בית פורומים בחדרי חרדים

הציבור החרדי אוכל במסעדות ללא הכשרים...

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/11/2003 18:07 לינק ישיר 
הציבור החרדי אוכל במסעדות ללא הכשרים...

איך אתם מסבירים תופעה, שמסעדת "הדר גאולה" המסעדה הפופולארית ביותר בגאולה ללא כשרות של אף ועד כשרות, ומבחינה מעשית, אלפי חרדים גודשים את המסעדה וקונים שם מכל הבא ליד.
האם הכיפה של ראשו של משה רוט, יהודי חביב וחסיד סדיגורא מספיקה?
את התשובות אתם תתנו!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 18:12 לינק ישיר 

וב'גרליץ' ז"ל, אכלו גם גדולי ישראל, והכשר לא היה לו עד יום פטירתו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 18:13 לינק ישיר 

אתה יודע, מבט, באחת ממדינות אירופה, ישנה רשימה של מוצרים, אותם נהוג לאכול.

ללא קשר לכשרות וללא קשר לשום דבר. פשוט ידוע, שאת זה ואת ההוא, אפשר לאכול.

אם תביא לשם מוצר חדש, שלא מופיע ברשימה, ותשבע בכל לשון שזה כשר למהדרין - לא תצליח למכור.

כי ככה זה. ישנם דברים שהם מקובלים והציבור נוהג בהתאם.

אגב, הדר גאולה, איננה היחידה. ישנן המון חנויות, ולאו דווקא מסעדות, עם אותו דפוס התנהגות.

לא מוצא חן בעיניך? אל תקנה.
אף אחד לא כפה עליך, לעשות כן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 18:16 לינק ישיר 

בעצם בשביל מה החנות צריכה
משגיח- /תעודת כשרות??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 18:40 לינק ישיר 

מעיקר הדין ולפי ההלכה שום חנות לא צריכה הכשר
שהרי 'עד אחד נאמן באיסורין' ומי נותן הכשר שאשתך מאכילה אותך אוכל כשר?

פשוט שהרי היא נאמנת מאותו לימוד 'שעד אחד נאמן, ובכל מקום שעד אחד נאמן גם אישה נאמנה כמו שהיא נאמנת כשאומרת שטבלה וד"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 18:40 לינק ישיר 

מבט אני חייב לומר שאתה פשוט תמים ולא מציאותי ,חשבתי שאתה יותר חכם אבל כנראה שטעות הי'יתה לי.

מסעדת הדר גאולה ומשפחת רוט ידועים בתור מחמירים ולא לחינם כל ירושלים מגיעים אליהם.

ולעניין ,לצערי הרב אני מכיר היטב היטב את כל מערכות הכשרות בארץ,ואם אתה סומך על משגיחים שבאים להחתים כרטיס או לשבת במשרדים עם כל מיני אינשי דלא מעלי,ואפי אם נשים,או שאר מרעין בישין ר"ל טעות בידך,יש מספר מאד מאד קטן של הכשרים שיש לסמוך עליהם .

יש כמה מגדולי ישראל שאינם סומכים על שום הכשר וכל מה שאוכלים הכל נעשה בביתם משחיטה ועד אפית לחם ועוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 19:57 לינק ישיר 

מהיכרות קרובה עם הדר גאולה ידוע לי כי רבנים גדולים וחשובים ממנהיגי היהדות החרדית לכל גווניה אוכלים את מאכלי הדר גאולה שידועים כמחמרים בצורה מוגזמת. ולגופו של ענין, עדיף מסעדה כמו זו בלי הכשר על מסעדות רבות בתחנה המרכזית ובקינג גורג ובקניונים שבעליהם מחללי שבת בפרהסיה ומאד מאד מפוקפק לאכול אצלם למרות תעודת הכשרות המתנוססת בחנותם.
אגב, התכוונת לעשות פרסומת ל"הדר גאולה"?! שמם הולך לפניהם בארץ ואפילו בחו"ל. ראיתי פעם את משה רוט בבורו פארק וכמעט כל 2 צעדים עצרו אותו ושאלו האם הבאתה איתך צולנט או בלינצס?

תוקן על ידי - mshi - 13/11/2003 20:12:42

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 20:08 לינק ישיר 

מסופר על יהודי שנכנס למסעדה וביקש לראות תעודת כשרות,
הראה לו בעל הבית על תמונה של הבבא סאלי ואמר לו הנה.
ענה לו אותו יהודי פיקח אם היה הבבא סאלי פה ואתה היית תלוי על הקיר הייתי אוכל כאן.

אולי יש כאן בעיה אחרת, של לפני עיוור לא תיתן מכשול.
כי אדם שלא מכיר ורואה שאין לו תעודה ולמרות זאת קונים אצלו. יתיר לעצמו לקנות גם במקום אחר שאין תעודה. ח"ו.

בשורות טובות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 21:33 לינק ישיר 

גם מלון רייך בירושלים אינו בעל תעודת כשרות אבל הרבה מאד רבנים וראשי ישיבות, אפילו בריסק, אוכלים אצלו וסומכים עליו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 21:41 לינק ישיר 

ההכשרים של המוצרים שהדר גאולה משתמש מה הם?

אפי' שסומכים על הבע"ב עדיין ישנם אנשים שאינם אוכלים בהכשר מסוים אבל יתכן שבהרכב הסלט שרכש בחנות הוא אוכל את ההכשר שבבית הוא לא מכניס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 21:52 לינק ישיר 

גם כהן (מלכי ישראל פינת אשתורי הפרחי) אינו מתהדר ב"תעודת" כשרות ובכל זאת מלא אצלו.
ו.... טעים.

תוקן על ידי - זכותהתגובה - 13/11/2003 21:53:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 22:46 לינק ישיר 

לכל אולו שטוענים שאפשר לסמוך על הכשרות/צדיקות/יראת שמים {מחקת את המיותר} של בעלי הדר גאולה
יואליו נא להסביר לי מדוע חנות שמוכרת סלטים ומאכלים לשבת קודש שברור לכולם שהם יאכלו בסעודה בשרית לא טורחת לשים שם הפרדה או שלט שהחנות בחזקת חלבי
ולכל השואלים כן מוכרים שם בגטים עם גבינות וכו' שהם חלביים ולא ראיתי שם שמשתמשים במיקרוגל או כלים נפרדים לשאר הדברים

מאז שנכשלתי וקניתי שם וראיתי על מה מדובר אני לא מעיז להכניס את זה לביתי כי אני לא סומך על מי שאפילו לא מיידע את הקונים שלו שהכל בחזקת חלבי שם
וד"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 23:33 לינק ישיר 

למחלץ שלום רב . מדבריך " מאז שנכשלתי וכו' " ..... אתה מצטער על זה שנכשלת באכילת דברים לא כשרים מזה אתה חושש אבל מהוצאת שם רע מזה אתה לא חושש . אז לידיעתך החנות לא בחזקת חלבי והסלטים הם פרווה לכל דבר וזה שאתה אומר שהם משתמשים באותו מיקורגל זה השמצה פרועה ללא בדיקה כי יש שמה מיקורגל שכתוב על זה בגדול "חלבי " ולידעתך את הבלינצס והעוגות גבינה הם לא עושים במקום כדי לא לערבב פרווה וחלבי . והדבר היחיד שזה בחזקת חלבי זה במשך השבוע הסלטים שנמצאים בדלפק שמורחים על הבאגטים ואת זה הם אומרים לכולם ולכן ביום חמישי שיש דגים לא נימצא גבינות . אז לכן לפני שאתה אומר משהו תבדוק אם הנתונים שלך נכונים ולא תיכשל בהוצאת שם רע חלילה .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 23:34 לינק ישיר 

מחלץ
מאז נפטרו מספר ילדים מאוכל עם הכשר מהודר, אני מקפיד לבדוק עוד כמה דברים חוץ מההכשר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2003 23:56 לינק ישיר 

ביבי היה אומר ,ירצו יאכלו,לא ירצו לא יאכלו,ואני אומר , תרצה תאכל, לא תרצה תאכל אותה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/11/2003 00:00 לינק ישיר 

ביבי היה אומר?

אורי זוהר היה אומר (עוד בימי 'לול')...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הציבור החרדי אוכל במסעדות ללא הכשרים...
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.