בית פורומים בחדרי חרדים

איזה סרטים אתם מראים לילדים שלכם?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/12/2003 00:52 לינק ישיר 
איזה סרטים אתם מראים לילדים שלכם?

בדרך כלל נהוג לומר במחוזותינו שהילדים שלנו צופים רק ב"אחים גרובייס" ובגן של דודו 1 2 3 4 5 .

הילדים שלנו צופים גם בסרטי דיסני כמו ספר הג'ונגל ,מולאן, חתולים בצמרת, מרי פופיס ואפילו השגתי להם את "צלילי המוסיקה" קלאסי של פעם.

בבית הספר כמובן שלא מזכירים זאת אך אחר הצהריים נהוגים ביקורי "קולנוע" של חברים אצלינו ושלהם אצל חברים.

אני שלמה עם זה ודואגת ל"צנזר" את מה שלדעתי לא ראוי.

איך אצלכם?

"אאא. למל. וכשאני לעצמי מי אני, מה אני , מה מה מה.."

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 00:57 לינק ישיר 

אצלנו רואים בגן של דודו 1 2 3 4 5, בגן המוסיקלי, יהודים בני מלכים ועוד בסגנון.

אין כניסה לגרובייס וכל חקייניו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 00:59 לינק ישיר 

את שלימה עם זה?

עם מה את שלימה? את מלמדת את הילדים שלא צריך לשמוע בקול צוות ביה"ס.
שמותר לעשות דברים שביה"ס אוסר מהצד הרוחני.

את עושה טעות חינוכית ממדרגה ראשונה!

אם לא מתאים לך החינוך או הקו בה מתנהל ביה"ס, העבירי את ילדיך לבי"ס אחר, ואל תעוותי את נפשם הרכה.

ההשלכות הן לטווח רחוק!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 01:00 לינק ישיר 

לחברי הפורום, שלום
זאת הופעה בכורה שלי בפורום זה אחרי שמנהלי הפורום גמרו לחנך אותי במידת הסבלנות והתכוננתי נפשית לפגיעות השמורות לחברים חדשים כידוע. עכשיו אתם זוכים/נענשים לשמוע מפעם לפעם את דעותיי בשפה לא ברורה ונעימה (שפת אם שלי אנגלית), עם כל מיני רעיונות הצצים כפטריות רעילות אחרי הגשם.

ולעצם הענין...אני באמת מקפידה לא להכניס סתם סרטים הביתה. אני בתור ילדה ראיתי את הסרטים הכלליים, כמו מרי פופינס וצליל המוסיקה ועד היום נראה לי שיש איזה השפעה על הרמה הרוחנית שלי. מה שנכנס אי פעם, נשאר לעולם באיזה מקום בנפש. אני בכלל מנסה להגביל את הילדים מלראות סרטים עקב נקודה זו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 01:09 לינק ישיר 

לקוקר ולאמא סופר

לא נכנסתי לנושא של ביה"ס כך שאין לך מושג אם החינוך כזה או לא.

מה שברור הוא ש90 אחוז מהחברים שלהם חשופים לאותם סרטים ומסרים שלדעתי אין רע בהם וכבר ציינתי שלדוגמא בת הים הקטנה שללתי מהם כי לא אהבתי מה שראיתי.

מסרים שובניסטים או מינים הם רואים גם ברחוב מסתם ללכת ברחוב, אני נגד התנהגות של בת יענה כי זה לא עוזר וממילא כל הילדים נחשפים בשלב זה או אחר למסרים אלה. אני כן מעדיפה להקדים תרופה למכה ולומר להם בואו ותהנו ממה שבאמת מהנה ומעשיר בידע ומותר לכם לדבר על זה אתנו ההורים .

קרה שהילדה לבד אמרה שהיא לא אהבה מסר בסרט ואז דנו בזה ואמרנו כן זאת צורת חשיבה של גויים, דרך התורה היא כך וכך .

הילד נחשף אך לומד משחר נעוריו מה "בסדר" גם בהשקפה תורנית ומה לא קשור לעולמו הוא אלא לעולם שבחוץ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 01:53 לינק ישיר 

צבעונית -
שאלה אחת קטנה להשכלה, מי מצליח יותר בחינוך ילדיו(על פי חובת ההשתדלות,כמובן) מי שנותן לילדים שלו לראות סרטים או מי שהילדיו לא רואים את הסרטים?

ובכלל - אם איני טועה הגדולים אסרו לראות סרטים, ויש משפחות שמצייתות לפיסקיהם. למה להכשיל את החברות של הבנות שלך בשמיעת נושאים שאין ההורים של אותם בנות רוצים בהם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 01:56 לינק ישיר 

אצלי רואים רק כשאין לימודים, או ביום ששי אחה"צ.
רואים גרובייס, טבע (לא עם טרף). ומעט סרטים של יוצרים דתיים אחרים.
יש לחנוכה למשל,
"שליחות חשאית בדמשק"
יפה, הומוריסטי, קצת הלכות חנוכה. ודי הרבה ציונות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 01:56 לינק ישיר 

א. לסופר אמא, ברוכה הבאה. התחלת טוב, אם תמשיכי כך, לא יאונה לך כל רע...

ב. לזיוונית, מדבריך:
"בבית הספר כמובן שלא מזכירים זאת "

ועוד מדבריך, בתגובה הבאה:
"לא נכנסתי לנושא של ביה"ס כך שאין לך מושג אם החינוך כזה או לא"

אז, מדוע לא מזכירים בביה"ס?

את מוכנה להסביר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 01:58 לינק ישיר 

טוב5,

אין כל קשר בין ילדים מחונכים לבין הסרטים שהם רואים (בהנחה שהם רואים סרטי ילדים).

אני מכירה ילדים שלא יודעים מה זה סרט והם חצופים, חסרי משמעת וחסרי חינוך, ואני מכירה ילדים שלא זזים ודבוקים למסך כל היום, שהם מחונכים, ממושמעים, עדינים וכו'.

ילדים שאני יודעת שבבית שלהם לא רואים סרטים, לא אראה להם גם אצלי. ואני מניחה שזייונית /צבעונית (אולי תגידי מי משנינו צודק לגבי שמך?:) ) , לכך התכוונה. לא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 02:07 לינק ישיר 

בהחלט רחלושית.
ואני צבעונית.
ברב בתי החברים מראים סרטים זהים לאלה שלנו רק אולי מסתירים את זה יותר.

המוטו שלי אם אנחנו בסדר אזי אין צורך להסתיר ואם מסתירים אז אולי יש מה להסתיר ..

בקיצור, דין וחשבון ניתן רק לפני רבש"ע ולא לפני בשר ודם כלשהו כאן או בכלל.

וזה הכלל בכלל אצלינו.

לילה טוב לכם !
שבת שלום ושינה מרובה לכלנו אמן!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 02:12 לינק ישיר 

מה לעשות רחלושית, לא התכוונתי כלל מצד הענין של נימוס ושל חסרי משמעת. אין זה נוגע לשאלתי.

שאלתי מצד הקשר והחיבור לשמירת תורה ומצוות. בזמן שההורים שומרים על החיבור לקיום מצוות וללימוד תורה, הילדים יתבגרו ויהיו יותר מתורבתים ומנומסים. אז יש ילדים שיש להם הרבה "מרץ",זה לא עושה אותם יותר או פחות מנומסים, כל אחד לפי הטבע שלו.

אולי אגדיר שוב את השאלה?

אילו ילדים נשארו בקשר אמיץ וחזק לקיום תורה ומצוות? אלו שראו סרטים או אלו שלא ראו סרטים?

וצבעונית, שאלתי חוזרת, הרי מודבר בענין של בין אדם לחבירו, לא קשור לבין אדם לבוראו. שלחתי את בנותי לבית יעקב על פי התקנות הנוהגות על ההורים שאין צופים בסרטים. ואם בנות מדברות על נושא זה בהפסקות או בין חברות, אי אפשר לומר שנושא זה לא מדובר בין הבנות. היכן ההגינות בדברים אלו??

תוקן על ידי - טוב5 - 12/12/2003 2:20:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 02:18 לינק ישיר 

טוב5
לשיטתך, אלה שלא גלשו באינטרנט ב2 לפנות בקר , הם הכי קרובים לתורה ומצוות.

בדוק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 02:24 לינק ישיר 

צבעונית, את לא עונה לענין.מה השייכות של גלישה בשעה הנוחה לי, לבין הבין אדם לחבירו של אותם הורים לבנות שלא רוצים שיחות על סרטים שהגדולים אסרו?

הגיע הזמן שתכתבי לענין, ואל תעני לי שלא ממין הטענה.{טענו בחיטים והודה לו בשעורים}

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 02:27 לינק ישיר 

איןן שום קשר בין קיום ושמירת המצוות לבין הסרטים שהילדים שלנו רואים או לא רואים. אני לא מדברת באויר, אני רואה את זה בשטח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 02:31 לינק ישיר 

אז למדני בבקשה הגדרה חריפה ולמדנית. מהו סרט המותר ומהו סרט האסור.

יש לך הגדרה טובה לענין?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/12/2003 02:32 לינק ישיר 

טוב צודק.

מתוך דבריך, את מבליטה קונפליקט שקיים בתוכך.

מצד אחד את לא מסתירה, ומצד שני לא מדברים על זה בביה"ס..
אבל, מה הקשר בין כל הנושא לטיעון שלך כלפי טוב, שגולש באינטרנט ב2 בלילה?

יפה עושה, שלא גולש לעיני ילדיו.. או במקום שעות הלימוד.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > איזה סרטים אתם מראים לילדים שלכם?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.