בית פורומים בחדרי חרדים

חברים יקרים, אנא התייצבו בשעה זו למענם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/10/2003 21:54 לינק ישיר 
חברים יקרים, אנא התייצבו בשעה זו למענם

היי חברים..

קרובת משפחתי הינה מאבחנת קריאה ובתוקף תפקידה מאבחנת ילדים רבים.

לאחרונה אבחנה ילד אשר אבחנה אצלו מלבד קושי בקריאה גם בעיות אחרות.

הבעיה המרכזית שאבחנה היא חוסר מזון העובדה הזאת נראתה בכל ההתנהגות שלו למשל כאשר ראה את המאבחנת אוכלת משהו הסתנוור, גם עור פניו החיוור הסגיר את העניין.
לפי תשובות שענה הילד במהלך האבחון הוברר מעל כל ספק כי הילד פשוט לא אוכל.

לאחר בירור מעמיק אצל קרובי הילד ואצל מקורבי המשפחה הובן כי למשפחה פשוט אין אוכל בבית!!

זה הוברר גם ביום בהיר אחד כאשר המאבחנת שאלה אותו אם הוא אכל היום משהו והוא ענה עוף ..

לאחר בירור שמעה המאבחנת כי הילד אכל באותו יום אורז עם רוטב של עוף שלקחו מהשכנים כדי שיהיה קצת טעם לאורז...לא עוף ולא נעליים.

למשפחה פשוט אין כסף לאוכל ומדובר בחרפת רעב..

כמובן שכאן עולות השאלות היכן כל ארגוני החסד כשצריכים אותם ואכן חלק מהארגונים מסייעים למשפחה אולם כנראה לא מספיק בשביל שהם לא יהיו רעבים ללחם...

נכון, גם אני הייתי ערב כיפור במקוואות וראיתי את מליוני הוועדים לענייני צדקה,למצוקה ועוד מאות קופות שפשוט לא ידענו למי לתת וכמה נכון המושג הזה של מרובים צרכי עמך.
אבל כאן במקרה הזה לא נוכל לתת למשפחה לעבור את החג בלי אוכל לילדים!!
בלי נדר אנו נטפל בעניינים הטכניים של הוועדים למיניהם ושאר ארגוני החסד לראות מה קורה בדיוק מבחינתם ואיך קורה דבר כזה שמשפחה בחרפת רעב למרות תמיכתם אבל זו פרוצדורה ומחרתיים חג סוכות!!
פשוט לא נוכל לתת לילדים האלו להישאר רעבים בחג!!

הערב אני וחברים נוספים נסתובב כאן בירושלים אצל ידידים שהבטיחו לתרום סכום עבורם .

באם מישהו מחברי הפורום מוכן ויכול להשתתף במצווה האדירה הזאת נשמח מאד לעבור דרכו ולאסוף את תרומתו למענם.

כמובן שהכסף יעבור אליהם ישירות מהמעטפות שלכם ללא כל תיווך וללא כל קיזוז ויעבור ישירות דרך מקורב למשפחה שיהיה להם נעים לקחת ממנו.

זה גם הצלת נפשות,גם "פרוס לרעב לחמך" וגם מתן בסתר.

ניתן לכתוב כאן או לתיבה האישית שלי כתובות או טלפונים וניצור איתכם קשר כבר הערב בשעות הקרובות.

בזכות זה תזכו בעז"ה ל"פיתקא טובה"!!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2003 22:38 לינק ישיר 

וכשתגמור את הסיבוב, תיצור קשר עם כל הועדים למיניהם ועם ארגוני החסד כיד אליעזר וכדו', ותכניס את פרטי המשפחה למסד הנתונים שלהם בתוספת "מצב חירום"!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2003 22:50 לינק ישיר 

אכן בעז"ה נטלתי על עצמי לעשות את הדבר הזה בכל הכוח כבר ממחר אבל זה דבר שלוקח זמן,פרוצדורות וניירות,בירורים וטלפונים ועוד
מחרתיים חג וכמה לירות לחלות,יין,דגים בשר משהו לילדים למשפחה פשוט אין!!

את האוטובוסים שבהם הילד נוסע למאבחנת תורם שכן!!! שתראו במה מדובר!!

אני פונה שוב לחברי הפורום להירתם לעניין הזה במהירות ובטוב לב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/10/2003 23:37 לינק ישיר 

התייבש לי הגרון.

השאלות הן, מעבר למקרה הספציפי הזה:

א. איך פותרים בעיה כזו מהשורש?

ב. עוד כמה ילדים מסתובבים רעבים ואף אחד לא שם לב?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/10/2003 00:37 לינק ישיר 

צודק דוד
אני אישית הייתי פעם במקרה מזעזע של יהודי שהיה עצור במגרש הרוסים על שהכה את אשתו ניסיתי לעזור הבאנו אוכל כמה ידידים, בסך הכל מדובר ביהודי בבית כלא והשוטרת המפקדת שם שראתה שאנחנו פועלים באמת ללא מניע זה או אחר אמרה לנו שאין לנו מושג כמה חרדים נמצאים שם ומשפחותיהם גמורות והרוסות כלכלית.

היא הביאה לנו כתובת של יהודיה ממאה שערים שמצבה הכספי גמור ועל סף רעב שננסה לעזור.

הלכנו לבית והיה נורא , סידרנו לה חסדי נעמי ועוד כמה לירות מאנשים טובים אבל זה עוד סיפור אחד מיני כמה שאין אנו יודעים בכלל.

כאן זה סיפור נוראי שצריך לעזור כמה שאפשר במיוחד בתקופה של חגים שעלות ההוצאות גבוהה.
כאן גם המקום להודות לפונים אלי בפרטי ושתרמו מהונם ומעיצותיהם לעזור למשפחה .

אנא המשיכו בתרומתיכם מחר נעשה עוד סיבוב בין התורמים וניתן למשפחה בסוף הערב.

כל שקל יעזור -פת לחם!!..

תודה חברים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/10/2003 02:05 לינק ישיר 

לתרומות ניתן גם לצלצל 057331151 .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/10/2003 09:56 לינק ישיר 

מכיוון שגולשים רבים פנו אלי וביקשו תיבת דואר בכדי שישלחו לשם כ"מתן בסתר" ובכדי שלא יצטרכו להזדהות בגלל התרומה

קחו תיבת דואר:

ת.ד. 16347
ירושלים
עבור ירחמיאל.

תוקן על ידי - ירחמיאל1 - 08/10/2003 9:59:58

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/10/2003 10:34 לינק ישיר 

ישנן לא מעט משפחות שפשוט מתביישות!! והילדים סובלים ומורעבים בשל הבושה.
כואב ועצוב לקרוא דברים מעין אלו. זו גם האחריות של גבאי בתי הכנסת לזהות ולטפל במקרים קשים מעין אלו בדרכים עדינות ונסתרות.
מי ייתן ויחדל עני ואביון מקרב עמו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/10/2003 11:15 לינק ישיר 

פשוט נורא לשמוע כאלו סיפורים ומי יודע כמה יש שלא שמענו עליהם!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/10/2003 16:21 לינק ישיר 

הקפצה לטובת החברים שרוצים שאעבור דרכם הערב לאסוף תרומות..

או להשאיר הודעה בכללי או התיבה האישית
או לצלצל 057331151
או תיבת דואר 16347 ירושלים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/10/2003 06:45 לינק ישיר 

והוסיף סיפור קטן:

יש לי שכנים בבנין שלא קיבלו אף פעם צדקה מאיש, עכשיו מצבם קשה כלכלית והורע מאוד, פניתי לגוף מסויים ששלח להם השבוע 2 ארגזים עם מזון.
כל הדברים נשארו ליד הדלת מבלי שאיש נגע בהם, כי הם לא חשבו שזה בשבילם, פניתי לגב' מהאירגון הנ"ל, והיא יצרה קשר והודיעה להם שכל המשפחות מרובות ילדיםבשכונה קיבלו ארגזים, והם כעת מעדכנים שהכל בד"ץ ומעושר כנדרש.

כמובן שאחרי מס' דקות החבילות הוכנסו הביתה.

יש הרבה מה לעזור לאנשים רבים שעד היום לא הזדקקו לאיש ומתביישים לקבל אפילו שילדיהם רעבים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/10/2003 10:35 לינק ישיר 

רק להודות לכל החברים הרבים שתרמו מכיסם ומהונם למען המשפחה.
ב"ה יצא סכום מאד מכובד לקראת החג שבעז"ה נעביר אותו למשפחה לצרכי החג.

באמת ישר כוח זו זכות גדולה של כולנו לעזור לכזו משפחה.

ניתן להמשיך לשלוח כסף או לתיבת הדואר או דרך הסלולרי או בתיבה האישית ואעביר אחרי החג.
תודה

ירח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/10/2003 13:11 לינק ישיר 

אז מה עושים עם כל הכסף שאנחנו תורמים?
נכון שבוודאי יש משפחות שלא יודעים על מצבן הדחוק, אבל גם אלו שיודעים עליהן, ואוספים בעבורן - מצבן עדיין קשה!

דוד,
שאלותיך אמתיות.
אתה מוכן להרחיב וגם לנסות להציע פתרונות? יש לי כמה, אבל אני מפחדת שיאכלו אותי חיה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/10/2003 19:47 לינק ישיר 

ראיתי לנכון לעדכנכם על הנעשה עד כה בעניין המשפחה.

קנינו עד כה מתרומות חברי הפורומים בהיידפארק ב: 1000 ש"ח תלושי מזון בצרכניה קרוב לביתם זולה וטובה עבור אוכל וצרכי הבית.

הערב התלושים ינתנו למשפחה.

עם 1000 ש"ח נוספים שהתקבלו נקנה תלושים לחנויות ביגוד והלבשה לקראת החורף,מעילים סוודרים וכדומה.

כשיגיעו עוד תרומות נראה מה לעשות בדיוק עם התרומות,לפי המלצת גורמים במשפחה, או אוכל או ביגוד לילדים.
תזכו למצוות וכל טוב (ותמשיכו לתרום.)!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/10/2003 23:37 לינק ישיר 

הודעה של *ירחמיאל1*:
--------------------

חברים יקרים

לפני כשבועיים פניתי אליכם חברי הפורום הנכבד בפניה לעזור למשפחה חשובה אשר ירדה לפת לחם וילדי המשפחה אינם אוכלים מספיק כתוצאה ממחסור בכסף וכתוצאה מכך רמת לימודם יורדת והילדים נזקקים לטיפולים ולעזרה ממורים/מאבחנים ומלמדים פרטיים.

לאחר הפניה הגיע לפני החג סכום של כ1200 ש"ח מחברי הפורומים "בחדרי חרדים,בחדרי דתיים,וניו יורק" .
הכסף במלואו הועבר למשפחה ערב החג עבור צרכי החג.

התגובה שקיבלנו מאם המשפחה היתה מלווה בדמעות והתרגשות גדולה על ההצלה שגרמנו/תם למשפחה .

במשך החג הצטבר סכום נוסף של כ1400 ש"ח כתוצאה מתרומות שהצטברו בתיבת הדואר שפרסמתי והכסף יועבר מחר אי"ה למשפחה .

כאן המקום להודות לכל חברי הפורום היקרים אשר תרמו מהונם ומכספם למען המשפחה , חלק מהגולשים תרמו את הכסף אנונימית ללא כל שם/כינוי וחלק צירפו לינקים .
לכולם מכאן ברכות תודה מכל הלב על הצלת הנפשות כפשוטו אשר עשיתם !!

מי שירצה להמשיך ולהעביר כספים עבור המשפחה יוכל לשלוח לתיבת דואר 16347 (עבור ירחמיאל)
או לפנות אלי לתיבה האישית ונעביר את הכסף למשפחה עבור בגדי חורף, ספרי לימוד וכל הוצאות שיש ויהיו למשפחה .

העובדה כי חברי הפורום תרמו סכומים גדולים ונכבדים עבור המטרה אינה אלא אות של כבוד על הפורום כולו ועל הגולשים היקרים.

שוב, תודה !!

שלכם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/10/2003 04:18 לינק ישיר 

חברים יקרים וצדיקים,
ממש נוגע ללב. נחנקתי מדמעות לפני שהספקתי לגמור את כל הדף. כל הכבוד, אשריכם ישראל שאתם בני אברהם יצחק ויעקב.
חזקו ואמצו

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חברים יקרים, אנא התייצבו בשעה זו למענם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר