בית פורומים בחדרי חרדים

מחאה נגד בורסלינו ,מילאנו,..קסטם".ועוד.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/8/2003 21:40 לינק ישיר 
מחאה נגד בורסלינו ,מילאנו,..קסטם".ועוד.

השבוע כתב בעיתון משפחה צביקה יעקובזון על נושא כאוב מאד בחברה החרדית .
מדובר בעובדה שכל בחור ,בין אם הוא בחור ישיבה, ישיבישער או ישיבע בוחער כולם צריכים לקנות את הכובע הכי טוב!! כולם צריכים לשכנע ולחייב את ההורים לקנות בורסלינו שעלותו בערך 800 ש"ח(!!).
כמו הכובע כך גם החולצה והנעליים והחליפה צריכים להיות בשיא הסטייל ממילאנו ומאלדו אחרת "לא נעים".. לכולם יש...
גם הנשים צריכות "קאסטם" שעלותם אלפי דולרים אחרת הם ייראו אחרת ו.. "לא נעים"..

צביקה יעקובזון מציע מחאה ושביתת צרכנים עד פורים תשס"ג, ובכך לקפל את בעלי החנויות במחירם ולהוריד את מחירי הכובעים, החולצות והנעליים.

חישוב קצרצר מעלה כי בחור לובש משהו כמו 2000 ש"ח ( בלי משקפיים).. משפחה ברוכת ילדים עם ארבעה חמישה ישיבע בוחרים עולה ...אלפי דולרים!!
סכומים אגדיים עבור אבא אברך ואמא מורה..!!

ולמה?.... כי "לא נעים" חייבים בורסלינו לכולם יש..

צביקה מציע כי בחור שיקנה כובע חדש הוא זה שירגיש לא נעים כי כולם עושים חרם צרכנים.

מה דעתכם?...

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2003 21:56 לינק ישיר 

פעם ראשונה שאני מסכים עם מה שצביקה כותב..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2003 22:03 לינק ישיר 

אני מסופק אם מוכרי המגבעות והחליפות מרוויחים יותר ממי שמוכרים כל מוצר מכובד אחר.
הבעיה אינה אצל המוכרים אלא אצל הקונים. אם כולם מקפידים לקנות את הכי יקר - המוכרים דואגים שיהיה להם איפה לקנות.
הבעיה היא חינוכית. ראוי היה שראשי הישיבות יאסרו על התלמידים לקבל כסף מההורים כדי לקנות בגדים יקרים. אפשר לקנות בגדים פשוטים יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2003 22:26 לינק ישיר 

בישיבת חברון בירושלים הייתה פעם התארגנות של קבוצה גדולה של בחורים לבוא ביום אחד להיכל הישיבה בכובעי קש כשו של הזקנים ובכלל להוריד את כל ענין הכובעים היוקרתיים,

למה זה לא יצא בסוף?? לא זוכר !! אם זה חשוב למישהו אני יכול לשאול את קרוב משפחתי שלמד בישיבה באותו זמן !! (ממנו שמעתי את זה)

---------------------------------------------
החוכמה היא:
למצוא תהליך פשוט, שיפתור בעיה סבוכה!!!
יש לך את התהליך???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2003 22:29 לינק ישיר 

אצלנו בחיפה אפשר להשיג כובעים ישיבתיים גם ב-245 ש"ח מחיר סביר לכל הדעות
אני כשלעצמי לבד מפעם אחת (חתונה) לבשתי ולובש תמיד כובע ישיבתי רגיל במחיר סביר בהחלט.
כנ"ל לגבי חליפות.

ההתגנדרות הזו וההתעסקות של בני הישיבות בלבושם מזכירה לי יותר מידי את "החלפות הסיכות" בגן של ילדתי....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2003 22:32 לינק ישיר 

אולי צודק הכתב במה שאומר
אבל כל בחור רוצה להיות כמו כולם או מה שנקרא ברחוב IN.

תגיד מה שתגיד שיעשו הפגנה, תראה לי את הראשון שיתחיל עם זה..

גם הראשון רוצה להיות בתוך החבר'ה ורוצה שירגישו בו, לכן מה שמציע הכתב אולי נכון אבל לא הגיוני.

מה יש לעשות??

באמת לדעתי אין מה לעשות או לפנות לבעלי החנויות בבקשה להוריד את המחירים כי זה רק גורם לסכסוך בין ההורים שלא יכולים לעמוד בנטל לבין הבחור שרוצה להיות בחברה!!

יש כאלה שלא חושבים כמוני, נכון??
למה?????????????????????????????

ואל תחשבו שאני חי על כפית של זהב..

גם לי היו ויש את הבעיות האלו אבל משום מה בעניין הכובעים, אני הולך עם כובע לפי צו האופנה האחרון כל הזמן ובחיים אני לא זוכר את עצמי משלם יותר מ-600 ש"ח.

ולא.. אני לא מכיר את בעל החנות.. פשוט יש לי איזה שובר מכל ת"ת מהישיבות ברחבי הארץ וזה בכלל לא קשה להשיג...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2003 22:57 לינק ישיר 

כנראה שמה לעשות כדי לעשות חרם צרכנים צריך מנהיג רוחני גדול.
תקחו את גור למשל. לא זוכר איזה אדמו"ר שלהם אמר לאלו שעושים את הספודיק שאם לא יורדים למחיר מסוים אז כולם ילכו עם כובעים.ו.... אופס המחירים ירדו למחיר שווה לכל נפש.
בשטיירמלים זה כמעט ולא יכול ללכת כי כל קבוצה תמשוך לכיוון שלה.
ואם אני לא טועה אז בבעלז בחורים עד גיל מסוים הולכים עם קסקט ולא עם כובע קראוס שעלותו היא 175$ במבצע.
אז מה שצריך זה שיהיה מנהיג רוחני {ואם כל הכבוד לא עיתונאי} שיקח את זה על עצמו לעזור, כן לעזור, לכל אותם משפחות שיפה הגדרתם אותם שרוצים להרגיש IN .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 00:14 לינק ישיר 

אני מצטרף לזעקתו של צ.יעקבזון ואני לא מבין מדוע אברך 'בחור ישיבה וכמו"כ הנשים הצעירות מוכרחים ללכת לפי צו האופנה האחרון עם קאסטם ועם הכובעים הכי יוקרתיים ממזמן פניתי למערכות העיתונים הדתיים והחרדיים שיפסיקו לפרסם כדוגמה לפאות קאסטם "רק ב כמה מאות דולרים"
שזה יותר מה שאותו אברכצ'יק שתורתו אמונתו מרוויח בכולל והרבה יותר ממה שמרוויחה הגברת
שמוכרחה קאסטם
בואו נרים את הכפפה ונציף את מערכות העיתונים במכתבים למערכת ואת כל עורכי הראיונות שיטפלו בנושא כאוב זה והיה זה שכרנו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 00:28 לינק ישיר 

זה בכלל לא דומה לסיפור של גור והספודיק. שם - הרי יש להם מנהג אבותיהם ללכת עם ספודיק, ובכל זאת הרבי איים שיפסיק את זה.
כאן - מדובר ביצר ההתנגדרות של הקונים.
שוב: הבעיה לא אצל המוכרים אלא אצל הקונים. כל עוד הבעיה החינוכית קיימת - גם אם יורידו את המחירים של כובע מסוים - ירוצו כולם לקנות כובע אחר יקר יותר, שהרי מי יסכים ללכת עם כובע זול?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 02:11 לינק ישיר 

מצורף קובץ

מכובדי,
כותבת אני מעיר באוקראינה הנקראת אודסה לחופו של הים השחור,
לומדת בתקופה האחרונה את ספר "קיצור שולחן ערוך" טרם מצאתי הלכות העוסקות במחירם של כובעים שונים....
גם למדתי כי ישראל נשמרו בגלל שלא שינו מלבושם,
מצאתי במחשבי תצלום של אבותינו שגם הם כנראה לא שינו מלבושם וכובעיהם אנסה לצרף התצלום לכאן, להבנתכם.

האם מחיר הכובעים גם משקף את מה שמתחת לכובע?

בהערכה רבה

אשר לא הלכה בעצת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 04:55 לינק ישיר 

ירחמיאל כל הכבוד.
זה לא המחיר של חרדיות. צודק 100%
חרם צרכנים. נכון.
עדיף פרוסת לחם לפי הטף לעומת כובע יקר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 06:44 לינק ישיר 

תוכלו להוסיף אם תרצו לרשימת המוחרמים את התזמורות לחתונות .
כולם חייבם את עמירן דביר או שלהבת, אחרת ...לא נעים...אני לא יהיה ישיבישער...
אז תסחוט מההורים 2000 דולר(!!!!) עבור הקשה על כמה קלידים לשלוש שעות והעיקר ש"עמירן דביר " ניגן בחתונה..
2000 דולר!!! זה 10000 ש"ח...
אברך מרוויח עבור חודש שלם של לימוד תורה חודש 700 ש"ח בישיבת מיר..
עמירן דביר או תזמורת אחרת ברמה הזאת-2000 דולר
כובע בורסלינו קטיפה לחתן 880 ש"ח
קאסטם לגברת 1500 דולר
ורק התחלתי ...נעלים,עניבה,חפתים, דברים שאכן צריכים אותם אבל למה להיסחט??...
למה להכנע לתכתיבים של בעלי התזמורות ושל בעלי החנויות..
הם אלו שזקוקים לנו ,בלעדינו הם כלום לא!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 09:13 לינק ישיר 

עפר ואפר.
אולי תספר לנו מתי התחיל מנהג אבותיהם ללכת עם ספודיק?
למיטב ידיעתי בפולין חבשו ספודיק רק האדמורים והגבירים. וכנ"ל שטריימל.
אם אני טועה תקן אותי..
וכדי לצאת "חוייבס מאחועה" החלטתי שהשבת אני הולך בראש גלוי (עם כיפה כמובן), במוצ"ש אדווח איך היה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 10:10 לינק ישיר 

דבר ראשון פאת קסטם ממוצעת המחיר שלה הוא 850$ ולא 1500$
וצריך להרגיל את הציבור שיש היום פאות יפות שנקראות סמי קסטם ברמה גבוהה במחיר של 1800 שקל ונראות כמו קסטם
במצב הסמי קסטם של היום הקסטם זה רק שם!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 10:29 לינק ישיר 

כל מי שהסתובב בעולם יודע כי הצרכן הישראלי הוא פרייאר לא קטן וכי למה לשלם עבור טלפון אלחוטי הכי פשוט פי 5 ממחירו בחו"ל?
אתם אולי לא יודעים אבל העניבה היפה והיקרה ביותר שנמכרת בככר המדינה ב 300 ש"ח עולה בטייואן 5 ש"ח, חולצה "יוקרתית" ב 20 ש"ח ומה שחשוב כובע מהחומר המשובח ביותר באיכות עבודה מעולה על ידי יצרן ותיק ומנוסה בפראג עולה 50 שקלים וכן הלאה והלאה. ההצעה לחרם צרכנים די משעשעת, לך תגיד לישראלי מה לעשות...
במציאות זה אף פעם לא הלך....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2003 11:17 לינק ישיר 

מחיר כובע ריאלית הוא גרושים, חברות הכובעים עושים עלינו פי 200 או פי 300 ויותר מן המחיר, ואנו פרייארים ומשלמים.
ה"ה בפיאות "קאסטם" ואחרות, אנו פשוט מטורפים, משלמים על חתיכת לבד מאות שקלים כמו מטומטמים.
אם יקום הארגון שיעשה קצת הסברה בלשון מובנת לציבור הצרכנים ויציג את הצרכן כפרייער, פתאום תראו חרם צרכנים כזה שעוד לא היה מעולם!!!
רק בשביל זה צריך ארגון עם כמה גרושים שיתמסר לענין, וכל מחלקות ההנחות ב"דגל" ו"אגודה" טוב יעשו אם יארגנו משהו כזה במקום תלושי הנחה של עוד כמה שקלים שבין כה וכה יורידו לנו במו"מ עם המוכר.
מתי כבר יקום החכם ויתקע סיכה בבלון השקר הנפוח הזה ויציל את עם ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מחאה נגד בורסלינו ,מילאנו,..קסטם".ועוד.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.