, כללי כתיבה ו'חוקת הפורום':

בסייעתא דשמיא

שלוש מטרות עומדות בבסיסו של פורום ייחודי זה:א) מקום בו יופיעו חדשות, ידיעות ומידע אודות הנעשה ומתרחש בציבור החרדי.ב) מקום המרכז את הידיעות והכתבות המתפרסמות ברשת האינטרנט אודות החרדים.ג) מקום בו אנשים שאינם שומרים מצוות יכולים להציג שאלות ולקבל מענה.במהלך החודשים האחרונים נוכחנו לדעת עד כמה גדולה הבורות אצל רבים וטובים, בכל הקשור לחרדים מצד אחד, ועד כמה הנושא מרתק חילונים רבים מאידך.את אלה ואת אלה, החרדים, הדתיים והחילונים המתעניינים, הגולשים ברשת, אנו מזמינים לכתוב כאן.מאז היווסדו, הוכיח הפורום שלנו את עצמו כמקום ייחודי, שבו יכולים חרדים, דתיים וחילונים להיפגש ולנהל דיאלוג משותף. אין ספק כי נוצר כאן מקום ייחודי ועל כולנו מוטלת החובה לשמור על המקום המיוחד הזה.כדי שיהיה נעים לכולנו, נבקש להקפיד על כללי הכתיבה הבאים:א. לכתוב בשפה נאותה ונקיה.
א. לכתוב בשפה נאותה ונקיה.


1. לא לכתוב על נושאים שהצניעות יפה להם. לא להשתמש במילים שאינן צנועות.

2. אם אחד הכותבים נתקל בנושא שנראה לו שהוא חשוב עבור הפורום, אך הוא פוגע בכלל זה, אין להביא את המקור, אלא רק לציין לו לינק. כמו כן, יש לציין שהמקור מכיל דברים בלתי צנועים.[הסעיף האחרון התקבל מתוך גישה שמהווה פשרה בין רצונם של מנהלי הפורום ורבים מן המשתתפים בו לשמור על אוירה נקיה ההולמת את הציבור הדתי והחרדי, מצד אחד, לבין הצורך של גולשים אחרים להעלות נושאים בעלי ענין באופן פתוח.]ב. לכתוב ללא התלהמות, השמצות או עלבונות.

אם מישהו רוצה לפרסם מידע אודות המתרחש בחוגים השונים של הציבור החרדי - נשמח אם יעשה זאת, אולם נבקש להקפיד על הצגת מידע אמיתי, תוך הימנעות מהתלהמות, רכילות זולה או שמועה בלתי בדוקה.ג. אין לפגוע ברבנים, בראשי ישיבות ובאדמו"רים של הציבור הדתי והחרדי.

אין צריך לומר שאסור לפגוע בשום אדם, אולם פגיעה בתלמיד חכם, מורה הוראה או מנהיג עדה חמורה כפליים. כיון שהפורום שלנו מארח מבקרים מכל פינות וסוגי הציבור הדתי והחרדי, יש להיזהר לא לפגוע בשום אדם שמקובל על הציבור כתלמיד חכם, רב, או מנהיג.ד. אנו מבקשים מכל אורחינו שלא לכתוב בפורום בשבת ובמועדי ישראל.

כדי למנוע לזות שפתים, גולש הכותב ביום חול בחו"ל, בשעה שהיא שבת בארץ ישראל, מתבקש לציין עובדה זו בסוף דבריו, כדי שלא יחשדו בו בחילול שבת.הכללים הבאים התקבלו במשך הזמן כדי לשמור על הייחודיות של הפורום. יחד עם הנאמר לעיל, הם מהווים את 'חוקת הפורום':1) הפורום נועד בעיקרו לרכז ידיעות אודות הציבור החרדי והדתי. כיוון שכך, אין מקום לצטט ידיעה שאיננה קשורה לנושא זה.2) זכותו של כל 'חבר' בפורום לפתוח אשכול חדש בנושא הקרוב לליבו ותואם את מטרות הפורום.3) 'חבר' הינו מי שכתב לפחות 30 תגובות באשכולות הפורום.4) מבקר חדש יוכל לפתוח אשכול חדש במידה והידיעה הינה בעלת עניין ציבורי.5) במידה וכותב חדש בפורום מוכר למנהלים כגולש ותיק ב'הייד פארק', לא יחול עליו 'סעיף 20 ההודעות'.6) מי שכותב בפורומים אחרים ב'הייד פארק' המיועדים לרכילות זולה או בנושאים שאינם ראויים, לא יוכל להשתתף כ'חבר' בפורום 'בחדרי חרדים'7) אנו משתדלים שלא להפעיל צנזורה, אולם זו תתבצע בכל פעם שתופיע תגובה שאינה ראויה. נכון, כאן לא בית-מדרש. אבל אותה הלכה שמקובלת בבית המדרש ובחברה החרדית והדתית חלה בכל מקום, גם באינטרנט. מחובתנו להשתדל לשמור על לשון נקיה: ראה בסעיפים א–ג לעיל.8) אין לכתוב הודעות הפוגעות בצורה אישית באחד מחברי הפורום. ביטויים כאלו יצונזרו מייד.9) הודעות המנסות לחשוף שמות כותבים, כאן או בפורום אחר, יצונזרו ונגד כותב ההודעה תופעל חסימה.10) ביקורת על כתיבה עיתונאית: ביקורת מנוסחת בכבוד - כן. רכילות זולה - לא.11) גולש המציג שאלה ביהדות, בצורה מכובדת ושקולה, יכול לפתוח אשכול חדש גם אם הוא גולש בפורום לראשונה. אשכול כזה יקבל עדיפות אצל מנהלי הפורום וכותביו הותיקים.12) הפותח אשכול חדש, ינסח את הכותרת באופן שתבהיר את הנושא לקוראים עוד לפני שיפתחו את האשכול.

"נמצאו תפילין שנאבדו לפני ארבע שנים בנסיבות מרתקות" – כן. "עזרו למאבד" או "סיפור מעניין" – לא.13) לעתים קורה שיותר מגולש אחד פותח אשכול בנושא משותף, בדרך כלל מחמת חוסר תשומת לב. במקרים כאלו, ימחקו האשכולות החדשים. הגולשים מתבקשים להתמקד ולכתוב רק באשכול הראשון.14) שאלות, משאלות, בקשות הצטרפות לפורום ועוד נא להפנות אל תיבת ניהול הפורום בלבד. פניות לתיבה האישית של מנהלי המשנה בנושאים אלו – לא ייענו.
1) הפורום נועד בעיקרו לרכז ידיעות אודות הציבור החרדי והדתי. כיוון שכך, אין מקום לצטט ידיעה שאיננה קשורה לנושא זה. 2) זכותו של כל 'חבר' בפורום לפתוח אשכול חדש בנושא הקרוב לליבו ותואם את מטרות הפורום. 3) 'חבר' הינו מי שכתב לפחות  תגובות באשכולות הפורום. 4) מבקר חדש יוכל לפתוח אשכול חדש במידה והידיעה הינה בעלת עניין ציבורי. 5) במידה וכותב חדש בפורום מוכר למנהלים כגולש ותיק ב'הייד פארק', לא יחול עליו 'סעיף 20 ההודעות'. 6) מי שכותב בפורומים אחרים ב'הייד פארק' המיועדים לרכילות זולה או בנושאים שאינם ראויים, לא יוכל להשתתף כ'חבר' בפורום 'בחדרי חרדים' 7) אנו משתדלים שלא להפעיל צנזורה, אולם זו תתבצע בכל פעם שתופיע תגובה שאינה ראויה. נכון, כאן לא בית-מדרש. אבל אותה הלכה שמקובלת בבית המדרש ובחברה החרדית והדתית חלה בכל מקום, גם באינטרנט. מחובתנו להשתדל לשמור על לשון נקיה: ראה בסעיפים א–ג לעיל. 8) אין לכתוב הודעות הפוגעות בצורה אישית באחד מחברי הפורום. ביטויים כאלו יצונזרו מייד. 9) הודעות המנסות לחשוף שמות כותבים, כאן או בפורום אחר, יצונזרו ונגד כותב ההודעה תופעל חסימה. 10) ביקורת על כתיבה עיתונאית: ביקורת מנוסחת בכבוד - כן. רכילות זולה - לא. 11) גולש המציג שאלה ביהדות, בצורה מכובדת ושקולה, יכול לפתוח אשכול חדש גם אם הוא גולש בפורום לראשונה. אשכול כזה יקבל עדיפות אצל מנהלי הפורום וכותביו הותיקים. 12) הפותח אשכול חדש, ינסח את הכותרת באופן שתבהיר את הנושא לקוראים עוד לפני שיפתחו את האשכול. "נמצאו תפילין שנאבדו לפני ארבע שנים בנסיבות מרתקות" – כן. "עזרו למאבד" או "סיפור מעניין" – לא. 13) לעתים קורה שיותר מגולש אחד פותח אשכול בנושא משותף, בדרך כלל מחמת חוסר תשומת לב. במקרים כאלו, ימחקו האשכולות החדשים. הגולשים מתבקשים להתמקד ולכתוב רק באשכול הראשון. 14) שאלות, משאלות, בקשות הצטרפות לפורום ועוד נא להפנות אל תיבת ניהול הפורום בלבד. פניות לתיבה האישית של מנהלי המשנה בנושאים אלו – לא ייענו.תודה על תשומת הלב. תודה על שביקרתם. נשמח לארח אתכם שוב!הנהלת

'בחדרי חרדים'.
תוקן על ידי לונגען ב- 28/08/2007 16:05:56


דווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בחדרי חרדים - מטרות, כללים וחוקת הפורום:
מנהל לחץ כאן לשחרור האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר