בית פורומים בחדרי חרדים

מי כבר עבר את הסיוט בשגרירות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/7/2003 00:45 לינק ישיר 
מי כבר עבר את הסיוט בשגרירות

מי עבר כבר את הסיוט בהוצאת וויזה לארה"ב הם מערימים הרבה מאד קשיים ובין סוכני הנסיעות מדברים שהענין יכול לארוך כשלושה חדשים
תבינו זו נקראת ה"ידידה" הכי הכי של מדינת ישראל ולידיעתכם אזרחי אירופה "יפי הנפש " נמכנסים ללא כל וויזהדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/7/2003 02:42 לינק ישיר 

חבר,

סע ללונדון, שב שם חמש-שש שנים, תקבל אזרחות, משם תוכל על נקלה לטוס לארה"ב. (אישית, הייתי נשאר בלונדון...)

או לחילופין תישאר בבית, תמתין עד שלושה חודשים, כפי שאמרת, תקבל ויזה, ותטוס לארה"ב.

ההחלטה בידך.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/7/2003 05:09 לינק ישיר 

תשאר בישראל, אף אחד לא צריך אותך כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/7/2003 08:29 לינק ישיר 

קובי,

אחרי שתעבור את סיוט ההתמתנה בשגרירויות ישראל בעולם והיחס המחפיר, תבין לליבם של האמריקאים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/7/2003 08:41 לינק ישיר 

הכי טוב להיות אזרח אמריקני. מכל הבחינות זה טוב...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/7/2003 08:52 לינק ישיר 

you got that one right dude!!!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/7/2003 08:53 לינק ישיר 

גם מי שיש לו כבר ויזה צריך לבקש מחדש?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/7/2003 14:40 לינק ישיר 

לא, מחזיק ויזה שעדיין בתוקף (מקסי' 10 שנים) אינו צריך לחזור על התהליך, כמו"כ אם החזיק בויזה בעבר ופג תוקפו, התהליך לגביו יקוצר.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/7/2003 14:57 לינק ישיר 

Can u imagine if America would left every nebech from Israel come in without a visa? The place would be packed with Israeli Arabs wouldn't that be fun? Don't be silly manדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/7/2003 14:59 לינק ישיר 

"אנחנו נשארים בארץ..."דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/7/2003 17:56 לינק ישיר 

קובי כנראה שאתה נראה חשוד, לי נתנו מיד תוך שבועיים (קבלתי לפני חודש).דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/7/2003 18:36 לינק ישיר 

מהיום: ויזות רק דרך סוכני נסיעות

מעתה (יום ב'), כל אדם שירצה לבקש ויזה לארה"ב יצטרך לפנות לסוכנות נסיעות, ולהמתין עד שיקבעו לו ראיון עם אחד הקונסולים האמריקנים. כל התהליך עשוי להימשך בין חודשיים לשלושה חודשים. המדריך המלא לבקשת ויזה
דני שדה


את מה שקורה היום בכל הקשור לאשרות כניסה לארצות הברית אפשר להגדיר במילה אחת: פאניקה. אמריקה נמצאת בחרדת טרור מאז ה-11 בספטמבר 2001, וכשאין תוכנית מגירה של "מה עושים", פשוט מאלתרים.

זה התחיל בבדיקות הביטחוניות ההיסטריות בנמלי התעופה, שהפכו לצורך מיידי. לשם כך לקחו עובדים בלתי-מיומנים וביקשו מהם לבדוק את כל הנוסעים: זה המשיך עם שיקוף כבודת היד ובדיקות גופניות שחלקן בוצעו באגרסיביות לעיני כל שאר הנוסעים, כולל הסרת נעליים. לבסוף זה עבר לאשרות הכניסה. מי שאין לו אשרה, מגלה לאחרונה שקשה מאוד להשיג אותה. בעיקר אם מדובר בצורך לקבל אשרה מעכשיו לעכשיו.

שרי החוץ ניסו - ונידחו

לפני שלוש שנים עוד הייתה תחושת אופוריה בכל הקשור לאשרות הכניסה לארצו של הדוד סם. ארה"ב אפילו פתחה בניסוי, שפטר את תושביהן של מספר מדינות מהצורך לבקש אשרת כניסה אם כוונתם להיכנס לארה"ב לתקופה שלא עולה על שלושה חודשים.

ישראל נשארה בחוץ. שרי החוץ שכיהנו בממשלות ישראל בשנים האחרונות ניסו כמה פעמים ללחוץ על הממשל האמריקני להכליל גם אותנו בניסוי, אך בקשותיהם נדחו. "ישראל עומדת בדרישות שמציבה התוכנית, פרט לנושא אחוז הדחיות של בקשות הכניסה של תושביה," הסביר לי לא מכבר דובר השגרירות האמריקנית בת"א. הוא ציין כי אמנם מספר הדחיות נמוך, אבל עדיין מדובר בחמישה אחוזים מסך הבקשות – פי 2.5 מהנדרש להתקבל לניסוי.

מאז אותה שיחה לא התקדמנו הרבה לכניסה לתוכנית ואולי אף התרחקנו ממנה. בחודשים האחרונים נדחו בקשות של לא מעט ישראלים שביקשו לבקר בארה"ב, הן בשל ארץ מוצאם (כמו איראן, עיראק וסוריה) והן בשל העובדה שלא הצליחו להוכיח שיש להם בארץ מקום עבודה קבוע או רכוש.

החל מה-16 ביוני חלה החמרה נוספת. הממשל האמריקני החליט על תוכנית חדשה, הקובעת כללים למתן היתר כניסה לארה"ב. מדובר בתוכנית כלל-עולמית, שאינה נוגעת רק לתושבי ישראל. מרגע החלתה של התוכנית לא ניתן עוד לגשת באופן עצמאי לקונסוליה האמריקנית, להגיש בקשה לאשרת כניסה ולקבלה באותו יום או למחרת.

מעכשיו, כל מי שמתכוון להגיע לארה"ב – תיירים, סטודנטים ואנשי עסקים – ואין ברשותו אשרת כניסה, יצטרך להגיש את כל הטפסים הנחוצים באמצעות סוכן הנסיעות שלו. הסוכן יסייע לו למלא את הבקשה ויעביר אותה למחלקה הקונסולרית בשגרירות בת"א להמשך טיפול. לאחר מכן יזומנו כל מבקשי האשרה בגילאים 16 עד 60 לראיון בשגרירות. השגרירות תתאם את מועד הראיונות מראש ותעשה מאמץ שהתהליך יהיה מהיר. עם זאת, לא מדובר בימים.

"מי שמתכוון לנסוע לארה"ב וזקוק לאשרת כניסה, ראוי שייצור קשר עם סוכן הנסיעות שלו מוקדם ככל האפשר, משום שהתהליך יכול לארוך עד חודש ימים, ובמקרים קיצוניים אף יותר," מסבירים במחלקת המדינה האמריקנית.

"קשה לנו להעריך את משך הזמן המדויק שלוקח כדי לעבד את הבקשה לכל אדם ואדם. לכן כדאי מאוד לתכנן את הנסיעה מראש, כדי שלא תמצאו את עצמכם נשארים בארץ משום שלא קיבלתם את האשרה בזמן".

אז מה בדיוק צריכים לעשות כדי לקבל אשרה?

כל מבקש חייב למלא טופס לקבלת אשרה, המוכר כטופס 156-קד, הכולל שאלות לגבי שירות צבאי, השתתפות בעימותים מזוינים, ידע והתמחות בנשק אטומי, ביולוגי וכימי, וכן חברויות בארגוני צדקה וכו'. את הטפסים חייבים למלא בכתב ברור ויש לחתום עליהם.

לטופס הבקשה יש לצרף צילום של הדרכון. ראוי להדגיש כי הדרכון צריך להיות בעל תוקף לתקופה ארוכה, שאחרת כל התהליך אינו כדאי, במיוחד נוכח העובדה שהבקשה לקבל ויזה עולה 500 שקל.

לפריטים אלה יש לצרף תמונת פספורט בגודל של 5X5 ס"מ. התצלום חייב להראות פנים מלאות, כולל האוזניים, וחייב להיות תמונה שצולמה בששת החודשים האחרונים. הפנים חייבות להיות בגודל של מחצית התצלום לפחות. הרקע חייב להיות בהיר, רצוי לבן. תצלומים עם כל רקע אחר – לא יתקבלו.

בנוסף, העיניים חייבות להיות ממוקמות בדיוק בגובה של 28-35 מ"מ מתחתית התצלום, והמצולם חייב להסתכל קדימה ולא למטה או לצדדים. על המצולם לגלות את ראשו, למעט אנשים החובשים כיפה או כיסוי ראש מסיבות דתיות. אין להצטלם עם משקפי שמש, ואין לכסות את העיניים בכל עצם, למעט רטייה שאותה חובש המבקש מסיבות בריאותיות. אין להגיש תצלום של אדם במדים כלשהם. את התצלום יש להדביק על טופס הבקשה, במקום המיועד לכך, או להצמידה באמצעות שדכן, כאשר הסיכות אינן מכסות כל חלק בצילום עצמו.

עובד שכיר שמבקש ויזה חייב לצרף טופס אישור ממקום העבודה, שבו מצוין תאריך תחילת העבודה, התפקיד בחברה וכן שכר. עובד עצמאי חייב לצרף תעודת רישום של העסק, וכן הצהרה מרואה חשבון על הכנסות העסק בשנה האחרונה.

ילדים מתחת לגיל 18, הנוסעים בלא ההורים, חייבים לצרף אישור מההורים לנסיעה. אם היה לכם דרכון שפג תוקפו ובו הייתה אשרת כניסה לארה"ב – יש לצרף גם את הדרכון הישן לבקשה.

את הטפסים והתמונות יש להעביר עם התשלום לסוכן הנסיעות וזה יעביר אותם להתאחדות סוכני הנסיעות – לחברת "ש.ע.ל" (שירות עזר לסוכן), ומשם הכל עובר לקונסוליה האמריקנית.

בשנה הבאה: טביעות אצבע

למרות שבהודעה של השגרירות נמסר כי כל אדם מגיל 16-60 חייב להגיע לראיון לצורך קבלת ויזה, יש מספר פטורים, אמנם לא אוטומטיים. מסביר דובר השגרירות: "אם אנו סבורים כי המבקש אינו מהווה איום ביטחוני על ארה"ב, או שהוא עובד מדינה או מועסק בתאגיד בינלאומי – ניתן יהיה לבחון מתן פטור מראיון.

"בנוסף, אם מי שמבקש אשרת כניסה קיבל בעבר אשרה, שתוקפה פג ב-12 החודשים שקדמו לבקשה הנוכחית, תישקל האפשרות לפטור אותו מהראיון. כן ניתן לפטור מראיון מישהו שלממשל האמריקני יש אינטרס שיגיע לשם".

"כל הטפסים מוגשים לקונסוליה עם צילום של הדרכון, ואת הדרכון יש להביא לראיון עצמו ולהשאירו שם להמשך טיפול", מסביר יוסי פתאל, מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות. "הקונסוליה תודיע, עם גמר הטיפול, לסוכן הנסיעות, אם הלקוח קיבל או לא קיבל את האשרה. להערכתנו, תהליך זה עשוי להימשך כחודש וחצי בהתחלה, עד שכל המערכות יתאזנו".

גורמים בענף התיירות העריכו אתמול כי התוכנית החדשה עלולה להביא לביטול של 10-15 אחוז מהטיולים והנסיעות לארה"ב בזמן הקרוב. זאת כיוון שרבים מחליטים על הנסיעה פרק זמן קצר לפניה. כ-100 אלף ישראלים מגישים מדי שנה בקשה לאשרה לארה"ב, ורובם עושים זאת לקראת חופשת הקיץ. בגלל התוכנית החדשה, לרבים מהם לא יתאפשר לקבל אשרה לקראת נסיעתם הקיץ.

בימים האחרונים עשתה ישראל מאמצים להקל את המדיניות החדשה, בטענה כי היא מקשה על ישראלים לקבל אשרות. שר החוץ, סילבן שלום, שנפגש לא מזמן עם קולין פאוול, מזכיר המדינה האמריקני, העלה בפניו את הסוגיה. פאוול השיב כי מדובר במדיניות שמבוצעת כלפי רוב המדינות בעולם.

גורמים בשגרירות האמריקנית הבהירו אתמול כי מדובר בצעדים חדשים ולכן הם מקווים שלא יהיו כל חריקות בתחילת הדרך. עם זאת העריכו שם כי ככל שיחלוף הזמן ניתן יהיה לבחון אפשרות להקלות שונות. על-פי הערכה, ארה"ב תיישם בשנה הבאה גם את התוכנית לדרוש טביעות אצבעות וצילום קרנית העין בעת הגשת בקשה לאשרת כניסה.

500 שקל לשגרירות עד 150 לסוכן הנסיעות

מחירה של אשרת הכניסה לארצות הברית התייקר בחודש נובמבר 2002 - מ-325 שקל ל-500 שקל. את ההתייקרות הגבוהה הזו מסבירים בשגרירות האמריקנית בגידול בהוצאות הטיפול. "הטיפול באשרות כיום הוא יותר קפדני ויסודי, ויש לזה מחיר," אמרו שם.

ההתייקרות של האשרה, כדי שלא יהיה ספק, חלה בכל העולם ולא רק בישראל. זאת, כמובן, למעט אותן ארצות המשתתפות בתוכנית ה"פטור" ותושביהן אינם זקוקים לויזה די להיכנס לארצות הברית.

כדאי לדעת: הסכום של 500 שקלים הוא עבור טיפול בבקשת האשרה. אם בקשתכם נדחתה – לא תקבלו החזר כספי. לכך יש להוסיף סכום הנע בין 80 ל-150 שקל שגובים סוכני הנסיעות. אם לפני התוכנית החדשה יכולתם לגשת לשגרירות ולהגיש את הבקשה בעצמכם, כעת הבקשות מטופלות דרך סוכני הנסיעות בלבד, ואלה גובים עמלת טיפול.

עוד כדאי לכם לדעת, שאם יש לכם כאשרת כניסה לארצות הברית התקפה לעשר שנים ותוקף דרכונכם פג - אתם יכולים להיכנס לארצות הברית עם הדרכון החדש ולצרף אליו את הדרכון הישן, שבו יש לכם שרת כניסה ברת תוקף.(14.07.03 , 11:19)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2670714,00.htmlדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/7/2003 19:39 לינק ישיר 

לקובי
יש לי בשורה טובה בשבילך
ובכן אני ניגשתי לסוכן הנסיעות לבקשת ויזה ב 1.7.03 וכבר קיבלתי הזמנה לראיון בשגרירות ב 22.7.03 כפי ששמעתי מיום הראיון ועד לקבלת הויזה זה עניין של יומיים שלושה בלבד בגדול הסיפור לוקח חודש ימים בלבד ולא שניים או שלושה
בהצלחה

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מי כבר עבר את הסיוט בשגרירות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר