בית פורומים בחדרי חרדים

חדשות המוזיקה החסידית- גליון 23 - תמוז

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/6/2003 22:16 לינק ישיר 
חדשות המוזיקה החסידית- גליון 23 - תמוז

בס"ד | חדשות המוסיקה החסידית | גליון 23 ר"ח תמוז תשס"ג | www.chasidinews.com | webmaster@chasidinews.com

חודש טוב!

אנחנו החודש עם סקירה של הדיסקים החדשים שיצאו לאחרונה (ויש הרבה כאלה) וכאלה שבדרך, מדור חדש של "דיסקים לצפיה" , כתבת פרופיל על יהודה כ"ץ - סולן ומנהיג להקת רבע לשבע, סקירה של הדיסק החדש של דוד את דוד- "חבורה", סקר קוראים קטן, אתר מומלץ ועוד. מקווים שתהנו מהעיתון.

תגובות, מנויים וכל מה שעולה לכם בראש לשלוח ל: webmaster@chasidinews.com .

מערכת "חדשות המוזיקה החסידית"

--------------------------------------------------------------------------------

מקבץ חדשות

בשיתוף עם "מוצ"ש חסידי עם אריאל וולף" בערוץ 7◄ עמירן דביר ותזמורתו מוציאים את "שוש אשיש" אלבום חדש של שירי חתונה. באלבום יש גם 2 שירים חדשים: "שוש אשיש" לחן של עמירן דביר, "והיה מידי חודש" של משה בלייכברד. כל השאר זה מחרוזות: מחרוזת רוק ( מאמינים, יערב, חוק וזמן, הקב"ה), מחרוזת הורה (שמח, אשר ברא, שמעתי), מחרוזת מזרחית (לכבוד החתן, כי הטוב, ישיש), מחרוזת חסידית (פתח שערי שמיים וכו') מחרוזות שקטות (תפילה לעני, תורה הקדושה, מכניסי רחמים) ועוד. זמרים אורחים: מנדי ג'רופי, אפרים מנדלסון, יידל ורידגר, ישי לפידות, דדי גראוכר ושימי תבורי. הפצה: גל-פז.

◄ "טאנס מיט לחיים" - אלבום חתונות חדש למיכאל שניצלער. באלבום שירים חדשים וישנים מלחניהם של: הרב שלמה קאליש, פינקי וובר, ליפא שמלצער. כולל הלהיט: מן המיצר. לווי מוזיקלי: תזמורת נגינה. עיבודים: ג'ף הורביץ. אלבום סוחף, מרקיד ומרגש. הפצה: גל-פז.

◄ "ביד משה ואהרון" - משה לוי (הזכור לנו מ"שמרני כאישון בת עין") יוצא באלבום בכורה בשם "טוב". באלבום 10 שירים מצויינים. בין השירים: טוב, למנצח לידותון, אשא עיני, מה יקר חסדך, קווה אל ה' ועוד. הלחנים והעיבודים של משה לוי עצמו. הפקה מוזיקלית: אייל ישראל אהרון. אלבום של שירי הבעה ורגש יהודי מקורי. הפקה והפצה: מי"ם ו wellcomusic.

◄ "מטאליש 3 - למנצח" - אלבום חדש ללהקת מטאליש. סולן: דני ממן. מתופף ואומן אורח: יוחי בריקסמן עם "רחם". גיטרות: מנחם הרמן. לחנים: דני ממן ( אזכרה, למנצח, נקודות טובות, לא לפחד, אשרי האיש, כי לה' המלוכה) ואחרים: (רחם, על הניסים, יהודים יחד).

◄ "בוטחים בקב"ה" - כך נקרא האלבום החדש של אלי פרידמן. בין השירים: בחכמה, ומעביר יום, איני דר אלא במקום תורה, מהר יקדמונו רחמיך (שיר ישן בלחנו של הרב יהושוע קנל). רוב הלחנים של אלי פרידמן בעצמו. עיבודים קוליים: גרשון פרישטט. העיבודים הם של אלי פרידמן וג'ף הורביץ. כמו-כן לדיסק יצורף דיסק בונוס של קומזיץ ביחד עם אלי פרידמן שהוקלט בחנוכה באחת הישיבות בירושלים. הפצה: גל-פז.

◄ שמשון דלפקוביץ מוציא בקרוב אלבום חדש בו הוא מארח את יוסי ברגר (בשיר לזכר בני משפחת שבו שנרצחו בפיגוע בישוב איתמר לפני כשנה) , מנדי ג'רופי, ניר קפטן ונפתלי גולד, ישראל פרנס ועוד. האלבום מוקדש למען ילדים חולים. בהפקת שימיקס.

◄ אלבום בכורה לזמר חדש - שמעון קדר - "הגרגיר האחרון". בין השירים: יהי רצון, שיר מזמור לאסף (בלדה לאשר, הי"ד - שיר שנכתב לזכר אשר אלכסיי נייקוב הי"ד) הללו, לכו נרננה, ומלפניך, דניאל, תגיד לי למה (שיר ששמעון כתב על האחדות - "...ענה לי שצריך להתאחד ולבקש את האמת.."), שלום עליכם ועוד. הלחנים והעיבודים של שמעון קידר (שאפילו צייר את העטיפה...) . הפצה: נועם הפקות.

◄ "שירות ותשבחות" - אלבום חדש של שירי שבת ביחד עם אברהם סלומון ולהקת קול זמרה ומקהלת הילדים של NCSY. לחנים מקוריים: דניאל שצקס. בין הקטעים: ערב שבת, סעודה שלישית, הבדלה, מלווה מלכה ועוד. לווי מוזיקלי: תזמורות ב-רוק. הפקה: אבי קופולוביץ..

◄ יצחק אלפסי מוציא אלבום בכורה בשם אלוקי שבשמיים. בין השירים: אלקי שבשמים (לזכרה של ליאת יגן הי"ד שנרצחה בפיגוע לפני כשנה), שמע ישראל, הלוואי, ערב שבת, אבי ועוד. המילים לשירים והלחנים נכתבו ע"י צחק אלפסי למעט "מחרוזת יום כיפור" - לקט מפיוטי יום הכיפורים ו"שמע ישראל". הפצה: נועם הפקות.

◄ "מנגינות חופה 3 " של תזמורת נגינה - הגיע לארץ. זמרים אורחים: שלומי דקס ("מי אדיר" - של נחום סטארק), ישראל ויליגר ("אם אשכחך" - של לב טהור) והאחים [צבי ,ארי, חזקי ושמחה] לאנג ("מי בן שיח" - של להקת שלשלת). בין השירים: 2 מחרוזות חופה (מהרה, אחם, טוב להודות,אין ערוך, עוד ישבו, יהי שלום), מחרוזת דבקות, מחרוזת קרליבך ועוד. עיבודים: ישראל לאם. הפקה: שלי לאנג. הפצה: נועם הפקות.

◄ יוסי גרין מגיע לארץ בקרוב לצורך עבודה על התקליט החדש של אוהד מושקוביץ. מקורות יודעי דבר מוסרים שגרין משקיע את מירב המאמצים בתקליט זה והוא רואה בזה הצלחה אדירה להמשך הקריירה שלו עצמו כמפיק אלבומים, וזו הסיבה שהוא מגיע כבר פעם רביעית לארץ לצורך הפקה זו. האלבום כולל שבעה לחנים של יוסי גרין ,אחד של אלי לאופר, אחד של משה לאופר,ואחד של פינקי וובר ויוסי ביחד. חמישה שירים בעיבודו של משה לאופר ,וחמישה נוספים בעיבודו של ישראל לאם. הקלטות הנגנים נעשו באולפנים המתקדמים ביותר בניו - יורק, אולפנים בהם הקליטו גדולי הזמרים הבילאומיים, הקלטות השירה והקולות נעשים בארץ. התקליט ייצא לחנויות בעז"ה לקראת החגים.

◄ "ששון ושמחה" אלבום חדש לאחים פיאמנטה. שירי חתונה. כולל השירים: חזק, ניגון חביבי, אילן אילן, אשר ברא, שיר למעלות ועוד. בקרוב בארץ.

◄ יוחי בריקסמן מפיק אלבום בכורה לזמר חדש: מיכאל פרוזנצקי. לחנים: יוסי גרין, איצי וולדנר, פינקי וובר, אלי לאופר, משה לאופר וארי גולדווג. מקהלה: אלי לאופר. עיבודים: משה לאופר.

◄ בנג'י רפאלי המפיק לשעבר של ה"חמסה בויס" פותח להקה חדשה בשם ח"י פייב. בקרוב אלבום בכורה - "ברכנו". ואילו ה"חמסה בויס" עם המפיק החדש צביקה בורנשטיין עובדים כבר אלבום חדש.

◄לקראת חתונת ויז'ניץ הופק אלבום חדש "עתיקין" - אלבום שירי חתונה של מקהלת חסידי ויז'ניץ בעיבודם של מאיר אדלר ועמי כהן. הפצה: גל-פז.

◄ דוד פדידה בהפקה חדשה - "בואי כלה" - מיטב שירי החתונה הרגועים מכל הזמנים. בהשתתפות: נפתלי דוד, יהודה דים, מנדי ג'רופי ואריה ברונר. אפרופו פדידה, הוציא מחדש את "תורתך שעשועי" תחת השם "אהבת תורה". בהשתתפות: נפתלי דוד, יהודה דים, מנדי ג'רופי ואריה ברונר. הפצה: גל-פז.

◄ להקת רוק חדשה בשם "פתיל תכלת" (Blue Fringe) יוצאת בקרוב באלבום בכורה בשם "התעוררות" (My Awakening). בלהקה חברים: אבי הופמן, דב רוזנבלט, דני זוילנברג וחיים דנציג. בין השירים: שמע קולנו, אני מאמין, מי בן, הודו, ויברך, ככה לו ועוד. הלחנים הם של דב רוזנבלט (למעט "אני מאמין" - חיים דנציג, "ככה לו" - אבי הופמן, "הפכת" - הרב משה שור).

◄ "רננו צדיקים" - אלבום חדש למקהלת "רננו חסידים" - מיוחד לימי בספירה. כולל השירים: זכור ה', על הר גבוה, ניגון ויז'ניץ, שמע קולנו, יוודע בגויים ועוד. עיבודים: דוד קאליש. הפצה: גל-פז.

◄ להקת הראפ החרדית הראשונה "לא רואים בעיניים" - יוצאת בסינגל חדש "אבינו מלכנו" - בדרך לאלבום בכורה שיצא לאחר תשעה באב.

◄ "בשמחה" דיסק חדש ללהקת כל ישראל והרב עודד דוד. בדיסק זה מחרוזות: מחרוזת חתונה, מחרוזת קליבך, ומחרוזת ברסלב. הפצה: נועם הפקות.

◄ "ולשוננו רינה" - אלבום חדש ומקורי של 32 מנגינות לשיר המעלות לפי מסורת יהודי דנמרק. המנגינות בנויות על מוטיבים מוסיקאליים מתפילות החגים השונים, כגון: ראש השנה (מרן די בשמיא"), שלושת השבועות ("לכה דודי"), שמיני עצרת ("התקבצו") ועוד. האלבום מבוצע ע"י ראלף לויתן, פנחס מלכיאור, יצחק (אינו) שוורץ. עיבודים: ראלף לויתן. האלבום מוקדש לזכר יצחק (אינו) שוורץ ז"ל שהשתתף באלבום ולא זכה לראות בצאתו. הפצה: נועם הפקות.

◄ עלות השחר 3 של מנחם פיליפ עומד לצאת בקרוב והוא כבר בתהליכי שכפול ועטיפה. סינגל ראשון "שיר למעלות" (של קרדונר) כבר נשלח לתחנות הרדיו. הפצה: נועם הפקות.

◄ אול סטאר 2 - "כוכבי השמיים" של סוקי ודינג יוצא אוטוטו. משתתפים באלבום: דדי, החבר'ה, איבי רוטנברג, ישראל ויליגר, שלומי דקס, פיאמנטה, מנדי וולד, אלי שוובל (לב טהור) ועוד. בין השירים: קול מבשר, גל עיני, כיצד ,כוכבי השמיים, הרחמן, ועוד. בקרוב.

◄ חסידי גור יוצאים באלבום חדש "ניגוני שבועות תשס"ג". כולל השירים: מארש יהא שלמא רבא, קל מלך, הודו לה', אנא ה', לכה דודי, ריקוד עוד ישמע, אקדמות, ועוד.

◄ בחו"ל הפיק ליפא שמעלצער דיסק חדש בשם "ותגלה ותראה מלכותו" לכבוד חתונת בית סקווירא שמתקיימת השבוע בארה"ב. האלבום כולל שירים וחרוזים חדשים.

◄ "יגל יעקב" - סינגל חדש של מנדי ג'רופי. לחן: יוסי גרין. עיבוד: עמי כהן. האלבום השלישי בקרוב.

◄ ניר קפטן ונפתלי גולד עובדים באינטנסיביות על הפקת המופע שיקרא "לקדושת שמך" וכמו כן עובדים בימים אלו על סינגל חדש.

◄ סוקי ודינג עובדים על אלבום חדש וכפול שיצא אי"ה לקראת ימי בין המיצרים. כל אלבום יכיל 10 שירים- אחד עם מוסיקה ואחד ווקאלי. אלבום של שירי קומזיץ. בין המשתתפים באלבום הוא ארי גולדווג. האלבום מוקלט באולפני קרייאטיב אודיו.

◄ הופיע שירו לו 15: "פרחים מעיר הקודש" - ראיון עם חנן אביטל ופרחי ירושלים ששרים כבר 30 שנה, ראיון עם ר' מיכאל שטרייכר שתורתו אומנותו, גירסת גיור עם קן ברג'ס, מצעד הזמר החסידי תשס"ג - כתבה מצולמת ושיחה מוזיקלית עם הזוכה - אוהד מושקוביץ, דבר תורה של הרב יונה מצגר- הרב הראשי לישראל, "דבר נאה ומתקבל" - ראיון עם תזמורת ענבי הגפן של נועם לרגל הוצאת אלבום חדש, כתבה מצולמת על ערב הצדעה לארגון יד הרב לרגל פתיחת הסניף ה-100 עם מוצ"ש חי של מנחם טוקר, ישי לפידות מסכם סיבוב הופעות באוקריאנה, והטורים הקבועים: קולמוס הלב, ארי גל, שעשועונים ועוד.

--------------------------------------------------------------------------------

דיסקים לצפיה

◄ חסידישקייט 27: ראיון וקליפ "אם אשכחך" עם שלומי דקס, ראיון עם הרב הראשי לישראל- הרב יונה מצגר שליט"א, קליפ מהחתונה של מנחם טוקר, סיור במחלבות טרה, ראיון וקליפ עם רועי ידיד ונועם חייט מתזמורת " ענבי הגפן", הסרט "חוט משולש" - ראיון מאחורי הקלעים עם יעקב גלינסקי, ראיון עם ראש עריית ירושלים ר' אורי לופוליאסנקי, שעשועון ביפ עם ישראל דקלבוים, דוד החקיין בסיפור בהמשכים ועוד.

◄ MJ ישראל און ליין מציגים את "קשר משולש" - דרמה סוחפת של סבא ששרד מפולין, אבא ששקוע בחובות כבדים וילד שאוהב את שניהם - חיים בבית יחד לאחר שאם הילד נפטרה. הסבא ונכד מבלים הרבה יחד בזמן שהאבא מנסה להחזיר את חובותיו לאנשים מפוקפקים. הסבא מספר לנכד את קורותיו בפולין ותוך כדי הם מנסים לעזור לאבא שעמד לסוע לחו"ל. ולבסוף גם מצילים אותו. איך? תראו בעצמכם. הפקה מקצועית ואיכותית. הפצה: נועם הפקות.

◄ איך מכינים תה תפוח עם שוקולד? איזה ברד יורד מהארון? למה דני מתכחש בפגישה לילית? "רגע מתוק" - סרט חינוכי חדש של איילת ריימונד. דני הוא ילד רגיל שנמאס לו מאוכל בריא. חברו לכיתה רוני מביא ממתקים במקום סנדוויץ', דני מקנא בו והולך אליו הביתה שם הוא מוצף בממתקים, הוא אוכל ואוכל עד שכואבת לו הבטן. באמצע הלילה דני מתעורר מכאבי שיניים ובטן. למחרת הוא הולך לרופא שיניים (דוד החקיין) שמטפל בו ומחליט לצחצח שיניים כל יום ולשמור את הממתקים לשבת. סרט חינוכי ומרתק. הפקה: אקורד הפקות. הפצה: נועם הפקות.

◄ אקטואליש 14: מגיפת הסארס- אפי קיסר מדווח מהונג קונג, הגזירות הכלכליות- הרב מאיר פרוש שובת רעב, כרוניקה של פיגועים- מה קורה מרגע הגעת הביפר, ל"ג בעומר במירון ובקבר שמעון הצדיק, חסה כשרה למהדרין שגדלה על מים, סקירת העל פעילות התנועה האיסלאמית, מוצ"ש הגדול של ערוץ 7, תערוכת אומנות של ציירים חרדיים, סרטים חדשים, פספוסים ועוד.

--------------------------------------------------------------------------------

פרופיל: יהודה כ"ץ

יהודה כץ, בוגר ישיבת אוניברסיטה בעל רקע חזק בתור מחנך ומורה, מחזיק מ.א. (מוסמך למדעי הרוח) בהדרכה ובייעוץ וסיים את הקורסים שלו לקראת דוקטורט בפסיכולוגיה רפואית. הוא שירת את הקהילה ל12- שנים בשדה של חינוך יהודי לא רשמי, בעבודה למען ההסתדרות היהודית של לוס אנג'לס הגדולה, אגודת המרכזים הקהילתיים היהודיים, והועדה הלאומית של נוער בתי הכנסת מתמחה בתור חלוץ בהשגה ליותר אנשים צעירים שלא שייכים לשום ארגון.


במשך כבר 25 שנה, חייו בתור מוסיקאי מקצועי הביאו אותו לתשואות ביקורתיות בתור זמר, גיטריסט, ומלחין בנוסף למפיץ של הקלטות מוסיקליות ומנחה של הרבה פסטיבלים מוסיקליים. זה היה הרצון הזה לעזור לאחרים להתאחד, ולהתחבר לנשמתם, שסיפק את הדחיפה ליהודה לרדת ממסלול הקריירה ותפקיד המנהל הנוח בהסתדרות היהודית בלוֹס אנג'לס ב1982-. "אני ניהלתי תקציב של רבע מיליון דולר וגמרתי את עבודת הקוּרס שלי לדוקטורט פסיכולוגיה רפואית, כשהתבקשתי להרכיב להקה לפורים. כשהופענו, אני ראיתי כמה שמחים האנשים היו ושאלתי את עצמי, 'מה אני עושה בעולם הזה? יש לי יכולת לתת לאנשים שמחה – הנה הזדמנות לעשות את זה'.


"להקת שמחה" של יהודה נהייתה אחת מלהקות החתונות המצליחות ביותר בלוֹס אנג'לס, סיפקה פרנסה יציבה, כשהוא שוב יצא אל תוך תחום בלתי ידוע על ידי מעבר לארץ ישראל ב1993-. מספר שנותיו הראשונות בחנו את החלטתו – הוא תכף הבין שהוא לא יהיה מאושר בלנגן במחזור הופעות בחתונות ישראליות סטנדרטיות, הוא צריך לנגן את המוסיקה שלו. יהודה ייסד ונהייה הסולן של להקה חדשה, רבע לשבע, שבתחילה היו מוגבלים לציבור התלמידים האמריקאים הקטן. כיום, רק תשע שנים מאוחר יותר, ליהודה יש מעריצים ישראליים צעירים בכל הארץ, נלהבים של הלהקה הישראלית/אמריקאית שלו, שממזגת רוֹק-אֶנְד-רוֹל מתקדמים של שנות השבעים יחד עם בְּלוּז, לחנים כפריים וקרליבך, מושפעים מהמעשה המוֹקיר ומותאם למקצב אתני-אפריקני.

לשם רבע לשבע יש יסודות מסתוריים, "לפי הקבלה, כל יום של הבריאה הוא שווה לאלף שנים ואני התחלתי את הלהקה ב-ה'תש"ן, סוף המִילֶנִיוּם השישי. אז אנחנו באמת 'רבע לשבע' – רבע למילניום השביעי, שהוא שבת – מלא אור, שלום וכל טוב."

החברים הדתיים והלא-דתיים של רבע לשבע שרים מֶסֶר של אהבה, שמחה, אחדות והבנה שבברור פרטו על המיתר הנכון. הם ניגנו ביותר ממאה קונצרטים בשנה שעברה, כולל אחד בחברון ל30,000- אנשים, והם אחת מהלהקות הישראליות הספורות שהצליחו מבחינה כספית. יהודה, שלאחרונה הוציא את האלבום הרביעי שלהם, "אהבת חינם", שמכר 7,000 העתקים בארבע החודשים הראשונים, מייחס את ההצלחה של הלהקה לשני גורמים – גישה מבדחת ומוסיקה איכותית. "למה המסר טוב אם אתה לא יכול להעביר אותו הלאה? מצד שני, אם יש לך מוסיקה ואין בה שום מסר – כל מוסיקאי טוב יכול לעשות את זה. מה שעושה את הלהקה שלנו ייחודית זה שיש מסר. אנשים, תשמחו ובאמת, באמת תאהבו אחד את השני."


במשך 9 השנים האחרונות, רבע לשבע הופיעו בקונצרטים ברחבי העולם על מאות קונצרטים בישראל בנוסף לטיולים שנתיים לארה"ב, קנדה ואירופה. הם התקבלו בהתלהבות באוניברסיטאות, פסטיבלי מוסיקלי גדולים, מרכזי קהילה יהודיים, בבתי כנסת ובהיכלים. הרשימה הארוכה של הקליינטים שלהם כוללת את המועצה הכללית של ההסתדרות היהודית, ועידת הלימוד, הילל בינלאומי במגרש הכינוסים, אגודת ישראל והפסטיבל הישראלי להזכיר רק כמה.

להקת רבע לשבע, עם יהודה משמש בתור מנחה הפסטיבל המוסיקלי, אירחו לאחרונה 40 אומנים ב"פסטיבל עם ישראל חי"- סידרה של 18 הופעות בכל ארץ ישראל כדי ל"החזיר את ה"שמחה לעם ישראל". הלהקה הופיעה על במה אחת עם הרבה אומנים ישראליים מאוד פופולריים כמו אהוד בנאי, שלמה גרוניך, אריאל זילבר ומאיר בנאי. במשך שמונה השנים האחרונות יהודה הנחה את המופעים השנתיים לזכרו של הרב שלמה קרליבך בנייני האומה בירושלים.


בתור תלמיד הקרוב וחבר של ר' שלמה, יהודה כץ היה בר-מזל לבלות 23 שנים בלראות את האומן פותח לבבות דרך מוסיקה, סיפור וקשר אישי. יהודה בורך בהזדמנות לרגש הרבה נפשות עם הגישה הנדירה שלו למוסיקה, סיפור ורוחניות יהודית. בשירה, לימוד בסמינרים והשתתפט בסיפורים, הוא נסע ברחבי העולם בתור אומן סולו במשימה שלו להתחבר עם יהודים בארבע קצוות הארץ. הוא התארח בקהילות גדולות וקטנות פועל בהדדיות עם קהלי מאזינים בישראל, ארה"ב, קנדה, אנגליה, גרמניה, רוסיה, שוויץ, יוגוסלביה, קרואטיה, הרפובליקה הצ'כית ואפריקה.


לאחרונה עובדת להקת רבע לשבע על אלבום כפול מהופעה חיה מפסטיבל "עם ישראל חי". האלבום יצא לקראת חגיגות העשור ללהקה, ויכיל להיטים של הלהקה, שירים של ר' שלמה קרליבך זצ"ל וכן 4-2 שירים חדשים.


--------------------------------------------------------------------------------


סקירת דיסקים: "חבורה" דוד את דוד. הפקה: דוד וולף.לא מזמן יצא דיסק חדש של צמד שמכנה עצמו "דודוד"- דוד יפרח ודוד קרזנר. צמד יחסית חדש בארץ. את הדיסק הפיק דוד וולף מקנדה (שמחזיק גם בזכויות של הפקת האוספים 'קרליבך 30 שנה' שיצאו לפני למעלה מעשר שנים. בנוסף הוא גם מפיק את יהודה צ'יק והאחים גולדשמיט [קול אחי]). דוד וולף מספר על הצמד: "שתי ה"דוידים"- אחד אשכנזי ואחד ספרדי. שניהם נשואים בעלי משפחות. שניהם מנגנים ושרים עם להקה שנקראת "תזמורת נשמה" שמופיעה בחתונות וברי- מצווה, אבל שניהם הוציאו כבר שני דיסקים, ומופיעים בקונצרטים בעצמם.הם אנשי עסקים מצליחים בחיים הלא- מוזיקליים שלהם. שניהם גרים בטורונטו [שבקנדה- י.כ]. אם מישהו ירצה להזמין אותם למסע הופעות בישראל- הם ישמחו לבוא. הם גם לא יקרים כי הם רק שני אנשים". לדיסק הנוכחי של הצמד קוראים "חבורה!" והוא נושא בחובו עשרה שירים מקוריים בסגנונות שונים - מבוצעים בעיקר ע"י דוד יפרח. הלחנים הם של אלי קרזנר (הבן של המעבד), יוסף- חיים בלוך, אייב וייס, חיים וולדן ופסח ווזניק. מה? כולם חוצניקים? מסתבר שלא. גם ישראלי אחד נכנס לדיסק- מי אם לא אבי סינגולדה...


מילות כל השירים מגיעות מהמקורות. שיר הנושא הוא "חבורה!"- "אין התורה נקנית אלא בחבורה. וקנה לך חבר" בלחנו של אייב וייס. שיר חביב בביצוע נחמד, אבל לא יותר מזה. שיר קצבי למדי, שקשה לי להאמין שיחזיק יותר משבועיים במצעדים החסידיים, אם הוא יגיע אליהם. בסגנון קצת פחות קופצני יש את השיר ברצועה 3- "כל מזונותיו"- "כל מזונותיו של אדם קצובים לו מראש השנה" וכו'. עוד שני שירים חצי קצביים יש ברצועות 5 ו- 9- "לעולם יהא אדם רגיל לאמר כל מה דעביד רחמנא- לטב עביד" של י.ח בלוך (מילים נהדרות ולחן נחמד אך קצת פחות מקפיץ משתי קודמיו) ו"בריך שמיה דמרי עלמא..." בהלחנתו של מבצע השירים בדיסק, דוד יפרח.


בדיסק יש רק שיר אחד בסגנון של השירים הקצביים דוגמת פריד ובן דוד- "כל העוסק" של וולדן וקרזנר, שיר שעדיף לדעתי על כל השירים החצי קצביים. שיר טוב, רק חבל שהוא לא הוקלט בקצב מהיר יותר כמו שאר השירים הקצביים שיצאו בשנים האחרונות במוזיקה החסידית. אגב, השיר הזה נכנס למצעדים השונים בארץ והצליח לא רק בהם.


בשירים השקטים אנחנו מוצאים את "מיכאל" (מיכאל מימין מהלל וגבריאל משמאל ממלל ...) של קרזנר, "רפאנו" של ווזניק, ו"שובה" של בלוך, ושתי השירים שלדעתי הם שני השירים המוצלחים בדיסק- "אשרי כל ירא ה' ההולך בדרכיו..." של קרזנר ו"וכולם פותחים את פיהם בקדושה ובטהרה...." שיר עדין ויפה של י.ח. בלוך.


על הדיסק ניכרת השקעה רבה, אבל היא לא הצליחה להוציא פרי שיספק אותנו. המוזיקה בדיסק סבירה למדי, אבל גם נמאסת די מהר. אמנם זה דיסק ממש לא חובבני, אבל מכאן ועד שהדיסק יהיה להיט- הדרך ארוכה.

הפצה בארץ: וולקומיוזיק. סיקר: יונתן כ"ץ.

--------------------------------------------------------------------------------
סקר קוראים: פרוייקט "אלבום השנה".

כמידי שנה גם השנה נערוך בעז"ה את פרוייקט "אלבום השנה" שבו תקבעו אתם הקוראים את עשרת האלבומים הטובים של השנה. כזכור, בשנה שעברה לא הכנסנו לרשימה אלבומים אינסטרומנטלים, אלבומי חזנות ואלבומים מזרחים. האם צריך להיות כך גם השנה או שצריך להכליל גם אותם? נשמח מאוד לשמוע את דעתכם בענין.

לחצו כאן כדי להשתתף בסקר.


--------------------------------------------------------------------------------

אתר מומלץ: עמירן דביר www.amirandvir.comלמרות שכבר סיקרנו את האתר הזה בעבר (גליון 14). אנחנו מסקרים אותו שוב. למה? כי הוא התעדכן, השתכלל ושינה את פניו. ובכן, מה באתר? אז ככה. האתר נפתח במצגת פלאש נחמדה. באתר יש קליפ "שוש אשיש" של עמירן שכמעט נכנס לדיסק החדש שלו, אפשר להקשיב לאלבומים קודמים שלו, גלריה תמונות, ביוגריפה, הופעות, תעודות, קישורים (אין כ"כ הרבה), הזמנות ואפשרות ליצור קשר. בקיצור חל שיפור רציני. ציון 9+.


--------------------------------------------------------------------------------


אודות ותודות:

כותבים ומשתתפים: יוסי אשרי, שניאור ג'רופי, יהודה כ"ץ, חיים שמעיוביץ, דוד פרוידיגר, בני יפה, דוד ודוד, יונתן כ"ץ, פיני פרוינד, מיכל קורן, עמירן דביר. תודה מיוחדת ל: אריאל וולף, קובי סלע, מנחם טוקר, פרסומי ניסא, בני יפה, נועם הפקות, יוסי אייזנטל, מולד הלבנה, שימיקס, אלי דולינסקי, סטודיו רוט, חסידי ברשת, שרון דניאל הפקות, מינדי והחבר'ה. תודה גם ל: אלעזר פרץ, עוזר דרוק, THE JERUSALEM MUSIC NETWORK , עמותת נב"ל, שימחעס ארועים, בחדרי חרדים.דווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חדשות המוזיקה החסידית- גליון 23 - תמוז
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר